Teraz jest 28 mar 2024 19:03:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Zakup PocketBook 840 InkPad 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2014 10:50:08
Posty: 34
eCzytnik: PocketBook Pro 611, Touch Lux 2
Post Zakup PocketBook 840 InkPad
Przymierzam się do kupna PocketBook InkPad, nie znalazłem jednak testów tego e-czytnika.
Jeżeli ktoś ma ten e-czytnik to proszę o opinie o nim.

Czy w czytnikach dotykowych można zablokować dotyk żeby np. przypadkowo nie zmienić sobie strony czytanej książki?


08 wrz 2014 12:44:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
na razie z tym czytnikiem to poczekaj - u "ruskich" już jest i pierwsza partia jest delikatnie mówiąc do dupy
Zostanie prawdopodobnie wycofana - kontrast jest gorszy od Kindle DX z Vizplexem - zdjęcia są na the ebook org


08 wrz 2014 20:12:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2014 10:50:08
Posty: 34
eCzytnik: PocketBook Pro 611, Touch Lux 2
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
athame, Zapowiedzi zawsze są hura optymistyczne obojętnie co zapowiadają ;)

grucha44, Hmm, w takim razie się wstrzymam z kupnem tego.

Nie jestem tak zdesperowany żeby kupować już teraz, mam PocketBook Pro 611 :)


09 wrz 2014 9:06:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Pod tym względem PocketBook to taki Onyx bis, tylko z trochę lepszym PR w Polsce.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


09 wrz 2014 19:44:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2014 10:50:08
Posty: 34
eCzytnik: PocketBook Pro 611, Touch Lux 2
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
No nie wiem, mam od dwóch lat PocketBook Pro 611 i nie narzekam, nigdy nie było z nim problemów.


10 wrz 2014 9:41:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Niezłe rozczarowanie. Nie mam pojęcia, jakim cudem udało im się spartolić Pearla tak, aby miał kontrast gorszy od Vizplexa, ale zdjęcia mówią same za siebie. Po lewej - PocketBook 840, po prawej - PocketBook 515:

Obrazek

Po włączeniu podświetlenia jest już dużo lepiej. Ale przecież podświetlenie nie jest po to, żeby chodziło na okrągło, tylko żeby można było wygodnie czytać również przy słabszym świetle. Mam nadzieję, że nie jest to wada projektowa, tylko fabryczna i kolejne serie będą miały normalny Pearlowy kontrast.


25 wrz 2014 16:59:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 wrz 2014 9:52:16
Posty: 18
eCzytnik: PB InkPad, Ultra; Medion P9212
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
stud3nt napisał(a):
Niezłe rozczarowanie. Nie mam pojęcia, jakim cudem udało im się spartolić Pearla tak, aby miał kontrast gorszy od Vizplexa (...)

Jest to wada pierwszej partii InkPadów. Z tego powodu zresztą zostały one wycofane z rynku, a ich europejska premiera kilkukrotnie przesunięta.
InkPad miał być u nas dostępny w sprzedaży już w lipcu. Rosjanie dostali pierwsze egzemplarze przed wydaniem europejskim, jednak ze względu na problemy z tym modelem, premiera europejska została przesunięta początkowo na sierpień, potem na wrzesień, a teraz na październik.
Te problemy to głównie fatalnej jakości ekran, ale też kiepsko spasowane, pękające od naprężeń plastiki - czyli coś, czego nie da się poprawić już po sprzedaży czytnika. Dlatego cała produkcja została wstrzymana, a PocketBook stara się teraz wyeliminować problemy. Czytałem też, że InkPad, ze względu na nietypową rozdzielczość, ma masę problemów z oprogramowaniem - na szczęście te da się poprawić aktualizując system, więc tutaj nie ma co panikować.
Z jednej strony dobrze, że PocketBook zdecydował się nie wydać takiego bubla w Europie, a z drugiej można się zastanawiać kto ten czytnik testował przed wypuszczeniem go na rynek?

InkPad początkowo miał być dostępny w Europie w drugim tygodniu lipca, więc poprawianie problemów z nim związanych zajmuje mnóstwo czasu.
Ja na ten czytnik czekam od maja (całe szczęście, że nie kupiłem go przedpremierowo), więc smucą mnie docierające informacje. Dodatkowo, teraz bałbym się kupować go od razu po premierze, lepiej poczekać na jakieś sensowne testy i recenzje, żeby sprawdzić, czy problemy pierwszej partii zostały w pełni rozwiązane. W końcu problematyczny ekran, czy źle spasowane plastiki to nie są drobnostki, szczególnie w czytniku kosztującym ~850 zł.
Na plus należy zaliczyć, że czytnik w nowej wersji powinien otrzymać nowe oprogramowanie PocketBook, takie jak w modelu Ultra. Pierwsza partia InkPadów posiadała starszą wersję oprogramowania (znaną ze starszych modeli PocketBooka). Zakładam, że PocketBook zdecydował się jednak przejść na nowszą wersję, mając na uwadze problemy z oprogramowaniem pierwszej partii.

Tak więc InkPad ma masę problemów - szkoda, bo dla mnie 6 calówki są zdecydowanie za małe, a 9.7 calówki trochę za duże. Taki wybredny ze mnie klient ;). Szukałem czegoś minimum 8, max 9 cali z podświetleniem (dużo tego nie ma - żeby nie powiedzieć nic!) i z przedpremierowych modeli w oko wpadł mi właśnie InkPad. Więc czekam, czekam i doczekać się nie mogę.
Alternatywą do InkPada, mógłby być zapowiedziany Bookeen Cybook Ocean 8, który jednak niestety ma niższą rozdzielczość ekranu, słabszy procesor, mniej pamięci operacyjnej, słabszą baterię i obsługuje mniej formatów od InkPada. Dodatkowo, też nie jest do końca jasne, kiedy trafi do sprzedaży. Według zapowiedzi, Ocean 8 powinien kosztować około 120€ (czyli niewiele powyżej 500 zł), wyraźnie mniej niż InkPad, co byłoby mocną stroną tego urządzenia.


25 wrz 2014 20:10:14
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Nie wiem czy to się nie przesunie, ale duża szansa, żę będę testował InkPada w październiku na Świecie Czytników.

Jak oglądałem go w maju na targach, to soft jeszcze był na poziomie głębokiej bety, ale ekran robił bardzo dobre wrażenie.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


25 wrz 2014 23:07:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 wrz 2014 9:52:16
Posty: 18
eCzytnik: PB InkPad, Ultra; Medion P9212
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Vroo: byłoby świetnie, gdybyś w miarę możliwości sprawdził, czy PocketBook sprawnie pousuwał największe problemy techniczne związane z tym czytnikiem w "wersji rosyjskiej". Od strony oprogramowania zawsze można liczyć na aktualizacje, więc tym się aż tak bardzo nie przejmuję.

Tak z ciekawości: czy masz szansę na test tego urządzenia jeszcze przed europejską premierą, czy może przeceniam Twoje możliwości? ;).


26 wrz 2014 19:44:21
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Nie, dostanę go chyba dopiero jak będzie w dystrybucji.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


26 wrz 2014 21:34:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2014 10:50:08
Posty: 34
eCzytnik: PocketBook Pro 611, Touch Lux 2
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
U mnie tak samo, chciałbym coś większego od 6" a 9,7" to za dużo.
Dlatego jestem bardzo zainteresowany tym modelem... czekam na jego testy :)


29 wrz 2014 10:06:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 wrz 2014 9:52:16
Posty: 18
eCzytnik: PB InkPad, Ultra; Medion P9212
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Według Releasetablet.com, InkPad w sprzedaży powinien pojawić się pod koniec października (czyli kolejna, miesięczna zwłoka :::?).
Dobra wiadomość jest taka, że jego cena za granicą spadnie o 10€ (około 42 zł). Jednak patrząc na polski rynek czytników nie zdziwiłbym się, gdyby u nas cena InkPada pozostała na poziomie 850 zł :(.


03 paź 2014 10:39:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2014 10:50:08
Posty: 34
eCzytnik: PocketBook Pro 611, Touch Lux 2
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
W komputroniku jest data dostawy 28.10, może wreszcie będzie poprawione wszystko.


25 paź 2014 11:47:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Czytnik można zobaczyć na Targach Książki w Krakowie na stoisku Pocketbooka.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


Ostatnio edytowano 26 paź 2014 8:47:51 przez Alcek, łącznie edytowano 1 raz



25 paź 2014 23:13:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 wrz 2014 9:52:16
Posty: 18
eCzytnik: PB InkPad, Ultra; Medion P9212
Post Re: Zakup PocketBook 840 InkPad
Pierwsze europejskie egzemplarze InkPadów (pre-order) dotarły już do niektórych francuskich, niemieckich oraz czeskich klientów, a dostawy sklepowe rozpoczną się w przyszłym tygodniu.
Z pierwszych recenzji wynika, że ekran został poprawiony i wygląda dobrze. Nie znalazłem żadnych uwag na temat źle spasowanych plastików, więc zakładam, że one też zostały poprawione - w końcu premiera została przesunięta o 3,5 miesiąca, także PocketBook miał sporo czasu na poprawki.
Ze złych wieści, niestety oprogramowanie pozostało w starszej wersji i wciąż nie jest dopracowane. Nowsza wersja oprogramowania (taka jak w Ultrze) w formie aktualizacji powinna pojawić się za kilka miesięcy (nie jest to potwierdzona informacja). Nie wiadomo też, czy polskie sklepy obniżą cenę - zapewne dowiemy się tego już w przyszłym tygodniu.
Sporo nowych informacji można uzyskać na tym anglojęzycznym forum.
Wygląda na to, że w końcu się doczekaliśmy :D.


25 paź 2014 23:54:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron