Teraz jest 28 mar 2024 22:42:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
Jedną z zalet cyfrowej formy książki jest możliwość wyszukiwania tekstu. Czasami jest potrzeba znalezienia jakiegoś fragmentu w książce czy opracowaniu niezależnie czy się czytało od deski do deski, szczególnie w przypadku podręczników, literatury fachowej, prawniczej. Wyszukiwanie tekstu to nie jest jakaś mega-turbo-gadżeciarska funkcjonalność, a Kindle z ograniczoną liczbą funkcji nie może aspirować do miana "urządzenia dla gadżetomaniaków".

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


Ostatnio edytowano 01 lis 2013 20:19:30 przez Alcek, łącznie edytowano 1 raz



01 lis 2013 10:05:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2012 15:06:06
Posty: 21
eCzytnik: Onyx 60, Sony T1, Kobo Glo
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
Nie ma tej funkcjonalności. Ja swojego Cybooka oddałem. W sumie to 3. Pierwszy był strasznie porysowany, brudny, przycisk włączania ledwo działał. Myślałem że to tylko pomyłka, więc wymieniłem. W drugim prawy przycisk miał niewyczuwalny skok i potrafił przerzucić po kilka stron, do tego port microUSB przy lekkim ruszeniu przerywał połączenie. Trzeci miał podobną przypadłość z prawym przyciskiem i nierówne podświetlenie. Kupowałem z pierwszego rzutu, więc podejrzewam, że wszystkie Cybooki za 349zł są jakieś powystawowe albo refurbished. Na pewno nie nowe - co widać na pierwszy rzut oka. Na co trafimy - loteria, ale kupując jako "Nowy" można spodziewać się czego innego.
Dołożyłem 100zł i kupiłem Kobo Glo. Przede wszystkim pudełko było fabrycznie zaklejone, więc czytnik był faktycznie nowy. Inna sprawa, że jakościowo stoi na najwyższej półce, niebo a ziemia w porównaniu do tego Bookeena. Jest solidny, wszystko doskonale spasowane, gumowana obudowa.
Software'owo Cybook też zaskakuje. Oczywiście negatywnie. Co prawda słownik udało mi się dograć bez problemu, ale w ciągu dwóch dni testowania kilka razy zawiesił mi się w trybie Sleep - tzn. nie reagował na wybudzenie, a drugie wciśnięcie powodowało wybudzenie i momentalnie przejście do uśpienia (jakieś jaja :D). Czcionka w czasie czytania potrafi się sama pogrubić :D - to zdarzyło mi się na dwóch ostatnich sztukach, także przypadek odpada.
Generalnie jak ktoś potrzebuje pewnego czytnika to zdecydowanie odradzam.


01 lis 2013 10:21:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2013 11:20:00
Posty: 17
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
Nie zgodzę się. To musi być przypadek, chyba, że ja przypadkowo trafiłam na bezbłędnie działający czytnik. Mam go już 3 tygodnie, przeczytałam na nim kilka książek, czytam codziennie i NIGDY nie miałam problemu z wybudzeniem, przewijaniem stron, menu, samoistną zmianą czcionki-pogrubienia.


01 lis 2013 12:56:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
Mój Cybook również działa bez zarzutu. 2 tydzień.


01 lis 2013 17:14:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 15:54:34
Posty: 86
eCzytnik: Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
cóż .... ja miałem podobną historię jak monry tzn. pierwsza sztuka przyjechała z podrapaną obudową więc zgłosiłem do wymiany. Druga sztuka przyjechała z wadą ekranu i uszkodzoną obudową a dokładnie zatrzaski w górnym prawym rogu były połamane przez co obudowa była źle spasowana a prawy przycisk lekko zapadnięty. Do tego jeszcze był problem z włącznikiem ponieważ nie zawsze chciał zaskoczyć. Pani z Imagic upierała się, że uszkodzenie musiało powstać w transporcie bo przed wysyłką sprawdzała czytnik ale moim zdaniem nie jest możliwe aby przy takim zabezpieczeniu do transportu i oryginalnym opakowaniu coś mogło się stać zwłaszcza, że opakowanie było nienaruszone no i ta wada ekranu ... Po spisaniu protokołu szkody z kurierem i kilku mailach czytnik po raz kolejny został wymieniony. Póki co do ostatniej sztuki nie mam zastrzeżeń ale również jestem przekonany, że te czytniki nie są nowe a pochodzą z wymian serwisowych lub zwrotów. Nie mniej jednak przy żadnym egzemplarzu nie miałem problemu z softem czy działaniem czytnika.


01 lis 2013 17:39:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
Wreszcie z pomocą Penelopy i dictzip udało mi się przekonwertować słownik angielsko-polski na Cybooka. Szału nie ma, ale dobre i to.

edit: oczywiście chodzi o słownik angielsko-polski

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


Ostatnio edytowano 01 lis 2013 20:20:50 przez Alcek, łącznie edytowano 2 razy



01 lis 2013 18:35:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
Alcek napisał(a):
Wreszcie z pomocą Penelopy i dictzip udało mi się przekonwertować słownik angielsko-polski na Cybooka. Szału nie ma, ale dobre i to.

edit: oczywiście chodzi o słownik angielsko-polski



Będę wdzięczny za link do słownika.


01 lis 2013 20:53:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013 21:17:41
Posty: 40
Lokalizacja: Sulejówek
eCzytnik: OYO SII,Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
Oto link do słownika Ang-Pol dla czytników bookeen cybook odyssey:

Oba pliki wystarczy skopiować do katalogu /Dictionaries w pamięci urządzenia i już.
 Podczas czytania przytrzymujemy wyraz przez chwilę żeby uzyskać jego tłumaczenie.

http://oyo.mkwe.pl/attachment.php?aid=247
http://oyo.mkwe.pl/attachment.php?aid=248

Język oczywiście pozostawiamy ustawiony Polski.


Ostatnio edytowano 02 lis 2013 19:51:50 przez wrudz, łącznie edytowano 2 razy



02 lis 2013 9:53:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
Niestety słownik nie działa na tych plikach, przynajmniej u mnie.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


02 lis 2013 15:07:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013 21:17:41
Posty: 40
Lokalizacja: Sulejówek
eCzytnik: OYO SII,Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
U mnie działa ;)

http://youtu.be/wlSh6IiXlEw

z resztą przecież pisałeś ze sam ( z penelopą) sobie skonwertowałeś słownik ;)


02 lis 2013 15:43:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
wrudz napisał(a):
U mnie działa ;)

http://youtu.be/wlSh6IiXlEw

z resztą przecież pisałeś ze sam ( z penelopą) sobie skonwertowałeś słownik ;)

I ten działa. NA filmie widać, że jest słownik pl -> pl. Już wiem dlaczego twój nie działał, bo jest ustawiony jako słownik polsko-polski i nie był wykrywany przez książkę z oznaczonym w metadanych jako język angielski. Potem zadziałał na książce z stawionym języku polskim z tym, że nie wyświetlał poprawnie znaków fonetycznych tak jak na twoim filmie.

Potem już nie dało rady go uruchomić nawet na książce z oznaczonym w metadanych językiem polskim. Chciałem go wypróbować ze względu na to, że objętościowy jest większy od skonwertowanego przeze mnie słownika w formacie.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


02 lis 2013 16:46:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013 21:17:41
Posty: 40
Lokalizacja: Sulejówek
eCzytnik: OYO SII,Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
Celowo i z premedytacją ustawiłem PL -> PL, przecież to nie kundel, że każdą książkę trzeba calibrować czy konwertować do jakiegoś wynalazkowego formatu żeby ją odczytać, to jest czytnik do czytania - więc wrzucasz pdf prosto z serwisu na ch i czytasz...

tak czy inaczej

http://oyo.mkwe.pl/attachment.php?aid=247
http://oyo.mkwe.pl/attachment.php?aid=248

zamieszczam z ustawionym en -> pl


Ostatnio edytowano 02 lis 2013 20:05:10 przez wrudz, łącznie edytowano 1 raz



02 lis 2013 19:52:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
Ja pierwszą książkę na Kindle przeczytałem w PDF, a słownik działa na Kindle również w przypadku pdf.

Dzięki, słownik w dużej ilości zawiera jedynie zapis fonetyczny, a w nielicznych tłumaczenie. Tutaj udostępniam skonwertowany z strony
http://abloz.com/huzheng/stardict-dic/mova.org/
. Zastrzegam, że też jest daleki od ideału.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


Ostatnio edytowano 02 lis 2013 20:29:01 przez Alcek, łącznie edytowano 1 raz



02 lis 2013 19:54:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013 21:17:41
Posty: 40
Lokalizacja: Sulejówek
eCzytnik: OYO SII,Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
Poprawiłem słownik - teraz chyba lepiej ;)

http://youtu.be/Bj0YhmJPlac


02 lis 2013 20:18:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Proszę o opinie o Cybook Odyssey HD Frontlight
Dużo lepiej. Jedna mała uwaga, żeby zamknąć słownika nie trzeba koniecznie celować paluchem w krzyżyk, wystarczy klepnąć w obszarze książki powyżej poza oknem tłumaczenia.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


02 lis 2013 20:39:47
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: