Teraz jest 28 mar 2024 12:46:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (C65ML) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (C65ML
Możecie coś więcej napisać o tym sofcie 1.5? Mam stocka i chciałbym wiedzieć co się zmieni.


30 gru 2014 13:15:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (C65ML
Jest dużo zmian na lepsze :)
Właśnie kończę montować takie alternatywne oprogramowanie dla Storii (na bazie wersji 1.5 i dostępnych nowszych binarek + patche i dodatki), jak zrobię, to dam też listę zmian i wersję dla AfterGlow ;)

_________________
W Obrazek też ;)


30 gru 2014 13:30:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2014 19:00:09
Posty: 23
eCzytnik: Onyx Boox C65ML
Post Re: Odp: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (
Uwaga! Zmiana sortowania aplikacji powoduje błąd launchera! Musiałem przywrócić ustawienia fabryczne.


30 gru 2014 14:01:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (C65ML
Jest nowsza wersja launchera - w nowej wersji tego błędu nie będzie.

_________________
W Obrazek też ;)


30 gru 2014 14:21:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (C65ML
Czekamy airs z niecierpliwością.. :)


30 gru 2014 21:17:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lip 2010 10:10:30
Posty: 10
Post Re: Odp: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (
wingg napisał(a):
Zgadzam się. Nareszcie można "normalnie" korzystać z czytnika, dotyk działa jak trzeba, szybkość reakcji ok, bateria trzyma.
Wersja 1.5 jest rewelacyjna.

Dla tych co chcieli by uzyskać roota: trzeba ściągnąć Ginger Break v1.2 zainstalować i uruchomić(program do znalezienia w sieci, stworzony przez użytkownika Chainfire z Xda).
Potem można z marketu wgrać SuperSU (2.40 ) , który zastapi Superuser'a wgranego przez Ginger Break.

Pozdrowienia.

//->>


tutaj wątek z programem (przetestowane i działa)
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1044765


30 gru 2014 21:58:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2014 12:26:37
Posty: 6
eCzytnik: Boox C65 AfterGlow
Post Re: Odp: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (
tobiaszriper napisał(a):
Uwaga! Zmiana sortowania aplikacji powoduje błąd launchera! Musiałem przywrócić ustawienia fabryczne.


Edit* Nieaktualne (Wersja 1.5 ma??? jeden bug otóż nieprawidłowo jest montowana karta /sdcard. Np w Launcherze po kliknięciu Biblioteka nie widać książek zapisanych na karcie pamięci /sdcard.( lub /extsd))

Rozwiazanie:(dla wtajemniczonych w androida;)
trzeba w /system/etc/permissions/ trochę przeedytować plik platform.xml

Uwaga: niewłaściwa edycja pliku platform.xml może spowodować -> bootloop (wtedy jedyny ratunek-> powtórne flashowanie 1.5)) Nieaktualne.

*Edit po powtórnym flashowaniu (zaliczyłem bootloop) wszystko wróciło do normy bez potrzeby edycji platform. xml.

Parę uwag odnośnie flashowania romu 1.5:

1.Aby wejść w "loader mode", przy już podłączonym i startujacym czytniku kablem USB,do PC mi wystarczyło w trakcie startu przytrzymać home i potem przy pomocy szpilki "reset"(onyx zamroził się ma bootlogo), ale Flash Tool wykrył loader mode poprawnie i wszystko poszło ok.

2 Windows 8.1
Tu jest problem z instalacją sterowników Rokchip USB. System wykrywa odrazu urządzenie "iboox"(wiąże się to z nową metodą rozpoznawania urządzeń USB po PID w Win 8.1,w dużym skrócie)

Rozwiazanie: trzeba wygoglować "Rokchip USB drivers Win 8.1" ,lub wejść tu:http://chinagadgetsreviews.blogspot.com/2014/06/how-to-easily-install-rockchip-rockusb.html?m=1 pobieramy modyfikowane sterowniki USB i po rozpakowaniu trzeba uruchomić plik wsadowy z rozszerzeniem .bat, który podmieni sterowniki USB na te z Win 8, potem trzeba zainstalować sterowniki Rockchip Driver Assistant stąd:http://chinagadgetsreviews.blogspot.ro/2013/11/download-rockchip-driver-assistant.html .



Pozdrowienia

//->>


31 gru 2014 1:15:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (C65ML
W końcu mam gotową paczkę z moimi modyfikacjami, nazwałem ją wersją 1.5.1 :)
Wersja ta jest kompilacją aktualizacji, które były dostępne na stronie chińskiego producenta i rosyjskiego dystrybutora.
Oczywiście chociaż używam ją z powodzeniem w czytniku, który posiadam, konieczna regułka: nie gwarantuję poprawnego działania i nie ponoszę odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne skutki jego instalacji, czy używania, łącznie z ewentualną odmową udzielenia gwarancji na czytnik przez dystrybutora.

Zmiany w stosunku do ostatniej oficjalnej wersji od dystrybutora (v.1.0.5 z 20 marca 2014) opisałem w wątku: Alternatywny firmware Onyx BOOX C65HD Storia
Tam jest długa lista, są to identyczne czytniki i oprogramowanie, różnią się tylko wbudowanym "swiatełkiem" (i kolorem obudowy ;) )
Procedura instalacji identyczna jak w pierwszym poście, również opisana szczegółowo w tamtym wątku o Storii.

Do pobrania paczka z firmware v.1.5.1 by AiRs, zawierająca Market Google i sklep on-line booxsource.com:
C65ML_firmware_v151.zip
W paczce zawarłem instalator sterowników dla C65 w trybie "loader mode" dla Windows.

Informacja o programie, który umożliwia uzyskanie roota w C65 jest w: post115439.html#p115439
(uwaga na antywirusa, który wykrywa "niebezpieczny plik", trzeba zignorować; do operacji rootowania potrzebna karta SD)
Osobiście wolę metodę poprzez kabel USB (konieczne sterowniki do ADB) programem SuperOneClickv2.3.3 (Exploit metodą "zergRush")

Do kompletu paczka oprogramowania od dystrybutora w wersji 1.0.5 - jej instalacja umożliwia powrót do oryginalnej wersji z polskiej dystrybucji, gdyby była taka potrzeba:
C65ML_firmware_v105AT.zip

_________________
W Obrazek też ;)


03 sty 2015 23:03:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2014 11:08:41
Posty: 38
eCzytnik: Onyx Boox After Glow
Post Re: Odp: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (
Wielkie dzięki airs.
Naprawdę kawał dobrej roboty z Twojej strony.
Czy mógłbyś jeszcze krótko napisać o zmianach w stosunku do wersji 1.5 ? Bo zastanawiam się czy mając wgraną wersję 1.5 wgrywać twoją 1.5.1

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


04 sty 2015 10:53:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (C65ML
W stosunku do oryginalnej (wcześniej tu umieszczenej) wersji 1.5 jest kilka zmian:
- nowsza wersja programu OReader (AlRerader zintegrowany z systemem w Onyxach)
- dodana funkcja dzielenia wyrazów w języku polskim w plikach epub (mających deklarację jezyka PL w metadanych) otwieranych za pomocą Onyx Reader i Onyx Neo Reader
- usunięty z systemu program CoolReader (można doinstalować wersję onyxową lub oryginalną samodzielnie)
- poprawiony FBReader (naprawiony problem wywracania się programu przy zmianie czcionek, gdy jest ich więcej niż 11)
- 5 ekranów usypiania, zamiast 4
- wbudowane w system blokowanie reklam (aktualizacja filtra z końca 2014 r.)
- dodane do systemu 9 nowych czcionek dedykowanych dla ekranów e-ink HD (dostępne również w Onyx(Neo)Reader i dla całego interfejsu)
- nowsza wersja sklepu on-line booxsource.com
- nowsze wersje programów słownikowych OnyxDict i QuickDict
- spora poprawka w TTS IVONA
- wywalone parę zbędnych plików z systemu

_________________
W Obrazek też ;)


04 sty 2015 13:52:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (C65ML
airs napisał(a):
- dodane do systemu 9 nowych czcionek dedykowanych dla ekranów e-ink HD (dostępne również w Onyx(Neo)Reader i dla całego interfejsu)


Czy są jakieś porównywalne z moją ulubioną Rockwell MT? Da się je wydobyć?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


04 sty 2015 14:49:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (C65ML
Wykrywa mi urzadrzenie rockusb device i gdy uruchamiam ROM Flash, pokazuje mi no found..RKAndroid..co robić?
Czy czytnik ma być widoczny w Windows?


04 sty 2015 15:56:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (C65ML
Cyfranek napisał(a):
Czy są jakieś porównywalne z moją ulubioną Rockwell MT? Da się je wydobyć?
Rockwell MT jest :)
Nie chcę podawać kompletnej listy, bo nie wszystkie są free do komercyjnego użytku, ale dla prywatnego już tak.
Wydobyć można, choćby TotalCommanderem, ale po zainstalowaniu paczki na czytniku.
Wszystkie są z paczki, którą wrzuciłem kiedyś w: post108654.html#p108654

daro napisał(a):
Wykrywa mi urzadrzenie rockusb device i gdy uruchamiam ROM Flash, pokazuje mi no found..RKAndroid..co robić?
Czy czytnik ma być widoczny w Windows?
Instalowałeś (bez podłączonego czytnika) sterowniki programem "DriverInstaller_2014.exe" ?
Nawet nie wiem pod jakim Windowsem działasz... Czytnik jest widoczny tylko w menadżerze urządzeń, w grupie z "rockchip" w nazwie. Tak jak pisałem, jeśli Windows wykrył go jako inne urządzenie (np. w Win7 "YunOS ACB... cośtam") to trzeba wejść we właściwości i zaktualizować na sterownik rockchipa...

Edit: Aha i lepiej tego nie robić przez USB 3.0, najlepiej użyć portu USB 2.0.

_________________
W Obrazek też ;)


04 sty 2015 16:44:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (C65ML
Mam win 7..instalowałem tak jak napisałeś..problem w tym, ze nie zawsze wykrywa mi jako rockusb device, a jak już wykryje to ROM Flash pokazuje mi no found... :(

W tej chwili mam wykryte urządzenie tak jak w opisie a program ROM..no found :(
Edit 2:
Czasami jak podłączam wyskakuje napis:Jedno z urządzeń USB podłączonych....nie działa własciwie i sysytem Windows nie rozpoznaje go.... Czytnik pokazuje wykrzyknik i wymagany jest reset...:(


04 sty 2015 17:15:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Alternatywny firmware dla Onyx Boox C65 AfterGlow (C65ML
Gdyby czytnik nie pokazywał wykrzyknika, to stawiałbym na wadliwy kabel USB, ale tak, to wydaje mi się, że coś z elektroniką w czytniku jest nie tak...
Na wszelki wypadek sprawdź z innym kablem.

_________________
W Obrazek też ;)


04 sty 2015 17:41:40
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: