Teraz jest 25 kwi 2024 8:34:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Konto w mBanku - kilka pytań 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2011 18:57:48
Posty: 8
eCzytnik: K 3G
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
muaddib2 napisał(a):
Jednak jest jakaś opłata za kartę, niezależnie od tego, jaka to karta -jest to pięć złotych miesięcznie.

Jaka?
Nie ma takiej opłaty w karcie debetowej mbanku, chyba że wybierzesz jakieś dobrowolne ubezpieczenie lub opcję ryczałtu 5 zł/mc za brak dodatkowej prowizji przy wypłacie gotówki z bankomatu za granicą - dowcipnie nazwaną darmowymi wypłatami za granicą.


21 kwi 2011 22:38:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2010 14:28:49
Posty: 30
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
stonqoo napisał(a):
Nie ma takiej opłaty w karcie debetowej mbanku, chyba że wybierzesz jakieś dobrowolne ubezpieczenie lub opcję ryczałtu 5 zł/mc za brak dodatkowej prowizji przy wypłacie gotówki z bankomatu za granicą - dowcipnie nazwaną darmowymi wypłatami za granicą.

Radio Erewań
Standardowo bezpłatne są wszystkie bankomaty poza Polską oraz sieci Euronet, BZ WBK, Cash4You i eCard w Polsce. Za 5 zł/m-c można wykupić usługę "Wypłaty ze wszystkich bankomatów", która powoduje, że wszystkie bankomaty w Polsce stają się bezprowizyjne.


21 kwi 2011 23:18:16
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
Właśnie to miałem na myśli. Czyli, powiadacie, żeby przy składaniu wniosku nie zaznaczać tej opcji "z bezpłatnymi wypłatami w dowolnym bankomacie w Polsce abonament 5 zł miesięcznie"? To znaczy, w jakich bankomatach można wypłacać pieniądze bez prowizji, nie wybierając tej opcji z abonamentem? I czy warto brać kartę PayPass - to znaczy, czy zwykłą Visą, czy Mastercardem będzie można płacić w sklepach, bądź dokonywać transakcji internetowych?

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


22 kwi 2011 0:17:55
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
muaddib2 napisał(a):
I czy warto brać kartę PayPass - to znaczy, czy zwykłą Visą, czy Mastercardem będzie można płacić w sklepach, bądź dokonywać transakcji internetowych?

PayPass to transakcje bezstykowe - czyli przejeżdżasz sobie kartą blisko czytnika i już. Jeśli ktoś pytałby mnie o zdanie - przereklamowane i jeśli masz coś do tego dopłacać - wydaj te pieniądze na jakieś ciastko, będzie więcej pożytku :) (Chyba, że ktoś robi transakcje do 50 zł i nie potrafi zapamiętać swojego PINu)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 kwi 2011 0:25:38
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
Powiedzcie mi jeszcze, jak to jest z popularnością wyżej wymienionych bankomatów. Bo jak mam dopłacać, za obsługę wynalazków, kiedy moja połowica będzie mogła spokojnie znaleźć odpowiedni bankomat, w którym opłaty za wypłacanie pieniędzy pobierane nie są, to po co mam płacić.

Wybaczcie, że zadaje takie głupie pytania, ale nie mam obycia z bankami w Polsce, i nie wiem, czy nadal jest tam tak wszystko za Murzynami, jak było kilka lat temu, czy już podobnie jak w UK :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


22 kwi 2011 0:34:42
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
Generalnie problemu być nie powinno, chociaż pewnie może sobie sprawdzić w swoim mieście ich lokalizację. Ja osobiście zazwyczaj po prostu płacę kartą, gotówkę wybieram tylko w ostateczności - ale mam swoje miejsce, do którego mogę sobie wygodnie dojechać i tyle. Opłaty w sytuacjach awaryjnych (przynajmniej przy koncie złotówkowym, bo walutowe to chyba w tej kwestii tragedia i wielkie nie-nie) nie są wielkim problemem - kupowałem plecak, za który nie mogłem zapłacić kartą - więc poleciałem do bankomatu po drugiej stronie i wybrałem pieniądze. Opłata, bo to nie był bankomat mojego banku, wyniosła 5 zł (i to chyba jest standardem teraz). Przebolałem, bo w końcu trafiło mi się to tylko kilka razy w ciągu dwuletniej historii tej karty (bo obecnie, po tym, jak mi się darmowy okres jej używania skończył, zrezygnowałem z niej, wziąłem inną darmową :twisted: ).

A, i taka śmieszna rzecz, ale warta zapamiętania - zazwyczaj wybieranie pieniędzy w samym banku jest darmowe. Bywa to przydatne, zwłaszcza, gdy chcemy podjąć większą kwotę niż 500-1000 zł.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 kwi 2011 0:49:37
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
Dobra, dzięki za informacje, prawie wszystko już wiem, poza tym, jak w praktyce wygląda przesyłanie pieniędzy z UK do Polski na konto mBanku. Niby nie ma żadnej prowizji, etc. No, ale jeśli jakaś będzie i nie będzie liczona w dziesiątkach złotych, to przeboleję :)

Mori napisał(a):
A, i taka śmieszna rzecz, ale warta zapamiętania - zazwyczaj wybieranie pieniędzy w samym banku jest darmowe. Bywa to przydatne, zwłaszcza, gdy chcemy podjąć większą kwotę niż 500-1000 zł.


Jednakowoż, mBank to chyba raczej nie ma siedzib banku, bo działa tylko w sieci, tak?

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


22 kwi 2011 0:52:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2010 14:28:49
Posty: 30
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
muaddib2 napisał(a):
Wybaczcie, że zadaje takie głupie pytania, ale nie mam obycia z bankami w Polsce, i nie wiem, czy nadal jest tam tak wszystko za Murzynami, jak było kilka lat temu, czy już podobnie jak w UK :)

Pod względem technologicznym to raczej bankowość w UK jest daleko za Polską i to od kilku lat.


22 kwi 2011 1:39:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
mbank posiada również siedziby w większych miastach w Polsce.
A Paypass jest spoko, bardzo lubię używać, nikt podejrzany nie dotyka mojej karty, płatności szybsze niż gotówką. i Karta wreszcie mniej obciachowa niż delfin, warta tej 1.50 miesięcznie


22 kwi 2011 9:30:39
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
muaddib2 napisał(a):
Powiedzcie mi jeszcze, jak to jest z popularnością wyżej wymienionych bankomatów. Bo jak mam dopłacać, za obsługę wynalazków, kiedy moja połowica będzie mogła spokojnie znaleźć odpowiedni bankomat, w którym opłaty za wypłacanie pieniędzy pobierane nie są, to po co mam płacić.

http://www.mbank.pl/przewodnik/bankomaty_wplatomaty/
gienkollo napisał(a):
A Paypass jest spoko, bardzo lubię używać, nikt podejrzany nie dotyka mojej karty, płatności szybsze niż gotówką.

Ja już wolę komuś dać do podotykania, niż żeby była możliwość przejechania terminalem obok mojego portfela i pobrania mi kasy bez mojej wiedzy.

gienkollo napisał(a):
i Karta wreszcie mniej obciachowa niż delfin, warta tej 1.50 miesięcznie

A dlaczego "delfin" jest obciachowy?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


22 kwi 2011 9:50:46
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale taką kartą PayPass może zapłacić każdy, kto wejdzie w jej posiadanie, tak? Czyli, np. jeśli zgubię normalną kartę to bez posiadania PINU nikt się szybko do kasy nie dobierze, ale w przypadku PP każdy może sobie robić zakupy. No, rzeczywiście... postęp. :)

t3d: Mapka bankomatów bardzo użyteczna, ale lekko mnie zasmuciła. W okolicy, gdzie mamy mieszkanie jest tylko jeden taki bankomat a do reszty trzeba "poginać" przez pół miasta. I na dodatek ten Euronetu nie daje możliwości (podobno, tak twierdzi moja żona) dokonywania wypłat mniejszych niż 50PLN, a ona z reguły wypłaca mniejsze kwoty jednorazowo. Oszczędna ta moja kobita ;) Chyba jednak przyjdzie mi zapłacić te 5 PLN'ów za obsługę wszystkich bankomatów.

Zastanawiam się jeszcze nad PayPassem, ale raczej mi się to nie podoba.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


22 kwi 2011 10:37:40
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
muaddib2 napisał(a):
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale taką kartą PayPass może zapłacić każdy, kto wejdzie w jej posiadanie, tak? Czyli, np. jeśli zgubię normalną kartę to bez posiadania PINU nikt się szybko do kasy nie dobierze, ale w przypadku PP każdy może sobie robić zakupy. No, rzeczywiście... postęp. :)

Z tym to też nie jest taka oczywista sytuacja. Co by daleko nie szukać, to na przykład do kupowania w Amazonie pin nie jest potrzebny :D

A propos, jak kupowałem DXa (a była to moja pierwsza transakcja "internetowa" w sensie korzystania z "internetowego" limitu), to miałem telefon z mBanku z pytaniem, czy faktycznie ja taki zakup wykonuję.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


22 kwi 2011 11:29:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
Musimy pamiętać o jednej rzeczy limit na transakcje stykowe jest 50 PLN nie jest to kwota aż tak wielka żeby warto było ryzykować organizacją przestępczego projektu, (terminal na kogoś musi być zarejestrowany) a poza tym 50 zł w portfelu tez da się zgubić, nie przekonam sceptyków do tego pomysłu mam co do tego pewność. Więc nawet się nie staram.
Ale jest to naprawdę bardzo wygodne.
A delfin jak wiadomo, rzecz gustu, mądre stworzenia nic do nich nie mam, ale nie koniecznie chce kartę z takim wzorem, a jak wiadomo wyboru nie ma.


22 kwi 2011 11:54:17
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
gienkollo napisał(a):
mbank posiada również siedziby w większych miastach w Polsce.

Huh, jesteś pewien, iż nie jest to tylko firma pośrednicząca? Bo ja chciałem załatwić kartę w moim mieście, które za duże uważam (Kraków), to właśnie to usłyszałem - że jak coś chcę, to muszę telefonicznie albo przez Internet, bo oni mBankiem nie są.

gienkollo napisał(a):
A Paypass jest spoko, bardzo lubię używać, nikt podejrzany nie dotyka mojej karty, płatności szybsze niż gotówką. i Karta wreszcie mniej obciachowa niż delfin, warta tej 1.50 miesięcznie

Ja niestety w związku z tym, że sam musze koniec z końcem wiązać, głównie w sklepach dla biednych kupuję (ale jak zostanę politykiem to przestanę, obiecuję) - w większości PayPassa i tak nie ma (tj. terminalu, który wspiera takie płatności). Przeżyję jakoś to, że podaję kasjerce/kasjerowi kartę, po czym patrzę, co z nią robi.

I żeby nie było - moja karta ma zwykły pasek + chip + PayPassa właśnie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 kwi 2011 12:07:28
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Konto w mBanku - kilka pytań
Mam wrażenie, że te "naziemne" placówki mBanku są tylko po to, żeby przepychać kredyty. Kiedyś miałem taką sytuację, że chciałem wpłacić gotówkę na konto, a wpłatomat miał akurat kilkudniową awarię. Pomyślałem sobie, że nie powinno być problemu z wpłaceniem w tym zabawnym pseudoodziale, ale tak się nie da.

@muaddib2
Skoro już jesteś zdecydowany, to może jeszcze zrobimy wspólnie skok na 50zł? http://www.mbank.pl/blog/artykul,915,po ... ona-x.html
Cytuj:
Nagrodą, oczywiście, podzielimy się
:P :lol:

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


22 kwi 2011 12:21:11
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron