Teraz jest 18 kwi 2024 15:16:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej - kom. 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej - kom.
Zapraszamy do komentowania naszego nowego artykułu - Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej na E-Inku.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 maja 2011 2:29:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej - ko
Taa i znowu zajmują się jakimś bzdurnym udogodnieniem które przy czytaniu książek jest mi tyle potrzebne co nic. Dlaczego nie piszecie o tym że ekrany czytników to tak naprawdę półprodukt za kolosalną cenę? Jeśli czytnik ma być zastępcą książki, to dlaczego nie ma nawet połowy jakości tejże książki? Wciska się go ludziom za potężne kwoty, a tymczasem ekran ma on ciemny jak d...a murzyna!


21 maja 2011 9:35:43
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej - ko
lisq1 napisał(a):
Dlaczego nie piszecie o tym że ekrany czytników to tak naprawdę półprodukt za kolosalną cenę?

Bo nie jest to półprodukt (można na nim bardzo wygodnie czytać, co potwierdzi Ci wielu ludzi, nawet jeśli Twoja opinia w związku z używaniem lBooka jest inna), do tego cena nie jest aż tak kolosalna (kolosalne to są ceny za nowe smartfony - przedziały 2-3 tysięcy złotych - a jednak nikt się nie buntuje, że dodali tylko jakieś "bajery" i "udogodnienia", które nie są ludziom potrzebne) - a przynajmniej tak uważamy my (w rozumieniu redakcji eKsiazki.org).

Jeśli uważasz inaczej - masz oczywiście do tego prawo.

lisq1 napisał(a):
Jeśli czytnik ma być zastępcą książki, to dlaczego nie ma nawet połowy jakości tejże książki?

Ależ ma, bo da się na nim czytać w sposób wygodny. A że nie jest kopią papieru czy jest tu jeszcze miejsce do poprawy - to coś złego? Przecież nikt nie zmusza Cię do bycia "early adopter", jeśli uważasz, że technologia jest jeszcze dla Ciebie zbyt niedopracowana.

lisq1 napisał(a):
Wciska się go ludziom za potężne kwoty, a tymczasem ekran ma on ciemny jak d...a murzyna!

Oczekiwałeś wypalającej oczy bieli - to czemu nie iPad? Podkręcisz jasność na maksimum i będziesz mógł w nocy prowadzić auto bez włączonych świateł, a i tak będziesz lepiej widoczny niż mając załączone "długie" ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 maja 2011 10:17:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej - ko
Czytniki wybrałem bo jest to wyspecjalizowane urządzenie do czytania książek i w przeciwieństwie do innych urządzeń (dla dzieci typu ipad), robi to co ma robić i robi to świetnie! Gdybym miał oczy 20-latka to bym czytał jak kiedyś na kompie, ale lata już nie te. Czytniki niestety zaczynają zmierzać w kierunku tym samym co inne badziewia, czyli zamiast się skupić na uczynieniu ich prawdziwymi zamiennikami książek robi się jakieś hd rozdzielczości, płynne przewijanie stron!!! :lol: Albo kolorowy wyświetlacz 6"!!! Po co? Mam czytać 1984 Orwella w kolorze? Buahahaha A ekran dalej ciemny.
Ceny są wysokie, za wysokie. Mnie osobiście stać ale parę osób znajomych już nie. Ipad ma cenę bo:jest jednocześnie paroma różnymi urządzeniami w jednym.
Jestem użytkownikiem paru różnych czytników, Lbooka mam w opisie bo jest najfajniejszy w użyciu i ma jasny ekran. Kindle leży i się kurzy od początku.
Zaznaczam to moja opinia której sobie zażyczyliście na samej górze :D :D :D

PS Onyx i bebooki są też superaśne ;)


21 maja 2011 13:07:30
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej - ko
lisq1 napisał(a):
Kindle leży i się kurzy od początku.

Jak się ma kurzyć, to może odkupię za 100zł? :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 maja 2011 15:12:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej - ko
Nie. Ale faktycznie z kurzeniem przesadziłem. No i żeby nie wyszło że jestem jakimś malkontentem i używam co by się zamartwiać tylko :P , to powiem że jestem gorącym orędownikiem tych urządzeń wśród znajomych 8) No ale takie zmiany jak szybsze przewijanie stron w czytniku to jakaś kpinka? :?


21 maja 2011 18:03:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej - ko
lisq1 napisał(a):
8) No ale takie zmiany jak szybsze przewijanie stron w czytniku to jakaś kpinka? :?

Ja myślę że to jednak krok w dobrym kierunku, jeżeli e-ink może być lepszy to dla czego mamy nie korzystać z tego. Używam czytnika od niedawna i już przyzwyczaiłem się do czarnego mignięcia przy zmianie strony, ale gdyby odświeżanie strony było szybsze to też się szybko przyzwyczaję.
Inna sprawa to jak takie płynne przewijanie może wpływać na baterię czytnika, no bo w tej chwili liczymy wytrzymałość baterii ilością przerzuconych stron. A takie płynne przewijanie będzie potrzebowało przypuszczalnie pojemniejszej baterii.


21 maja 2011 19:47:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej - ko
Niekoniecznie musi to być stosowane do czytników. Ja chętnie teraz używałbym monitora z ekranem E Ink przy komputerze w pracy i w domu. Rzadko kolor jest dla mnie niezbędny, a ulga dla oczu byłaby ogromna.


21 maja 2011 22:39:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej - ko
W sumie to o tym nie pomyślałem :idea: Ale faktycznie, gdyby eink zyskał lepszą jasność i gdyby go zacząć montować w innych urządzeniach, to to szybsze przewijanie jest jednak krokiem ważnym :!:
Może znowu historia zatoczy koło i będę czytał na komputerze :D
PS Jak tak pomyśleć, wtedy to i kolor ma uzasadnienie 8)


22 maja 2011 10:20:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2011 15:35:09
Posty: 1
Post Re: Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej - ko
Witam wszystkich wielbicieli czytania - w końcu zdecydowałem się zarejestrować ;) bo uważam że musze dodać swoje 3 grosze

Dla mnie to, że e-ink tak szybko działa, że wyświetla filmy czy animacje, że można przewijać w czasie rzeczywistym - to ogromny przełom - i jeżeli kiedyś się zdecyduje na e-readera to właśnie na takiego (lub lcd bez podświetlenia) , dlatego że w końcu zniknął ten efekt "flash"
może i wielu to nie przeszkadza, może się przyzwyczaili- mnie to jednak strasznie denerwowało gdy sobie testowałem tego typu urządzonka, uważam że to jest nie do zaakceptowania - to są moje subiektywne odczucia, nie chce by mi czytnik migał po oczach :D

czytniki eksiążek typu e-ink raczej nigdy nie staną tabletami choćby ze względu na brak koloru (chociaż nad tym trwają badania) czy brak podświetlenia
ale dzieki zwiększeniu szybkości działania ekranu będzie z pewnością możliwe wygodniejsze przeglądanie
witryn WWW gdzie podstawą jest dużo tekstu (wciąż takie wtryny istnieją :eee :idea ;)
i edycja dokumentów (wyobraźmy sobie np pełnego worda na czytniku) , słowników itd czyli zyskamy nową funkje dla tych urządzeń - dzisiaj jeżeli nawet niektóre
e-czytniki mają te funkcje to na pewno nie są zbyt wygodne właśnie ze względu na czasy reakcji ekranu :roll:


23 maja 2011 15:57:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: