Teraz jest 18 kwi 2024 20:10:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Permanentna inwigilacja! 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Permanentna inwigilacja!
Coś ciągle mi się ostatnio sypie tekstami z "Seksmisji". Ale jak tu nie sypać jak życie staje się równie śmieszne co scenariusz do tego filmu. Dobra, scenariusz nie był śmiesznyt tylko tragiczny dla mężczyzn ale nieważne, bo ja nie o tym. Otóż otwierając sobie dzisiaj najbardziej popularną stronę świata, to jest google, zobaczyłem taki dość nieelagancki link do "Historii przeglądanych zasobów sieciowych". Coś tam wcześniej o tym czytałem ale olałem, bo co mnie to może interesować, nie? No to wszedłem sobie a tam ... znalazłem wszystko to, co wyszukiwałem przez ostatnie kilka dni. I ta aktywność jest nadal monitorowana - poczytałem na ten temat - tak sobie gugle i inne wyszukiwarky zarządziły, że będą trzymać informacje o tym czego ja, użytkownik internetu, szukam. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie to jawne skurwysyństwo i permanentna iniwilacja. Jakim prawem oni przetrzymują takie informacje? Może ja chciałbym anonimowo korzystać z wyszukiwarki - i co, mam teraz przez proxy jechać 10xwolniej? Właściciele strony oczywiście ubrali wszystko w łądne słówka, że to niby nowy "ficzer" i że dzięki temu będę mógł powrócić do wyników szukania sprzed kilku dni, miesiąca czy roku. A gówno tam! To służy do podglądania i archiwizowania każdego mego kroku w sieci i czuję się z tym bardzo źle.

Na szczęście można wyłączyć tę usługę w koncie google'a i właśnie to zrobiłem, nie mam jednak złudzeń, że każdy mój krok jest od dawna śledzony przez coraz bardziej szpiegowski Google. Oto sposób wyłączenia tej gównianej historii:
Cytuj:
Po utworzeniu konta Google automatycznie uzyskujesz dostęp do wielu usług Google, takich jak Historia wyszukiwania, Kalendarz Google, Dokumenty i Arkusze kalulacyjne serwisu Google, Google Alerts oraz iGoogle. Aby usunąć usługę Historia wyszukiwania z konta Google, kliknij link Moje konto na stronie głównej Google, a następnie kliknij przycisk Edytuj obok pozycji Moje usługi. Aby wyświetlany był link Moje konto, należy zalogować się na konto Google.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


02 sie 2007 18:49:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
To co Ty odwiedzasz, jakie strony itd, było juz od dawien dawna zbierne, monitorowane, i nic z Tym nie mozesz zrobić, oni mogą zebrać takie dane dla danego adresu IP a jesli nie masz odpowiedniej ochrony to mogą Cie wyszukiwać po numerze karty sieciowej. Teraz jedynie to co oni zbieraja pozwalaja Ci na przegladanie tego. Tak było, jest i jak widać będzie. Ostatnie badania nad windowsem Vista wykazały iż owy produkt wysyla do microsoftu (Absolutnie legalnie, gdyz jest to zawarte w umowie licencyjnej, ktora oczywiscie jako uzytkownik zakupiłeś i przeczytałeś ;) ) informacje na temat jaki film ogladasz jakich utworow sluchasz jakie pliki mp3 posiadasz, w zasadzie wszystko. Jezeli wiec sadzisz iz jestes anonimowym uzytkownikiem sieci, to sie grubo mylisz. Jedyna mozliwoscia jest inwestowanie w porzadne bariery internetowe blokujace po trochu dostep do takich danych ...

_________________
Obrazek


02 sie 2007 18:55:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
hahahaah nie pasuje google to nie uzywac :) ja mam w dupie ze google sobie notuje, w google to ja szukam tylko jakis pojec do krzyzowki, albo stron www, wiec jakby ktos sprawdzal jestem czysty :] Co do innych stronek - wisi mi to :] Jakos mam ten internet z 5 czy 6 lat i jakos nigdy mi to nie przeszkadzalo, Tobie chyba tez Kellhus ;)

A co do tego ze wszystko jest gdzies zapisane co i kiedy robiles - nic nowego :] Chyba masz jakas obsesje Kellhus, bo kogo do cholery interesuje ze Ty sobie lubisz raz w tygodniu dajmy na to wejsc na forum o pieczeniu ciast :) nie dramatyzuj :]

@mako

tez cos czytalem to z Vista, ale kazdy system mozna poprawic :) Viste sobie odpuszcze, poczekam na nastepnego wina i dopiero sie przesiade, bo wszyscy mowia ze ta Vista to jak Win2000 -> sredniacki zapychacz rynku :).

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


02 sie 2007 19:42:37
Zobacz profil
Post 
Program "Vista antispy" mógłby cosik pomóc w kwestii szpiegostwa najnowszego "hiciora" MS.
Aktualnie używam go w wersji "xp-antispy" i radzi sobie całkiem dobrze.
Natomiast google-szpieg ślepnie w momencie usunięcia cookies w przeglądarce.


02 sie 2007 20:16:40
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Avro napisał(a):
Natomiast google-szpieg ślepnie w momencie usunięcia cookies w przeglądarce.


Natomiast algorytmy Google nie bazują tylko i wyłącznie na śledzeniu Cię poprzez cookies. Powiedziałbym, że proxy mogłoby pomóc, ale okaże się, że masz jakiś super produkt z tej stajni na kompie zainstalowany i juz d*pa zbita.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


02 sie 2007 22:52:49
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Cytuj:
Jakos mam ten internet z 5 czy 6 lat i jakos nigdy mi to nie przeszkadzalo, Tobie chyba tez Kellhus

Nie, tylko zauważ, że pętla coraz bardziej się zacieśnia. Jest to problem wiele razy przywoływany w felietonach J. Grzędowicza. Oni chcą nas kontrolować coraz bardziej i bardziej a mają ku temu coraz nowsze i lepsze technologie. Wiem, brzmię jak świr z "Teorii spisku" z M. Gibsonem ale tak się czuję. Niedługo nie będę mógł pierdnąć żeby ktoś o tym nie wiedział i ta wiedza zaczyna mnie stresować. W końcu wyprowadzę się do szałasu jak Samuel L. Jackson w "Caveman's valentine" i se tam będę siedział odcięty od świata.

Coś mam ostatnio z filmami skojarzenia, wybaczcie.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


02 sie 2007 23:48:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Fjuczers napisał(a):
Jakos mam ten internet z 5 czy 6 lat i jakos nigdy mi to nie przeszkadzalo


Ja mam od 1998r. i prawde mowiac tez mi to nigdy nie przeszkadzało :D

Fjuczers napisał(a):

@mako

tez cos czytalem to z Vista, ale kazdy system mozna poprawic :) Viste sobie odpuszcze, poczekam na nastepnego wina i dopiero sie przesiade, bo wszyscy mowia ze ta Vista to jak Win2000 -> sredniacki zapychacz rynku :).


No to tu sie z Toba nie zgodze, win 2000 był i jest świetnym systemem, co prawda przez wielu okreslany jako 1-aplikacyjny, ale prawde mowiac to jest najbardziej stabilny windows jaki powstal, do tego ma swietne zabezpieczenia i nie jest tak upierdliwy jak XP :P przez wiele lat kozystalem z jego uslug i nigdy mnie nie zawiodl, jedyne czego mi w nim brakowało to w zasadzie brak komendy "msconfig " w uruchom ;P przez co cały autostart musialem oczyszczac przez rejestr ;) dla mnei to byl jak by goly system na bazie ktorego stworzono XP ;P

_________________
Obrazek


03 sie 2007 0:41:37
Zobacz profil
Post 
Wy tu gadu gadu, a w międzyczasie MS ogłosił, że Vista jest systemem przejściowym i na początku 2010 roku pojawi się jej następca.


03 sie 2007 0:47:33
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
A ja sobie dzisiaj po powrocie przeglądałem wyniki w Google (no cóż, pod tym się pozycjonuje obecnie) i widzę tekst: Nowość! Wyświetlaj historię przeglądanych zasobów sieciowych i zarządzaj nią...

A po kliknięciu na linka więcej wesołych informacji:
Cytuj:
Historia przeglądanych zasobów sieciowych umożliwia:

Wyświetlaj swoją aktywność przeglądania zasobów sieciowych i zarządzaj nią.
Nie możesz znaleźć tej fajnej strony, którą wcześniej przeglądałeś? Zapomnij o tym problemie. Historia przeglądanych zasobów sieciowych umożliwia wyświetlanie i przeszukiwanie pełnego tekstu oglądanych stron, włącznie z wynikami wyszukiwania Google, witrynami internetowymi, grafiką, plikami wideo oraz wiadomościami. Możesz również zarządzać swoją aktywnością przeglądania zasobów sieciowych i w dowolnym momencie usuwać elementy ze swojej historii.

Uzyskaj interesujące Cię wyniki wyszukiwania.
Dzięki Historii przeglądanych zasobów sieciowych otrzymujesz lepiej dopasowane wyniki wyszukiwania oparte na historycznych zapytaniach w Google i oglądanych w przeszłości witrynach. Nie od razu zauważysz różnicę w wynikach wyszukiwania, ale w miarę korzystania z Historii przeglądanych zasobów sieciowych będą się one regularnie poprawiać.

Śledzenie ciekawych trendów w aktywności przeglądania zasobów sieciowych.
Które witryny odwiedzasz najczęściej? Ile wyszukiwań miało miejsce między 10:00 a 14:00? Te oraz wiele innych informacji o trendach uzyskasz dzięki Historii przeglądanych zasobów sieciowych.


zOMG :/

Jedyny pozytywny akcent to to pytanie i odpowiedź w ich FAQ.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


09 sie 2007 20:09:16
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Mori, przecież dokładnie to samo napisałem w moim pierwszym poście :> Tyle, że po polsku...

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


10 sie 2007 9:02:07
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Ciiiiicho, Kell, ja niedawno wróciłem z wyjazdu i nie narzekam na zbyt dużo snu :P Swoją drogą, wcześniej tego tekstu o historii nie zauważyłem...

Swoją drogą, taki link (choć pewnie część już daaaawno go widziała, bo stare to): http://masterplanthemovie.com/

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 sie 2007 17:14:42
Zobacz profil WWW
Post 
"Web History: All the web sites you visit, at your fingertips."

Chyba powinno byc : "Web History: All the web sites you visit, at your fingerprints."

Coraz mniej mi sie to podoba :(


29 lut 2008 20:25:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron