Teraz jest 29 mar 2024 12:04:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
OYO II na allegro 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 23:32:37
Posty: 11
eCzytnik: OYO II
Post Re: OYO II na allegro
Witam
Czytnik dostarczono.
Powiem krótko- kto chce CZYTAĆ EPUB - za tą CENĘ niech nie zastanawia się ani sekundy !!.
Mam pytanie: czy na ekranie głównym i w bookshelf ,macie wyświetlane okładki książek?.


16 sty 2013 13:26:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2013 22:04:20
Posty: 5
Post Re: OYO II na allegro
Na razie jest spoko z baterią, myślę że trochę zejdzie zanim ją rozładuję, jak padnie to dam znać, nie czytam nie wiadomo ile
ok. 20 stron w porywach do 40 dziennie przed snem
swoją drogą widziałem lampki do ebook, czy zakup takiego akcesorium ma sens?
patrząc na zdjęcia wydaje mi się że taka lampka może nie dać rady doświetlić ekranu, ale czy ktoś to testował w praktyce?


17 sty 2013 2:31:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: OYO II na allegro
Hej!
Ostatnio ciekawy tekst porównawczo o lampkach napisał Robert na http://swiatczytnikow.pl/test-lampki-mi ... woja-role/. Powinno to choć trochę pomóc w kierunku poszukiwań.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


17 sty 2013 14:37:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2013 12:59:24
Posty: 1
Post Re: OYO II na allegro
Witam
Czy ten czytnik obsługuje formaty doc oraz rtf czy trzeba przekonwertować do pdfa???
Pozdrawiam


17 sty 2013 16:28:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: OYO II na allegro
Cacyk napisał(a):
Witam
Czy ten czytnik obsługuje formaty doc oraz rtf czy trzeba przekonwertować do pdfa???
Pozdrawiam


:nono Jak masz format edytowalny (DOC, RTF, HTML, TXT .....) to nie robisz z niego sztywnego, niewygodnego PDFa tylko idealnie dostosowanego do czytników EPUBa.
Przy pomocy programu Calibre lub wtyczki do OpenOffice


17 sty 2013 16:46:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2013 23:02:18
Posty: 1
Post Re: OYO II na allegro
Witam wszystkich.
mam pytanie co do tego czytnika. czy czytnik dopasowuje tekst z pdf do ekranu? W pierwszej wersji były z tym problemy


30 sty 2013 23:06:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2013 9:37:04
Posty: 4
eCzytnik: OyO II
Post Re: OYO II na allegro
Witam,

Parę słów o OyO II z allegro napisałem w tym wątku, może okaże się to dla kogoś pomocne:

jaki-czytnik-wybrac-f177/sony-vs-thalia-t12652.html

Do thepaso: Dopasowuje i to dość dobrze, wraz z możliwością zmiany wielkości czcionek ale bez zmiany kroju.

edit. 1. Dodałem nowe informacje w podanym wyżej linku, do poczytania dla zainteresowanych zakupem.


Ostatnio edytowano 04 lut 2013 11:45:46 przez Esmir, łącznie edytowano 1 raz



01 lut 2013 11:19:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2013 9:37:04
Posty: 4
eCzytnik: OyO II
Post Re: OYO II na allegro
Vroo napisał(a):
Jak ślicznie odbija światło :) Na zdjęciu porównanie z Kobo.



Chyba widzimy dwie różne rzeczy. Bo ja widzę odbicia na OyO i czytelny jeszcze kontrastowy obraz i w Kobo brak odbicia i ledwo co widoczny obraz. Nie wiem co w sumie gorsze.

Pozdrawiam :)

edit. Inne zdjęcia na cme.at mogą trochę zatrwożyć, niemniej jednak to my ustalamy kąt padania światła i pod jakim czytamy.


01 lut 2013 12:56:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2013 20:50:27
Posty: 5
eCzytnik: oyo 2
Post Re: OYO II na allegro
Witajcie!

Zakupiłem Oyo II na allegro, użytkuję go od 2 tygodni.
Jest to mój pierwszy czytnik z e-papierem, wcześniej miałem okazję korzystać tylko z Trekstora 3.0 z LCD więc nie mam Oyo II do czego porównać.

Z początku byłem załamany po tym jak przeczytałem opinie na jego temat tutaj na forum i na różnych stronach- było jednak za późno bo trzymałem go już w rękach. Chciałem go jak najszybciej zwrócić sprzedawcy i odzyskać pieniądze jednak postanowiłem nie przekreślać go od razu tylko i wyłącznie na podstawie opinii innych osób.
I chyba dobrze zrobiłem :)

Za taką cenę (199 zł), dla początkującego e-czytacza zdecydowanie wystarcza.
Wyświetlacz- jest niestety dosyć ciemny co na początku bardzo mnie irytowało jednak w dobrym świetle czyta się przyzwoicie, w szczególności na zewnątrz.

Możliwość wyboru wielkości czcionek (chyba 8) bardzo pomaga, różny rodzaj czcionek też jest fajną sprawą.

Szybkość urządzenia. Czytnik włącza się dosyć długo i na polecenia reaguje również z niewielkim opóźnieniem. Można się do tego przyzwyczaić. Szybkość zmiany stron również nie powala, ale jak dla mnie jest do zaakceptowania (zawsze mam włączoną funkcję oszczędzania energii).

Bateria. Dopiero się rozkręca, póki co w trybie oszczędzania energii i częstym odświeżaniu stron działała tydzień (2-3 h czytania dziennie). Ładuję za pomocą ładowarki sieciowej (używam adaptera HTC z USB) co podobno dodatkowo zwiększa czas działania w porównaniu do ładowania za pomocą kabla USB i komputera. W opisie aukcji pisano, że bateria wytrzymuje 3 miesiące- czas podany przez producenta, teraz zmieniono ten okres na 1 miesiąc. Jak dla mnie nawet tydzień jest w porządku.

Wifi- działa jednak powolna i opóźniona praca samego czytnika sprawia, że jest to mało przydatna funkcja. Da się sprawdzić Gmaila, Facebooka, portale informacyjne typu Onet- jak dla mnie wystarczająco, być może uratuje mi to kiedyś życie jednak nie mam zamiaru korzystać z tej funkcji zbyt często, mam do tego komputer i w nadzwyczajnych sytuacjach telefon. :)

Nie testowałem odtwarzacza MP3 i przeglądarki obrazów, jednak ilustracje czy zdjęcia książek są wyraźne i byłem tym bardzo mile zaskoczony.

Czytnik kilka razy się zwiesił jednak restart z tyłu obudowy robi swoje- swoją drogą sporo go używałem :)

Jak już pisałem nie mam porównania z innymi e-czytnikami. Jednak dla kogoś kto zaczyna swoją przygodę z e-książkami i z funkcji czytania książek chce korzystać- ten czytnik wystarczy w zupełności. Nie jest to produkt z górnej albo średniej półki, ale popatrzmy na cenę i zauważmy, że jest to chyba najniższa półka cenowa. Mimo tego mogło być o wiele gorzej a nie jest.

Ze swojej strony dodam jeszcze jedno. Jeżeli masz szansę na dozbieranie 100 zł więcej- poczekaj i kup coś lepszego. Sam bym teraz tak postąpił jednak brak funduszów robi swoje a za 200 zł i tak nic lepszego się nie dostanie.

Na Oyo II przeczytałem już kilka książek i póki co mam zamiar użytkować go przez co najmniej kilka miesięcy, może za jakiś czas zakupię coś lepszego. Póki co mi się nie śpieszy.

Kupiłem też do niego pokrowiec za 30 zł na allegro- pierwotnie przeznaczony dla urządzenia Nook Simple Touch ale dla Oyo II też daje radę ;)
PS. Nie wyświetlają mi się okładki książek w menu głównym- czy wiecie jak to zmienić?

Pozdrawiam!


16 lut 2013 22:24:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2013 15:54:29
Posty: 12
Post Re: OYO II na allegro
Witajcie! :)

stei napisał(a):
Ze swojej strony dodam jeszcze jedno. Jeżeli masz szansę na dozbieranie 100 zł więcej- poczekaj i kup coś lepszego. Sam bym teraz tak postąpił jednak brak funduszów robi swoje a za 200 zł i tak nic lepszego się nie dostanie.

Teraz to nawet i za 170 złotych można kupić. ;) Ale jaki lepszy można kupić za 100 złotych więcej?

stei napisał(a):
PS. Nie wyświetlają mi się okładki książek w menu głównym- czy wiecie jak to zmienić?

Dało radę to jakoś naprawić?

Zainteresowany jestem kupnem taniego czytnika, który dobrze by czytał pliki pdf. Teraz mam pożyczonego Kindle (D01100) i strasznie ciężko mi się czyta pdfy.

Zainteresowany byłbym również zakupem lampki. Z tego, co zdążyłem się zorientować wymagania wysokiej jakości spełnia na razie jedynie Mighty Bright, tak?

Jestem zupełnie zielony, zupełnie się nie znam, mam nadzieję, że mnie oświecicie czy wybór tego czytnika jest dobrym pomysłem. Minęło już trochę czasu, nie jest on nowością, a więc powinno być więcej o nim opinii - pozytywnych, bądź negatywnych.


27 paź 2013 16:43:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013 21:17:41
Posty: 40
Lokalizacja: Sulejówek
eCzytnik: OYO SII,Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: OYO II na allegro
Aby pojawiały się okładki należy wgrać plik o takiej samej nazwie jak ksiąka tylko dodatkowo musi nmiec rozszerzenia jpg np.
ksiazka.pdf
ksiazka.pdf.jpg


i juz ;)


04 lis 2013 22:26:01
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: