Teraz jest 24 kwi 2024 10:01:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Pytanie o PDF-y 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 gru 2013 18:22:32
Posty: 1
Post Pytanie o PDF-y
Witam wszystkich bardzo serdecznie i na wstępie życzę wszystkim czytającym wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku. Ale do rzeczy. Przymierzam się ostatnio do zakupu czytnika ebooków, jednak chodzi mi o czytnik na którym w miarę wygodnie będzie się czytać pdf-y a mianowicie podręczniki na studia. Często nie jest to ciągły tekst a coś co wygląda jakby było "zeskanowanym" podręcznikiem. Czy opłaca się do tego celu kupować czytnik ? Mam nadzieję że ktoś zrozumiał o co mi chodzi. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.


25 gru 2013 18:37:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: Pytanie o PDF-y
trzeba by było rozróżnić...
jeśli są to skany podręcznika, to kupno czytnika nie ma sensu (lepszy będzie tablet),
jeśli zaś podręcznik wydany jako PDF, to w sumie też lepszy będzie tablet (bo czytnik ok 10 cali to jednak nadal spory wydatek jest)


26 gru 2013 17:59:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Pytanie o PDF-y
Sprawdzałem kiedyś zeskanowany podręcznik - w formie pdf'ów - na czytniku.
Zasadniczo jest tak, że jeśli został on przerobiony na tekst - który można z pliku wyciągnąć - to nie będzie to zupełnie zupełnie zły pomysł. Czytniki mają funkcję pozwalająca wyświetlać coś takiego.

Jeżeli jednak ten pdf to tak naprawdę zeskanowane do jpgów strony, zebrane później razem właśnie do pliku o takim rozszerzeniu - to umarł w butach. Czytnik to bardzo zły pomysł. Ograniczona gama kolorów sprawi iż będzie to bardzo niewyraźne, same urządzenia mają zwyczajowo małą wydajność, więc jeśli trzeba będzie przesuwać stronę na boki, to będzie mogło to chwilę zająć...
W takiej sytuacji właściwym wyborem jest wyłącznie tablet.


26 gru 2013 18:43:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron