Teraz jest 16 kwi 2024 21:14:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Bóg i Pani Bogowa 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post Bóg i Pani Bogowa
Bóg i Pani Bogowa

Czesc oddaj cześć. Tu ma Pani da Ci Strawy Tu będzie dobrze nawet kiedy będzie źle.
Nie wierze
Wierzyc Sie da.
Dlaczego nie wzniecasz u mnie zła skoro dobry nie jestem.
jeśli Istniejesz Uśmiechnij sie czasem do mnie.
Ślepy Los niedługo odnajdzie swoje oczy, zobaczy co sie dzieje i nic nie zrobi...
Jeśliś Biedny to masz problem na herbaty kawałek do Pani Bogowej zapraszam.
Uciekniesz w głąb gry tworzonej tu przez człowieka dla ludzkości, która bez sterownika będzie za nadto swawolna i wolna
LUDZKOŚĆ !
Bóg sie do was śmieje? Cóż to za uciecha Ludzkość tyś ślepa ni Los Wcale.
Zniszczenie Lody Złamane.
Głowa cierpi calkiem. Chcesz sie jakoś uwolnić? nie dasz rady jeśli Ty nie zrozumiesz tego co jest ponad nami faluje plecami odwrócony
BÓG !
nie Spojrzy na ciebie wcale
BÓG!
Nie Zauważymy ciebie bo Bóg ma własne sprawy. Rodzina. Tworzone przez niego łzy spadają na nas jak bomby, ale zaraz.
Jego nie ma wiec kto nas trapi żelastwem głośnym.
Atomowo kolorowo.
Dziecie Uciekaj przed obłudą nie daj sie kierować Maszynowym karabinem Boga!
Nie Wiedziałem, a jego Bogowa. to nie nasza sprawa choć z nami mógłby sie podzielić tym co go trapi.
Ja Blizniemu opowiem, ze go juz dawno nie widzialem...

tak wiem że jest to coś co może być dość Cieżkie do okiełznania ale Bardzo Dziekuje za wszelkie komentarze i jeżeli komuś sie spodobało to zapraszam też na moją strone z Twórczością www.marold.isgreat.org ;)

Zapomniał Bym :
Wiersz nie może być wykorzystywany i powielany bez pisemnej zgody autora. (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 z pozn. zm.)


20 gru 2008 16:52:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post Re: Bóg i Pani Bogowa
1. Napraw klawiaturę, bo zacina Ci się CAPS LOCK i włącza się losowo w nieodpowiednich miejscach.
2. To nie wiersz, tylko jakiś strumień naiwnej i nierozgarniętej świadomości. Grafomania, że aż zęby bolą.
3. Moje odczucia po lekturze (polecam aspirynę)? -
Cytuj:
Głowa cierpi calkiem.


4. Nie ma obawy, jeśli chodzi o jakiekolwiek chęci powielania tego koszmarka.
5. Aż zadrżałem, że gdzieś tam w otchłani internetu masz tego więcej. Brrrrr....
6. Zapomniałbym: jeśli jest w tym "utworze" jakiś sens, to proszę o objaśnienie. Ja widzę mnóstwo błędów, rażących potknięć stylistycznych i - najbardziej przeze mnie nielubiane - bełkot i brak sensu.
7. Nie okiełznałem i spadłem z tego konia...

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


20 gru 2008 17:41:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post 
.. widać Nie Ogarniasz
Tutaj trzeba sie trochę wysilić
Wiersz ma sens jeżeli chcesz mogę Ci rozpisać każde jedno zdanie z dokładnym wyjaśnieniem i prawidłową interpretacją
co do Klawiatury to fakt trochę mi tnie.
Ogólny jednak sens przedstawia Nonsens jakim jest Bóg coś co Wymyślono ku potrzeby Konsumpcji i niespełnionych ambicji Panowania nad światem.
Jeżeli chodzi o to co napisałeś na temat mojego wiersza to mam wrażenie że nie starałeś sie Czytając go a Twoja Wypowiedz jest trochę nie kulturalna chociaż nie czuje jakoś za bardzo żalu i oczywiście za te słowa też dziękuje chociaż mógłbyś napisać coś więcej dlaczego Tak Ci sie nie podoba to co napisałem
pozdrawiam ;)


20 gru 2008 20:36:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post 
Przede wszystkim nie rób błędów - daj sobie szansę, szansę na pozytywne "pierwsze wrażenie".
Niewłaściwie stosowana interpunkcja i te "random capslocki" zupełnie zaciemniają to, co próbujesz przekazać.
Bardzo chętnie zobaczę Twoją interpretację wiersza, rozpisanie każdego zdania z dokładnym wyjaśnieniem.
Nie musi być to na forum, jeśli sobie nie życzysz. Ja zaś specjalnie nie pisałem co mi się nie podoba.
Za dużo tego by było, a i tak końcowa konkluzja byłaby taka, że to "licencia poetica" i "nietypowe środki stylistyczne".

Cieszę się, że dobrze przyjąłeś moją ostrą krytykę. Duży plus dla Ciebie za to.
Oczywiście, że nie ma po co mieć żal, bo moja opinia tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia.
Jest jeszcze na świecie kilka miliardów innych krytyków, którzy mogą się ze mną nie zgodzić :)
Również pozdrawiam.

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


20 gru 2008 21:56:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2008 14:20:50
Posty: 131
eCzytnik: Boox X61S
Post 
Marold: zajrzałem na tą stronę. Popracuj nad nią jeszcze trochę. Po datach pod wierszami widać, że gdzieś latem - jesienią tego roku postanowiłeś zostać poetą. Poetą ortodoksyjnym i ambitnym - bo edytor tekstu ze sprawdzaniem pisowni (czy nawet przeglądarka) - to pewnie zbyt populistyczno-konsumpcjonistyczne narzędzie, a używanie polskich literek jest dla prostaków. Również etap tworzenia rytmu czy rymowania przeskoczyłeś od razu, dążąc do ekstremalnie ekspresyjnego białego wiersza. Właściwie, nawet konsekwentne używanie jednego języka jest prawdopodobnie dla Ciebie zbyt banalne.

Ogółem: pomysły jakieś masz, ale to co z nich wychodzi jest zbyt odległe od powszechnie uznawanych zasad, żeby mogło być strawne.


20 gru 2008 23:31:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post 
Poetą zostałem kilak lat temu a strone założyłem fakt nie dawno i po prostu nie dodawałem juz starych wierszy po nastepne xp
Oczywiscie dobrze zauważyliscie ze Jestem za tym by wiersz kipiał patosem i był na tyle nie tuzinkowy na ile może.
Jezeli chodzi o text no coz pisze to wszystko bezpośrednio w kodzie HTml.
Najlepsze co moze byc (tak mysle) to to że wszystko co tam pisze dotyczy mnie bezpośrednio
ten wiersz dotyczy zwątpienia w Boga co jest bardzo bardzo związane ze mną.
Ja na prawde to wszystko przeżywałem/ przeżywam.
co do znakow polskich szczerze mowiac po prostu mam cos chyba w kodzie html skopanego bo nie mam polskich znakow i pamietam ze to był jakiś banalny sposob na to ale nie pamietam i po prostu zwyczajnei nie mam czasu szukac po necie.
no a wiec jezeli chodzi o sczegołową interpetacje to nie ma sprawy myślę ze jutro powinienem ją napisać bo dzisiaj juz zmeczony jestem napisze i dam ją tutaj żaden problem ;)
Miło mi że w ogole ktoś sie tym interesuje
i coż ! Fell the power of my Words ! xD hehe pozdrr

PS
zapomniał bym
co do rymów
ja uważam podobnie jak jeden ze znanych Poetów/Prozaików
ze kiedy brakuje juz weny i tej takiej mocy poety przychodzi Forma
Nie lubie wierszy ktore są na siłe rymowane wymuszone nie prezentujące sobą jakiegos takiego uroczystego oprawienia tylko wtloczone w ramy rymów a b a b a itp
w koncu nie mozna sie nauczyc pisac wiersze tak mysle ;)


21 gru 2008 0:53:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post 
"Nie" z czasownikami - oddzielnie. Z przymiotnikami - razem. Czasowniki w formie osobowej i przyrostek "być" - piszemy razem (zapomniałbym). Są też przecinki, średniki i kropki.
Z angielskim też masz problemy: na Twojej stronie (zajrzałem tam pod wpływem wypowiedzi przedmówcy) i w postach roi się od błędów.
Przykłady: "All What you WIll See Here Is Writed By Marold" i "Marold Poem's - The Words are Everywhere". W poście powyżej: nie "fell" a "feel".

Sorry, ale ciężko brać poważnie coś, co jest takie niechlujne i pełne błędów. Może to wszystko przez kod html, a może trochę i Twojej winy w tym jest?

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


21 gru 2008 1:28:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post 
no coz zjadło mi e xP
Ja nie mowie ze nie ma tu mojej winy gdyż jednak ten Kod pisałem sam tylko napisałem ze obecnie nie wiem i nie mam za bardzo czasu to na prawic
po drugie kurcze no prosił bym o poprawienie mnie w takim razie jezeli chodzi o te 2 przykłady ktore tu Podano.
Swoją Drogą prosiłbym skoro faktycznie jasnośc Przesłania niszczą błedy o to by sprobowac jednak "brac na poważnie"
Nawet jezeli popełniam tyle błedów a (co wg niektórych jest teraz modne ?) jestem jednak Dysgrafem i Dysortografem
zrozumiec że to nie są wypociny tworzone w 5min na kolanie.

:oops: przyznaje ze zawsze miałem problem z detalami
Nikt nie jest idealny i mam nadzieje ze i ja nigdy taki nie bede ;) od taka szczypta mądrości na koniec

PS
mam dla was małą zagadke jezeli pozwolicie
Jak myslicie ile mam lat.

Bardzo mnie nurtuje to jak odbieracie to co wyłania sie spod moich uderzeń w klawiaturę.
Prosiłbym oczywiscie o nie sugerowanie sie błedami ort. które niestety ale przykleiły sie do mnie na stałe juz od podstawówki.
No i oczywiscie Dziekuje za zainteresowanie moją osobą miło jest rozmawiać kulturalnie z mądrymi ludzmi na tematy które jednak w pewien sposób mają zamiar trafić w świadomość Ludzi.
Mam na mysli tworzenie czegos zmuszającego do szerszego otwarcia oczu na swiat.


21 gru 2008 2:29:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2008 23:21:37
Posty: 114
Post 
Bardzo chaotycznie. Przyznam szczerze, że parokrotnie musiałam czytać żeby zrozumieć o co Ci chodzi. Rzadko mi się zdarza wyłączać czytając coś, a w wypadku tego utworu zdarzało się to dosyć często. Nadużywane przez Ciebie duże litery, które zapewne miały zwrócić mą uwagę na ważne słowa-klucze, tylko pogłębiły uczucie dezorientacji w temacie.

Ja rozumiem, że chcesz być nietuzinkowy. Wygląda jednak jakbyś nie panował nad tym co piszesz. Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi, więc postaram się wyjaśnić. Wszystkie zabiegi stylistyczne jakie się tutaj pojawiły, wyłoniły się nagle i były, bo akurat tam chciały być - bez wpływu na przekaz. Trochę dziwny dla mnie jest też podział na wersy i strofy, gdyż nie wnosi niczego do utworu (przeważnie taki podział ma znaczenie dla wyrazu wiersza).

Word sprawdza ortografię, polecam.

Na podstawia twojej twórczości dałabym Ci ok. 15 lat.

_________________
"Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. . . kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie"

Friedrich Nietzsche


21 gru 2008 13:45:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post 
no coz 15 lat heh troche mało
Tak jak juz mowilem brzydze sie Formą samą w sobie a chodzi mi głownie zawsze o treść. Pod wieczór dam całą rozpiskę tak jak obiecałem z interpretacją tego o tutaj wiersza.
Wiekszość z mojej twórczości mozna czytac Ciurkiem bez Pauz bo narasta napiecie poprzez dobór słow (taki przynajmniej miałem zamiar)
wiec Podział nie istnieje i jest błedem w Kodzie ;)
poniewaz pisząc wiersz musze uwazac (w sumie przepisując go z kartki no ale xP) musze uwazac by dodac od czasu do czas <br> jako nową linie dla większego porządku stąd tyle błedów ;)


21 gru 2008 14:03:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2008 22:56:02
Posty: 24
Post 
Marold, napiszę wprost to, co próbowali subtelnie wyjaśnić ci moi przedmówcy. Jeśli zlepek słów, który zamieściłeś na tym forum, jest dla ciebie poezją, to mogę ci tylko pogratulować i pozazdrościć tak prostej metody osiągnięcia samozadowolenia i spełnienia. Podejrzewam jednak, widząc twą usilną chęć podgrzania atmosfery wokół siebie, że raczej chodzi ci o wywołanie lawiny postów na swój temat, co tenże temat miałoby wywindować na szczyt powszechnego zainteresowania. Medycy od psychologii już podobno jakoś nazwali to nowe schorzenie. Nie ukrywam, że zaciekawiło mnie to zjawisko, dlatego po dłuższej przerwie postanowiłem zabrać głos w dyskusji. Mam nadzieję, że po mnie nikt się już nie odezwie …


22 gru 2008 1:08:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post 
swój brak kultury mógłbyś chociaż okrasić wyjaśnieniem na jakiej podstawie używasz tak śmiałych stwierdzeń czy idzie za tym jakiś autorytet czy prostacka potrzeba wypowiedzenia sie na siłe ?
przepraszam za opoznienie z intepretacją jutro juz na pewno ją opublikuje - ah te święta ;) pozdrawiam


22 gru 2008 2:20:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post 
Czekam z niecierpliwością na tę publikację. Wtedy może pokuszę się (o ile nie zniechęcę się całkowicie) o zadanie kilku szczegółowych pytań.
Bo póki co Forma - Formą, a logika - logiką. Tłumaczenie "brzydzę się Formą" mogę zrozumieć tylko w jednym przypadku: gdy cała reszta
jest sensowna, logiczna i bez zarzutu. Na razie suponuję, że brzydzisz się również gramatyką, ortografią, logiką i poezją.
Ja bym Cię oceniał na 16-20 lat. Z tym, że lepiej dla Ciebie, gdybyś miał 15 lub mniej - niektóre rzeczy (zachowania) są wybaczalne w młodym wieku.
Później to już po prostu nie wypada. I straszno i śmieszno.
Pzdr.

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


23 gru 2008 12:34:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2008 17:54:57
Posty: 59
Lokalizacja: Wrocław
Post 
okej ! a wiec zaczynamy ! :D
"Czesc oddaj cześć. Tu ma Pani da Ci Strawy Tu będzie dobrze nawet kiedy będzie źle.
Nie wierze
Wierzyc Sie da. "

w tym momencie jest to początek Wiersza Mowa jest tu o stereotypach związanych z Osobą Boga jako Kogoś kto zawsze pomoże choć tak naprawde jezeli jest zle to dalej bedzie zle Pozniej pada Stwierdzenie ze JA nie Wierze w to ale że wierzyć sie da że są Ludzie którym JEst lżej z tym że wierzą i Oni wszyscy Bedą w tym trwac.


"Dlaczego nie wzniecasz u mnie zła skoro dobry nie jestem.
jeśli Istniejesz Uśmiechnij sie czasem do mnie. "

Jako że czuje, sie człowiekiem który nie jest raczej zbyt Religijny i ujmując to dość śmiesznie również nie zbyt grzeczny :P w Domyśle mając Ze nie do końca Moralnie Poprawny.
Pada Tu stwierdzenie które jest jako by Zarzutem że skoro nie Jestem Dobry to czemu nie sprawił że jestem Zły tylko jestem tak gdzieś po środku miotając sie bezsilnie.

"Ślepy Los niedługo odnajdzie swoje oczy, zobaczy co sie dzieje i nic nie zrobi...
Jeśliś Biedny to masz problem na herbaty kawałek do Pani Bogowej zapraszam.
Uciekniesz w głąb gry tworzonej tu przez człowieka dla ludzkości, która bez sterownika będzie za nadto swawolna i wolna
LUDZKOŚĆ ! "

Ogólnie w wielu Wierszach jest motyw Ślepego Losu który jakoby rządził naszym życiem Los na który nie mamy wpływu.
tutaj Mowa jest o tym że ten Los tak naprawde niedługo nie bedzie tak losowy nie przewidywalny dla pojedynczej jednostki.
Juz teraz Młody człowiek mniej wiecej wie ze przez dużą cześć swojego życia bedzie sie uczył a później pracował...
Wiec może ten Los otworzy Ludziom Oczy i Zobaczą Oni że Bóg jest to jedne wielkie kłamstwo dalej jest fragment z pozoru bez sensu mówiący o jedynej Formie Ucieczki od problemów ludzi Biednych nie tylko materialnie czyli Ucieczki do Boga.
Tytuł wierszu wskazuje że Bóg nie wiele rózni sie w założeniu od człowieka i że może też ma żone a jeżeli jest typowym facetem to Wyręcza sie nią czyli że jeżeli Potrzebujemy Pomocy to Ona zaparzy nam herbatę taką przysłowiową oczywiscie i to ona By z nami rozmawiała i nawiązywała Kontakt.
Nastepny fragment "Uciekniesz w głąb gry tworzonej tu przez człowieka dla ludzkości, która bez sterownika będzie za nadto swawolna i wolna
LUDZKOŚĆ ! "
pokazuje jednak Nonsens całego tego systemu czyli Religi.
Religia jako cos co łączy ludzi równa ich w prawach czego wczesniej nie było ale też zniewala Ich i ułatwia manipulacje Ludzmi .
Jeżeli cofniemy sie w histori Zobaczymy ze Keidyś Papierz to był tak na prawde król królów to był ktos kto władał wszystkimi państwami Katolickimi czyli wsytarczyła jedna "Klątwa" i wszyscy szli zabijać tych przkletych przez Papierza.
Jak Możemy mówic Tutaj o jakim kolwiek miłosierdziu czy innych takich bzdurach ! To nie występuję w Religi Liczyła sie tylko władza.


"Bóg sie do was śmieje? Cóż to za uciecha Ludzkość tyś ślepa ni Los Wcale.
Zniszczenie Lody Złamane. "

W tym frag. widzimi że w takim Razie Bóg czyli to narzędzie Ludzkości jak już mówiłem wczesniej Naśmiewa sie z nas Igra z nami.
Kosciół czyli zbiór Ludzi włada nami Od dawna teraz juz mniej bo Ludzie są mądrzejsi ale dalej jednak.
Dobre wykorzystanie Religi widac np w całym Radiu Maryja i jego "poplecznikach" nie nazwiecie tego niczym innym chyba niż sektą.
Co to uciecha dalej dochodzimy do wniosku że tak naprawde to Ludzkość Nadal jest ślepa - Bardziej Ślepa niż ten Los który w coraz wiekszej mierze zależy od Ludzi przy władzy.


"Głowa cierpi całkiem. Chcesz sie jakoś uwolnić? nie dasz rady jeśli Ty nie zrozumiesz tego co jest ponad nami faluje plecami odwrócony
BÓG !
nie Spojrzy na ciebie wcale
BÓG! "

Człowiek który to w jakis sposób Rozumei już czuje jak cała głowa Go boli od natłoku informacji niszczących cały jego Utarty Ślad wg którego żył.
Jezeli jednak Dalej chcesz sie jakos uwolnic od tego systemu to musisz zrozumeic że BOga nie interesujesz że nigdy nie spojrzał na nikogo i że gdyby istniał to Kościół nie był by przez pewien okres w histori tak podobny do jakiegoś takiego Totalitaryzmu ! Państwo Bez Państwa poźniej otrzymuje Watykan i juz ma swoją siedzibe coraz lepiej...


"Nie Zauważymy ciebie bo Bóg ma własne sprawy. Rodzina. Tworzone przez niego łzy spadają na nas jak bomby, ale zaraz.
Jego nie ma wiec kto nas trapi żelastwem głośnym.
Atomowo kolorowo.
Dziecie Uciekaj przed obłudą nie daj sie kierować Maszynowym karabinem Boga!
Nie Wiedziałem, a jego Bogowa. to nie nasza sprawa choć z nami mógłby sie podzielić tym co go trapi.
Ja Blizniemu opowiem, ze go juz dawno nie widzialem..."

Kontynuacja tego że Bóg nie jest czymś co ma wpływ na nasze życie zamienia sie w stwierdzenie traktujące o tym jakie cierpienia wyrządza sama Religia sprawiając że gdyby istniał Bóg to jego łzy można by porównać bardziej do Bomb które nas zabijają a nie ratują ...
Dalej mamy Ciągłość o tym męczeniu nas przez tych ludzi i ukazanie ( ale zaraz.
Jego nie ma wiec kto nas trapi żelastwem głośnym. ) fragmentu zmuszającego nas do Refleksji do tego kto tak naprawde nami steruje.
Oczywiscie Dalej mamy Przestrogę Dla Wszystkich Ludzi i to że Ja Dalej Bedę głosił to wszystko i nie zlekam sie żadnym Piekłem

ok a wiec to było by na tyle mam nadzieje ze teraz juz zrozumiecie co autor miał na mysli
przepraszam bardzo za błedy ale są świeta i pisałem to na szybkiego plus przepraszam jeszcze za tą obsuwe bo miałem to opublikowac 2 dni temu

zaraz zapraszam do lektury kolejnego dzieła które dałem tu an Forum które może bedzie łatwiejsze dla was do interpretacji ;)
Pozdrawiam i życze Wesołych Świat Narodzenia Bożego ...

------------------ Dodano: Dzisiaj o 22:54:27 ------------------
a tak btw
no i po co ja to pisałem ...


02 sty 2009 22:54:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post 
Marold napisał(a):
Nie wierze
Wierzyc Sie da. "

...Pozniej pada Stwierdzenie ze JA nie Wierze w to ale że wierzyć sie da że są Ludzie którym JEst lżej z tym że wierzą i Oni wszyscy Bedą w tym trwac.

Nie da się wywnioskować z wiersza tego, co miałeś na myśli. Bez interpunkcji i z ominięciem spójników zgubiłeś sens wypowiedzi.
Mogło to znaczyć: "Nie wierzę, ŻE wierzyć się da" lub "Nie wierzę, CHOĆ wierzyć się da" - dwa zupełnie odmienne znaczenia.

Cytuj:
"Dlaczego nie wzniecasz u mnie zła skoro dobry nie jestem.
jeśli Istniejesz Uśmiechnij sie czasem do mnie. "

Pada Tu stwierdzenie które jest jako by Zarzutem że skoro nie Jestem Dobry to czemu nie sprawił że jestem Zły tylko jestem tak gdzieś po środku miotając sie bezsilnie.


Nie ma tu sprzeczności, którą usiłujesz się pokazać. Poczytaj więcej, przemyśl temat. Myśl zupełnie nietrafiona.


Cytuj:
"Ślepy Los niedługo odnajdzie swoje oczy, zobaczy co sie dzieje i nic nie zrobi...
Jeśliś Biedny to masz problem na herbaty kawałek do Pani Bogowej zapraszam.
Uciekniesz w głąb gry tworzonej tu przez człowieka dla ludzkości, która bez sterownika będzie za nadto swawolna i wolna
LUDZKOŚĆ ! "


"Herbaty kawałek"? Co Ty, herbatę nożem kroisz??? A zapraszasz do Pani Bogowej na herbatę - czy oznacza to, że jesteś jej domownikiem?
Logiczne i gramatyczne potknięcia, ogólne wrażenie jest takie, że zebrałeś do kupy zbitek pośpiesznie zebranych, nieprzemyślanych myśli.

Cytuj:
Ogólnie w wielu Wierszach jest motyw Ślepego Losu który jakoby rządził naszym życiem Los na który nie mamy wpływu.
tutaj Mowa jest o tym że ten Los tak naprawde niedługo nie bedzie tak losowy nie przewidywalny dla pojedynczej jednostki.
Juz teraz Młody człowiek mniej wiecej wie ze przez dużą cześć swojego życia bedzie sie uczył a później pracował...

Whoa, whoa, whoa... Motyw ślepego losu - świetnie, bardzo mi się podoba ten motyw. Chciałbym przeczytać dobry wiersz na ten temat.
Ale tutaj wikłasz się w jakieś dziecinny weltschmerz - "ojojoj, ciężko jest... muszę lekcje odrobić, a dużo zadane :( a co to będzie, jak pójdę do pracy.."

Cytuj:
dalej jest fragment z pozoru bez sensu

Nie pozornie, nie pozornie. Skopałeś bardzo fajny koncept, prawie żywcem wyjęty z piosenki "Niebo do wynajęcia",
ale mogłeś go rozwinąć i wtedy by był Twój i dobrze zaprezentowany. Taki straszny ten Bóg, a zaprasza do siebie
i razem z żoną częstuje herbatą? Przed oczyma mam obraz pary sympatycznych staruszków, którzy zapraszają na herbatę i ciasto.
Chyba nie to chciałeś powiedzieć? Totalna konfuzja i dysonans.

Cytuj:
Nastepny fragment "Uciekniesz w głąb gry tworzonej tu przez człowieka dla ludzkości, która bez sterownika będzie za nadto swawolna i wolna
LUDZKOŚĆ ! "

Ten fragment to bredzenie. Poniosła Cię wyobraźnia - ale na manowce. Pewnie myślałeś wtedy o kolejnej rozgrywce w jakimś RPG-u.

Cytuj:
Ludzkość tyś ślepa ni Los Wcale.
Zniszczenie Lody Złamane. "

Co to oznacza? Przecież to nie jest zdanie, nie wmówisz mi, że to ma sens. "Ludzkość tyś ślepa ni Los Wcale." ????? WTF ????
Jak można do tego łamańca dopisywać kilka linijek znaczenia? Kpisz sobie? Może tak myślałeś, jak pisałeś, ale to, co stworzyłeś
w ogóle nie odzwierciedla Twoich myśli.

Cytuj:
"Głowa cierpi całkiem.


Mój ulubiony fragment obrazujący grafomanię twórcy. Jeśli ktoś pisze takie zdania, nie przekona mnie do swojej twórczości. Koniec, kropka.


Cytuj:
ok a wiec to było by na tyle mam nadzieje ze teraz juz zrozumiecie co autor miał na mysli

Teraz rozumiem, co miałeś na myśli. Masz ciekawe myśli, największy plus tego całego zamieszania.
Ale wiersz przekazuje Twoje myśli BARDZO KIEPSKO. Przeszkadza Cie zrozumiec.
Pamietaj, że pisanie zawile i niezrozumiale to nie cecha dobrej, a kiepskiej poezji.


Pzdr.

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


31 sty 2009 19:15:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron