Teraz jest 25 maja 2020 12:19:58

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Onyx c65 Storia 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Post Re: Onyx c65 Storia
Alcek napisał(a):
kasia napisał(a):
Huuuh? Przecież wszędzie się tym chwalą.

A konkretnie to gdzie?

Np. na stronie Arta Techu:

Cytuj:
NOWOŚĆ: Dostęp do milionów aplikacji i e-booków ze sklepu Google Play. Rozszerz możliwości czytnika i dostosuj go do swoich potrzeb

Drugi ficzer na liście. http://onyx-ereader.pl/pl/afterglow-2

athame napisał(a):
Zaraz, zaraz... jakie techniczne książki i w jakim formacie? Jeśli PDF to oczywiście obsługuje, ale zapomnij o wygodzie korzystania (właściwie można jedynie awaryjnie i to najlepiej raz do roku). Jeśli chodzi o EPUB to jest to zwykły (x)html, więc wystarczy że spis treści będzie w postaci linków, to wszystko będzie działało (tak jak wszystkie linki wewnętrzne).

Na PDF nie liczę (choć fakt, że nie da się czytać publikacji naukowych na czytnikach jest bardzo przykry, generalnie). Książki techniczne o których mówię, to przyzwoicie przygotowane ePUBy, ale zdaje się, że i z takimi oprogramowanie Kobo (przynajmniej starsze) sobie nie radzi. Czyli mówisz, że reflow w Onyksach nie jest pomocny?

athame napisał(a):
Jeśli Aura jest taka ładna to czemu wybierasz Storię/AG?

Onyx jest jednak sporo tańszy niż Kobo, ma polską gwarancję i można go bez problemu dostać w kraju. Aury nawet nie mam jak pomacać. Poza tym, jak pisałam, to ma być pierwszy czytnik, więc dokładnie nie wiem, jakich funkcji potrzebuję i co jestem w stanie znieść – a czego nie. To ma być trochę taki eksperyment, dlatego cena gra większą rolę niż zwykle.

13 gru 2014 16:45:42
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Tak, ale Google Play jest na Onyx Afterglow 2 - to jest już inny model niż Onyx Afterglow czy Storia (min. inny procesor i wersja Androida).

Co do trybu reflow to polecam poniższy wątek
ogolnie-o-eczytnikach-f155/tryb-reflow-na-czytnikach-t14856-60.html
Jak dotąd nie znalazł się ochotnik ze Storią i Onyxem, gotów przetestować tryb reflow.

13 gru 2014 16:57:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: onyx boox c65 storia
Cytuj:
choć fakt, że nie da się czytać publikacji naukowych na czytnikach jest bardzo przykry

Zaraz zaraz, jestem naukowcem i liczyłem że skopiuję sobie wszystkie artykuły pdf do czytnika.
Jakie są ograniczenia w czytaniu PDF?

13 gru 2014 17:55:50
Użytkownik

eCzytnik: Onyx C65 & T68, inkBOOK
Alcek napisał(a):
Tak, ale Google Play jest na Onyx Afterglow 2 - to jest już inny model niż Onyx Afterglow czy Storia (min. inny procesor i wersja Androida).
Dokładnie tak - szybszy dwurdzeniowy procesor dociążony przez nowszą (v.4.2) wersję Androida. W efekcie jest to bardzo podobne w odbiorze urządzenie: ten sam ekran, takie samo doświetlenie, taka sama szybkość działania.

Alcek napisał(a):
Jak dotąd nie znalazł się ochotnik ze Storią i Onyxem, gotów przetestować tryb reflow.
Nie ma takiej potrzeby - tryb "reflow" na Onyxach działa praktycznie tak samo jak na czytnikach Pocketbook (obsługiwany przez takie samo oprogramowanie), były screeny jakieś 2-3 lata temu i ta obsługa nie będzie lepsza niż np. w Adobe Readerze (Ctrl+4) na komputerze - tu niczego odkrywczego nie będzie.

@Kasia - nie wiem w którym z 4 wbudowanych programów do czytania działają hierarchiczne spisy treści, ale gdyby nie, to można sobie doinstalować program w którym działają, jeśli komuś na tym zależy.
Więcej informacji ode mnie o serii C65 jest w wątku:
onyx-boox-f162/boox-c65-wrazenia-starego-czytnikomaniaka-t14005.html
Podpowiedzi i zarys oprogramowania w wątku:
onyx-boox-f162/onyx-boox-t68-i-c65-tips-tricks-t14728.html

@martinezzz123 - Jeśli chcesz czytać wygodnie pliki PDF to celuj w czytnik 9 calowy (Universe), albo w ostateczności 6,8 cala, ale to już nie będzie tak wygodne.
PDF to nie format przepływny jak epub czy mobi, w nim strona przeważnie zdefiniowana jest w pobliżu A4 i taki rozmiar ekranu byłby najlepszy ;)
Natomiast o trybie reflow można poczytać tu:
ogolnie-o-eczytnikach-f155/tryb-reflow-na-czytnikach-t14856.html

13 gru 2014 21:46:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
martinezz123 napisał(a):
Zaraz zaraz, jestem naukowcem i liczyłem że skopiuję sobie wszystkie artykuły pdf do czytnika.

nikt nie broni kopiować - ba, da się bez problemu - gorzej jest natomiast z czytaniem, szczególnie wygodnym czytaniem.

Cytuj:
Jakie są ograniczenia w czytaniu PDF?

PDF jest formatem sztywnym, na małym 6" ekranie musisz go powiększyć by czytać to w miarę normalnie. Jak powiększysz to zaczyna się zabawa w latanie po tej wirtualnej kartce a czas odpowiedzi e-inka (+ghosting) jest na tyle duży, że przestaje to być przyjemne. Czasem jak margines jest duży (lub jakiś większy font) to możesz przekręcić ekran i wypełnić do brzegów (przewijania jest mniej).

Jak tych pdf jest sporo to opcje są 2: minimum 9" (drożej) albo zwykły duży tablet (taniej ale za to meczy oczy*).

*zależy od osobnika

13 gru 2014 23:00:19
Użytkownik

ok czyli ograniczeniem jest po prostu wielkość ekranu i zafiksowany rozmiar strony w pdf.
To tak jakby czytać pdf na kompie - też nie widać całej strony.
Jeśli TYLKO O TO chodzi to moim zdaniem nie problem.
Tym bardziej że pdfy zwykle podzielone są na szpalty.
Kupowanie z tego powodu czytnika A4 moim zdaniem nie jest uzasadnione.

edit: no chyba że przewijanie tekstu na czytnikach jest tragiczne. To wtedy rzeczywiście może być uciążliwe. Jak więc jest z płynnym przewijaniem tekstu większej strony?

13 gru 2014 23:04:22
Użytkownik

eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
A4 ma przekątną ~14cali :D

e-ink to nie jest ekran komputera czy choćby tabletu. uświadamiam.
Jeśli chcesz kupić 6" do czytania głównie pdf to potem będziesz narzekał... a może nie.

14 gru 2014 1:12:38
Mod

eCzytnik: PB622
@martinezz123 - tak przewijanie na ekranie czytnika jest tragiczne i to jest problem. Jeśli Twoje PDFy są 2-kolumnowe to da się to czytać. Ewentualnie tryb reflow, ale ten nie zawsze daje radę. Można też próbować czytać poziomo. Poszukaj wątku o trybie reflow na czytnikach i zobacz zrzuty ekranu.

14 gru 2014 9:53:39
Użytkownik

Tzn w trybie reflow jest lepsze?

14 gru 2014 10:50:48
Mod

martinezz123 napisał(a):
Tzn w trybie reflow jest lepsze?

Czytanie PDF-ów, które zostały przygotowane na A4, Letter, lub inny duży format, jest uciążliwe na 6-cio-calowym ekranie. A4 ma jakieś 14 cali przekątnej - wyobraź więc sobie tekst, którego liniowe rozmiary zostały pomniejszone ponad dwukrotnie. Kiepsko to widać. Dlatego na wszelkich urządzeniach z mniejszym ekranem trzeba się uciekać do trików typu powiększenie fragmentu strony PDF. Na tabletach, fabletach, czy nawet smartfonach o rozmiarze 4~5 cali da się to od biedy wykonać ponieważ odświeżenie ekranu jest niemal natychmiastowe i można dokument płynnie powiększać lub przesuwać. Na e-papierze jest dużo gorzej: można zapomnieć o płynnym przesuwaniu czy powiększaniu - odświeżenie ekranu jest zbyt powolne. Przykładowo: na Pocketbook-ach z ekranami dotykowymi twórcy oprogramowania zdecydowali, że powiększanie czcionki będzie realizowane przy pomocy gestu "szczypnięcia" znanego z smartfonów i co gorsza nadal się tego uparcie trzymają. Delikatnie mówiąc: nie przemyśleli dobrze tej decyzji. Ja osobiście bym ich za to skazał na jakąś karę godną Syzyfa albo co ;)

Wracając do PDF-ów: ze względu na ślamazarność e-papieru, która w zasadzie wyklucza wygodne powiększanie i przewijanie, trzeba stosować jeszcze ciekawsze triki. Pocketbook-i (i Onyxy chyba też) oferują następujące możliwości:
1) Wyświetlenie całej strony powiększonej do jej szerokości - wynik jest mizerny, choć, co zadziwiające, dokumenty z większą czcionką daje się odcyfrować; kliknięcie klawisza "przejdź do następnej strony" przewija dokument w dół,
2) Jak wyżej, ale z automatycznie "obciętymi" marginesami - zyskujemy nieco lepsze powiększenie,
3) Obcinanie marginesów można też ustawić ręcznie - pomaga w nietypowych przypadkach,
4) Tryb dwukolumnowy - sprawdza się w przypadku wielu prac naukowych - czytnik powiększa tekst z pierwszej kolumny i przy przechodzeniu do "następnej strony" przewija dokument w dół. Po dojściu do końca kolumny, przeskakuje na górę, na początek drugiej kolumny i znowu jedzie do dołu,
5) Tryb reflow - próba ponownego ułożenia całego tekstu w jedną kolumnę dopasowaną do szerokości czytnika. W skrócie chodzi o wyekstrahowanie z PDF-a tekstu i ponowne go ułożenie. Pozwala to np. swobodne powiększanie czcionek. W przypadku wylosowanego przeze mnie tekstu naukowego z zakresu biofizyki/biochemii (zobacz tutaj: post114538.html#p114538) zadziałało to nieoczekiwanie dobrze, ale może to przypadek. W ogólności wyniki są mierne - może się "rozjechać" na "nietypowych" elementach, np. wzorach matematycznych. Aha, reflow w PB nie działa na PDF-ach zawierających skany.

Reasumując: jeśli czytnik ma być typowo do PDFów to chyba lepiej rozważyć tablet. Albo przynajmniej być przygotowanym na niezbyt dobre wyniki - wtedy zamiast psioczyć najwyżej miło się człowiek rozczaruje jak PDF wyświetli się OK :)

14 gru 2014 16:06:10
Użytkownik

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Cytuj:
2) Jak wyżej, ale z automatycznie "obciętymi" marginesami - zyskujemy nieco lepsze powiększenie,

4) Tryb dwukolumnowy - sprawdza się w przypadku wielu prac naukowych - czytnik powiększa tekst z pierwszej kolumny i przy przechodzeniu do "następnej strony" przewija dokument w dół. Po dojściu do końca kolumny, przeskakuje na górę, na początek drugiej kolumny i znowu jedzie do dołu,

Czy te tryby występują w onyxach c65?

@MiPr Z tego co pokazujesz w zalinkowanych zrzutach ekranu to chyba nie jest tak źle. W każdym trybie tekst jest czytelny.

14 gru 2014 18:22:58
Mod

martinezz123 napisał(a):
@MiPr Z tego co pokazujesz w zalinkowanych zrzutach ekranu to chyba nie jest tak źle. W każdym trybie tekst jest czytelny.

Zgadza się, nie wygląda to źle (sam byłem zaskoczony) ale bierz pod uwagę, że gęstość pikseli jest inna. Innymi słowy: zrzuty ekranu czytnika wyświetlone na monitorze komputerowym są większe niż w rzeczywistości - trzeba je pomniejszyć do tych 6-ciu cali aby oddać rzeczywistość. Dodatkowo: nie ma mowy o powiększeniu czcionki - duży problem jeśli ktoś ma słaby wzrok.

14 gru 2014 20:45:07
Użytkownik

Cześć.

Jak instalować aplikacje .apk?

Zaznaczyłem we właściwościach aplikacji instalowanie z neiznanych źródeł, wchodzę przez pamięć wewnętrzną do katalogu gdzie są pliki .apk i po kliknięciu na nie pojawia się okno czy chcę otworzyć jako tekst, obraz, dźwięk. Po przytrzymaniu wyskakuje menu gdzie są: właściwości, zaznaczenie, otwórz za pomocą itd. Nigdzie nie mogę znaleźć opcji do zainstalowania.

Chcę zainstalować aplikację OnyxDict, aby otwierać słowniki Stardict. Dla sprawdzenia wrzuciłem na kartę jeszcze minesweeper z linka podanego przez Airisa w innym temacie ale sytacja wygląda tak samo- nigdzie nie ma opcji zainstalowania aplikacji.

Czytnik jest z firmware prosto ze sklepu, póki wszystko jest ok chciałem poczekać z upgradem softu. Ale chyba mnie to nie ominie, bo podejrzewam, że w tej wersji jest w jakiś sposób zablokowana możliwość instalacji aplikacji.

Pozdrawiam.

25 sty 2015 17:22:29
Użytkownik

eCzytnik: BOOX C65 Storia
Dopiero po aktualizacji będziesz mógł zainstalować przez instalator. Dopiero tam go dodali :) Zawsze zostaje ADB (android debug bridge) i komenda "adb install nazwa.apk"

30 sty 2015 12:21:54
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4