Teraz jest 28 kwi 2024 16:34:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.3.2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 11:10:45
Posty: 151
eCzytnik: Kindle 3, Paperwhite 2
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
Szczerze powiedziawszy nie wiedziałem, że w ten sposób można zbrickować czytnik. Kiedy ja wykonywałem próby, to jedynym objawem było obcięcie kawałka tekstu w pierwszej linii.

_________________
“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
A Dance With Dragons.


17 lip 2015 15:38:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lip 2015 11:46:18
Posty: 5
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
Procedura krok po kroku:
1. Podłączyć Kindle do komputera.
2. Pobrać i skopiować do głównego katalogu Kindle wersję 5.4.3.2 oprogramowania.
3. Aby mieć pewność, że system plików został zaktualizowany pobrać i uruchomić program Sync 2.0. Program ten musi być uruchomiony z prawami administratora - należy kliknąć na sync.exe prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję "Uruchom jako administrator".
4. Nie odłączać czytnika od komputera!
5. Zrestartować Kindle wciskając przycisk zasilania przez ok. 20 sekund.
6. Po restracie rozpocznie się instalacja oprogramowania 5.4.3.2 (można już odłączyć kabel).
7. Zainstalować jailbreak.
8. Zainstalować spolszczenie.
Oki spróbowałem to zrobić ale po restarcie mam "error 12"
Wiece czemu? Mój system to 5.6.2.1


21 lip 2015 22:03:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lip 2015 11:46:18
Posty: 5
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
Error wyświetla się na dole, czytnik nie działa do momentu restartu, dopiero wtedy wszystko rusza


22 lip 2015 15:51:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lip 2015 11:46:18
Posty: 5
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
Ale jakie to są opcje? Bo do tej pory wszystko działało


22 lip 2015 22:22:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2011 13:58:22
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
Od kilku lat używałem Kindle 3 keyboard, niestety, niedawno uszkodziłem ekran. Naprawa - 200 zł. - w zasadzie nieopłacalna. Zdecydowałem się na Paperwhite 2 używany i taki kupiłem na popularnym serwisie aukcyjnym. W poprzedniej wersji Kindla miałem spolszczenie łącznie z czytającym po polsku syntezerem głosu. Niestety, ten który teraz kupiłem ma firmware w wersji 5.4.5.1, czyli raczej nie da się spolszczyć wg opisanej tu metody? Proszę o potwierdzenie, bo jeżeli tak jest, to zainstaluję najnowszy firmowy 5.6.2.1.


23 lip 2015 11:59:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2011 13:58:22
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
Ok, dzięki za odpowiedź. Jestem elektronikiem więc z otwieraniem urządzeń nie mam raczej problemów, pod warunkiem że znajdę jakieś podpowiedzi gdzie jakie śrubki/zatrzaski itp. Jeżeli pierwszy raz otwiera się jakieś urządzenie, to nigdy nie wiadomo czy czegoś się nie ułamie, urwie. Ale najpierw przeczytam dokładnie cały wątek.


23 lip 2015 12:58:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2011 13:58:22
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
Co oznacza w punkcie - 3. Aby mieć pewność, że system plików został zaktualizowany pobrać i uruchomić program Sync 2.0.
Co tam trzeba sprawdzić i jak? Poza tym Sync 2.0 nie uruchamia się na moim komputerze z win8.1 64bit, prawdopodobnie będę musiał robić to na innym komputerze.


23 lip 2015 13:25:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2011 13:58:22
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
Ok, wielkie dzięki:) Mam jeszcze jedno pytanie, trochę nie na temat - tych używanych urządzeń nie można zarejestrować w Amazonie. Z kolei bez rejestracji nie działają niektóre funkcje (o czym sprzedający nie napisał), np. nie mogę utworzyć nowej kolekcji (Create New Collection) co utrudnia obsługę, jeżeli książek jest kilkadziesiąt. Jest na to jakaś rada?


23 lip 2015 16:07:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2011 13:58:22
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
To czytnik raczej nie kradziony, ale prawdopodobnie sprowadzany z USA po wymianie w jakichś urzędach itp. (jak np. komputery Dell) - sprzedający ma większe ilości tych czytników.


23 lip 2015 16:56:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2011 13:58:22
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
Prawdę mówiąc nie wszystko łapię, ostatnio zajmowałem się tymi rzeczami 4 lata temu, jak spolszczałem poprzedni model. Normalnie przez USB jest dostęp do katalogu pamięci użytkownika. Aby dostać się do części związanej z systemem, trzeba skorzystać ze specjalnego oprogramowania - czy to usbnetwork? Jeżeli tak, to musi być on dla danej wersji Kindla? (bo widziałem usbnetwork dla Kindle 3 itd... A do czego służy Sync 2.0?
Mam taki plik - Update_usbnet_0.18.N_install_pw2_kt2_kv.bin - mam go wrzucić do głównego katalogu i zrobić aktualizację tak jak z firmware?
Przepraszam że tyle pytam, ale nie mogę znaleźć nigdzie jakiegoś opisu podstaw, gdzie byłyby wszystkie główne rzeczy opisane dla początkujących - co do czego służy itd.


23 lip 2015 18:27:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 11:10:45
Posty: 151
eCzytnik: Kindle 3, Paperwhite 2
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
dziechu napisał(a):
A do czego służy Sync 2.0?

Tak jak napisał @athame Sync 2.0 służy tylko do przyspieszenia opróżnienia bufora. Jego uruchomienie nie jest niezbędne do wykonania downgradu. Identyczny efekt osiągniesz gdy odczekasz 5-10 minut (to aż nadto) pomiędzy wykonaniem punktów 2 i 4.

dziechu napisał(a):
Mam taki plik - Update_usbnet_0.18.N_install_pw2_kt2_kv.bin - mam go wrzucić do głównego katalogu i zrobić aktualizację tak jak z firmware?

Dokładnie tak. Z tym, że nie rozumiem po co chcesz się męczyć z USBNetwork (nie wiem czy na Win 8.1 będzie Ci łatwo skonfigurować połączenie, potrzebne sterowniki RNDIS). Zwyczajnie zarejestruj czytnik na swoim koncie i będziesz miał kolekcje, synchronizację, itp. Gdyby czytnik był zarejestrowany na poprzedniego właściciela (ale pewnie nie jest, skoro nie masz kolekcji ;) ), to wystarczy jeden klik w ustawieniach, żeby go wyrejestrować.
Jeśli czytnik nie jest na jakiejś czarnej liście Amazonu (kradziony, zgłoszony jako uszkodzony, który Amazon po wymianie polecił zezłomować) to po odkupieniu masz prawo go zarejestrować na swoim koncie. Jeśli nie masz pewności co do pochodzenia czytnika, to po prostu odpytaj konsultanta Amazonu na chacie, podając numer seryjny.


radekkaka1 napisał(a):
Oki spróbowałem to zrobić ale po restarcie mam "error 12"
Wiece czemu? Mój system to 5.6.2.1

athame napisał(a):
No to pozamiatane. Przy okazji nie działa Ci też kilka opcji, bo masz pomieszane pliki z różnych FW.

Bez obaw, żadne opcje na pewno nie przestaną działać. Błąd "error 12 " (słynny "DOWNGRADE ATTACK!!!") oznacza po prostu, że zadziałało zabezpieczenie w przed downgradem firmware, wprowadzone w oprogramowaniu 5.6.*. Ponieważ nie udało się obniżyć wersji, to nie można także zainstalować jailbreaka i spolszczenia, a więc żadne pliki nie zostały pomieszane.
@radekkaka1 możesz spać spokojnie i cieszyć się swoim Kindlem :)

_________________
“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
A Dance With Dragons.


23 lip 2015 20:00:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2011 13:58:22
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
Mam konto na Amazonie z poprzedniego Kindla, niestety, nie mogę zarejestrować urządzenia ani na starym koncie, ani na nowo utworzonym. Nie wiem gdzie można wyrejestrować urządzenie, ale wydaje mi się że może się nie udać. Sprzedający opisał na aukcji że czytników nie można zarejestrować. Być może sprzedawane były na jakichś specjalnych warunkach, nie mam pojęcia. Prawdopodobnie nie uda się nic zrobić. Przez google znalazłem taką poradę:
You can make your kindle registered (all things work except browser)
Use usbnetwork, and add file named "reginfo" to "/var/local/java/prefs" directory.
Structure of reginfo file:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<response>
<user_device_name>Name of you kindle</user_device_name>
<global_device_name>NOT_USED</global_device_name>
<given_name>Your name</given_name>
<name>Your full name</name>
<alias>email (without @xxxx part)</alias>
</response>

P.S. If you don't have usbnetwork experience - fill this file structure with your data, and I will make update file for you.

ale to dla innego modelu Kindla.


23 lip 2015 20:50:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 11:10:45
Posty: 151
eCzytnik: Kindle 3, Paperwhite 2
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
W jaki sposób objawia się to, że nie możesz zarejestrować? Jaki komunikat się pojawia?
Może wpisujesz złe hasło? Amazon chyba ostatnio zmienił sposób autoryzacji w trakcie rejestracji - zamiast hasła do konta, powinno się wpisywać hasło jednorazowe, które jest wysyłane mailem na adres powiązany z kontem.

_________________
“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
A Dance With Dragons.


23 lip 2015 20:59:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2011 13:58:22
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
Your account has been created, but there was a problem registering your Kindle. Please try again later.


23 lip 2015 22:11:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 11:10:45
Posty: 151
eCzytnik: Kindle 3, Paperwhite 2
Post Re: Spolszczenie Kindle Paperwhite 2 z firmware 5.4.3.1-5.4.
Podejrzana sprawa z tą aukcją. Brak możliwości rejestracji czytnika, to poważna wada. Różnica w cenie ją rekompensuje? Jeśli nie, to ja bym na Twoim miejscu czytnik zwrócił.

Jeśli zależy tylko Ci na skopiowaniu jednego pliku, to do tego nie potrzebujesz nawet USBNetwork - wystarczy przygotować prostą paczkę instalacyjną.
Sprawdziłem na swoim PW2, że plik /var/local/java/prefs/reginfo ma inną strukturę:
Kod:
#Sun Mar 30 17:00:30 GMT+01:00 2014
givenName=[Imię]
userId=amzn1.account.[Identyfikator]
deviceName=[Nazwa czytnika]
userName=[Imię i nazwisko]
deviceEmailAddress=[adres email z Amazon]

_________________
“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
A Dance With Dragons.


24 lip 2015 7:25:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: