Teraz jest 28 mar 2024 13:32:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Brumbowanie na pisanie 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 20:00:35
Posty: 163
Lokalizacja: Czechy Brno
Post Re: Brumbowanie na pisanie
straciłam głooos , jednym słowem choroba mnie dopadła

_________________
Księga trosk policzonych Dean R. Koontz napisał(a):
Nadzieja to przeznaczenie, którego poszukujemy.
Miłość to droga, która prowadzi do nadziei.
Odwaga to siła, która nas napędza.
Z ciemności podążmy ku wierze.

ObrazekObrazek


28 wrz 2009 20:38:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 20:00:35
Posty: 163
Lokalizacja: Czechy Brno
Post Re: Brumbowanie na pisanie
prawie wyleczona jeszcze kaszle ale głos wrócił, mój facet ma teraz podnietę z chrypki, która mnie się jeszcze trzyma
Znów egzamin na jazdy niezaliczony, pod sam koniec szczęśliwa że mi świetnie poszło spartoliłam robotę :/ ale się nie poddaję będę dalej walczyć o prawko nie poskoczą mi będę silna

_________________
Księga trosk policzonych Dean R. Koontz napisał(a):
Nadzieja to przeznaczenie, którego poszukujemy.
Miłość to droga, która prowadzi do nadziei.
Odwaga to siła, która nas napędza.
Z ciemności podążmy ku wierze.

ObrazekObrazek


02 paź 2009 9:12:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 20:00:35
Posty: 163
Lokalizacja: Czechy Brno
Post Re: Brumbowanie na pisanie
w oczekiwaniu na lepszy dzień mam nadzieje że jutro takowy nadejdzie

_________________
Księga trosk policzonych Dean R. Koontz napisał(a):
Nadzieja to przeznaczenie, którego poszukujemy.
Miłość to droga, która prowadzi do nadziei.
Odwaga to siła, która nas napędza.
Z ciemności podążmy ku wierze.

ObrazekObrazek


20 paź 2009 23:20:43
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Brumbowanie na pisanie
Camille.G napisał(a):
w oczekiwaniu na lepszy dzień mam nadzieje że jutro takowy nadejdzie

Ja również, choć mnie raczej nadziei brak.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 paź 2009 23:57:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2008 23:21:37
Posty: 114
Post Re: Brumbowanie na pisanie
U mnie ostatnio dziwna mieszanka szczęścia i nieszczęścia. Moja mama jest poważnie chora. Od dwóch miesięcy żyję w permanentnym stresie i to rzutuje na wszystko niestety. Przyłączam się więc do czekających końca.

_________________
"Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. . . kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie"

Friedrich Nietzsche


21 paź 2009 12:00:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 20:00:35
Posty: 163
Lokalizacja: Czechy Brno
Post Re: Brumbowanie na pisanie
jednak dobrzy ludzie za swoją dobroć i litość dostają po dupie a nie nagrodę. Żeś w mordę kopaną jeżyka.
A sytuacja nastepująca: w czerwcu mój kochany Wielgusek wynajął mieszkanie, dali mu zaliczkę 300zł, bo nie mają teraz tyle, mój kochany idiota wziął i dał klucze bo młodzi i spodziewają sie lada moment dziecka, zapisali w papierach że tyle dali i resztę 500 zł wpłacą na konto plus czynsz i będą opłacać rachunki. Dobra po kilku upomnieniach i opóźnianych wpłatach panstwo X w trybie natychmiastowym wyprowadzili się ( czytać uciekli) nie płacąc za wodę gaz i prąd i do tego czynsz.Po uprzednim umówieniu się z nimi gdyż wysłali nam maila że nie chcą mieszkać w tym mieszkaniu bo spadło na nich tyle nieszczęść z serii że okradli nasz i rozbili samochód męza pobili telefon ukradli i dlatego nie płacą i że złodziejem i bandytą jest sąsiad z obok mieszkania (obok lokatorzy raczej normalni tym bardziej że pani jest od jakiegoś czasu młodą wdową z malutkim dzieckiem i została sama a z drugiej strony mieszka mój były profesor z szkoły plastycznej) Po wielu próbach dodzwonienia się do domu i na telefon, który po pewnym momencie poczta sie włączała napisali smsa Klucze wrzucili do skrzynki na listy wcześniej gubiąc klucz do skrzynki i nie tylko, najlepsze że klucze od mieszkani wrzucili do sąsiadki której nie było od długiego czasu i państwo X wysłali nam smsa ze nie mogą sie z nami spotkać bo wyjechali ( Byliśmy umówieni na t ą godzinę i dzień) w pilnej sprawie z miasta i że klucze są w skrzynce. Klatka otwarta więc każdy może wejść i pogrzebać w skrzynkach. Na szczęście nikt nie szukał. klucze wyciągnęliśmy bez żadnego trudu (każdy by to zrobił). Weszliśmy do mieszkania a tam żarówki wykręcone ( za 0,99 gr) krzeseł brak firanek brak sprawdzamy sprzęt typu pralka lodówka a nam tu się chałupa pali w kontaktu żar i to gaś.
Dobra dzisiaj mieliśmy się spotkać by wyrównać należności podali godzinę 16 czekamy nic dzwonimy nie odbierają specjalnie poszłam kupić kartę by zadzwonić z obcego numeru dodzwoniłam się od razu. chamy, świńskie ryje ( ja przepraszam za wyrażenie ale muszę odreagować ) przepraszają mnie że zapomnieli bo tamto siamto ja nabluzgałam im ile wlezie
Nic nie mogę zrobić, pójdę do sądu stracę więcej za rozprawę niż oni są dłużni a z pewnością się nie zjawią na żadnej rozprawie. jedynie co mam to adres ich rodziców wiem doskonale jak wyglądają oni zaś nie wiedzą jak ja wyglądam.
Wiem na ile są zadłużeni w bankach, ale co z tego jak ja nic nie mogę zrobić tylko pożyczyć pieniądze i spłacić 1000 zł za niezapłacone rachunki. Jedynie co mogę zrobić to rozpie... im samochód młotkiem, jak to napisali że tak mieli zrobione. Prawda może być taka że ich ktoś ścigał bo długi mieli i ktoś ich znalazł i dlatego uciekli.
Tak to jest wynająć mieszkanie w Polsce,
Jeśli komuś wynajmujecie, uważajcie i sprawdzajcie regularnie czy zostały wpłacone rachunki. I nie czekajcie tydzień jeśli są opóźnienia z rozliczaniem się.

_________________
Księga trosk policzonych Dean R. Koontz napisał(a):
Nadzieja to przeznaczenie, którego poszukujemy.
Miłość to droga, która prowadzi do nadziei.
Odwaga to siła, która nas napędza.
Z ciemności podążmy ku wierze.

ObrazekObrazek


21 paź 2009 23:00:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 20:00:35
Posty: 163
Lokalizacja: Czechy Brno
Post Re: Brumbowanie na pisanie
Jak to teść mój mówi Kochajmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi
i Nie Ufaj nikomu

_________________
Księga trosk policzonych Dean R. Koontz napisał(a):
Nadzieja to przeznaczenie, którego poszukujemy.
Miłość to droga, która prowadzi do nadziei.
Odwaga to siła, która nas napędza.
Z ciemności podążmy ku wierze.

ObrazekObrazek


21 paź 2009 23:02:53
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Brumbowanie na pisanie
At, sąd i tyle. Nie ma się co czaić, bo to bez sensu, zwłaszcza, że umowę macie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 paź 2009 23:52:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 20:00:35
Posty: 163
Lokalizacja: Czechy Brno
Post Re: Brumbowanie na pisanie
mamy mamy i chyba to będzie najlepszy pomysł Mori
Musiałam się wypisać bo mnie taki nerw złapał że nie mogę spać i co chwila idę palić papierosa na dworze. Troszkę się uspokoiłam po tym jak z siebie wyrzuciłam tą złość ale brzuch nadal boli
(zawsze tak jest jak zbyt bardzo się przejmuję) i prawdopodobnie szybko nie zasnę choć może mi się lada moment skończyć internet to przynajmniej przestanę pisać "pirdoły"
Pozdrowienia dla adminów i reszty

_________________
Księga trosk policzonych Dean R. Koontz napisał(a):
Nadzieja to przeznaczenie, którego poszukujemy.
Miłość to droga, która prowadzi do nadziei.
Odwaga to siła, która nas napędza.
Z ciemności podążmy ku wierze.

ObrazekObrazek


22 paź 2009 1:24:07
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Brumbowanie na pisanie
Wow, niezła jazda :D

Niedawno był na wykopie taki link o babci, co to jakiemuś małżeństwu wynajmowała mieszkanie i też przestali płacić. Nie mogła z nimi nic zrobić bo państwo polskie nie przewiduje eksmisji z lokalu tylko dlatego, że przestał za niego płacić :D Musiałabyś im założyć sprawę w sądzie i dopiero po prawomocnym wyroku (a jakie u nas sprawne sądownictwo, to każdy wie) mogłabyś się dopominać eksmisji.

Także nie było jeszcze tak źle bo mogli zostać i Ci bruździć. Co do mebli to jak im udowodnisz, że oni je zabrali? Mieliście wpisane w umowie te rzeczy? Bo jeśli nie to kiepsko.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


22 paź 2009 12:28:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post Re: Brumbowanie na pisanie
Ech, Camille, współczuję Ci bardzo. Na to nie ma słów, tu trzeba by komuś przypier...ć.

Tymczasem u nas radośnie: na dwa miesiące przyjechał (na krótki kontrakt zawodowy) mój przyjaciel Białorusin, na codzień mieszkający i pracujący w Polsce.
Oczywiście po krótkim krygowaniu się zamieszkał u nas. Pracujemy razem w jednym miejscu, a po pracy raczymy się w domu piwkiem przy dobrej muzyce.
Towarzystwo dobrych ludzi to cenna rzecz. Jedna z ważniejszych w życiu.

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


23 paź 2009 19:44:41
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Brumbowanie na pisanie
Witam,

@Camille.G - mam nadzieję, że z tym samochodem to tylko był swoisty żart dla odreagowania. Niestety jest tak, że co do zasady Ty musisz dochodzić swoich należności w sądzie cywilnym, ale w przypadku "odreagowania" na ich mieniu - sprawa bardzo łatwo mogłaby trafić do sądu karnego. Nikogo nie obchodziłoby w tym wypadku, że najemcy popełnili delikt cywilny.
Napisałem powyżej, że Twoja sprawa to co do zasady sprawa cywilna - ale..., ale jak tak popatrzyłem, to na drugi rzut oka (i bez pełnej realnej znajomości okoliczności faktycznych) można by się pokusić na próbę zgłoszenia tego typu działania organom ścigania (policji) jako przestępstwa z art. 286 kk (oszustwo). Jeżeli ludzie faktycznie mają duże kłopoty finansowe, to IMO możliwe jest argumentowanie, że oni od samego początku mieli zamiar (minimum tzw. ewentualny), iż nie będą płacili czynszu.
Można też, przy najbliższej okazji poinformować ich, iż podjęcie tego typu działania jest przez Ciebie rozważane. Może pomoże, a jak nie, to ja bym doradzał podjęcie próby zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. To wcale nie jest takie trudne - ważne, by zrobić to na piśmie, bo jak pójdziesz na posterunek, czy komendę złożyć zawiadomienie ustnie, to zrobią wszystko, by tego od Ciebie nie przyjęć. Jak umorzą (bo sprawa niewielka i społeczna szkodliwość czynu niewielka ect.), to złożysz zażalenie do sądu. A sądy jednak takie sprawy muszą badać dokładniej - i mają w nosie, że Policji się nie chce prowadzić dochodzenia.
Ale jeśli Policja podejmie sprawę (formalnie rzecz biorąc musi, ale różnie to bywa), to mam nadzieję, że jak ich raz czy drugi wezwą na przesłuchanie, to od razu stwierdzą, że lepiej te 1.000 PLN zapłacić, niż ryzykować, że nuż widelec jednak sprawa pójdzie do sądu. Nadto, masz tu kolejny element nacisku, gdy wyślesz projekt zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do ich rodziców - zazwyczaj (acz nie zawsze) matka i ojciec, o ile tylko mogą, wolą takiej sprawy dla dzieci nie ryzykować.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


23 paź 2009 22:38:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2008 23:21:37
Posty: 114
Post Re: Brumbowanie na pisanie
Jadę jutro do Łodzi zdawać egzamin sprawnościowy. Rekrutuję się bowiem do korpusu osobowego medycznego Wojsk Lądowych. Boję się strasznie z jednej strony, że okażę się, że jestem ofermą, a z drugiej, że mnie jednak przyjmą... Bo wcale do końca nie jestem przekonana czy chcę być oficerem...

_________________
"Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. . . kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie"

Friedrich Nietzsche


06 lis 2009 1:49:56
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Brumbowanie na pisanie
O rany. I wyślą Cię do Iraku czy innego Afganistanu?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


06 lis 2009 11:59:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2008 23:21:37
Posty: 114
Post Re: Brumbowanie na pisanie
Panowie na WKU mówili, że Irak to lepsza opcja, bo tam nie strzelają do lekarzy;) Mnie w sumie tak od razu jeszcze nie wyślą, ale faktem jest, że na misjach brakuje lekarzy, a zwłaszcza pielęgniarek.

_________________
"Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. . . kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie"

Friedrich Nietzsche


06 lis 2009 18:10:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: