Teraz jest 30 mar 2024 6:53:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Tu Kindle, tam Onyx i Pocketbox... I bądź tu mądry! 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 mar 2014 2:07:24
Posty: 7
Post Tu Kindle, tam Onyx i Pocketbox... I bądź tu mądry!
Witajcie! To mój pierwszy post którego miałam nadzieję nie pisać (czytałam na prawdę genialne FAQ oraz posty innych 'poszukująco-błądzących') - niestety moje wywody są tu konieczne.

Otóż od jakiegoś czasu marzy mi się małe pudło, które pomieści dużo książek przy czym nie będzie wypychało moich torebek swoimi niebotycznymi rozmiarami, będzie lekkie, poręczne, dobrze wykonane. Póki co im - zdaje mi się - głębiej siedzę w temacie tym mniej wiem o samych czytnikach i parametrach, które będą dla mnie odpowiednie.

Ale! Czytając Wasze forum doszłam do ogólnego wniosku czego potrzebuję od swojego przyszłego czytnika. Pozostaje jednak problem 'dopasowania' tych wymagań do odpowiedniego modelu i ceny, która mnie urządza. Myślę, że jako wygi czytników dobrze mi doradzicie!

Cena: do 350 zł
Potrzebuję:

-oczywistość-nie może to być tablet tylko przyjemny dla oka e-papier,
-musi być dostępny sklepach na terenie Polski (Kraków, może? ;) ),
-musi czytać popularne formaty - większość, bo w sprawach konwersji plików nie jestem zbyt biegła (a kolejne poszukiwania odpowiedzi, przekopywania wątków aby jak najszybciej dobrać się do wyczekiwanej książki zabiją mi apetyt),
-wytrzymała bateria,
-szybkość reakcji,
-chciałabym żeby miał wbudowany odtwarzacz mp3,
-i ostatnie, ale jedno z najważniejszych: brak 'duszków' na ekranie po zmianie strony.

Póki co interesowałam się ONYX BOOX i65S. Zdaje się spełniać wszystkie wymagania, ale wiele osób komentuje go dość słabo twierdząc, ze 'w tej cenie można mieć lepsze czytniki'. Sama już nie wiem. Szwagierka poleca mi PocketBox'a Mini, który dla niej jest idealny, ale mnie nie przekonuje jego wielkość. Buszowałam już w Media Markt, Saturn, RTV Euro AGD. Macałam, oglądałam - i dalej nic nie wiem. Pomóżcie! :)


07 mar 2014 2:30:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: Tu Kindle, tam Onyx i Pocketbox... I bądź tu mądry!
blanka napisał(a):
marzy mi się małe pudło, które pomieści dużo książek przy czym nie będzie wypychało moich torebek swoimi niebotycznymi rozmiarami


PocketBox'a Mini - spełnia te wymagania - jeśli idziesz na bal z kopertówką ;)
Czytnik "Mini' - ma jedną niezaprzeczalną zaletę - mieści się w kieszeni (tutaj już bez opcji "balowych";)
A poważnie - mam czytnik z ekranem 6" - uważam go za zupełnie wystarczający do czytania - większe ekrany zalecane są raczej do pozycji specjalistycznych zawierających np. rozbudowane(tabele, schematy) PDF-y, i w cenie "do 350 zł" to chyba "marzenie ściętej głowy" :?


"Brak duszków" - opcja w menu - ustawienie odświeżania (ilość stron).
"przyjemny dla oka e-papier" - podstawa.
"musi czytać popularne formaty" - to chyba eliminuję kindle ? (chyba że chcesz bawić się w ingerencję w oprogramowanie czytnika)
"wbudowany odtwarzacz mp3" - zbędna opcja w czytniku (moim zdaniem) - od tego mam komórkę.

Nie będę polecać konkretnych producentów/modeli - mam swojego faworyta - ale rekomendowanie go - może trącić reklamą. Na forum jest już kilkanaście tematów "jaki pierwszy czytnik" - poczytaj, przeanalizuj "za i przeciw" - podejmiesz decyzję o zakupie - jak wynika z Twojego postu - jesteś z dużego miasta (Krakowa?) - sprawdź więc jak wygląda sprawa zwrotu zakupionego towaru bez podania przyczyny (możliwość, termin, itp.) - wybierz sklep - gdzie jest to możliwe, jeżeli czytnik nie sprawdzi się "w praniu" - oddasz do sklepu.


07 mar 2014 11:50:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 mar 2014 2:07:24
Posty: 7
Post Re: Tu Kindle, tam Onyx i Pocketbox... I bądź tu mądry!
Cytuj:
PocketBox'a Mini - spełnia te wymagania - jeśli idziesz na bal z kopertówką ;)
Czytnik "Mini' - ma jedną niezaprzeczalną zaletę - mieści się w kieszeni (tutaj już bez opcji "balowych";)
A poważnie - mam czytnik z ekranem 6" - uważam go za zupełnie wystarczający do czytania - większe ekrany zalecane są raczej do pozycji specjalistycznych zawierających np. rozbudowane(tabele, schematy) PDF-y, i w cenie "do 350 zł" to chyba "marzenie ściętej głowy" :?


Nie wiem czy z mojej poprzedniej wiadomości wynikało, że chce np. czytnik 10' - jeżeli tak to minęło to się z celem (z resztą wielkie czytniki do 350 zł... nierealne!). Ja poszukuję typowej 6' (a anegdotka z torebką była takim lekko ironicznym dopiskiem do całego wyglądu sprawy :) ).

Cytuj:
"Brak duszków" - opcja w menu - ustawienie odświeżania (ilość stron)

w sensie, że każdy czytnik nie zostawia śladów gdy ustawi się częste odświeżanie stron?

Cytuj:
"musi czytać popularne formaty" - to chyba eliminuję kindle ? (chyba że chcesz bawić się w ingerencję w oprogramowanie czytnika)


Z racji tego, że czytnik chcę kupić w Polszy Kindle przekreślam na początku (tak, wiem że na allegro można sobie kupić, cena nie różni się zbytnio od tej na amazonie... Tylko w takim czytniku trzeba znowu dłubać "ingerencja w oprogramowanie" nie wchodzi w grę w moim wypadku ;)

Cytuj:
"wbudowany odtwarzacz mp3" - zbędna opcja w czytniku (moim zdaniem) - od tego mam komórkę.


No tak, na pozór zbędna. Odtwarzacz nie jest bardzo drogą dobudówką w czytniku - różnica w cenie może być minimalna, więc czemu nie? Tym bardziej, że swojego telefonu nie używam jako odtwarzacza mp3 (a ta funkcja bardzo, bardzo będzie mi potrzebna w krakowskim MPK którym dziennie spędzam 80 min).

Może ktoś ma jeszcze coś do dodania...? A co myślicie o tym Onyxie i65s, może ktoś go ma? :)


07 mar 2014 14:12:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Tu Kindle, tam Onyx i Pocketbox... I bądź tu mądry!
na pewno mają go osoby z tego wątku
onyx-boox-f162/onyx-book-i65s-metropolitan-problem-z-uruchomieniem-t14102.html


07 mar 2014 14:39:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 mar 2014 2:07:24
Posty: 7
Post Re: Tu Kindle, tam Onyx i Pocketbox... I bądź tu mądry!
Własnie czytałam ten wątek i trochę mnie zmartwił (chociaż z drugiej strony tablety są na gwarancji i wierzę, że wszystkie będą działały). Póki co poszerzam wiedzę o PocketBook bo spodobał mi się 613 (chociaż nie ma wszystkiego czego bym chciała ;))

Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie to proszę piszcie :)


07 mar 2014 15:20:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: Tu Kindle, tam Onyx i Pocketbox... I bądź tu mądry!
blanka napisał(a):
Własnie czytałam ten wątek i trochę mnie zmartwił (chociaż z drugiej strony tablety są na gwarancji i wierzę, że wszystkie będą działały). Póki co poszerzam wiedzę o PocketBook bo spodobał mi się 613 (chociaż nie ma wszystkiego czego bym chciała ;))

Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie to proszę piszcie :)


Mam "613" - jestem zadowolona - moja uwaga - ten model już(chyba) nie jest produkowany - zastąpił go "614(PocketBook Basic 2).

"Reklamowałam" go w tym wątku - jaki-czytnik-wybrac-f177/trudny-wybor-kindle-prestigio-czy-pocketbook-t14269.html


07 mar 2014 17:15:28
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Tu Kindle, tam Onyx i Pocketbox... I bądź tu mądry!
W 613-tkę by się nie 'pchał'. Albo Basic 2 614 albo (paradoksalnie - w podobnej cenie - służę linkiem jeśli trzeba) Basic Touch 624.


07 mar 2014 20:40:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Tu Kindle, tam Onyx i Pocketbox... I bądź tu mądry!
W tych ramach i cenie ja bym wybrał PocketBook Basic Touch 624 lub ostatecznie Basic 2 614 - to najnowsze modele, tylko trzeba pożegnać się z audio na pokładzie.

Onyx Boox i65 Metropolitan dla mnie nie bardzo, bo Android bez dotyku jest okaleczony, już prędzej model C65 Storia, ale koszt o 100 zł więcej.

_________________
W Obrazek też ;)


07 mar 2014 20:47:11
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Tu Kindle, tam Onyx i Pocketbox... I bądź tu mądry!
Aha, zawsze można się skusić na Kindle 5 - cena poniżej 300 zł (np. w Komputroniku - wersja bez reklam). Co do czytania różnych formatów, to po pierwsze książki są dostępne zazwyczaj zarówno w mobi jaki i epub a poza tym można stosunkowo łatwo formaty przekonwertować.


07 mar 2014 20:51:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 mar 2014 2:07:24
Posty: 7
Post Re: Tu Kindle, tam Onyx i Pocketbox... I bądź tu mądry!
Dzięki za odpowiedzi! Dzisiaj zamówiłam swojego PocketBook'a 2 614.
Przeszłam się po sklepach, poodtykałam, poczytałam i doszłam do wniosku, że do czytania będzie w sam raz. Kwestię odtwarzacza załatwię w inny sposób aby móc się odizolować od świata :)

Mam nadzieję, że padło na dobry czytnik (chociaż 624 o którym wspominał airs cenowo niewiele się różni). Jak tylko się z nim zaprzyjaźnię napiszę parę słów o naszej współpracy ;)


10 mar 2014 1:40:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: Tu Kindle, tam Onyx i Pocketbox... I bądź tu mądry!
blanka napisał(a):
Jak tylko się z nim zaprzyjaźnię napiszę parę słów o naszej współpracy ;)


Czekam z niecierpliwością ;).Z chwilą gdy "zdechnie" moja "613" - to będzie chyba następny czytnik.
ps. jeśli potrzebujesz słowniki - napisz na PW - mam "parę" stworzonych z wydatną pomocą informacji forumowiczów - info tutaj

pocketbook-f169/pocketbook-i-slowniki-t12350.html

*Chyba powinny działać na "614"


10 mar 2014 12:02:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 mar 2014 2:07:24
Posty: 7
Post Re: Tu Kindle, tam Onyx i Pocketbox... I bądź tu mądry!
tereza Dzięki za info! :) Jak już będę miała swój czytnik to z chęcią sprawdzę jak śmigają pod 614 :) Póki co dostałam e-mail, że jutro mogę odebrać czytnik (do tego z całkiem fajnym rabatem!).

Jak wszystko będzie działać to odezwę się po pierwszej książce co i jak :)


11 mar 2014 1:13:52
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Tu Kindle, tam Onyx i Pocketbox... I bądź tu mądry!
Dyskusja o podłączeniu czytnika do komputera została wydzielona do osobnego wątku tutaj: pocketbook-f169/komputer-nie-widzi-podlaczonego-pb-614-t14314.html


12 mar 2014 10:59:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron