Teraz jest 28 mar 2024 23:48:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli jak 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli jak
długo wytrzyma Wasz czytnik?
Dzisiejsze urządzenia elektroniczne zdecydowanie nie są stworzone na lata. Ile czasu upłynie od momentu zakupu i pierwszego użytkowania czytnika do momentu, gdy ekran zastygnie w śmiertelnym bezruchu albo pojawi się na nim "Your Kindle needs repair".

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


14 lut 2013 20:33:36
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli
Planowe postarzanie w przypadku kogoś kto sprzedaje czytniki dla zysku - całkiem mozliwe. Ale w przypadku takiego Amazona - chyba nie. Nie ten model - Kindle sprzedawany jest po kosztach (a nawet mówi się, że poniżej kosztów) i zarobki idą ze sprzedaży książek. Amazon nie ma interesu w tym by Kindle padały po pewnym czasie ...


17 lut 2013 12:34:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2013 13:59:11
Posty: 1
eCzytnik: BB
Post Re: Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli
Ale skoro sprzedaje Kindle tylko jako dodatek do książek to nie ma tez interesu w tym żeby jakoś długo działał? Jakby ktoś mógł to niech napisze ile przetrwał jego czytnik i jaki był powód wymiany.

_________________
Pozycjonowanie Pruszków szybko i profesjonalnie.
Wyróżnij swoją stronę www już dziś.


18 lut 2013 14:05:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli
Mój czytnik działa ponad 3 lata i śmiga jak nowy. Raczej nie podejrzewam Endless Ideas o celowe skracanie żywotności urządzeń. Przynajmniej tych starszej generacji.


18 lut 2013 17:24:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli
Czy na przykład fakt, że Kindle właściwie nie można wyłączyć, jakoś wpływa na zużycie podzespołów (zaznaczam, że przytrzymanie przycisku przez ok. 20 skutkuje wygaszeniem ekranu na biało, ale nie pełnym wyłączeniem czytnika. Czy magiczny "your Kindle needs repair" nie pojawia się min. po określonej liczbie cyklów ładowania baterii.
Co do tezy, że Amazon, rzekomo dopłaca do swoich czytników, jestem scpetyczny, przynajmniej jeśli chodzi o te niesponsorowane. Kindle PW w Amazon.de - 129 euro, Kobo Glo w Redcoon to 131 euro (w tym pewnie marża dystrubutora).

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


18 lut 2013 19:26:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli
Kiedyś to były czytniki;) Taki PRS-950, metalowa obudowa, wszystko idealnie spasowane.


19 lut 2013 8:59:21
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli
Alcek napisał(a):
Co do tezy, że Amazon, rzekomo dopłaca do swoich czytników, jestem scpetyczny, przynajmniej jeśli chodzi o te niesponsorowane.

Twardych danych oczywiście nie ma, ale gdzieś widziałem artykuł o Kindle Fire (wiem, wiem, to tablet a nie czytnik) - fachowcy rozbebeszyli go na części, sprawdzili wszystkie podzespoły i wycenili całość - wyszło im praktycznie tyle co cena Kindla Fire czyli, że KF był sprzedawany po kosztach.

Nie wiem jak to się ma do Kindli e-papierowych, ale z drugiej strony wiem, że mój kolega kupił sobie Kindle 3 od Amazona w czasie gdy Amazon brał na siebie cło i VAT więc albo w tamtym czasie jakoś omijali nasze prawo albo dopłacali do interesu.


19 lut 2013 13:16:38
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli
Do czytników to może dopłacać B&N który na Nooku stracił 260 mln dolarów. http://antyweb.pl/amazon-nie-ma-litosci ... od-kreska/

Sądzę, że Amazon przyjął że czytniki robi po kosztach, a zarabia na treści - jedynie wersje "sponsorowane" są poniżej kosztów. Co do Kindle Fire trzeba zauważyć, że tam nie ma wersji bez reklam - w każdym tablecie domyślnie SĄ reklamy i tylko można za dopłatą się z tego wypisać.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


19 lut 2013 13:29:16
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli
A tak wracając do planowego postarzania - tu wcale nie trzeba specjalnych wysiłków producentów skoro nasza kochana UE im z całych sił pomaga pod pretekstem walki z zatruciem środowiska, oszczędzania energii, itp. Mam tu na myśli np. wycofanie lutów ołowianych na rzecz jakichś zamienników, które niekoniecznie są tak wytrzymałe ...


19 lut 2013 13:29:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli
Chyba nie jest tak źle. Moj Kindle 2 trzyma się mocno po ponad 3 latach, a jakoś najnowsze modele mnie nie zachwyciły, więc musiałem gadżeciarskie popędy zaspokoić chwilowo w inny sposób. :)

Z drugiej strony Amazon może być trochę zainteresowany postarzeniem produktu, a robi to przez zaprzestanie dodawania nowych fukcji w oprogramowaniu starych modeli (chociaż ostatnio jest z tym jakby lepiej). Ludzie napaleni na nowe modele Kindle'a swoje stare czytniki sprzedają na rynku wtórnym taniej (w końcu są gorsze, bo nie mają nowych funkcji) lub oddają komuś bliskiemu, a w ten sposób gromada (potencjalnych) owieczek Amazona się poszerza i to nie Amazon płaci za to upustem cenowym, a dotychczasowi właściciele.


20 lut 2013 20:27:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012 14:18:37
Posty: 23
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli
Panowie, ile lat "coś się trzyma" to nie jest żadna miara, bo u jednego taki kindle będzie leżał przez dwa lata po przeczytaniu jednej książki i też może powiedzieć, że się trzyma, a drugi przez rok zjedzie taki czytnik, który będzie w użyciu dzień w dzień po 10 godzin - rozumiecie o czym mówię? :)

Ja osobiście swojego Kindle Classica kupiłem w styczniu 2012, przez ten czas przeczytałem prawie 100 książek (standardowe po ~350 i ~650 stron) i zauważyłem w ostatnim czasie, że boczne klawisze do przewijania stron do przodu działają trochę gorzej niż te do cofania. Co oznacza gorzej? Otóż muszę je "głębiej" wcisnąć aby przeskoczyła strona. W przypadku klawiszy "wstecz" wystarczy, że lekko na nich położę palec.

Podejrzewam, że jeszcze 100-150 książek i będę potrzebował kogoś kto zajmie się tymi przyciskami (oczywiście jeśli nic innego nie nawali) tj. wymieni gumki/styki czy co tam jest - już teraz powoli się rozglądam za kimś na wszelki wypadek.

_________________
http://lubimyczytac.pl/profil/93658/emill


20 lut 2013 23:22:59
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli
Ciekawe czy w dotykowcu przetarłbyś już ekran :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 lut 2013 11:41:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli
Jeśli czytnik wytrzyma 200-250 książek to i tak dobrze. Mało kto czyta po 100 książek rocznie (czyli jedną książkę w 3-4 dni). Dlatego 200-250 książek to jakieś 5-6 lat czytania dla kogoś, kto czyta 3-4 książki w miesiącu. Przez ten czas nawet jak czytnik wytrzyma mechanicznie to mogą się pojawić niedogodności związane choćby z naturalnym cyklem życia baterii, która po tym czasie będzie się zbliżała raczej do końca tego cyklu. Poza tym w ciągu 5-6 lat taki czytnik tak czy inaczej będzie przestarzały - pojawią się lepsze ekrany, lepsze technologie podświetlania ekranu itd., także chyba prędzej sami z siebie będziemy chcieli zmienić czytnik na lepszy niż się rozsypie. ;)

Nie trzeba celowo, sztucznie 'postarzać' produktu - nowe technologie robią to same z siebie.


21 lut 2013 14:32:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli
Prawie 3 lata temu (kwiecień 2010) kupiłem BeBooka+ za prawie 1200zł - do tej pory chodzi bez zarzutu, jedyna wada to malutka 'martwa' (biała) plamka 2x1px na ekranie. Przypadkowo ustawiłem czczionkę tak, że plamka trafia w martwą strefę między zdaniami i do teraz o niej zapomniałem. Poza tym - brak śladów zużycia. Czytnika używam przeciętnie 2-3 godziny dziennie, a bywały maratony, że i po 14 godzin na nim 'jechałem' (urlop, pobyt w szpitalu).

Gorzej wygląda okładka - od ciągłego otwierania, jej grzbiet jest już bardzo mocno przetarty. Pielęgnacja i nawilżanie sprawiły, że i tak długo wytrzymała. Zresztą, dorzucili ją gratis, więc nie narzekam. No i prawdopodobnie bateria - przy bardziej wymagających operacjach (otwarcie książki lub katalogu z dużą liczbą książek) muszę próbować parę razy - inaczej nie zareaguje, pomimo że dioda potwierdza przyjęcie potwierdzenia.

Postanowiłem wymienić na nowy, większy, gdy tylko ten się rozsypie - jednak uparciuch nie chce tego zrobić, a ja nie zamierzam mu w tym pomagać. Chyba trafiłem na 'złotą erę' przy kupowaniu swojego urządzonka. Okres, gdy powstawały coraz to nowe konstrukcje, co do których nikt nie był pewny, jak długo wytrzymają - więc na wszelki wypadek robili je jak najsolidniej.

Ciekawi mnie, jak wygląda sprawa kontrastu - czy nie pogorszył się w stosunku do 'stanu nowości'. Niestety nie zrobiłem zdjęć, więc nie mam porównania.


08 mar 2013 13:01:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Czytniki ebooków a planowe postarzanie produktu... czyli
Pierwsze generacja z natury jest najbardziej trwała.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


08 mar 2013 20:17:04
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: