Teraz jest 28 mar 2024 12:02:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Gry komputerowe ogólem i szczególem 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Hirołsi mnie nigdy nie przekonali tak naprawdę... Takie cukierkowate to-to... laleczkowate fantasy rodem z naiwnych książek ze smokami, elfami i innymi brzydactwami.

Tak właśnie gadam z Morim i mi się przypomniało, że najlepszą bezsprzecznie grą RPG, w jaką grałem był Falllout 2. Niesamowity klimat, najbardziej kliamtyczne intro (War... war never changes) jakie widziałem i ogromna grywalność.

Z innych gier, co mi się przypomniały teraz to oczywiście najlepszy symulator w kosmosie - Frontier First Encounters, gdzie kolosalna jak na ówczesne komputery mapa galaktyczna po prostu zniewalała a do tego miała wspaniałą grywalność.

Co tam jeszcze... Settlersi - też fajne dwie pierwsze części, potem to już tylko odcinanie kuponów.

Aaaa właśnie. Na Amigę była taka fajna gierka - Cannon Fodder :D Kojarzy ktoś?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


16 wrz 2007 21:46:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
Może i Hirosi byli tacy dosyć cukierkowaci. Ale powiedzmy sobie szczerze - czy np. Władca pierścieni tez taki nie był? Klasyczne fantasy jest cukierkowate z założenia. Mnie w Hirołsach urzekła ogromna grywalność, na którą składały się m.in. ciekawy i prosty system rozgrywki, fajna grafika, świetna muzyka oraz masa różnorodnych jednostek... A te cannon Fodder, to chyba takie dwie armatki, które w siebie strzelały, tak? Trzeba było dobrać odpowiedni kąt i siłę strzału, żeby trafić przeciwnika?

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


16 wrz 2007 21:52:23
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
O, Settlersi nie byli najgorsi, aczkolwiek nigdy nie zrozumiałem, dlaczego toto trzeba było tak śmiesznie budować :/ Za to Age of Empires (JEDYNKA!) jest kapitalne (jakoś niedawno znowu zacząłem grać).

HoMM III był całkiem niezły, 3D i w ogóle w V zabiło całą grę w moim przekonaniu (tak przechodziłem tylko dla filmików...).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 wrz 2007 22:10:21
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
No tak, Tolkien taki jest i dla mnie był aboslutnie boski jak miałem 10 lat czy ileś tam, widać Heroes of M&M za późno do mnie doszli albo ja byłem już zbyt stary i mnie nie urzekło. A Cannon Fodder to taka strzelanka ale nie FPP tylko hmm... z góry. Teraz juz takich gierek nie robią... Nie chodziło o to by iść i strzelać do wszystkiego, musiałem omijać, stosować różne sztuczki (nie pomnę już jakie ale niektóre plansze były cholernie trudne) i miałeś kilku żołnierzy.

O, jeszcze jedna kultolwa gra: seria UFO: EU oraz Terror from the Deep. Boże ile ja się w to nagrałem! Wstawałem godzinę wcześniej rano żeby przed szkołą pograć, wracałem ze szkoły i grałem dalej! Świetna, niezapomniana gra.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


16 wrz 2007 22:35:02
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
No cóz, zginął Colin, więc nowych edycji tej gry nie będzie. Szkoda faceta, zwłaszcza jego 5-cioletniego dzieciaka...

Anyway, Evo jest fajniejsze, Obi, ale Mitsu zawsze wymiatają :D Muszę Carbona zainstalować i spróbować...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 wrz 2007 8:16:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Może i Evo jest fajniejsze (nie kłócę się bo mi się podoba :D), ale w Most Wanted jakoś najlepiej Eclipsem mi się jeździło. Tak samo jak w Undergroundzie 2 była Acura RSX :) Za to w Carbonie chyba właśnie Evo śmigałem :)

Dla mnie najlepszą częścią Settlersów była 4 (chociaż 3 też niczego sobie, ale najpierw grałem w 4 a dopiero później w 3, więc czegoś mi tam brakowało). Poza tym Heroes 3 świetne, chociaż niemal równie dobrze bawiłem się grając w 1 :) W 5 chwilę pograłem u kumpla i stwierdziłem, że brak już klimatu (tak jak w Settlersach 5 - demo szybko wyparowało z dysku, a pełna wersja się nie pojawiła). Z Age of Empires grałem chyba tylko w 3 część, ale grało się całkiem fajnie.

Poza tym w co tam lubiłem grać: Cesarz - Narodziny Państwa Środka, Prince of Persia Dwa Trony (jedyna część z cyklu którą przeszedłem, bo ogólnie nie przepadam za takimi grami, ale ta mi się spodobała), stary Prince of Persia z roku bodajże 1989 (jeju ile ja czasu w to grałem? kiedyś to była genialna grafika i grywalność, a najlepszy brak save'ów :D), Star Wars Jedi Academy, niczego sobie był Blood Omen 2, Battlefront II (fajne walki w kosmosie :)) i jeszcze 2 gry - raczej mało znane: RCCars (wyścigi zdalnie sterowanymi samochodzikami - grywalność lepsza niż NFSach :)) i Scrapland (cudownie mi się w nią grało, chociaż czasami misje był dość monotonne i powtarzające się, ale jak dla mnie też duuuuuża grywalność).


17 wrz 2007 9:36:12
Zobacz profil WWW
Post 
heh, przypomnialo mi sie jeszcze pare gier przy ktorych zaruwalem nocki
age of empires2 - zwlaszcza przez siec super sie gra kiedy mozesz nawrzucac kupmlowi siedzacemu 5m od ciebie kiedy zrownuje ci miasto z ziemia
mafia - \m/ (x_X) \m/ - swietna fabula, czekam na 2czesc
heroes3 - klasyk ale wilkim fanem nie bylem
heroes5 - niedawno zainstalowalem, jestem calkiem zadowolony.


17 wrz 2007 17:51:13
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
co Driftów w undergroundach to w obu czesciach byly ;) ale w 2 znacznie lepiej sie jeździło :) Jesli chodzi o ulubiony samochod to moze mnie styracie ale lubiłem Golfiaka :) świetnie sie nim jeździło i sie czuło wrecz to sterowanie, nie byl to samochodzik ktory plywał po asfalcie jak np Audi TT (masakrycznie) tylko bardzo precyzyjnie wykonywał polecenia :) moze nie byl on najszybsza machiną ale bardzo go lubiłem :) Jesli chodzi o Most Wonted czy Carbon to juz gry przegiete ... przebajerzone, zamiast isc w strone realnosci to daja tryby zwolnienia czasu ... no nie przesadzajmy ... juz pomijam ilosc stluczek jaką te samochody znosza ale no przegiecie przebajerzenie i tak jak ktos napisał o herosach zbyt cukierkowe ... ;P

Odnosnie Colina to nie wiem ale jakos nie przemawiała do mnei ta gra, w ogole samochodowki w stylu WRC nie kreciły mnie, aczkolwiek szkoda kierowcy [*] bo naprawde duzo wniosl do swiata motoryzacji ...

Heros - miałem w sumie mozliwosc tylko 2 razy obserwowania rozgrywki - wieki temu i jakos nie spodobała mi sie ta gra ... moze gdyby zagrał to bym miałinne zdanie ale na dzien dzisiejszy nie mam do niej przekonania :P

_________________
Obrazek


17 wrz 2007 20:33:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
Co do ulubionych samochodów w nfs-ach... Naprawdę wkręcił mi się tylko Chevrolet Camaro ( chyba tak to się pisze? ) oraz pozostałe "muscle car"... W pozostałych częściach najczęściej śmigałem Fordem mustangiem ;)

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


17 wrz 2007 23:54:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Phi! Ja jezdziłam Hyundai Tiburon. I jak potem 'odkrył' mi się Nissan Sky LineR to i tak Hyundai. Całkiem ładny samochód z niego.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


21 wrz 2007 20:23:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
nissan Skyline w undergroundach byl po prostu do bani ;) wiec wcale sie nie dziwie wyborowi :P aczkolwiek w tych grach kazdy musi dopasowac sobie sanochod do wlasnych mozliwosci, refleksu i czujnosci pada / kierownicy / klawiatury :P

_________________
Obrazek


22 wrz 2007 8:15:47
Zobacz profil
Post 
a na jakie gry najbardziej czekacie? ja na wiedzmina, gta4, mafie2 i pgr4. troche mniej na starcrafta2.


22 wrz 2007 11:05:29
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
Kurczę....ja już nie czekam na żadną grę... Wyrosłem z tego i nic mnie już nie jara z tych rzeczy... No może poza jednym. Marzy mi się Severance: Blade of darkness 2. Gdzieś nawet czytałem, że ktoś tam nawet się za to zabiera, ale żadnych szczegółów nie znam. Zna ktoś z Was jedyneczkę? Ja zagrywałem się w tą grę nałogowo :) To była taka gra, w której wybierało się jedną postać z czterech dostępnych i siekło się tumany przeciwników przy użyciu kilogramów broni :) Gra zasługuje na uwagę, szczególnie z powodu rozbudowanego systemu walki, który nie ograniczał się tylko do bezmyślnego klepania w lewy przycisk myszki... Fajne było odciąć dla orka rękę i potem zdzielić tą ręką po głowie trola :)

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


22 wrz 2007 11:20:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Ja kiedyś czekałem na Wiedźmina, ale mi przeszło (zwłaszcza, że gra by nie poszła na moim starociu :D). Tak więc ja też raczej na żadną grę nie czekam (no może na PESa 7 - byle do grudnia! ;)).


22 wrz 2007 11:33:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Przyznam się bez bicia, że nie jestem na bieżąco co i kiedy wychodzi. Także na nic nie czekam :P .

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


22 wrz 2007 11:40:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron