Teraz jest 25 kwi 2024 6:44:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Skąd...? 
Autor Wiadomość
Post Skąd...?
Skąd się bierze smutek i zło?
Dlaczego ludzie wylewają łzy?
Dlaczego okrucieństwo nie mówi nigdy dość?
Czemu sercu nie można powiedzieć milcz?!


26 sie 2008 20:32:27
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2008 19:46:33
Posty: 191
Post 
Pierwsza sprawa.Tak, to prawda, myślę, że są to pytania na które próżno szukać odpowiedzi i moje gratulacje za wychwycenie tego faktu dla autorki wiersza. Odnoszę wrażenie, że strasznie smutny jest ten wiersz i przebija z niego duży fatalizm i niespełnione nadzieje-szczególnie z ostatniego wersu. Czyżby napisane pod wpływem niespełnionej miłości? Ponadto, wiersz wydaje się być jakoś dziwnie nieskończony w swoich pytaniach do tego świata.
Druga rzecz. To tylko jedna strona życia, które wcale nie musi takie być i na pewno nie jest. Przypominam budującą piosenkę Luisa Armstronga What a wonderful world, to tak dla zdrowego kontrastu. Tak ze swojej strony, zmieniłbym tytuł wiersza na Dlaczego?..., wydaje mi się, że lepiej pasuje do tych przemyśleń.


08 wrz 2008 13:15:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post 
Wiersz jest, niestety, płytki. Pytania - niby istotne, ale stawiane naiwnie. Mam wrażenie, że dziesiątki podobnych gdzieś czytałem.
Twój nieodparcie kojarzy mi się z tekstem piosenki Tymona Tymańskiego pt. "Dlaczego".
Ale o ile tekst Tymona jest śmieszną parodią (z fajną muzyką), o tyle Twój wiersz wydaje się być przedmiotem owej parodii...

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


13 wrz 2008 17:19:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2008 23:21:37
Posty: 114
Post 
Moim zdaniem ten wiersz ciężko nazwać wierszem. Dla mnie jest to po prostu zbiór pytań i równie dobrze mogły by to być zdania wycięte z jakiegoś opowiadania i zapisane każde od nowej linijki. Utwór ten nie posiada ani drugiego dna, ani nie można go interpretować nijak, bo tak naprawdę nie trzeba - widać od razu i bardzo wyraźnie o co autorowi chodzi.
Nie zniechęcaj się jednak i pamiętaj, że dobry wiersz wymaga czasu i wysiłku. Nie pisze się go na przerwie pięciominutowej między historią a matematyką. Wiersz ma być kawałkiem Ciebie. No chyba, że nie stawiasz na przekaz, a na formę, ale tego nie zauważyłam czytając powyższy utwór...

_________________
"Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. . . kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie"

Friedrich Nietzsche


17 wrz 2008 1:18:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2008 21:04:08
Posty: 20
Post 
dobry wiersz to kwestia do odpowiedniej interpretacji :) drugie dno to kwestia rozumienia. Tytuł to kwestia zwrócenia uwagi. Skoro wiersz powstał właśnie taki, to dziwnym by było zarzucac komuś, że nie jest kawałkiem autora i jednocześnie wymagac, aby ktoś pisał inaczej, tak jak my chcemy :)


25 wrz 2008 21:34:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron