Teraz jest 28 mar 2024 11:30:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Pytanie o Pocketbook 622 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2012 23:00:33
Posty: 5
eCzytnik: Kindle
Post Re: Pytanie o Pocketbook 622
t3d napisał(a):
Kadah napisał(a):

No tak. A pół strony zajmują ci "rekomendacje" których podobno nie da się wyłączyć.

http://www.ekundelek.pl/2012/10/widok-o ... -oraz.html
Kadah napisał(a):
W czytniku nie ma slota na karty (a serio, jak ktoś ma dużą bibliotekę PDF, to to jest problem. I to duży),

Faktycznie to jest problem, bo PDFy generalnie nie są formatem spisującym się na czytnikach zbyt dobrze. Na kindle dodatkowo nie działa reflow.
Kadah napisał(a):
a na dodatek zmniejszyli pojemność do 2 mb. Zlikwidowali możliwość odtwarzania mp3. Spier...olili sprawę kolekcji, którymi nie da się już zarządzać z Callibre - trzeba jailbreak'ować to urządzonko, na co nie mam ochoty, bo nie wiem, jak się to robi i NIE MAM ZAMIARU SIĘ TEGO UCZYĆ - to czytnik ma służyć MNIE, a nie ja JEMU. Mam ponad 600 ebooków - część to różne artykuły historyczne pościągane z sici. I ja to mam niby segregować ręcznie, plik po pliku? Niedoczekanie, cholera jasna.

Reszta to kwestia gustu i przyzwyczajeń. Pojemność pamięci czy kwestia dodawania do kolekcji nie jest problemem jeśli kupujesz kilka książek w miesiącu. Mp3 w czytniku to też raczej bajer, w czasach gdy odtwarza je każda komórka.

Nie mam zamiaru przekonywać Cię, że kindle jest dla Ciebie lepszy, tylko chciałbym żeby nie łatały tu jakieś błędne informacje, typu "pododno tego się nie da".


A czy ja napisałam, że się nie da? Chyba nie. Napisałam tylko, że chcę mieć sprzęt, który będzie działał, i do którego nie będę potrzebowała dyplomu z inżynierii systemów komputerowych i licencji z zaawansowanego programowania. A poza tym, fakt - odtwarzacz mają też telefony, można na czytniku mieć tylko 3 książki, a wtedy nie będzie problemu z kolekcjami, PDFy można sobie czytać na komputerze i nie potrzebować reflowa itd, itp. Ale po co nam w takim razie czytnik? Przecież książki też sobie można na komputerze poczytać. W zasadzie...


19 gru 2012 21:38:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron