Teraz jest 28 mar 2024 14:19:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna strona
Czytnik Pocketbook 622 ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
MiPr napisał(a):
Pomysł dobry. Spróbować można, ale za bardzo bym nie liczył na odzew z ich strony ;-)


Oj, kwestia software'owa, nie sądzę, by zbyt skomplikowana.


10 lut 2013 17:52:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2013 11:11:33
Posty: 5
eCzytnik: pocketbook 622 Touch
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Witam

Zamówiłem dziś przez internet z Empiku PB 622. Czy jest on jakoś okrojony, brandowany czy w pełni funkcjonalny bo cena atrakcyjna w porównaniu z innymi sklepami?


12 lut 2013 11:16:04
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Czytnik jest w pełni funkcjonalny. Tak naprawdę to jedyna zmiana to wywalony "Obreey Store" i zamiast tego wstawiony "Empik" (osobiście uważam to za największą zaletę - można kupić e-książki w Empiku i ściągnąć od razu na czytnik). No i ekrany startowe/spoczynkowe są "zempikoane", ale to można szybko zmienić podstawiając własne grafiki.

Po kupnie warto sprawdzić wersję oprogramowania - jeśli nie ma 4.0 to w innym poście jest link do pliku aktualizacji.


12 lut 2013 11:55:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2013 11:11:33
Posty: 5
eCzytnik: pocketbook 622 Touch
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Dzisiaj wysłałem zapytanie do pocketbook.pl o PB622 z Empiku i dostałem odpowiedź:

Cytuj:
Witam serdecznie,

Czytniki 622 z sieci sklepów empik posiadają inne oprogramowanie niż czytniki pochodzące z polskiej dystrybucji. Główną różnicą oprogramowania jest możliwość korzystania z internetu tylko w celu odwiedzenia strony Empik. Aktualizacja oprogramowania zmieni firmware, natomiast mogą się pojawić problemy z jego funkcjonowaniem. Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń, kiedy po aktualizacji oprogramowania na oryginalne pocketbook pojawiały się błędy. Problem może wynikać z faktu iż aktualizacje oprogramowania bazują na oryginalnie wgranym oprogramowaniu. Po aktualizacji,powrót do oprogramowania empik możliwy jest jedynie poprzez wysłanie czytnika do serwisu.

Pozdrawiam serdecznie


Czy faktycznie można otwierać tylko stronę Empik? Czy ona jest jako startowa?


12 lut 2013 20:33:56
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Nie ma to jak rzetelna informacja od sprzedawcy/serwisu ... ;-)

Niech będzie po kolei:

Cytuj:
Czytniki 622 z sieci sklepów empik posiadają inne oprogramowanie niż czytniki pochodzące z polskiej dystrybucji.

Niby prawda, ale nie do końca. Należy rozróżnić oprogramowanie bazowe i oprogramowanie "brandujące" (czyli te części, które przystosowują czytnik pod danego dostawcę). Nie mam dowodów ale sądzę, że część bazowa jest taka sama w obu czytnikach, natomiast oba różnią się "duperelami" robionymi pod dostawcę:

* czytnik z "polskiej dystrybucji" ma oryginalny branding PocketBook-a, czyli ekrany spoczynkowe/startowe specyficzne dla firmy PB oraz aplikację Obreey Store (ichnia księgarnia),

* czytnik z Empiku ma ekrany spoczynkowe/startowe z logo Empiku (mozna to łatwo zmienić) oraz aplikację "Empik", która pozwala łączyć się do sklepu Empik i przeglądać, kupować i ściągać kupione ksiązki.

Cytuj:
Główną różnicą oprogramowania jest możliwość korzystania z internetu tylko w celu odwiedzenia strony Empik.

To nie jest prawda - zapewne osoba ta miała na myśli to co napisałem powyżej, ale umknęło jej to, że czytnik ma na pokładzie przeglądarkę WWW, którą można się podłączyć do dowolnej strony WWW (jak to przeglądarką ;)). Kłopotem jest to, że domyślną stroną startową przeglądarki jest strona Empiku, którajest ... ekhem ... uciążliwa dla czytnika, ale da się to zmienić w prosty sposób.

Cytuj:
Aktualizacja oprogramowania zmieni firmware, natomiast mogą się pojawić problemy z jego funkcjonowaniem.

W rodzinie mam dwa czytniki PB622 - jeden z Empiku a drugi ... nie z Empiku ;) Na obu postawiłem teraz najnowsze oprogramowanie specyficzne dla Empik i większych problemów nie ma - w zasadzie mam tylko jeden wkurzający (opisałem go w innym wątku) ale sądzę, że jest to skutek jakichś śmieci konfiguracyjnych pozostałych po poprzedniej wersji oprogramowania (podobny problem opisywali użytkownicy po przejściu z wersji 3.* na 4.* - nie zmieniali przy tym "brandu").

Cytuj:
Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń, kiedy po aktualizacji oprogramowania na oryginalne pocketbook pojawiały się błędy.

To jest możliwe, ale nie wiemy co to za błędy i z czego wynikały. Serwis jak to serwis - zapewne wyczyścił urządzenie i wgrał oprogramowanie "na czysto" - śmieci znikły i po sprawie ...

Cytuj:
Problem może wynikać z faktu iż aktualizacje oprogramowania bazują na oryginalnie wgranym oprogramowaniu.

Ciekaw jestem co ta osoba powie na to, że, jak mi się wydaje, można dokonać "deauktualizacji", czyli wgrać oprogramowanie starsze ...

Cytuj:
Po aktualizacji,powrót do oprogramowania empik możliwy jest jedynie poprzez wysłanie czytnika do serwisu.

Nieprawda. Wystarczy mieć oprogramowanie w wersji "Empik" i normalnie je wgrać. Tak zrobiłem z czytnikiem z "wolnego rynku" i teraz mamy dwa czytniki "Empik". Jedyny problem to fakt, że PocketBook na swoich stronach opublikował tylko swoją wersję oprogramowania, a wersję "Empik" sobie zachomikował. Wystarczył jednak mail do serwisu na Ukrainie (PocketBook to firma Ukraińska zdaje się) i oprogramowanie "Empik" się znalazło. Można więc swobodnie przechodzić od wersji "Obreey" do "Empik" i odwrotnie - jeśli ktoś lubi ;)

Link to softu 4.0 "Empik" (dzięki driver8): http://download.pocketbook-int.com/Test ... 9_user.zip
Link do softu 4.0 "Obreey": http://download.pocketbook-int.com/fw/F ... 3_user.zip

Generalnie - jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś konkretnego o czytnikach PB to proponuję pisać maile do działu wsparcia ukraińskiego - można po polsku - nie ma z tym żadnych problemów. Ja swój pierwszy mail napisałem po angielsku a odpowiedź dostałem że mogę po polsku ;)


12 lut 2013 23:19:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Kolega MiPr jak zawsze pomocny :D

Co do błędu - jeśli mamy na myśli ten sam, czyli problem z ekranem "spoczynkowym", to mi pomoglo przywrócenie ustawien fabrycznych. Podzielam opinię, że przy zmianie softu gdzieś zostaje jakiś śmieć, który zakłóca działanie (a jak się zmienia z empikowego na zwykłe, a potem z 3.x na 4.x, i potem na jeszcze nowsze 4.x, to oprócz problemu z ekranem spoczynkowym pojawial się problem z połączeniem z komputerem). A magiczny "wipe" (ech, te androidowe naleciałości...) owego śmiecia usuwa. I po kłopocie. Doszukiwałabym sie raczej jakiegoś błędu w mechanizmie aktualizacji, ale ani to zbyt upierdliwe, pozbyłam się kłopotu szybko, czytnik śmiga jak ta lala, czyta wszystko (ech, ileż to ja już tomów mang w ten sposób przeczytałam...), czego więcej chcieć? A, no tak - czasu na czytanie ;)


12 lut 2013 23:54:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2013 11:11:33
Posty: 5
eCzytnik: pocketbook 622 Touch
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
YuukiSaya napisał(a):
Kolega MiPr jak zawsze pomocny :D

Co do błędu - jeśli mamy na myśli ten sam, czyli problem z ekranem "spoczynkowym", to mi pomoglo przywrócenie ustawien fabrycznych. Podzielam opinię, że przy zmianie softu gdzieś zostaje jakiś śmieć, który zakłóca działanie (a jak się zmienia z empikowego na zwykłe, a potem z 3.x na 4.x, i potem na jeszcze nowsze 4.x, to oprócz problemu z ekranem spoczynkowym pojawial się problem z połączeniem z komputerem). A magiczny "wipe" (ech, te androidowe naleciałości...) owego śmiecia usuwa. I po kłopocie. Doszukiwałabym sie raczej jakiegoś błędu w mechanizmie aktualizacji, ale ani to zbyt upierdliwe, pozbyłam się kłopotu szybko, czytnik śmiga jak ta lala, czyta wszystko (ech, ileż to ja już tomów mang w ten sposób przeczytałam...), czego więcej chcieć? A, no tak - czasu na czytanie ;)


Możesz powiedzieć coś więcej o usuwaniu tych śmieci? Czy ten magiczny "wipe" to program za pomocą którego z poziomu komputera wyczyszczę PB?


16 lut 2013 13:54:31
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Nie, nie ma żadnego programu (poza wbudowanym czyszczeniem - przywaracaniem do ustawień fabrycznych). Ale jeśli podepniesz czytnik pod komputer to proponuję zapuścić chkdsk (zakładam, że masz Windows) na czytniku:
1) Podpinamy czytnik - powinien być widoczny jako nowy napęd, dajmy na to E:
2) Otwierasz konsolę (klawisz win+R i wpisujesz cmd.exe potem enter),
3) w konsoli wydajesz komendę chkdsk E:
4) normalnie komenda wypisuje tylko jakieś tam podsumowanie, jeśli jednak rzuci jakimiś komunikatami o błędach to warto zapuścić komendę chkdsk /f E:
5) Ta ostatnia komenda spowoduje naprawienie systemu plików, m.in. może odzyskać jakieś zgubione klastry/pliki - zostaną one zapisane w katalogu E:\CHKDSK (chyba). W zasadzie można ten katalog wyciąć (bo też za bardzo nie ma innego wyjścia).

Mi osobiście zdarzyło się już kilka razy że system plików się "rozjechał". Może to wina mojego Windows-a, chociaż staram się pamiętać aby dać "bezpieczne usuwanie sprzętu" zanim odepnę czytnik.

Jeśli chodzi o konfigurację czytnika to całość mieści się w katalogu \system. Wbrew nazwie nie jest to katalog systemowy a katalog użytkownika. Wydaje mi się, że nawet jego całkowite usunięcie nie jest groźne dla czytnika (podkreślam - wydaje mi się) - odpali się w trybie konfiguracji (wybór języka itp) i odtworzy co trzeba (no poza Twoimi osobistymi ustawieniami i plikami np. słownikami, czcionkami, obrazami startowymi/spoczynkowymi, tematami). Możesz w tym katalogu przeglądać pliki konfiguracyjne i inne takie. Układ tego katalogu zależy mocno od tego czy używasz profili czy nie. Jeśli nie to jest trochę prościej.

Czy Twoje pytanie wynika z jakiegoś problemu? Jeśli tak to po prostu popróbuj modyfikować pliki konfiguracyjne, albo też możesz zaryzykować ich usunięcie (wskazane zrobienie kopii wcześniej).

Jeśli zaś chcesz sobie "pobrykać" we wnętrznościach czytnika to poszukaj sobie aplikacji "utelnetd" - dzięki niej można odpalić na PB 622 serwer telnet i wtedy po aktywowaniu Wi-Fi na czytniku można się do niego dobrać z komputera przy pomocy np. putty. Nie jest to jednoznaczne z dostępem na poziomie "root" więc raczej nie da się za dużo pozmieniać ale rozejrzeć się zawsze można :) Tym niemniej lepiej zachować ostrożność ...


16 lut 2013 14:49:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2013 20:29:07
Posty: 27
eCzytnik: PocketBook 622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Witam,

jakieś 3 tygodnie temu zakupiłem czytnik Pocketbook 622. Zakup był dość nieoczekiwany bo bylem mocno nastawiony na Onyxa i62 ale tak jakoś nagle zmieniłem zdanie ;)
Generalnie urządzenie bardzo fajnie się sprawuje, dotyk działa rewelacyjnie. Mam jednak 3 pytania:

1. Podczas ładowania (zasilacz sieciowy) przestaje działać dotyk, jeżeli chce podczas ładowania korzystać z czytnika, muszę najpierw otworzyć książkę, podłączyć czytnik do sieci a strony przerzucać tylko przyciskami. Ekran przestaje całkowicie reagować - czy to normalny objaw?

2. Nieszczęsne Wi-fi - Pocketbook nie widzi sieci udostępnionej w trybie ad-hoc, wyszukuje tylko routery sąsiadów :[ sieć jest poprawnie skonfigurowana, bo w ten sposób udostępniam net na laptopa żony. Routera nie mam, ponieważ jest to net mobilny.

3. Czas działania - nie ukrywam że urządzenie jest dość intensywnie użytkowane, min. 2-3 godziny dziennie a bywa że dużo więcej i póki co czytnik zaliczył już 2 ładowania. Miałem nadzieję, że bateria trzyma trochę lepiej.

Pozdr.


19 lut 2013 19:56:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
ad. 1. U mnie dotyk działa przy ładowaniu.
ad. 3. To pewnie przez WiFi. Potestuj bez włączonej sieci. Bateria w tym czytniku trzyma naprawdę bardzo długo.


19 lut 2013 20:30:16
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Ad 1) Potwierdzam - dotyk działa, zarówno przy podłączaniu do komputera (wtedy wyskakuje okienko z pytaniem o tryb podłączenia) jak i przy podłączeniu do ładowarki sieciowej (używam ładowarki od smartfona, a więc o wystarczająco dużych prądach ładowania). Sprawdź, czy po podłączeniu do komputera ekran dotykowy działa - tak jak pisałem - powinien wyskoczyć komunikat z "przyciskami" to tupnięcia. Jeśli ekran dotykowy nie działa to coś jest nie całkiem w porządku i proponuję wizytę w serwisie.

Ad 2) Nie wiem jak tu masz skonfigurowane udostępnianie Internetu i nie wiem czy potrafię pomóc (al mogę spróbować jeśli podasz więcej szczegółów). Ze swojej strony mogę tylko stwierdzić, że mój Tacz ;) prawidłowo łączy się zarówno do mojego routera jak i do punktu dostępowego na szybko "odpalonego" na moim smartfonie (pod Androidem).

Ad 3) Tutaj trudno coś ocenić. Każdy czyta inaczej więc podanie czasu działania nie ma zbyt dużego sensu. Mój czytnik wytrzymuje znacznie dłużej ale też rzadko kiedy mogę poświęcić na czytanie tyle czasu co Ty :( (pół godziny - godzina maksymalnie, za wyjątkiem weekendów). Z tego też powodu producenci podają wydajność baterii w "page flips", czyli zmianach stron. PB 622 powinien wytrzymać 8-10 tysięcy zmian stron (wliczamy w to także wędrowanie po menu, korzystanie ze słownika, itp.). Tak jak wspomniała EllenRipley - włączone dodatkowe funkcje mogą spowodować szybsze wyczerpywanie baterii (Wi-Fi, nawet ta biała diodka, którą z miejsca wyłączyłem, bo mnie doprowadzała do obłędu, aktualizowanie księgozbioru po każdym podłączeniu czytnika do komputera - da się to wyłączyć).


19 lut 2013 23:41:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2013 11:11:33
Posty: 5
eCzytnik: pocketbook 622 Touch
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Mam 622 od ok tygodnia i
ad1. dotyk działa przy podłączeniu do kompa
ad3. u mnie przy czytaniu ok 1-2 godz. dziennie na razie bateria nie spada (tyle, że jak na razie co dziennie podłączam PB w trybie PC, a nie wiem czy wtedy bateria jest ładowana)

Gdzie można ściągnąć aplikacje do PB622, a dokładniej chciałbym potestować jakieś inne czytniki typu Fbreader, coolreader. I jak wygląda procedura instalacji na urządzeniu? Wystarczy skopiowac plik do /applications?


20 lut 2013 10:33:46
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Przy podłączeniu do kompa w trybie PC bateria czytnika jest ładowana.

Aplikacje do PB622 można poszukać gdzieś na forum mobileread ale jest z tym kłopot: PB 622 nie jest kompatybilny z innymi czytnikami jeśli chodzi o obsługę i wiele aplikacji nie działa prawidłowo. Przykładowo PBImageViewer (post98178.html#p98178) nie dało się obsługiwać bo nie dało się wywołać pewnych akcji w tym dostępu do menu (niedawno jednak pojawiła się wersja tej aplikacji dostosowana do Touch-a). Z tego powodu mogą być kłopoty z Coolreader-em (nie wiem - nie próbowałem). Jeśli zaś chodzi o FBReader to przecież jest on na "pokładzie" - wystarczy długie przyciśnięcie na książce aby pojawiło się menu kontekstowe, z którego można wybrać w jakiej aplikacji książkę otworzyć. Można też zmodyfikować sobie ustawienia czytnika tak aby pewne książki domyślnie otwierały się w FBReader-ze.

Aby zainstalować aplikację wystarczy ją wrzucić do katalogu /applications.


20 lut 2013 12:34:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2013 20:29:07
Posty: 27
eCzytnik: PocketBook 622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Kwestia dotyku się rozwiązała - sprzęt jest ok, badziewny zasilacz made in china chyba nie trzyma parametrów. Ponieważ do kom mam ładowarkę o natężeniu 0,7A zakupiłem mocniejszą 1A i niestety coś jest nie tak. Jak podłączyłem pod USB i wybrałem ładowanie dotyk działał bez problemu, tak samo na ładowarce od komórki.

Co do wi-fi to na razie nie próbowałem go wskrzesić, dziwi mnie sam fakt, że w ogóle nie widzi sieci którą skonfigurowałem na laptopie, a którą wykrywa drugi laptop.

Robiłem to według instrukcji z forum Pocketbooka:

Konfiguracja dla Windows 7/Vista:
1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę sieci na pasku zadań (prawy dolny róg).
2. Wybieramy Otwórz centrum sieci i udostępniania.
3. Z panelu po lewej stronie wybieramy Zmień ustawienia karty sieciowej.
4. Wybieramy połączenie, które chcemy udostępnić, klikamy na nie prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy Właściwości.
5. Przechodzimy do zakładki Udostępnianie i zaznaczamy "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera."
6. Wracamy do Centrum sieci i udostępniania.
7. Wybieramy Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć
8. Wybieramy Skonfiguruj bezprzewodową sieć ad-hoc
9. Ustawiamy nazwę sieci oraz hasło i zapisujemy sieć.
10. Z Pocketbooka łączymy się przez WiFi z nowo utworzon
ą siecią (otwieramy przeglądarkę i z listy sieci wybieramy nazwę tej utworzonej przed chwilą).

Niestety punktu 10 nie da się wykonać.


20 lut 2013 22:52:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lut 2013 19:28:17
Posty: 2
eCzytnik: Pocketbook 622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Czy w czytniku można zmienić kontrast? Jeśli tak to jak? Bo szukam czegoś w ustawieniach ale nic nie widzę...


24 lut 2013 19:32:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: