Teraz jest 19 kwi 2024 3:54:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[K Paperwhite] Problem z baterią czy ustawieniem? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
nie wiem jak się kasuje posty - ale skoro zostały uznane za bezwartościowe, usunięta została z nich treść
:-)

Jeszcze parę słów wyjaśnienie dla longolier, który nie załapał logiki treści:

gdybyś uważnie przeczytał wcześniejsze moje posty na pewno byś znalazł zdanie dotyczące ładowanie Kindla w starszych laptopach z USB1:
"...Jedynie można to zrobić podczas stanu uśpienia (stanby)."

W tym tkwi sens i logika, której niestety nie załapałeś


13 lut 2013 17:12:48
Zobacz profil ICQ WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
langolier napisał(a):
Oczywiście po wyłączeniu komputera przestaje działać port USB, więc i ładowania nie ma.

Gorzej, jak zostawisz czytnik podłączony przez USB do wyłączonego komputera, to on się błyskawicznie rozładuje.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 lut 2013 10:38:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2012 1:15:17
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
Istnieją też porty USB typu sleep-and-charge, które potrafią ładować urządzenia kiedy komputer jest wyłączony. Jest to do ustawienia w BIOSie, w dobrych płytach głównych. Nawet laptopy czasem taki mają.


14 lut 2013 11:32:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
dider napisał(a):
Istnieją też porty USB typu sleep-and-charge, które potrafią ładować urządzenia kiedy komputer jest wyłączony. Jest to do ustawienia w BIOSie, w dobrych płytach głównych. Nawet laptopy czasem taki mają.

No niestety mój 3-letni notebook HP nie ma takiej funkcjonalności :(

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


14 lut 2013 11:54:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
Czas zreasumować:
- wczoraj po zastanowieniu nie robiłem już próby z wyłączonym czytnikiem i po prostu zrobiłem mu Reset do ustawień fabrycznych z poziomu Menu (KPW startuje jakby go właśnie z pudełka wyjąć).
Wszystkie problemy minęły jak ręką odjąć ! :D
Coś więc musiało być z tym indeksowaniem na rzeczy... :?
Po tej operacji postanowiłem nie dociążać Kindla masą książek w pamięci (zwłaszcza już przeczytanych) i przechowywać na nim max. 10 książek.
Dostępność Chmury i WiFi jest taka,że praktycznie dociąganie plików stamtąd jest jak otwieranie takich w urządzeniu. Przy spodziewanym utrudnionym dostępie do WiFi można w domu dociągnąć tytuły na ten czas.
Sprawdzę jak to będzie funkcjonować w praktyce, na ekranie monitora wygląda zajebiście nowocześnie i "na czasie" ;)


14 lut 2013 16:16:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 15:06:56
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, kindle3 WiFi, Paperwhite
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
langolier napisał(a):
eeon napisał(a):
wyłączajcie WiFi :-)


Doczytaj mój post. Wyłączam WiFi.
Przed kontaktem z Amazonem przeprowadzę jeszcze próbę całkowitego resetu (po skopiowaniu z niego książek, ponieważ nie wszystkie książki mam w Chmurze bo część wysyłałem "na maila").

grzezaw napisał(a):
Witam, a przypadkiem nie wrzuciłeś dużo książek? W moim PW połowa bateri poszła na idexowanie jak wrzuciłem mu coś ponad 80 książek z mojego innego czytnika.

Wszystkich książek mam w KPW ze 130 ale raczej przybywały one stopniowo, nie w dużych transzach.
Zauważyłem jednak, że po restarcie KPW (przytrzymanie ponad 20 sek. przycisku lub z Menu) wszystkie książki, których nie otwierałem zgłaszają się jako "New" (odpowiednia przepaska na okładce), czyli rzeczywiście jakby zachodziło opisywane przez Ciebie "indeksowanie" plików...


Czy czytnik skończył inexowanie najprościej sprawdzić tak: na ekranie głównym włącz wyszukiwanie i wpisz jakąś bzdure np. "frtsw" i dać wyszukiwanie.
Jak pojawi się tylko komunikat że nie znaleziono to znaczy że indexowanie skończone, jak wyskoczy komunikat "Items Not Yet Inexed (liczba)" - podaje ile jeszcze nie zostało zindexowanych znaczy że czytnik jeszcze "mieli" książki - żre energie niestety.


17 lut 2013 21:05:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
grzezaw napisał(a):
Czy czytnik skończył inexowanie najprościej sprawdzić tak: na ekranie głównym włącz wyszukiwanie i wpisz jakąś bzdure np. "frtsw" i dać wyszukiwanie.
Jak pojawi się tylko komunikat że nie znaleziono to znaczy że indexowanie skończone, jak wyskoczy komunikat "Items Not Yet Inexed (liczba)" - podaje ile jeszcze nie zostało zindexowanych znaczy że czytnik jeszcze "mieli" książki - żre energie niestety.

Obawiam się, że to indeksowanie zachodzi przy każdym restarcie, zarówno tym przy pomocy przycisku (przytrzymanie >20sek) jak i tym z menu. Wówczas możemy oczekiwać ponownego indeksowania i co za tym idzie, drenażu baterii.


17 lut 2013 23:15:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 15:06:56
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, kindle3 WiFi, Paperwhite
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
langolier napisał(a):
Obawiam się, że to indeksowanie zachodzi przy każdym restarcie, zarówno tym przy pomocy przycisku (przytrzymanie >20sek) jak i tym z menu. Wówczas możemy oczekiwać ponownego indeksowania i co za tym idzie, drenażu baterii.


Oj chyba nie, restartowałem kilka razy i chyba nie robił nowego indexowania. Oczywiście o ile mówimy o restarcie a nie resecie który czyści czytnik do zera łącznie z wyrejestrowaniem z konta (przytrzymanie przycisku ponad 30s).
Ale musze przyuważyć.
Zawsze można w razie czego przekopiować "na żywca" plik indexów (index.db) albo cały katalog (Search Indexes) z kopi zapasowej (jest w katalogu system) przy okazji kopiowania katalogu "Documents".
Ja na wszelki wypadek robie sobie takie kopie co jakiś czas.
Natomiast ja zauważyłem że plik indexów (index.db) w czasie wykonywania tegoż potrafi urosnąć nawet do 300 Mb, a jak skończy inexowanie zmniejsza sie do 30 Mb (!!!!) - dziwne.


18 lut 2013 9:38:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
grzezaw napisał(a):
langolier napisał(a):
Obawiam się, że to indeksowanie zachodzi przy każdym restarcie, zarówno tym przy pomocy przycisku (przytrzymanie >20sek) jak i tym z menu. Wówczas możemy oczekiwać ponownego indeksowania i co za tym idzie, drenażu baterii.


Oj chyba nie, restartowałem kilka razy i chyba nie robił nowego indexowania. Oczywiście o ile mówimy o restarcie a nie resecie który czyści czytnik do zera łącznie z wyrejestrowaniem z konta (przytrzymanie przycisku ponad 30s).

Na jakiejś podstawie dodaje ten paseczek "NEW" do okładki książki.
A swoją drogą mam pytanie: jakie miałeś problemy, że restartowałeś urządzenie ?


18 lut 2013 9:55:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 15:06:56
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, kindle3 WiFi, Paperwhite
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
langolier napisał(a):
Na jakiejś podstawie dodaje ten paseczek "NEW" do okładki książki.
A swoją drogą mam pytanie: jakie miałeś problemy, że restartowałeś urządzenie ?


"New" znika jak sie da odzyskanie kolekcji przez chmurę (z kopi amazonu) po wcześniejszym przekopiowaniu książek (documents) na czytnik, wtedy książki wskakują w swoje miejsce i "new" znika - ptzynajmniej tak u mnie było.
Ale próby z przekopiowanie plików indexow nie robiłem jeszcze. Może dzisiaj zrobie bo dotarł do mnie kolejny PW (druga reklamacja) i trzeba go uruchomić.
Restartowałem PW bo mi "mulił" i myślałem że może reset wyczyści bufor pamięci czytnika albo coś takiego. Gdzieś wyczytałem że to pomaga.
Ale dopóki nie skończył ineksowania dalej sie przymulał.
Natomiast "reset" robiłem na życzenie panienki z czatu amazonu przy składaniu reklamacji na pierwszego PW, chociaż klarowałem jej że mam problem hardwarowy a nie softwarowy z czytnikiem - białe świecące kropki.
Reset musiałem zrobić żeby "dopełnić procedury".


18 lut 2013 10:06:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron