Teraz jest 28 mar 2024 15:48:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Kindle 4 - biały ekran i brak reakcji na restart. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 gru 2013 20:41:09
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 4
Post Kindle 4 - biały ekran i brak reakcji na restart.
Witam serdecznie.
Od trzech dni mam spory problem z moim Kindle Classic. W trakcie czytania czytnik się zbuntował, strasznie spowalniając przełączanie stron, po czym całkiem się zawiesił. Kiedy go zrestartowałem pokazał się biały ekran i od tego czasu nic nie da się z nim zrobić. Próbowałem wymusić restart przytrzymując przycisk włączania przez 20 i przez 50 sekund, jednak jedyne reakcje Kundla to ciągłe miganie diodą na zielono, a także nieco rzadziej "mrugnięcia" ekranem. Po jakimś czasie na ekranie pojawiła się ikona informująca o wyładowanej baterii (przed zawieszeniem była do połowy pełna), jednak podłączenie do ładowania w niczym nie pomogło. Ładowałem go 6 godzin (zawsze wystarczały dwie) na ładowarce od smartphona i drugie tyle oryginalnym kablem usb, ale dioda podczas ładowania pozostawała pomarańczowa. Po odłączeniu ładowarki czytnik znów zaczął migać na zielono, a kolejne próby restartowania nic nie dały. Informacja o rozładowanej baterii dzisiaj pokazała się po raz kolejny, ale i teraz ładowanie na nic się zdało. Dodam jeszcze, że po podłączeniu do komputera, czytnika nie wynajduje.
Kindle niestety nie był zarejestrowany. Miał już ktoś kiedyś taki przypadek? Jest na to jakieś rozwiązanie, czy mój kundel nadaje się już tylko na śmietnik?


Ostatnio edytowano 28 gru 2013 13:21:02 przez Kamil M, łącznie edytowano 1 raz



23 gru 2013 20:42:34
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 4 - Jak rozwiązać problem?
Zapewne załadowałeś czytnik po brzegi plikami?

Poza tym tytuł wątku do poprawki. Powinien opisywać istotę problemu.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


26 gru 2013 21:25:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 gru 2013 20:41:09
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Kindle 4 - biały ekran i brak reakcji na restart.
Na czytniku było łącznie może 15/16 książek, a biorąc pod uwagę pojemność urządzenia taka ilość problemów sprawiać raczej nie powinna.
Dodam jeszcze, że od dnia napisania postu dioda już nie miga, a na ekranie wyświetlona jest ciągle pusta bateria. (ładowanie oczywiście nadal nie pomaga)

Tytuł już zmieniony.


28 gru 2013 13:26:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2014 14:25:37
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 4.1.1
Post Re: Kindle 4 - biały ekran i brak reakcji na restart.
Sprawa wyjaśniona? Co było przyczyną i lekarstwem?
Najprostsza opcja (zwykle słuszna) - umarła bateria. Czy czasem nie zawilgociłeś/zalałeś urządzenia?


08 lut 2014 13:10:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: