Teraz jest 29 mar 2024 8:23:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
4shared.com 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2008 16:24:38
Posty: 65
Lokalizacja: piąty wymiar
Post 4shared.com
Wielu użytkowników vortalu eksiążki, trzyma swoje zasoby na w/w serwerze, często je udostępniając szerszej publice,
tak w formie plików jak i całych folderów. I o ile w tym pierwszym przypadku nie ma problemów, o tyle przy udostępnianiu całego folderu z możliwością uploadu problemy się pojawiają.
Wynika to z tego, że osoby obce mogą nam wrzucać pliki. Niby nic w tym złego, jeżeli są to pliki których potrzebujemy i chcemy (ba, niektórzy mają adnotacje z prośbą o dodawanie ebooków danych autorów), tyle że nie wszyscy kontrolują zawartość swoich bibliotek. - W efekcie czego, narażają innych na ściąganie zwykłych fake'ów, których ostatnimi czasy na 4shared jest sporo.
Najczęściej, są to nowości wydawnicze, bądz (o zgrozo) książki jeszcze nie wydane, posłużę się tu przykładem: Pan Lodowego Ogrodu t.3 (naiwności ludzka, ściągnięty przez ok 50 osób).

Dlatego też, chciałabym zwrócić uwagę osobom mającym tam konto, żeby od czasu do czasu kontrolowały swoje biblioteczki, oszczędzając tym samym czas innym i nie narażając się na "łatkę": idiota!

Jednocześnie chciałabym się dowiedzieć, jak często trafiacie na fake książek i na jakich serwerach hostujących zdarza się to najczęściej?

Osobiście jest to moje pierwsze na taką skalę doświadczenie, gdyż do niedawna korzystałam wyłącznie z sieci torrent.


---,,,^..^,,,---


Ostatnio edytowano 23 maja 2010 17:23:44 przez lille, łącznie edytowano 2 razy



10 wrz 2008 14:12:41
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
No to trzeba było ściągać ze sprawdzonego źródła. To tak, jakbyś się skarżyła, że ściągając przez Kazeę dostałaś wirusa. Albo crack się nim okazał. Tak bywa - a i owszem - więc po prostu unikaj takich miejsc i powinno być dobrze.

Jeśli się udostępnia anonimowym użytkownikom możliwość uploadu plików to nie wiem na co się liczy...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 wrz 2008 16:27:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2008 16:24:38
Posty: 65
Lokalizacja: piąty wymiar
Post 
Aj tam, ja się wcale nie skarżę, ja się głośno zastanawiam jak to możliwe, że ludzie kompletnie nie kontrolują, co za badziewie trzymają w swoich folderach.
Ponadto nowości, nie zawsze trafiają najpierw do tzw. sprawdzonych źródeł ;P


---,,,^..^,,,---


10 wrz 2008 17:34:28
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Jeśli są ze sprawdzonych źródeł to zawsze trafiają do sprawdzonych źródeł. Jak są z niesprawdzonych źródeł to się nie ma co dziwić, że nie trafiają.

A że nie kontrolują - ich sprawa. Ja nie rozumiem w ogóle sensu takiego uploadu anonimowego do czyjegoś folderu - no bo po co? Jak chcę się podzielić, to mogę do własnego czy na inne Rapidy wrzucić i link udostępnić. Jak się nie chcę podzielić - to w ogóle nie wrzucam. A wrzucać komuś? Nie pojmuję.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 wrz 2008 18:18:18
Zobacz profil WWW
Post 
w sumie chyba miałam do tej pory może jeden albo dwa takie przypadki, z filmami jest gorzej, szczególnie właśnie nowości są często "fake-owane"


16 paź 2008 9:47:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron