Teraz jest 29 mar 2024 2:20:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Czytniki Pocketbook (301, 360) z my-ebook-reader.de 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czytniki Pocketbook (301, 360) z niemieckiego sklepu
Lokee napisał(a):
Mori, mam troche doświadczenia z zakupem sprzętu elektronicznego i niestety przekonałem się, że z reguły firmy najlepiej dbają o klientów potencjalnych (bo nowych najtrudniej zdobyć) a istniejących traktują "po macoszemu" - bo i tak już produkt nabyli, nowego raczej szybko nie kupia więc po co się męczyć?

Błąd. eClicto nie nastawia się na sprzedawanie czytników (albo raczej: to nie na nich mają zarabiać). Przecież oczywistym jest, że jeśli kupisz sobie jeden czytnik, to drugiego nie kupisz za tydzień. Tam się sprzedaje eKsiążki -- a te już powinieneś kupować w miarę często i to jest sednem sprawy. Stąd po kupieniu czytnika jesteś ciągle ich klientem, o którego muszą dbać, w przeciwieństwie do Pocketbooka, który wciśnie Ci elektronikę i dalej już mu będzie obojętne wszystko (co nie oznacza, iż twierdzę, że nie będą mieć tech supportu czy coś).

Euble napisał(a):
Porównanie z Microsoftem jest chybione bo kupując komputer nie masz wpływu na system operacyjny jaki dostajesz. Możesz wybierać jedynie między Windowsem i Linuxem i to wszystko. Monopolista nie musi się wysilać, chociaż założę że że gdyby nie polityka Microsoftu Linux nie był by tak popularny.

Można dyskutować. Obecnie można dostać zestawy bez systemu operacyjnego (ot, choćby większość składanych). Normalnie możesz iść i zamówić sobie produkt, jakim jest system MS Windows. Zatem masz wpływ, to nie jest firmware, które dostajesz zawsze, choćbyś nie wiem co robił.

Euble napisał(a):
Za to ilość firm produkujących czytniki jest spora i jest z czego wybierać.

At, myślę, że liczba firm wydających distra Linuksowe jest większa.

Euble napisał(a):
Obsługa przed i posprzedażna jest czynnikiem który wiele osób stawia przed możliwościami urządzenia. Bo co z tego ze sprzęt fajny skoro żadnego wsparcia ze strony firmy?

Oczywiście! Przy czym dla firmy obsługa przedsprzedażna nie jest tak istotna jak po, prawda? Chociaż może jest odwrotnie w wypadku firm, które nie sprzedają w ogóle contentu (czyli casus Pocketbooka, w sumie także naszego Arta-Techu).

Euble napisał(a):
Jeśli firma chce uchodzić za poważną to powinna odpowiadać na każdego, nawet najgłupszego maila. Każda duża firma posiada coś takiego jak dział obsługi klienta i przynajmniej jedną osobę która zajmuje się korespondencją mailową z klientami. I nie ignorują nikogo bo wiedzą że czasem wystarczy jeden post obrażonego klienta na jakimś forum żeby następnych 30 produktu nie kupiło. A czytniki to nie jest proszek do prania czy płyn do mycia naczyń, który każdy i tak kupuje niezależnie czy mu się polityka firmy podoba czy nie.

Ok, zrób test. Napisz do AMD, Intela, nVidii, Cisco, Oracle'a, Adobe... W końcu to światowi giganci, których produktów wcale nie musisz kupować (przy czym przy proszku albo płynie też producentowi powinno zależeć, w końcu konkurencja jest znacznie większa niż w przypadku czytników, hej!). Jestem ciekaw, jak szybko odpiszą (oczywiście oprócz standardowego maila z automatu, iż dostali Twój list, dziękują Ci za niego i na pewno wkrótce się tym zajmą). Przydałoby się również zbadać, jak to jest z medialności w wypadku firm, które dopiero mają wejść na dany rynek (a tak jest w przypadku Kolportera), ale jeszcze nic nie sprzedają.

Euble napisał(a):
Jeśli obsługa przedsprzedażna kuleje to najprawdopodobniej po zakupie towaru nie będzie lepiej. Bo niby czemu miało by być? W końcu najczęściej spotykaną regułą jest że wokół klienta który jeszcze nie kupił się skacze a kiedy już zostawi kasę to się go olewa, a nie odwrotnie.

Tyle, że, jak już pisałem, model biznesowy eClicto zakłada, że właśnie będziesz tam często i cały czas zostawiał kasę -- bardziej niż o firmie sprzedającej elektronikę należy chyba o nich myśleć jako o takim EMPIKu -- tam też dostaniesz XBOXa, ale bardziej będzie im zależało na wciskaniu Ci gier na niego.

Euble napisał(a):
Takich postów o braku kontaktu na pewno pojawiło się dziesiątki na wszelkich forach i grupach dyskusyjnych, na całym świecie.

Pics or it didn't happen!

Euble napisał(a):
Każdy klient jest ważny. Zadowolony poleci produkt znajomym i napisze pozytywną notkę na forum, którą przeczyta następnych kilku-kilkudziesięciu-kilkuset, a niezadowolony może zniechęcić tylu potencjalnych klientów że nawet najlepiej przygotowana kampania reklamowa nie pomoże. Siła przebicia opinii kumpla w stylu "U nich nie kupuj bo mają zlewkę na klienta" jest silniejsza niż nawet najlepiej przygotowana ulotka :D

W żadnym momencie nie neguję siły marketingu szeptanego, bo o tym mowa.

Euble napisał(a):
Czyli idąc do sklepu z pytaniem o jakiś produkt, nie oczekujesz odpowiedzi, bo skoro sklep nic nie ma z tego że ci udziela informacji to może cie olać?

Idąc do sklepu dopiero powstającego liczysz, że będą już pod nim czatować sprzedawcy, którzy odpowiedzą na każde Twoje pytanie, mimo, że jeszcze zamknięte?

Kellhus napisał(a):
Nie chodzi o sam firmware - oprogramowanie PB wgrane na inny czytnik nie da takich efektów jak zrobiony PB przez Ukraińców. Powodem tego jest przeprogramowany kontroler, który jest robiony specjalnie na ich zamówienie.

If you say so. Ktoś próbował na innych EB600 wgrywać ich firmware i sprawdzać, czy tak jest rzeczywiście? Czy też resztę po prostu zadowalają opcje w ich Cybookach czy co tam mają?

Kellhus napisał(a):
Na mb jest gość, który odpowiada na wszystkie pytania. Sprzedaje sprzęt w USA jednakże jest Ukraińcem. To jest jeden kontakt. Drugi to oczywiście Niemiec, od którego będę kupował (być może) czytnik.

Na MB... A jak bym po polsku napisać chciał? Poza tym MB nie mail. Co do Niemca - ale to coś da? Bo do Arta Techu też możesz napisać, że chciałbyś, by w Twoim Booxie była taka-a-taka opcja -- i usłyszysz, że oni firmware'u nie robią (więc są koniem i nie mogą Ci pomóc ;) ) -- mogą najwyżej pogadać z Onyxem (bo ponoć firma chętnie słucha opinii społeczeństwa). Tu (na M-E-R.de) nie jest identycznie?

Kellhus napisał(a):
Niezupełnie - Pb ma lepsze oprogramowanie i nie skupia się na swoim i jedynym słusznym contencie, już to pisałem.

Obawiam się, że nie skupia się na swoim contencie głównie dlatego, że... Że go nie ma, prawda? Zatem ciężko się na takowym skupiać...

Kellhus napisał(a):
Nie jestem zainteresowany kupowaniem ebooków.

No to generalnie nie wpisujesz się w profil odbiorców, jakimi eClicto jest zainteresowane (przynajmniej w moim odczuciu).

Kellhus napisał(a):
Zadowoliłbym sie taką odpowiedzą i zamiklkł.

Mam wątpliwości - zawsze mógłbyś pisać, że Niemiec Ci ładnego i długiego maila wysłał, a złe eClicto odburknęło, że nie udzielają informacji, paskudy!

Kellhus napisał(a):
Ten jeden ich nie zaboli ale kilka następnych, którym odradzę zakup ze wzgl. na brak komunikacji z klientem już tak.

Brzmi jak osobista krucjata, bo ktoś Ci nie odpisał =]

Kellhus napisał(a):
Bo w sytuacji gdy inni użytkownicy Ebtronixów będa mogli korzystać z nowych funkcji (jakiekolwiek by one nie były), ja będę siedział i zgrzytał zębami czekając na nowy soft eclito. I maila im wtedy nie wyślę, bo już będę wiedział, że oni nie odpowiadają.

Obiecali w miarę częste wydawanie nowego softu, więc nie bałbym się o to. Zresztą Panowie - odłóżmy tę dyskusję do czasu ich oficjalnego startu, mkay? Bo na razie to niektórzy oczekują supportu do jeszcze niesprzedawanego urządzenia =] (co nie oznacza, że nie mogliby go świadczyć).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


01 gru 2009 14:25:28
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Czytniki Pocketbook (301, 360) z niemieckiego sklepu
Cytuj:
Na MB... A jak bym po polsku napisać chciał?
A to se pisz po polsku, ja znam angielski i się z nim tak porozumiem, więc dla mnie problemu nie ma.

Cytuj:
Co do Niemca - ale to coś da?
Nawet prędzej napisałbym do tego gościa z mb. On siedzi na the-ebook.org - rosyjskojęzycznym forum, gdzie bywają też twórcy softu do pb i w ogóle wszyscy hakerzy eczytników na świecie i okolicznych galaktyk. Wym właśnie upatruję przewagi PB nad innymi Netronixami - fenomenalny zespół pracujący nad softem, słuchający bardzo uważnie swoich klientów.

Cytuj:
Obawiam się, że nie skupia się na swoim contencie głównie dlatego, że... Że go nie ma, prawda? Zatem ciężko się na takowym skupiać...

Ale będzie miało, na tym się skupiają - co sam mówisz we własnej wypowiedzi kilka zdań wyżej.

Cytuj:
No to generalnie nie wpisujesz się w profil odbiorców, jakimi eClicto jest zainteresowane (przynajmniej w moim odczuciu).
Oczywiście, że nie. Chcę czytnik i moc decyzyjną co czytam, za ile i w jakim formacie. Tak jak teraz idę do sklepu i wyberam sobie: papier w miękkiej, papier w twardej, audio, mp3 z netu. Wolny wybór przede wszystkim.

Cytuj:
Zresztą Panowie - odłóżmy tę dyskusję do czasu ich oficjalnego startu, mkay? Bo na razie to niektórzy oczekują supportu do jeszcze niesprzedawanego urządzenia =]

Oczywiście, że oczekuję supportu. Próbują mi sprzedać urządzenie, którego specyfikacji nie znam, a nie nawykłem kupowania kota w worku, zwłaszcza za 1/3 mojej wypłaty.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


01 gru 2009 14:41:24
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czytniki Pocketbook (301, 360) z niemieckiego sklepu
Kellhus napisał(a):
A to se pisz po polsku, ja znam angielski i się z nim tak porozumiem, więc dla mnie problemu nie ma.

Ja też znam angielski, do tego i niemiecki. Co nie zmienia faktu, że nie wszyscy Polacy tak mają.

Kellhus napisał(a):
Wym właśnie upatruję przewagi PB nad innymi Netronixami - fenomenalny zespół pracujący nad softem, słuchający bardzo uważnie swoich klientów.

Ok, to już jest coś konkretnego. Przy czym - masz gdzieś dowód, że słuchają rzeczywiście? Nie wiem, idź i powiedz, że chcesz jakiś format - jestem ciekaw, kiedy go wprowadzą... O, wiem, poproś o warcaby! Warcaby na pewno działają na Netronixie, więc nie ma problemów z tym, że mamy zbyt wolny procesor albo co.

Kellhus napisał(a):
Cytuj:
Obawiam się, że nie skupia się na swoim contencie głównie dlatego, że... Że go nie ma, prawda? Zatem ciężko się na takowym skupiać...

Ale będzie miało, na tym się skupiają - co sam mówisz we własnej wypowiedzi kilka zdań wyżej.

Ale... W moim tekście, który cytujesz, mówiłem o Pocketbooku. Natomiast nie przypominam sobie, bym gdziekolwiek twierdził, że Pocketbook będzie miał content kiedykolwiek -- natomiast skoro nie ma, to nie może się skupiać, a Ty nagle podnosisz to do niezwykłej rangi.

Kellhus napisał(a):
Oczywiście, że nie. Chcę czytnik i moc decyzyjną co czytam, za ile i w jakim formacie. Tak jak teraz idę do sklepu i wyberam sobie: papier w miękkiej, papier w twardej, audio, mp3 z netu. Wolny wybór przede wszystkim.

A, a w Pocketbooku to gdzie będziesz wybierał? A, to ktoś zeskanował, o, to też. Tamtego nie, jest w eClicto, no nic, poczekam, aż ktoś zeskanuje. Tak?

Kellhus napisał(a):
Oczywiście, że oczekuję supportu. Próbują mi sprzedać urządzenie, którego specyfikacji nie znam, a nie nawykłem kupowania kota w worku, zwłaszcza za 1/3 mojej wypłaty.

Ależ kto i gdzie teraz próbuje Ci sprzedać to urządzenie? Przecież nawet nie mają jakiejś przedsprzedaży aktywnej, by można było już zamówić... Więc?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


01 gru 2009 14:49:41
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Czytniki Pocketbook (301, 360) z niemieckiego sklepu
Cytuj:
Co nie zmienia faktu, że nie wszyscy Polacy tak mają.
Ja nie jestem "wszyscy Polacy". Ja szukam czytnika dla siebie i na tę chwilę PB mi się bardziej widzi niż elicto.

Cytuj:
Ok, to już jest coś konkretnego. Przy czym - masz gdzieś dowód, że słuchają rzeczywiście? Nie wiem, idź i powiedz, że chcesz jakiś format - jestem ciekaw, kiedy go wprowadzą... O, wiem, poproś o warcaby! Warcaby na pewno działają na Netronixie, więc nie ma problemów z tym, że mamy zbyt wolny procesor albo co.

Idź na mb poczytać, nie chce mi się szukać tematów i postów.
P.S. W pb są szachy.

Cytuj:
Ale... W moim tekście, który cytujesz, mówiłem o Pocketbooku.
Źle zrozumiałem. Owszem, nie mają swojego contentu ale to mi nie przeszkaza. Jak już mówiłem - nie będę kupował ebooków.

Cytuj:
A, a w Pocketbooku to gdzie będziesz wybierał? A, to ktoś zeskanował, o, to też. Tamtego nie, jest w eClicto, no nic, poczekam, aż ktoś zeskanuje. Tak?

Po pierwsze to mam co czytać przez najbliższe 100 lat. Po drugie - sam sobie zeskanuję jak będzie taka potrzeba. Ciekaw jestem czy to legalne tak BTW - zeskanować papier dla własnego użytku i czytać na swoim czytniku. W sumie nawet jeśli nie jest legalne to mam to w dupie - zapłaciłem za papier, a że wydawca nie zapewnił mi możliwości kupna książki w forme e- to już jego problem. Ja swoje zapłaciłem i czytam tak jak ja chcę.

Cytuj:
Ależ kto i gdzie teraz próbuje Ci sprzedać to urządzenie? Przecież nawet nie mają jakiejś przedsprzedaży aktywnej, by można było już zamówić... Więc?
Rozważam zakup eclicto lub PB, skłaniając sie ku temu drugiemu. To Ty próbujesz mnie udowodnić, że eclicto jest równie dobry ale tańszy, a ja cały czas piszę dlaczego jednak wolę urządzenie z Ukrainy.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


01 gru 2009 15:17:21
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czytniki Pocketbook (301, 360) z niemieckiego sklepu
Wybaczcie, że z braku czasu w obecnej chwili od wypowiedzi ustosunkuję się troszeczkę później. Najpierw jednak mail, który przed paroma minutami otrzymałem od eClicto (wysłany via Blog -> Kontakt)(otrzymany po około 40 minutach od zadania pytania), mówiący o Waszych problemach w komunikacji z nimi:
gk napisał(a):
Dzień dobry,

dziękuję za maila. Zależy nam na wizerunku i w miarę mozliwości odpowiadamy na pytania: mailowo, na blogu i w komentarzach. Mogło się jednak zdarzyć, że kilka maili pozostało bez odpowiedzi, otrzymujemy bardzo dużo pytań, uwag, spostrzeżeń itp., więc - niestety - ten czy inny list mógł zostać przeoczony w natłoku. Nie znaczy to, że nie szanujemy naszych potencjalnych Klientów i przykro nam, że tak zostało odebrane. Przepraszamy, postaramy się poprawić.

(pozwoliłem sobie imię i nazwisko wyciąć - nie przez złośliwość czy złe intencje, ale żeby nie publikować czegoś, czego ktoś mógłby sobie nie życzyć)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


01 gru 2009 15:29:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2009 15:59:36
Posty: 27
eCzytnik: Poke Pro, Onyx Boox 60
Post Re: Czytniki Pocketbook (301, 360) z niemieckiego sklepu
@Mori, a czy Ty czasem nie pracujesz dla eClicto? :P


01 gru 2009 16:31:01
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czytniki Pocketbook (301, 360) z niemieckiego sklepu
Panowie, mam z wami problem!
Czy wyciąć z tego wątku wszystko poza pierwszym postem, czy też przerobić pierwszy post i ustawić temat "dlaczeo eclicto jest złe"?

A Mori faktycznie zachowujesz się jakbyś miał od nich prowizję.

Wyobraź sobie że idziesz do warzywniaka i pytasz przykładowo czy ich mandarynki są słodkie. A tam sprzedawca mówi żebyś zjeżdżał, bo w TV leci jego ulubiony serial. Jakbyś się zachował?
IMHO nie odpowiadanie na maile od niedoszłych klientów jest właśnie tego typu zagrywką.
Sam nie dostałem odpowiedzi na jedno z pytań z bloga. Wystarczyłaby odpowiedź w stylu "nie wiemy". Ale taka ignorancja...

To w interesie sprzedawcy jest zainteresować klienta produktem. Jeśli ktoś się z tym nie zgadza, to jego miejsce jest na Kubie albo w Korei Północnej.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


01 gru 2009 17:37:44
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Czytniki Pocketbook (301, 360) z niemieckiego sklepu
Oni tylko jemu odpowiadają bo on był na targach :evil:

@t3d : nie dziel tego tematu, wszystko toczy się w ramach rywalizacji PB vs eclicto :P

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


01 gru 2009 20:35:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron