Teraz jest 29 mar 2024 11:57:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Które czytniki są najmniej awaryjne i nie tylko? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 13:52:06
Posty: 6
eCzytnik: ECTACO jetBook mini
Post Które czytniki są najmniej awaryjne i nie tylko?
Witam. Mam obecnie ECTACO jetBook mini. Jednak ma kilka wad: baterie/akumulatory się szybko wyczerpują i trzeba wkładać nowe. Obsługuje tylko 2 formaty. Własny i txt i trzeba wszystko konwertować. Nigdzie w Polsce nie da się kupić dedykowanego pokrowca, a sprowadzanie od producenta jest nieopłacalne. Jedyny plus to ekran - taki jak w tradycyjnych kalkulatorach za 5 i więcej złotych. Czyli oczy nie bolą.

Dlatego chciałem się dowiedzieć co najlepiej kupić, co się mało psuje: Czyli nie wpadają klawisze do środka jak np. w ONYXAch czy prestigo, czy inne rzeczy dziwne się nie dzieją. Lub nawet jak coś się stanie, gdzie serwis nie robi problemów.

Myślałem o zakupie najnowszej Manty EBOOK 04, ale nigdzie nic o niej nie ma na forach. Plus dla mnie jest taki, że w razie czego to mieszkam w Warszawie i serwis też mam na miejscu. Jednak nie chcę kupować czytnika po to aby co chwila biegać do naprawy.

Myślałem też o Kindle - jednak ten też nie jest w 100% bez wad, a angielski znam słabo, więc wolał bym czytnik z polskim wsparciem technicznym. jetBook mini, choć ma menu w języku polskim i pod względem awaryjności działa jak skała.

Więc proszę o jakąś poradę na czytnik E-ink.


03 gru 2013 14:11:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Które czytniki są najmniej awaryjne i nie tylko?
gilban napisał(a):
nie wpadają klawisze do środka jak np. w ONYXAch
Nieźle wypaliłeś :D Gdzie widziałeś, żeby w nich wpadały klawisze do środka ?
To raczej nie możliwe, bo pod spodem jest płyta z elektroniką i one po prostu nie mają gdzie wpaść ;)

Na niezawodność Manty nigdy w życiu bym nie liczył.
Jeśli już to spróbuj Nooka (nie ma klawiszy), Kobo albo SONY...

Ale jeśli zdarzy Ci się zobaczyć gdzieś nowego Onyx-a C65 (Storia lub AfterGlow) to obmacaj go dokładnie i sam stwierdzisz, że jakość wykonania jest dobra, klawisze chodzą fajnie (jak w poczciwym Kindle Keyboard), a system umożliwia obsługę dosłownie wszystkich formatów jakie sobie zażyczysz :)

_________________
W Obrazek też ;)


04 gru 2013 1:56:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 13:52:06
Posty: 6
eCzytnik: ECTACO jetBook mini
Post Re: Które czytniki są najmniej awaryjne i nie tylko?
O tych wpadających przyciskach czytałem gdzieś w jakiś komentarzach, ale może czego innego to dotyczyło. W każdym razie przekonałeś mnie. Jednak mam pytanie czym się różni czytnik Onyx Boox i62HD Angel Glow od Onyx BOOX C65 Storia. Na oko parametry mają podobne, jednak Storia jest o 100 zł tańsza. To że ma brązową obudowę to mi akurat nie przeszkadza.

I jeszcze mam pytanie: Czy nadaje się do czegoś czytnik: Kiano Booky One. Jest tani i ma mało formatów ale ma e-ink i co mnie przykuło w sklepie bardzo jasny ekran.


06 gru 2013 22:26:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Które czytniki są najmniej awaryjne i nie tylko?
Widzę, że nie masz wygórowanych potrzeb.

Kiano ma ekran Pearl, ale jest na starym, wolnym procesorze i ma mało pamięci - kiepska obsługa ebooków (tylko epub i PDF).

Onyx Boox i62 jest starszą konstrukcją niż C65. Angel Glow ma doświetlenie ekranu a Storia nie. Odpowiednikiem Angel Glow jest C65 AfterGlow w nowej serii, która ma w środku system Android (w starej jest dedykowany linux).

Może zaglądnij na stronę z porównaniami czytników:
http://ebookreaders.pl/katalog.php
na której ja osobiście omijałbym Oyo, Prstigio i TrekStor oraz marki, które mają po jednym przedstawicielu.
Jak trafisz na jakiś, który Ci się podoba, to poszukaj o nim różnych recenzji...

_________________
W Obrazek też ;)


06 gru 2013 23:21:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2013 15:54:29
Posty: 12
Post Re: Które czytniki są najmniej awaryjne i nie tylko?
Ja dostałem Kiano Booky One pod choinkę. Faktycznie jest nieco wolny, ale jak ktoś chce mieć czytnik po prostu do czytania, bez żadnych fajerwerków i udziwnień to może śmiało go brać, bo czyta się na nim naprawdę bardzo wygodnie.


03 sty 2014 21:27:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Które czytniki są najmniej awaryjne i nie tylko?
I to jest właśnie "magia" e-inku :)

_________________
W Obrazek też ;)


03 sty 2014 23:43:29
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron