Teraz jest 28 mar 2024 19:48:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Ekranizacja - Igrzyska Śmierci 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 11:46:33
Posty: 26
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Ekranizacja - Igrzyska Śmierci
Też już jestem po ekranizacji. Ogólnie oceniam film na bardzo dobry plus! :) Brakowało mi muzyki i przemyśleń Katniss. Chociaż w tym drugim punkcie Jennifer pokazała naprawdę dobrą grę i świetnie manipulowała emocjami widza przez swoje gesty, miny. Jak dla mnie zasłużyła na tytuł perełki tego filmu, bo była bezkonkurencyjna. Podobała mi się wizja kapitolu i jego śmiesznych kolorowo ubranych i umalowanych mieszkańców. Do tego druga strona filmu przedstawiająca problemy społeczne, która we mnie wzbudziła refleksje i lekki niepokój (jakby to było, gdyby tak się stało rzeczywiście). Polecam film!


06 kwi 2012 14:32:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2011 15:05:18
Posty: 17
Post Re: Ekranizacja - Igrzyska Śmierci
W ogól film trzymał w napięciu. Emocje były, mimo że przecież wiedziałam co się dzieje. Sprytnie też wymyślili z komentarzami prowadzących. Wyszło bardzo naturalnie. Super film.


07 kwi 2012 16:18:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 17:52:56
Posty: 56
eCzytnik: komputer, audiobook
Post Re: Ekranizacja - Igrzyska Śmierci
A kto idzie na drugą część? Już niecałe dwa miesiące zostały do premiery. :)


26 wrz 2013 11:13:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2011 10:27:31
Posty: 84
eCzytnik: iPad
Post Re: Ekranizacja - Igrzyska Śmierci
Igrzyska mi sie pdoobały jako ekranizacja i raczej pójdę tez na W pierścieniu ognia.

_________________
Humor i cierpliwość to dwa wielbłądy, na których przemierzyć można wszystkie pustynie. (Phil Bosmans)


03 paź 2013 11:46:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2013 10:32:41
Posty: 6
eCzytnik: tablet
Post Re: Ekranizacja - Igrzyska Śmierci
Książka okej, ale ekranizacja.. kicz straszny.

_________________
Even Rocky had a montage!


01 lis 2013 12:10:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2013 13:27:02
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Ekranizacja - Igrzyska Śmierci
Nie mogę się zgodzić, że kicz. Wizualnie był bardzo dobry, co do fabuły, to wiadomo, że musieli ją dostosować do 2 godzin filmu, więc większość wątków poucinano. Dzięki temu nadano jednak dynamiki filmowi. "W pierścieniu ognia" wydaje się, że będzie ciekawszy od pierwszej części, bo jednak nie skupią się jedynie na samych Igrzyskach, ale również na protestach społecznych oraz na manipulacjach rządu.


21 lis 2013 21:57:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2013 15:43:41
Posty: 3
eCzytnik: telefon
Post Re: Ekranizacja - Igrzyska Śmierci
Czytałam wszystkie książki i oglądałam dwa filmy jak do tej pory :) i mogę polecić zarówno książki jak i filmy ;) mniej wiecej wszystko się zgadza , wolę książki więc sugeruję zacząć od książek a potem obejrzeć filmy. Już nie mogę się doczekać ekranizacji trzeciej części.


26 lis 2013 15:55:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2013 16:16:35
Posty: 3
Post Re: Ekranizacja - Igrzyska Śmierci
maarta zgadzam się z Tobą. Już dawno nie widziałam tak dobrej ekranizacji jak "Igrzyska śmierci" czy "W pierścieniu ognia". Na drugiej części byłam wczoraj i muszę przyznać, że miło popatrzeć na "takie" odzwierciedlenie tekstu pisanego na dużym ekranie. :)


02 gru 2013 16:20:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 17:52:56
Posty: 56
eCzytnik: komputer, audiobook
Post Re: Ekranizacja - Igrzyska Śmierci
No to można dyskutować teraz o trzecim i czwartym filmie. :) Mi się spodobało nawet, że podzielili tą ostatnią część. Fabuła drugiej części się przecież w sumie też przecina, jak oni niszczą arenę i uciekają, dlatego niech sobie kręca film takim rytmem, żeby to sensownie podzielić.
ps.
A ktoś ma jeszcze w ogóle nadzieję, że Colins napisze kolejną część?


14 paź 2014 16:27:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2014 16:45:51
Posty: 45
Post Re: Ekranizacja - Igrzyska Śmierci
Mnie też nie przeszkadza podzielenie ostatniej części na pół , w końcu to dla fanów - a dla nas więcej do oglądania, nie? Same korzyści. Oczywiście, że napisze, prędzej czy później na pewno. A ja na pewno idę na "Kosogłosa" jak tylko wejdzie do kin.


15 paź 2014 16:50:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2011 10:27:31
Posty: 84
eCzytnik: iPad
Post Re: Ekranizacja - Igrzyska Śmierci
Wiadomoze dzielenie to kwestia marketingu - więcej sprzedanych biletów, ale jednak też więcej przyjemności.
Zastrzeżenia jakie mogę mieć do ekranizacji to eufmistyczne obrazy - w ksiażce jest naparawdę cięzko momentami, a film jednka nie pokazuje tak dużo okrucieństwa, krwi i przemocy - wymogi wiekowe do kina. To jest niby zastrzeżenie, ale z drugiej strony cieszę się, ze nie ma epatowania tym. Trzeciej części prestiżu na pewno dodają Julianne Moore i ś.p.Phillip Seymour Hoffman.

_________________
Humor i cierpliwość to dwa wielbłądy, na których przemierzyć można wszystkie pustynie. (Phil Bosmans)


03 lis 2014 15:59:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2014 16:45:51
Posty: 45
Post Re: Ekranizacja - Igrzyska Śmierci
A ja teraz jak to mówi mój kolega "jaram się w opór" ścieżka dźwiękowa do Kosogłosa, rewelacja a Lorde po prostu fenomen, nie znałam wcześniej tej wokalistki!


05 lis 2014 0:17:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2011 10:27:31
Posty: 84
eCzytnik: iPad
Post Re: Ekranizacja - Igrzyska Śmierci
Mnie wcisneło w fote kilka scen, np. kiedy kamera ukazuje dwunastkę : dziesiątki, setki ciał dosłownie wprasowane w spaloną ziemię, ciągnące się przez caly kadr. Ale bez zbędnej dosadności czy drobiazgowego grzebania kamerą w zgliszczach. Tylko ta pojedyncza, przeżarta spalenizną panorama i klęcząca w oddali Katniss. Aż czuć te pył, odór, ciszę i ból...
Fenomelnalna gra aktorska i scena końcowa - tego nie zdradzę ;)

Co do muzyki, to naj, co już widac po internetach wypadła Katniss - nic nie zdradzało, że drzewo wisielców będzie takim hitem a tu prosze...

_________________
Humor i cierpliwość to dwa wielbłądy, na których przemierzyć można wszystkie pustynie. (Phil Bosmans)


27 lis 2014 15:24:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron