Teraz jest 18 kwi 2024 19:39:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Trudny wybór :) Kindle, Prestigio czy Pocketbook? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2014 16:47:07
Posty: 1
Post Trudny wybór :) Kindle, Prestigio czy Pocketbook?
Hej :)

Planuję kupić siostrze (16 lat) na urodziny czytnik jednak nie mogę się zdecydować i szukam porady. Mam do wyboru:
- Prestigio PER3664BC (za 289,00 w Saturnie)
- Kindle 5 bez reklam (za 299,00 w Sferisie)
- Pocketbook 611 (za 379,99 w Empiku)

Każdy z nich ma swoje wady i zalety - ale zależy mi na solidnym wykonaniu i jak najmniejszej awaryjności (duże obawy co do Prestigio ponieważ tablet tej firmy był już w naprawie dwa razy :/) - siostra nie potrzebuje fajerwerków, od tego ma komputer lub komórkę ale dobrego sprzętu do czytania książek :)


23 lut 2014 17:08:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lut 2014 21:55:46
Posty: 66
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Trudny wybór :) Kindle, Prestigio czy Pocketbook?
bierz kindla 5 - tani a bardzo dobry do czytania, sam mialel jako pierwszy czytnik, tak mi sie spodobal ze przesiadlem sie po miesiacu na paperwhite'a, ale z żalem na początku, jako pierwszy czytnik idealny

_________________
Poemat Boga-Człowieka:
http://www.duchprawdy.com/poemat.htm


23 lut 2014 17:56:42
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Trudny wybór :) Kindle, Prestigio czy Pocketbook?
Popieram przedmówcę: Kindle 5 ma moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny. Gdybyś jednak chciał(a) zdecydować się PocketBook-a to proponuję się rozejrzeć - w cenie przez Ciebie podanej dostaniesz nowszy i lepszy model, n.p. PocketBook 624 Basic Touch.


24 lut 2014 11:54:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: Trudny wybór :) Kindle, Prestigio czy Pocketbook?
Tauri48 napisał(a):
Hej :)

Planuję kupić siostrze (16 lat) na urodziny czytnik jednak nie mogę się zdecydować i szukam porady. Mam do wyboru:
- Prestigio PER3664BC (za 289,00 w Saturnie)
- Kindle 5 bez reklam (za 299,00 w Sferisie)
- Pocketbook 611 (za 379,99 w Empiku)

Każdy z nich ma swoje wady i zalety - ale zależy mi na solidnym wykonaniu i jak najmniejszej awaryjności (duże obawy co do Prestigio ponieważ tablet tej firmy był już w naprawie dwa razy :/) - siostra nie potrzebuje fajerwerków, od tego ma komputer lub komórkę ale dobrego sprzętu do czytania książek :)


Pocketbook 611 (za 379,99 w Empiku) - jako zabytek chyba proponują - 339 zł w czytio za model 614 (lepszej klasy wyświetlacz - e-ink Pearl ), co prawda mam "613"(e-ink Vizplex) - od prawie roku - awaryjność - jeden totalny zwis (gdzieś na Forum opisałam), czytnik używany min. 6 h/doba (2 osoby ) a bywa że i 14 h :zakrecony: - przekładając na "sztuki" - około 400 przeczytanych e-booków (oboje jesteśmy "molami książkowymi" )

"Za" - 24 miesiące gwarancji, polskie menu, slot na karty(micro SD do 32 GB) duża ilość obsługiwanych formatów e-booków, częste aktualizacje softu, dobre forum użytkowników(rosyjskojęzyczne) oraz bardzo miła i konkretna pomoc w tutejszym dziale Pocketbooka z MiPr -em na czele :) , bezawaryjność (tfu - nie zapeszyć) .
"Przeciw" - dziwna polityka reklamacyjna dystrybutora (czytio) - na szczęście reklamacja okazała się zbędna - samodzielna "naprawa" na podstawie info z forum (the-ebook.org).

Oczywiście - wszystko co napisałam - dotyczy PocketBooka (613) który posiadam - mam nadzieję iż moja opinia nieco wzbogaci Twoją wiedzę i pomoże w podjęciu decyzji .
Cytuj:
Każdy z nich ma swoje wady i zalety
Święte słowa. Oczywiście - wszystko co napisałam - dotyczy PocketBooka (613) który posiadam - mam nadzieję iż moja opinia nieco wzbogaci Twoją wiedzę i pomoże w podjęciu decyzji .


24 lut 2014 14:46:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: