Teraz jest 25 kwi 2024 18:50:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Polityka wewnętrzna 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Jak chcesz mordować ludzi - Twoja sprawa.
Jak chcesz ich katować i traktować gorzej niż zwierzęta - Twoja sprawa.
Jak nie rozumiesz, co to jest godność ludzka - Twoja sprawa.
Jak chcesz się bawić w Pana Boga i decydować, kto ma umrzeć a kto nie - Twoja sprawa.

I nie, nie lepiej niewinnemu zamienić dożywocie na karę śmierci. Zdecydowanie bardziej wolałbym po 10 latach dowieść, że jestem niewinny i wyjść, dostać spore odszkodowanie i w ogóle niż nie wyjść już nigdy.

Wiesz, to naprawdę zabawne jak Ty się zupełnie losem niewinnych nie przejmujesz. Traktujesz innych jak śmieci... Cóż, uważaj, żebyś się kiedyś o własną aureolę nie potknął.

PS. Dwa słowa - fabrykowanie dowodów.

@Kuba:
To co z tymi, którym uciekł? Są w jakiś sposób współodpowiedzialni za te zbrodnie, bo wiedząc, kogo pilnują, pozwolili mu ucieć. Anyway, sprawy nie znam, wypowiadał się nie będę.

Co natomiast z Kubą Rozpruwaczem? W końcu nie mordował nikogo wartościowego, tylko prostytutki (a prostytucja jest nielegalna). Powinni mu order wręczyć. Może w ogóle powołajmy specjalny oddział do katowania ludzi, żeby mógł patrolować ulice i zabijać kogo chce, w końcu mordercy też nie wszyscy złapani zostali. Powrót UB, nie? :/ Albo Gestapo...

http://killer.radom.net/~sermord/zbrodn ... kiZdzislaw -- proszę, popisowy proces w czasach komuny, a dowodów, z tego, co jest napisane, nie było nigdy mocnych. Mimo to skazany na śmierć.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 lip 2007 7:46:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
Mori napisał(a):
Jak chcesz mordować ludzi - Twoja sprawa.


skurwysyn ktory bez litosci morduje czy gwałci nie jest człowiekiem - to smiec ktorego trzeba sie pozbyc, moze Ty dasz mu druga szanse, zaprosisz do siebie na podwieczorek z rodzina, co ???

Mori napisał(a):
Jak chcesz ich katować i traktować gorzej niż zwierzęta - Twoja sprawa.


Ciezka paraca jeszcze nikomu nie zaszkodzila, a jak pocierpi to zmieni sie nastawienie do przestepstwa. MOZE TY POWIESZ JAK RESOCJALIOZOWAC pośrednie męty (rozboj, pobicie, kradzieze, napady), co ? Moze ich tez chcesz bronic ? I dress ktory moze sobie pobic kogo chce - nie jest zwierzeciem ??? To tak nalezy go traktowac... a od ciezkiej pracy jeszcze nikt nie umarl...

Mori napisał(a):
Jak nie rozumiesz, co to jest godność ludzka - Twoja sprawa.


Kolesia ktory zgwalicl dziecko WŁASYMI rekami bym zakatował - takie smieci nie maja prawa zyc.

Mori napisał(a):
Jak chcesz się bawić w Pana Boga i decydować, kto ma umrzeć a kto nie - Twoja sprawa.


Dokladnie, jednolite prawo do cholery jest, jak je zlamiesz wiesz co cie czeka - zgwalcisz/zamordujesz to juz nie zyjesz - bedzie do cholery bezpieczeniej, bo "sznurek" to nie to samo co "40 lat ciepłej odsiadki"

Mori napisał(a):
I nie, nie lepiej niewinnemu zamienić dożywocie na karę śmierci. Zdecydowanie bardziej wolałbym po 10 latach dowieść, że jestem niewinny i wyjść, dostać spore odszkodowanie i w ogóle niż nie wyjść już nigdy.


... ciagle zakladasz ze jestes niewinny i ze pojdziesz do wiezienia - co my teraz mamy, prl pieprzony ? Gdzie zawijali kogo chcieli... a moze jednak masz cos do urycia, ja bym sie nie cackał z zadnymi przestepcami - zagrozenie dla innych.

Mori napisał(a):
Wiesz, to naprawdę zabawne jak Ty się zupełnie losem niewinnych nie przejmujesz. Traktujesz innych jak śmieci... Cóż, uważaj, żebyś się kiedyś o własną aureolę nie potknął.


Tak jestem niewinny, i dlaczego mam płacic na jakiegos skurwysyny co gwałci małe dzieci, ktory morduje kobiety, który zabija dla przyjemosci ??? Kawał grubego sznura i po robocie - na chlere spoleczenstwu takie osoby, no powiedz mi ???

Mori napisał(a):
Traktujesz innych jak śmieci... Cóż, uważaj, żebyś się kiedyś o własną aureolę nie potknął.


Tak przestepca, kazdy przestepca jest smieciem, moze nie ??? A ci z najciezszymi seryjmymi mordami powinni szybko dostac sznur na szyje...

Mori napisał(a):
PS. Dwa słowa - fabrykowanie dowodów.


Taaa w sredniowieczu... i znowu sie czepiasz ze zaraz po wprowadzeniu kary smierci, skaza Ciebie - to jest absurdalne, jakies urojenia ? konflikty z prawem ? moze grozi dozywocie i sie boisz sznukma ? :shock: Bo niby kto sfabrykuje przeciwko Tobie dowody - jaka obsesja ??? Cos na sumieniu ???.

Przy nowoczesnych technikach sledczych, margines bledu jest minimalny, a jak mowi Kuba naprawde trzeba cholernie mocnych dowodow na skazanie na smierc... ale widac Ty ciagle prawem prlu zyjesz...

Mori napisał(a):
@Kuba:
To co z tymi, którym uciekł? Są w jakiś sposób współodpowiedzialni za te zbrodnie, bo wiedząc, kogo pilnują, pozwolili mu ucieć. Anyway, sprawy nie znam, wypowiadał się nie będę.


No tak winni sa wszyscy poza popaprancem ktory mordowal, gratuluje pomyslu... zastanow sie co myslaly ofiara "o tak to wina tych niedobrych straznikow wieziennych..." - raczej nie...

Mori napisał(a):
Co natomiast z Kubą Rozpruwaczem? W końcu nie mordował nikogo wartościowego, tylko prostytutki (a prostytucja jest nielegalna). Powinni mu order wręczyć. Może w ogóle powołajmy specjalny oddział do katowania ludzi, żeby mógł patrolować ulice i zabijać kogo chce, w końcu mordercy też nie wszyscy złapani zostali. Powrót UB, nie? :/ Albo Gestapo...


Załosny przyklad (juz kolejny), morderstwo ze szczegolnym okrucienstem nie jest kara za prostytucje - na to sa grzywny, drobna odsiadka - prostytucja to niska szkodliwosc spoleczna. Czy kurwa ktora sie sprzedaje na rogu moze zaszlachtowa Ci dzieci ? NIE bo ona daje dupy i tylko to ja interesuje, a nie cwiartowanie losow spotkanych osob.

Ja (i Kuba) mowimy tutaj do cholery o likwidacji najwiekszych mordercow, ktorzy zabijaja bez mrugniecia okiem, ale widac Pan Mori ma jakis problem i odrazu chce zabijac wszystko i wszystkich - pogieło ???. Porownaj szkodliwosc czynu Gwałtu na Dziecku i Prostytucji (w celach zarobkowych)... Skoncz z tymi beznadziejmymi przykladami !!! O gestapo tez widze malo co wiesz, rzucasz tylko nazwami...

Mori napisał(a):
proszę, popisowy proces w czasach komuny, a dowodów, z tego, co jest napisane, nie było nigdy mocnych. Mimo to skazany na śmierć.


moze jeszcze powiesz ze prawo za komuny bylo lepsze niz teraz ? nie osmieszaj sie, wtedy kazdy "niewygodny" za drobne anty-polityczne wybryki, dostawal pelny wymiar kary i takich sie ciagle wrabialo...

Mori napisał(a):
Zdzisław Marchwicki był prawdziwym Wampirem z Zagłębia czy tylko niewinną ofiarą wciągniętą w socjalistyczną machinę prawno-milicyjną żądną sukcesu i karier.


i wszystko jasne... wina ustroju, bardzo zlego i pelnego bezprawia ustoroju, gdzie nawet dowody nie bylo potrzebne, a jak ich nie bylo to sie je wymuszalo - kolejny przyklad bezsesnu...

Mori napisał(a):
wydobyte zwłoki Jolanty Gierek 18-letniej bratanicy Edwarda Gierka, ówczesnego I sekretarza KW PZPR. W świetle tego mordu jak i wcześniejszego dotyczącego osoby Marii Gomółki zaczęto przypuszczać iż przestępca kpi sobie z władzy ludowej, co doprowadziło do tego iż został uznany za wroga publicznego.


a w czasach komuny za cos takiego ktos musiał ostro bekna - niewazne czy winny czy nie - partia ponad wszystko - tak bylo... ale to nie ma nic z wspolnego z wspolczena rzeczywistoscia !!!.

Mori napisał(a):
Dlaczego zarzucono ten trop? Dlaczego usunięto sprawę Piotra Olszowego ze śledztwa?


bo to do cholery byla komuna !!! Sprawiedliwosci nie bylo, bylo to co dobre dla parti... ale juz tak nie jest. "Niewygodne" postacie rodziny Zdzislawa - szantazowane, wymuszone zeznania itp... TO JEST PRL !!!

ALE JUZ SIE SKONCZYL DO CHOLERY !!!

Czyli:

jak chesz utrzymywac z wlasych podatkow najwiekszych psycholi w kraju - Twoja sprawa
jak chesz ryzykowac ze taki psychol wyjdzie z wiezienia i dalej bedzie zabijac - Twoja sprawa
jak chesz uznawac obecne warunki w wieziennictwie (lux warunki, za ciezkie przestepstwa - to do niczego nie prowadzi, to napewno nie jest resocjalizacja) i obecne wyroki (jak z tymi bezdomnymi) - Twoja sprawa

na to sie zgadzasz ??? Bo widze nie zanegowales tego, a sam wysnułes jakies bzdurne pseudo-moralne agumenty, bóg ? pokaz mi go to uwierze... czlowiek sam musi w pelni decydowac o swoim losie, najlepiej przez ogolnie znany kodeks prawny - wiesz co cie czeka jak zrobisz cos zlego

------------------ Dodano: Sob Lip 21, 2007 7:59 am ------------------

tak nalezy mi sie warn za bluzgi, bo bezwezglednego mordercy inaczej niz skurwysynem nie potrafie nazwac.

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


21 lip 2007 8:59:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
Widzę, że mamy tutaj dwa skrajnie odmienne poglądy... Wbrew pozorom moje zdanie jest gdzieś pośrodku - kara śmierci tylko dla największych odchyłów, którzy są ciągłym zagrożeniem dla społeczeństwa, czyli tylko w ekstremalnie skrajnych przypadkach. Takie przypadki są wrzodem na organizmie społeczeństwa, a wrzody się usuwa. Powtarzam to po raz ostatni. Argumenty Moriego dotyczące fabrykowania dowodów itp. itd są już rzeczywiście trochę nieaktualne, ponieważ ten okres już na szczęście minął. Także uważam, że warunki w więzieniach są za dobre, myślę, że jakieś stosunkowe ciężkie prace mogłyby być całkiem skuteczne... Ale nie mam tu na myśli nieludzkiego traktowania. Drobniejszym przestępcom trzeba jednak dać drugą szansę, wg mnie przede wszystkim uwaga powinna być skupiona na zwiększeniu skuteczności resocjalizacji byłych więźniów. Jednak wielu ludzi, po odsiedzeniu wyroku wraca na właściwą drogę i prowadzi dobre życie...

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


21 lip 2007 11:44:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Od dawna wiadomo że sa równi i równiejsi. Zabijasz bezdomnego masz mniejsza kare, zabijesz policjanta / polityka, sprawa drastycznie surowo oceniana mimo iz obie postaci teoretycznie wobec prawa sa identyczne. Taki sam przyklad mamy powyzej. Jednak tam musimy wziąść poprawke na roznice w dowodach, roznice w okolicznościach, sprawa łagodząca - wiek, do tego kompletnie kto inny sadził inni obrońcy, inne realia. Moze i jest to zle, ale w polsce mamy taki a nie inny system sądowniczy, sprawy ciągnął sie latami a luk w prawie jest za wiele...

Odnośnie kary śmierci bo widze ze tu ladna dyskusja sie wywiązała, w niektorych odosobnionych przypadkach tez mi sie wydaje ze byla by dobra sprawa, ale z drugiej strony było by to narzedzie w rekach włądzy, narzedzie represji, strachu, W histori zdazaly sie sytuacje niewinnie skazanych na kare smierci, jeszcze ostatnio ogladalem program o pewnej babce ktora została skazana na kare smierci, 2 dni przed wyrokiem dopatrzono sie niescisłosci, i egzekucje odwolano do ponownego rozpatrzenia ... ponownie skazano ja na smierc ... i ponownie przed egzekucja rozpoczeto proces od nowa, w ktorym to okazało sie iz byla niewinna (spedziła tylko 10 lat w stresie nerwach i wiezieniu w oczekiwaniu z dnia na dzien na smierc). Jestem przeciwny karze śmierci, gdyz zbyt wielu ludzi moglo by zginąć za niewinność. Jednoczesnie jestem przeciwny utrzymywaniu "Zwierzat" w wiezieniach w godziwych warunkach za taka kase ... Osobiscie sadze iz powinny powstać obozy pracy dla wiezniow, aby kazdy zarabiał na wlasne utrzymanie a nawet wiecej, zeby zamiast strat przynosili zysk ... to wcale nie bylo by takie trudne, dlaczego mamy ściagać chińczykow i im placic skoro mozemy miec włąsnąsiłę robocza ktora nie bedzie miała wyjścia ...jedyeny problem to regulacje prawne,organizacje odnosnie praw czlowieka ktore beda walczyly za wszelka cene o wycofanie takich projektow, oraz kontrola wieźniów.

Cytuj:
o ponad 99 % skazanych na śmierć jest skazanych słusznie. Teraz niby można stwierdzić, że co z tym 1% niewinnych, którzy zostali skazani na wskutek pomyłki, lub co jest bardziej prawdopodobne na wskutek jakiegoś oszustwa. Ale teraz pomyślmy ile osób zostało by zabitych przez tą część 99 % która odsiedziała swój wyrok, albo np. uciekła z więzienia? Jestem pewny, że byłaby to większa liczba niż ten niecały 1% niesłusznie skazanych. Kalkulacje może i przerażające, ale prawdziwe. Mordercy, gwałciciele, pedofile itp. są nie tylko ciężarem dla społeczeństwa, oni są przede wszystkim zagrożeniem dla społeczeństwa....


Dlaczego mamy tu pozwolic na to by 1 % niewinnych ludzi zostal zamordowany / skazany, tylko dla tego ze ktos chce jego smierci ? ktoś chce go wrobić, albo po prostu znalzł sie w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze.

Do tego pamietajmy o mediach ktore maja gigantyczny wplyw na opinie publiczna ... jezeli w tv uslyszysz o kims ze jest najwiekszym zbrodniarzem tv bedzie to pokazywałą od tej strony ... to sam w to uwierzysz .... a własnie tv ma taka moc przekonywania o roznych sprawach i tak wielkie mozliwosci manipulowania faktami ze glowa mała.

Doliczmy jeszcze korupce łapowkarstwo w swiecie sadów, polityki, i całego zycia publicznego ... jesli istniała by kara smierci to czuje ze wielui ludzi zaplacilo by sporo by ktos nie wygodny został zabity przez panstwo ...

Szkoda o tym gadać ... i popieram w 100% opinie obiego :
Cytuj:
Czymże jesteśmy aby decydować o życiu innych ludzi? Fakt - państwo wydaje za dużo na więziennictwo (na 1 więźnia idzie ponad 1000 zł miesięcznie), ale dlaczego mamy na śmierć skazać kogoś, kto przez przypadek zabił 2 osoby? Albo został wrobiony (Skazany na śmierć się kłania ). Albo po prostu się pomylili. Poza tym kto z was będących za karą śmierci zostanie katem? Myślicie że tak łatwo zabić człowieka z zimną krwią? Popatrzeć komuś w oczy a później strzelić/nacisnąć wajchę prądu/otworzyć zapadnię pod szubienicą? A skoro zdecydujecie że zasługuje ktoś na śmierć, to popełniacie takie samo morderstwo ja ten, kogo skazaliście/zabiliście. Pomyśleliście o tym? A może ktoś ze znajomych zabitego stwierdzi, że teraz jesteście zabójcami i was zabije tak jak wy zabiliście skazanego? To też będzie reguła oko za oko, ząb za ząb.


@Kuba, ty cos wspominałeś o dokladnym sprawdzaniu wszystkiego badaniu po 3 razy i potrzebie posiadania niezbitych dowodow, to w PL nie przjedzie, nie dzis, w USA to nie funkcjonuje tak dobrze jak by sie tego chciało a u nas to juz w ogole porazka, brak specjalistow z medycyny sadowej brak takich organizacji jak FBI czy CIA ktore by sie zajmowały takimi sprawami, brak laboratoriow do analizy sadowej sprawia iz nie bedzie niezbitych dowodow ...

_________________
Obrazek


21 lip 2007 12:00:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
Mako napisał(a):
@Kuba, ty cos wspominałeś o dokladnym sprawdzaniu wszystkiego badaniu po 3 razy i potrzebie posiadania niezbitych dowodow, to w PL nie przjedzie, nie dzis, w USA to nie funkcjonuje tak dobrze jak by sie tego chciało a u nas to juz w ogole porazka, brak specjalistow z medycyny sadowej brak takich organizacji jak FBI czy CIA ktore by sie zajmowały takimi sprawami, brak laboratoriow do analizy sadowej sprawia iz nie bedzie niezbitych dowodow ...

I tu masz niestety rację. W gruncie rzeczy to powinienem nadmienić, że na dzień dzisiejszy na wprowadzenie kar śmierci nie ma warunków. Najpierw rzeczywiście trzeba mocno popracować nad systemem sądownictwa, który niestety kuleje, a momentami wręcz pełza...

Cały czas wypominacie tych niewinnych ludzi, którzy mogliby zostać skazani na śmierć. W takim razie powiedzcie mi, co z tymi niewinnymi ludźmi, którzy zostaną zabici przez morderców, którzy wyszli po tych 25 latach z więzienia?

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


21 lip 2007 13:36:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
Kuba napisał(a):
Cały czas wypominacie tych niewinnych ludzi, którzy mogliby zostać skazani na śmierć. W takim razie powiedzcie mi, co z tymi niewinnymi ludźmi, którzy zostaną zabici przez morderców, którzy wyszli po tych 25 latach z więzienia?


tez sie chetnie dowiem :twisted:

Kuba napisał(a):
Ale nie mam tu na myśli nieludzkiego traktowania.


to nie maja byc wakacje w ciepełku, koryto pod ryj i spacerek codziennie - maja cos robic a nie tylko marnowac podatki, najlepiej jakby byly obozy pracy - jeszcze by zarabiali dla panstwa.

Kuba napisał(a):
Drobniejszym przestępcom trzeba jednak dać drugą szansę, wg mnie przede wszystkim uwaga powinna być skupiona na zwiększeniu skuteczności resocjalizacji byłych więźniów. Jednak wielu ludzi, po odsiedzeniu wyroku wraca na właściwą drogę i prowadzi dobre życie...


no jasne, kara proporcionalna do przestepstwa, jak ktos obrobil kiosk w nocy to dostanie duzo nizsza kare niz ktos kto pobil przypadkowo napotkana osobe "za krzywe spojrzenie".[/quote]

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


21 lip 2007 13:51:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Przepraszam, że się wypowiadam bez przeczytania tematu do końca, ale nie dałem rady. Głównie wysiadłem na postach Fjuczersa. Tak więc po pierwsze nie klnij, bo zaczyna mi to co raz bardziej przeszkadzać. To się czyta gorzej niż literówki Krówki. Po drugie na dobry początek kilka cytatów.

Fjuczers napisał(a):
skurwysyn ktory bez litosci morduje czy gwałci nie jest człowiekiem - to smiec ktorego trzeba sie pozbyc, moze Ty dasz mu druga szanse, zaprosisz do siebie na podwieczorek z rodzina, co ???


Fjuczers napisał(a):
Kolesia ktory zgwalicl dziecko WŁASYMI rekami bym zakatował - takie smieci nie maja prawa zyc.


Szczególnie zwróćcie uwagę na podkreślony fragment. Skoro chcesz go zakatować własnymi rękami, to też jesteś "skurwysynem który bez litości morduje". Czyli sam siebie skazujesz na karę śmierci i sam stwierdzasz że nie masz prawa żyć.


Fjuczers napisał(a):
Ciezka paraca jeszcze nikomu nie zaszkodzila, a jak pocierpi to zmieni sie nastawienie do przestepstwa. MOZE TY POWIESZ JAK RESOCJALIOZOWAC pośrednie męty (rozboj, pobicie, kradzieze, napady), co ? Moze ich tez chcesz bronic ? I dress ktory moze sobie pobic kogo chce - nie jest zwierzeciem ??? To tak nalezy go traktowac... a od ciezkiej pracy jeszcze nikt nie umarl...


To może zgłosisz się do kamieniołomu na ochotnika? W końcu nie umrzesz od tego i Ci to nie zaszkodzi. Dresa, który kogoś bestialsko pobije nazywasz zwierzęciem. Może i masz rację. Ale zaraz dodajesz, że 0 litości dla niego, skazać na najcięższe roboty i katować tam. Skoro tak masz zamiar traktować człowieka, to sam też jesteś zwierzęciem i zasługujesz na to samo. I nie mów mi, że on kogoś pobił, a Ty tylko wymierzasz sprawiedliwość. Niezależnie co ten ktoś zrobił, to jest on dalej człowiekiem i zasługuje na jakieś traktowanie. Ty skazując go na taki los nie okazujesz się wcale lepszy. Też jesteś winny katowania człowieka.

Fjuczers napisał(a):
Taaa w sredniowieczu... i znowu sie czepiasz ze zaraz po wprowadzeniu kary smierci, skaza Ciebie - to jest absurdalne, jakies urojenia ? konflikty z prawem ? moze grozi dozywocie i sie boisz sznukma ? Shocked Bo niby kto sfabrykuje przeciwko Tobie dowody - jaka obsesja ??? Cos na sumieniu ???.

Przy nowoczesnych technikach sledczych, margines bledu jest minimalny, a jak mowi Kuba naprawde trzeba cholernie mocnych dowodow na skazanie na smierc... ale widac Ty ciagle prawem prlu zyjesz...


Fjuczers napisał(a):
moze jeszcze powiesz ze prawo za komuny bylo lepsze niz teraz ? nie osmieszaj sie, wtedy kazdy "niewygodny" za drobne anty-polityczne wybryki, dostawal pelny wymiar kary i takich sie ciagle wrabialo...


To może się zdecydujesz? Teraz też nie jest problemem wrobić kogoś. Wprawdzie techniki śledcze są coraz doskonalsze, ale jednocześnie metody fałszowania i wrabiania są coraz bardziej wyrafinowane i doskonałe.

Fjuczers napisał(a):
A teraz to moze niewinni nie dostaja dozywocia ? Ja bym wolal chyba smierc niz do konca zycia ogladac swiat za krat, bo co to za zycie bez zycia - ale to moje zdanie, moze ktos woli 70 lat chodzic po spacerniaku...


Zdecyduj się, czy niewinni też są skazywani, czy też nie. Bo najpierw twierdzisz, że zdarza się to raz na kilka milionów przypadków, a teraz okazuje się, że więzienia są pełne niewinnych z dożywociami. I szczerze mówiąc ja bym wolał 70 lat na spacerniaku niż karę śmierci. Zbyt silne jest w człowieku pragnienie przeżycia. Ty siedząc na krześle też byś stwierdził, że jednak wolisz się pomęczyć te kilkadziesiąt lat w więzieniu, ale jednak żyć.

Fjuczers napisał(a):
My tu rozmawiamy o losach zdrowo powalonych popaprancow... a niesluszne wyroki to przypadek i malenki ułamek, a nie przeszkoda do zaostrzenia prawa


Zapytaj tego ułamka, co o tym sądzi. Poza tym jeśli chcesz z zimną krwią mordować morderców to sam jesteś zdrowo powalonym popaprańcem...


21 lip 2007 14:15:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
no widze tutaj admini maja zamiar bronic zwyrodnialcow i zapewniac lux warunki wieznia... to ich prywatne zdanie. Ja nie nigdy nie bede poblazliwy dla przestepcow... mi juz łapy opadły od pisania... ostanie zdanie:

wg mnie ktos kto dopuscil sie bestialskiego mordu, zadajac przy tym mnostwo cierpienia nie ma prawa zyc... prawo jest od tego aby go to cholery przestrzegac !!!.

Obi-One napisał(a):
To może zgłosisz się do kamieniołomu na ochotnika?


pogieło ??? kamieniołom to kara za przestepstwo, a nie "wakacje" na ktore sie zglosze... moze powiesz ze w wiezieniu kazdy wiezien powinen miec dobrze ??? TO MA BYC KARA A NIE WAKACJE !!!. Dlaczego ja mam ciezko pracowac, a dress sobie to ukradnie, a jak mu sie nie uda to ze 2 lata ciepłego zarcia za ktore place z wlasnych podatkow, co ??? moze to jest sprawiedliwe ???

Obi-One napisał(a):
Skoro chcesz go zakatować własnymi rękami, to też jesteś "skurwysynem który bez litości morduje". Czyli sam siebie skazujesz na karę śmierci i sam stwierdzasz że nie masz prawa żyć.


tutaj nikt nic nie rozumie i chce bronic zycia popaprancow... jeszcze raz od poczatku jak w przedszkolu:

1. DELIKWENT ZNA PRAWO I WIE ZE JAK ZAMORDUJE TO SAM ZGINIE - W RAMACH KARY
2. MIMO ZNANIA PRAWA DELIWENT MORDUJE OFIARE
3. DELIKWENT DOSTAJE WYROK SMIERCI, BO WCZESNIEJ BYL POINFORMOWANY O TYM CZYM GROZI ZABOJSTWO.

tutaj chyba nikt nie rozumiem co to jest prawo, ktorego trzeba przestrzegac, kodeks karny itp. Przekroczyles linie ? Bekniesz - proste jak budowa cepa...

BTW jakbym ja spotkał takiego gwalcicela dzieci na ulicy - nie bylo by litosci, zajebałbym jak psa na miejscu - wiedza o konsekwencjach.

Obi-One napisał(a):
Skoro tak masz zamiar traktować człowieka, to sam też jesteś zwierzęciem i zasługujesz na to samo. [...] Ty skazując go na taki los nie okazujesz się wcale lepszy. Też jesteś winny katowania człowieka.


moralny bełkot w obronie smieci... łamiesz prawo - bekniesz za to - proste jak budowa cepa, ktos musi karac smieci - bo moze odrazu przestanmy kogokolwiek karac - przeciez dawanie dozywocia mordercy ogranicza jego wolnosc osobista, krzywdzi psychicznie i inne takie gowniane wymysly...

Obi-One napisał(a):
Zdecyduj się, czy niewinni też są skazywani, czy też nie.


jasne ze tak, minimalny margines błedu, dla ktorego warto wprowadzic kare smierci - poczytaj wczesniejsze wypowiedzi...

Obi-One napisał(a):
Zapytaj tego ułamka, co o tym sądzi. Poza tym jeśli chcesz z zimną krwią mordować morderców to sam jesteś zdrowo powalonym popaprańcem...


a moze Ty chesz takowych przytulic ??? A jak taki popapraniec sobie ucieknie z wiezienia (zywy moze uciec, martwy nie) i zaszlachtuje Ci rodzine ??? I co ??? Wg mnie lepiej sie zabezpieczyc i likwidowac takie jednostki, zlamały ogolnoprzyjete zasady zycia w spoleczenstwi - to zostana z niego wykluczeni poprzez krawacik z grubej liny.[/quote]

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


21 lip 2007 15:26:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Fjuczers napisał(a):
no widze tutaj admini maja zamiar bronic zwyrodnialcow i zapewniac lux warunki wieznia... to ich prywatne zdanie. Ja nie nigdy nie bede poblazliwy dla przestepcow... mi juz łapy opadły od pisania... ostanie zdanie:

wg mnie ktos kto dopuscil sie bestialskiego mordu, zadajac przy tym mnostwo cierpienia nie ma prawa zyc... prawo jest od tego aby go to cholery przestrzegac !!!.


Nie Fjuczers źle mnie zrozumiałeś - nie mam zamiaru Cię bronić jak Cię już skarzą za wymierzanie sprawiedliwości zwyrodnialcom. Po prostu uważam, że każdy skazujący kogoś na śmierć sam na nią zasługuje. Bestialskim mordem jest też skazanie kogoś na cierpienie i śmierć z zimną krwią.

Fjuczers napisał(a):
pogieło ??? kamieniołom to kara za przestepstwo, a nie "wakacje" na ktore sie zglosze... moze powiesz ze w wiezieniu kazdy wiezien powinen miec dobrze ??? TO MA BYC KARA A NIE WAKACJE !!!. Dlaczego ja mam ciezko pracowac, a dress sobie to ukradnie, a jak mu sie nie uda to ze 2 lata ciepłego zarcia za ktore place z wlasnych podatkow, co ??? moze to jest sprawiedliwe ???


A sprawiedliwością nazywasz zarządzanie cudzym życiem według własnego widzimisię? A skoro praca nikomu jeszcze nie zaszkodziła i nie zabiła, to może rzeczywiście są to wakacje. Skoro mu nie zaszkodzi, to jaka to będzie kara? ;)

Fjuczers napisał(a):
tutaj nikt nic nie rozumie i chce bronic zycia popaprancow... jeszcze raz od poczatku jak w przedszkolu:

1. DELIKWENT ZNA PRAWO I WIE ZE JAK ZAMORDUJE TO SAM ZGINIE - W RAMACH KARY
2. MIMO ZNANIA PRAWA DELIWENT MORDUJE OFIARE
3. DELIKWENT DOSTAJE WYROK SMIERCI, BO WCZESNIEJ BYL POINFORMOWANY O TYM CZYM GROZI ZABOJSTWO.

tutaj chyba nikt nie rozumiem co to jest prawo, ktorego trzeba przestrzegac, kodeks karny itp. Przekroczyles linie ? Bekniesz - proste jak budowa cepa...


Ty też chyba nie rozumiesz, że osobę skazującą innych na śmierć bez mrugnięcia okiem też można nazwać chorym popaprańcem, który nie zasługuje na życie? Takie coś też jest zabójstwem i według Twojego prawa zasługujesz za to na śmierć. A jeśli sprzedawca noży zostanie zaszlachtowany, to jego wina, ponieważ wiedział czym grozi sprzedanie noża nieznajomemu? Ja wiem co to jest prawo, tylko dlaczego niektórzy mają być za jakiś czyn skazani na śmierć, a inny za to samo chodzić w glorii chwały, ponieważ robili to w majestacie prawa? Jak dla mnie to 0 różnicy. A może uważasz, że na śmierć zasługuje człowiek, który przez przypadek pozna tajemnicę państwową? Przecież złamał prawo i stanowi zagrożenie dla całego narodu. Też należy go zabić z zimną krwią nie patrząc na to czy jest winny czy nie? Podobne przykłady mogę Ci dalej mnożyć.

Fjuczers napisał(a):
BTW jakbym ja spotkał takiego gwalcicela dzieci na ulicy - nie bylo by litosci, zajebałbym jak psa na miejscu - wiedza o konsekwencjach.


Fjuczers napisał(a):
3. DELIKWENT DOSTAJE WYROK SMIERCI, BO WCZESNIEJ BYL POINFORMOWANY O TYM CZYM GROZI ZABOJSTWO.


Będziesz wiedział czym to grozi, więc zasługujesz na śmierć. Sam się skazałeś. I sam siebie nazwałeś zwyrodnialcem. Bez komentarza.

Fjuczers napisał(a):
moralny bełkot w obronie smieci... łamiesz prawo - bekniesz za to - proste jak budowa cepa, ktos musi karac smieci - bo moze odrazu przestanmy kogokolwiek karac - przeciez dawanie dozywocia mordercy ogranicza jego wolnosc osobista, krzywdzi psychicznie i inne takie gowniane wymysly...


Jasne - to tylko moralność. Coś niepotrzebnego. A tamto to przecież tylko prawo. Też mogę je uznać za niepotrzebne. A tamten człowiek brzydko wygląda - mogę go uznać za śmiecia. A śmieci trzeba zabijać. Przecież nie jest mi potrzebny moralny bełkot o jego prawie do życia. To uważasz za gówniany wymysł? Żal mi Cię.

Fjuczers napisał(a):
a moze Ty chesz takowych przytulic ??? A jak taki popapraniec sobie ucieknie z wiezienia (zywy moze uciec, martwy nie) i zaszlachtuje Ci rodzine ??? I co ??? Wg mnie lepiej sie zabezpieczyc i likwidowac takie jednostki, zlamały ogolnoprzyjete zasady zycia w spoleczenstwi - to zostana z niego wykluczeni poprzez krawacik z grubej liny.


A jeśli Ty skarzesz go na śmierć, wykonaszy wyrok, spodoba Ci się to i przyjdziesz zaszlachtować moją rodzinę? Dla mnie mała różnica. Ciebie też trzeba wykluczyć? Najlepiej już teraz - tak na wszelki wypadek. Mam rację?


21 lip 2007 15:40:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
Według mnie jezeli ktos wykonuje wyroki śmierci z satysfakcją to faktycznie tez zwykłym mordercą. Jezeli zas mysli o tym ze musi to robić, bo ma taką prace to nie wydaje on mi sie mordercą. Kiedyś w wojsku robiono w ten sposób ze do człowieka skazanego strzelało jednocześnie kilku żołnierzy i nie wiadomo było który z nich właściwie go zabił...

_________________
http://toolsweb.pl/


21 lip 2007 15:51:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
Obi-One napisał(a):

Fjuczers napisał(a):
a moze Ty chesz takowych przytulic ??? A jak taki popapraniec sobie ucieknie z wiezienia (zywy moze uciec, martwy nie) i zaszlachtuje Ci rodzine ??? I co ??? Wg mnie lepiej sie zabezpieczyc i likwidowac takie jednostki, zlamały ogolnoprzyjete zasady zycia w spoleczenstwi - to zostana z niego wykluczeni poprzez krawacik z grubej liny.


A jeśli Ty skarzesz go na śmierć, wykonaszy wyrok, spodoba Ci się to i przyjdziesz zaszlachtować moją rodzinę? Dla mnie mała różnica. Ciebie też trzeba wykluczyć? Najlepiej już teraz - tak na wszelki wypadek. Mam rację?


A jeżeli ble ble ble..... Uważam panowie, ze takie gdybanie nie ma tu sensu. Każdy ma swoje racje których będzie bronić a, że owe racje są całkowicie odmienne, to ta rozmowa może doprowadzić do co najwyżej jakiejś kłótni, a tego nie chcemy :) . Ja potrafię się całkiem wczuć zarówno w argumenty jednej strony jak i drugiej.... Proponuje skończyć na tym dyskusje, niech każdy wyciągnie własne wnioski. Gdyby była ona kontynuowana to i tak ograniczyłoby się to pewnie do powtarzania tych samych argumentów, ale w inny sposób :)

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


21 lip 2007 16:20:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Cytuj:
Uważam panowie, ze takie gdybanie nie ma tu sensu. Każdy ma swoje racje których będzie bronić a, że owe racje są całkowicie odmienne, to ta rozmowa może doprowadzić do co najwyżej jakiejś kłótni, a tego nie chcemy . Ja potrafię się całkiem wczuć zarówno w argumenty jednej strony jak i drugiej....


Tez tak uwazam, obaj macie w swoich pogladach słuszność. Gdyz sa bandyci ktorych zabic to mało ... powinni meczyc sie conajmniej tak jak ich ofiary, ale niestety nie mozna stac sie takimi samymi jak oni. Pozatym zezwolenie na kare śmierci spowoduje fale gigantycznych buntów i lawinowe w skutkach represje z roznych stron ... fakt jest jednak taki ze kary śmierci nie wprowadzimy gdyz nasze prawo ma sie ujednolicic z Europejskim, a tam nie ma mowy o czyms takim jak Kara Smierci

Cytuj:
Cały czas wypominacie tych niewinnych ludzi, którzy mogliby zostać skazani na śmierć. W takim razie powiedzcie mi, co z tymi niewinnymi ludźmi, którzy zostaną zabici przez morderców, którzy wyszli po tych 25 latach z więzienia?


Ryzyko no, niestety mozesz zginąć w kazdej chwili i musisz byc na to gotowy, nie wiesz czy za rogiem nie czai sie psychol ktory strzeli Ci w czoło bo nie spodobaja mu sie twoje buty, i prawde mowiac moze to byc osoba ktora w wiezieniu nigdy nie była ;P a ci ktorzy sa w zakladach kasranych przechodza badania psychologiczne czy sa normalni i zdolni do zycia w spoleczenstwie normalnie czy raczej beda izolowani cale zycie ....

_________________
Obrazek


21 lip 2007 17:02:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
Obi-One napisał(a):
Będziesz wiedział czym to grozi, więc zasługujesz na śmierć. Sam się skazałeś. I sam siebie nazwałeś zwyrodnialcem. Bez komentarza.


Trudno, przynajmniej skurwysyn wiecej dzieci nie tknie, warto.

Obi-One napisał(a):
A jeśli Ty skarzesz go na śmierć, wykonaszy wyrok, spodoba Ci się to i przyjdziesz zaszlachtować moją rodzinę?


to mnie zlapia i dostane zasluzony wyrok smierci - wszystko w porzadeczku.

Obi-One napisał(a):
Ciebie też trzeba wykluczyć? Najlepiej już teraz - tak na wszelki wypadek. Mam rację?


Gowno prawda... zbrodnia niedokonana nie ma wyroku - proste... naciagasz tak fakty ze az zal to czytac... zbrodnia dokonana i udowodniona wina - szunureczek, prosciej sie tego nie da napisac - zrozumiales ?.

Obi-One napisał(a):
A sprawiedliwością nazywasz zarządzanie cudzym życiem według własnego widzimisię?


... bez komentarz, cokolwiek zrozumiales z ktoregokolwiek posta ktorego napisalem ??? Jest zaostrzony kodeks przyjety przez ogol spoleczenstwa, koles łamie prawo to dostaje ostro po dupie - tak poinno byc !!! i zadne cholerne "widzimisie" bo wszystko jest spisane i ogolnie znane...

Obi-One napisał(a):
Jasne - to tylko moralność. Coś niepotrzebnego. A tamto to przecież tylko prawo. Też mogę je uznać za niepotrzebne. A tamten człowiek brzydko wygląda - mogę go uznać za śmiecia. A śmieci trzeba zabijać. Przecież nie jest mi potrzebny moralny bełkot o jego prawie do życia. To uważasz za gówniany wymysł? Żal mi Cię.


znowu ZERO zrozumienia mojej wypowiedzi... łamiesz oglnie przyjete prawo - bekniesz za to - proste jak budowa cepa, ktos musi karac smieci !!! Jak koles zabil bez mrugniecia okiem to dla bezpieczenstwa spoleczesntwa jest tylko jedna mozliwosc - sznureczek. Koles ktory zabija dla przyjemnosci nie ma prawa do zycia, dla niego zycie nie ma wartosci.

Obi-One napisał(a):
Ty też chyba nie rozumiesz, że osobę skazującą innych na śmierć bez mrugnięcia okiem też można nazwać chorym popaprańcem, który nie zasługuje na życie? Takie coś też jest zabójstwem i według Twojego prawa zasługujesz za to na śmierć.


Gowno prawda... znowu zero zrozumienia, prawo jest jasne, ogolnie znane i jak nie jest przestrzegane to sa konsekwencje... w USA jest kara smierci i dobrze jest. I jakie do cholery bez mrugniecia okiem - stosy dowod, odcisikow palcow, sladow, swiadkowie...

@Kuba

ma sens i to wielki - ciekaw jestem co admini sa chetni robic z naprawde pokreconymi zjebami - mordercami, zboczencami - moze dac im ciasta i dobre slowo ? buahahahaha, zamiast negowac szybkie i dobre rozwiazanie, zamiast pisac pierdoły i negowac wszystko debilnymi argumentami - moze sami cos napisza ?. Bo na dzis dzien to Mordercy sobie wychodza po 40latach i robia dalej to samo... a moze Admina to odpowiada ??? Bo jak tak to nie ma o czym gadac...

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


21 lip 2007 17:16:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
A kto ustala to prawo? Ludzie. A jak pojutrze uchwalą prawo, że każdy, kto nie śpiewa hymnów pochwalnych na cześć Kaczyńskich ma być skazany na obóz pracy, to też będziesz skakał i się cieszył? Będziesz prawo respektował? Wtedy zapewne zaczniesz się buntować, że prawo jest nieludzkie i tak nie można. Że trzeba to zmienić. Poza tym nie licząc prawa jest coś takiego jak moralność i sumienie. Moim zdaniem to jest ważniejsze. Jak sam stwierdziłeś żadne prawo nie jest doskonałe. I w dodatku każde prawo można zmienić dla własnej wygody.

Fjuczers napisał(a):
i zadne cholerne "widzimisie" bo wszystko jest spisane i ogolnie znane...


Ale mimo wszystko ktoś go skazuje. Jest jakiś sędzia, który może skazać go na śmierć, ale równie dobrze może uniewinnić. Niby wszystko jest tak dobrze spisane, ale często sędziowie nie wiedzą jaki dać wyrok. Byłoby jeszcze gorzej jakby karę śmierci wprowadzili. Poza tym mimo wszystko skazując kogoś na śmierć jesteś winny jego śmierci. Masz na rękach jego krew.

I który mój argument uważasz za debilny i dlaczego? Co według Ciebie jest pierdołą? Prawo do życia? Do człowieczeństwa? I kto powiedział, że morderców, zboczeńców itp mamy głaskać po głowach? I nie zgadzam się z Tobą - jest to rozwiązanie szybkie, ale na bank nie jest dobre.


21 lip 2007 18:42:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Obi w desperacji :D Lada moment poczuje sie jak na lekcjach religii (swoja droga szkoda ze tego tematu nie poruszalismy w dyskusji ^^)

A tak prawde mowiac to zgadzam sie z opinią Obiego, nie mozna ot tak zabawic sie w Boga i decydować czy ktos ma umrzec czy nie, z reszta co to za kara dla niego ? szybka smierc, po przez zastrzyk w trakcie snu, wielu ludzi chcialo by umrzec spiac, dla niektorych zwyrodnialcow najgorsze co moze byc to ciezkie katusze w izolatce, odciecie od wszystkiego, pozostawienie siebie samemu sobie to chyba najgorsza kara jaka moze byc. Brak mozliwosci rozmowy z nikim, obserwacji tego co dzieje sie na zewnatrz ... byc zamknietym w ciasnym pomieszczeniu z materacem i sedesem ... z czasem moze zrozumie swoj blad, i zacznie go sumienie gryźć... takie przetrzymanie moglo by niezlą rewolucje zrobic w umysle czlowieka ;]

_________________
Obrazek


22 lip 2007 0:43:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron