Teraz jest 19 kwi 2024 1:59:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Wizyta duszpasterska 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2009 19:58:01
Posty: 10
Lokalizacja: Âżary
Post 
Kubaitata, nie mam ochoty z tobą prowadzić dyskusji na temat ewentualnych moich zapędów mentorskich (chociaż twoja megalomania powalana kolana - jak ty q..a mieścisz się w drzwiach z tag rozdęty EGO?) ale mógł byś zejść na ziemię i przeczytać te artykuły.
Wiem, zaraz napiszesz że to zemsta kryptokomunistów itd, itp ale to jest życie a nie twój mitologiczny, zaściankowy światek.
Wiesz dlaczego głową muru się nie przebije?
Bo mądry głupiemu zawsze ustąpi.
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /675092850

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /258249148

Liczę na chwilę zadumy nad tematem

bye


07 mar 2009 22:04:49
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Najpiękniejszym podsumowaniem jest ten obrazek: http://plfoto.com/1790748/zdjecie.html

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 mar 2009 22:57:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2009 3:05:36
Posty: 30
Post 
r2d2fx5 napisał(a):
Wiem, zaraz napiszesz że to zemsta kryptokomunistów itd, itp ale to jest życie a nie twój mitologiczny, zaściankowy światek.

Teraz wiec i ty mozesz miec pewnosc ile warte jest twoje "Wiem", bo pisac tak nie zamierzam ani nie zamierzalem :)

Przeczytalem i nie wiem o co ci moze chodzic. Artykuł zawiera rozne relacje. Niby skad mozna wiedziec kto mowi prawde?
Ty pewnie wiesz :)
To co mnie poruszylo w tym tekście to to ze ksiadz przekazal swoj samochod ( prywatny, czyli pewnie kupiony przez rodzine, oraz wszelkie mienie prywatne) na ratowanie parafii. To naprawde dobry przyklad.
Druga rzecza ktora mnie poruszyla w tym tekscie jest to ze choc opluty przez ta kobiecine, potrafil wyjsc do niej jako pierwszy i pogodzic sie. Ty bys tak potrafil? raczej nie. Ty bys napisal cos w stylu " madry glupiemu ustepuje" bo pewnie czesto to slyszysz.

reasumujac:
co oznacza zadluzenie tej kobiety dla parafii? Bo jesli zobowiazala sie do placenia rat za remont, to chyba jasne jest ze dlugi nalezy splacac, prawda? Moze sprobuj wylicytowac cos u owsiaka i potem nie zaplac uzgodnionej kwoty. Policja juz kilku takich scigala, fajnie, co? No ale to owsiak, jemu wolno, ksiedza mozna oszukac natomiast bezkarnie, niech sobie kupi material na odnowe kosciola, niech zaciagnie pozyczke na ogrzewanie kosciola. Gdy przyjdzie do splaty, to mu powiemy ze nic mu nie damy, a nasze zobowiazanie do splaty to taki zarcik- fajnie co? jeszcze sciagniemy jakas gazetke i poskarzymy sie.
Uwazasz ze zobowiazan nie nalezy dotrzymywac?

_________________
dziekuje za uwage.


09 mar 2009 0:37:15
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
O ile nie zapomnę, będę tu wrzucał ciągle link do zdjęcia, które strasznie mi się spodobało - a przynajmniej plakat, bo zdjęcie wypadałoby wyprostować - http://plfoto.com/1790748/zdjecie.html

Kubaitata1 napisał(a):
co oznacza zadluzenie tej kobiety dla parafii? Bo jesli zobowiazala sie do placenia rat za remont, to chyba jasne jest ze dlugi nalezy splacac, prawda?

Artykuł napisał(a):
Trzeba to rozumieć. 50 zł rocznie na remont od każdego parafianina, który ma jakiś dochód, to naprawdę niewiele. Zresztą można to rozłożyć na raty. Inne opłaty też nie są aż tak duże. Zresztą dlaczego ludzie mówią o opłatach? Powinni mówić o ofiarach na rzecz wspólnoty i Kościoła.

Ofiara, widzisz, ofiara. W moim przekonaniu ofiara jest całkiem dobrowolna i zależy od dobrej woli ofiarowującego. Dlaczego zatem musiałaby coś płacić, bo w parafii ustalono, że każdy, kto ma dochód, zapłaci po 50 zł?

Dalej:
Artykuł napisał(a):
- Jak przychodzi ktoś i pyta, ile powinien dać za pogrzeb, odpowiadam: Pan nie musi nic dać. Proszę natomiast przekazać to, co ZUS w zasiłku pogrzebowym przewiduje na posługę religijną, czyli 10 proc. - tłumaczy ks. Gass.

Co, jak zostało wyjaśnione dalej, jest wierutną bzdurą:
Artykuł 2 napisał(a):
eszcze jedno: wygórowane opłaty za pogrzeby. Proboszcz powiedział mi, że jak parafianin pyta, ile powinien dać za pochowanie bliskiej osoby, odpowiada: Pan nie musi nic dać. Proszę przekazać to, co ZUS w zasiłku pogrzebowym przewiduje na posługę religijną, czyli 10 proc..

- W obowiązujących przepisach takich regulacji nie ma - informuje p.o. naczelnika wydziału zasiłków zielonogórskiego oddziału ZUS Violetta Dworzyńska. - Nie istnieją żadne specyfikacje, określające jaką kwotę i na co uprawniony do zasiłku powinien przeznaczyć. Nie ma więc żadnego wskazania, że za posługę religijną należy się duchownemu 10 proc. kwoty zasiłku.

Z tego, co mi wiadomo, ks. Mirosław Gas nie jest jedynym duchownym, który informuje wiernych o nieistniejącym zaleceniu ZUS-u.

To dla mnie podpada pod "wyłudzanie pieniędzy".

Artykuł napisał(a):
[Ksiądz - przyp. Mori] Zresztą mogę udostępnić listę osób, które w ostatnich dwóch latach brały śluby lub załatwiały pogrzeby.

Tym również mogłaby się zainteresować chyba prokuratura - w Polsce tak za free i swobodnie można dawać innym dostęp do danych osobistych?

Wyjaśnij jeszcze jedno, podpytaj kuzyna, jeśli sam nie znasz odpowiedzi... Bo mnie to męczyło praktycznie od urodzenia, a zatem początkowo jako katolika, teraz ciągle intryguje jako ateistę. Po co budować tak ogromne budowle kultu? Jest to zupełnie nieekonomiczne, z czego wszyscy sobie chyba zdajemy sprawę - bo ogrzewanie nie jest w tym kraju za darmo. Mieliśmy "pod blokiem" początkowo taki "baraczek" - bo się księża sprowadzili i to było tymczasowe (przez dobrych kilka lat). Działało całkiem nieźle - minusem jedynym było to, że baraczek był dość mały. Natomiast teraz "wywalono" olbrzymi kościół - który miał być budynkiem docelowym - i co chwila słychać, że a to trzeba na to 100 tysięcy, a to na tamto. Nie zarzucam oczywiście nikomu, że to do prywatnej kieszeni idzie - tylko po co aż tyle, aż takie drogie? Znów się plakat kłania. Dalej - najpierw kupowali nowe meble do zakrystii, i to dość drogie sądząc z kwot - a potem w zimie był problem, bo dopiero w połowie okresu było ogrzewanie, bo wcześniej się z nim nie wyrobili... Tutaj powstaje pytanie o sensowność takiej kolejności budowy.

Gdyby to nie było kościelne, to pewnie pojawiłyby się zarzuty o niegospodarność. A tak? Nikt nic nie mówi. A ja pytam: po co to takie olbrzymie? Dlaczego nie może to być jakiś prostopadłościan o wysokości 3.5 metra, ze spadzistym dachem, jeśli ma dzięki temu wyglądać mniej barakowato (o ile to przeszkadza)? Dlaczego musi to być olbrzymia budowla?

PS. Ciągle ignorujesz prostą prośbę elohima... Jakaś konkretna przyczyna?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


09 mar 2009 9:49:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2008 22:21:21
Posty: 63
Post 
Kubaitata1 napisał(a):
Coz, panstwo nie wspiera wyksztalcenia.. no chyba ze jetses ateista- wtedy tak.


Ja również nie doczekałam się wyjaśnienia, na czym polega to rzekome "wspieranie" przez państwo wykształcenia dla ateistów...


09 mar 2009 11:55:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron