Teraz jest 29 mar 2024 11:49:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
[rozwiązany] w X61E przycisk reset... zawiesza czytnik 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 19:06:34
Posty: 10
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Onyx Boox X61E
Post [rozwiązany] w X61E przycisk reset... zawiesza czytnik
Witam szanownych współforumowiczów. Od dwóch dni jestem (nie)zadowolonym użytkownikiem nowego czytnika X61E w obudowie od X61S ;)

Otóż próbuję dojść do porozumienia z tymże onyxem. Pomiędzy wielokrotnym zawieszaniem się urządzenia, pomiędzy różnymi kombinacjami ustawień aplikacji otwierających ebooki różnych formatów i objętości, pomiędzy upgrade software'u do wersji z bodajże 12.05.2012, a ładowaniem z USB -oraz ładowarki - odkryłem, że główną przyczyną zawieszania się czytnika jest przycisk reset!
Przed upgradem, po... naciśnięcie przycisku reset (w sytuacji gdy dokument powoduje "zawias" a przycisk "power" nie odpowiada) powoduje stan śmierci klinicznej czytnika. Raz trwa to około 18 godzin, raz 10 minut, teraz zamrożony zegar pokazuje godzinę 1640.

Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem?

Uprzejmie dziękuję za wszelką pomoc!*

Bartłomiej.


EDIT:

około 2100 z martwych wstał. O co tu może chodzić? Bateria?

EDIT II:

podpięty do ładowarki, restartuje się niezwłocznie. Na baterii - zawiesza się naciskając "restart"

EDIT III:

wciśnięcie i przytrzymanie reset na co najmniej 5 sekund, oraz naciśnięcie "power" powoduje restart urządzenia (bez ładowarki). W czasie zamykania i uruchamiania systemu, świeci się niebieska dioda we wnętrzu obudowy (cokolwiek to oznacza).


*bo już mnie krew zalewa :[


16 sie 2012 14:20:36
Zobacz profil
Post Re: [Onyx Boox X61E] przycisk reset... zawiesza czytnik
Przepraszam za długi czas braku odpowiedzi spowodowany moim wyjazdem wakacyjnym.
Harpooner napisał(a):
Przed upgradem, po... naciśnięcie przycisku reset (w sytuacji gdy dokument powoduje "zawias" a przycisk "power" nie odpowiada) powoduje stan śmierci klinicznej czytnika. Raz trwa to około 18 godzin, raz 10 minut, teraz zamrożony zegar pokazuje godzinę 1640.

Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem?

Najnowsza i najlepsza wersja oprogramowania dla tego czytnika to 1.7 20120514 dostępna na naszej stronie.
Przycisk "reset" jest na prawdę bardzo rzadko przydatny. Jesli jakaś książka (nie w pełni zgodna ze specyfikacją danego formatu) zawiesi aplikację, zwykle wystarczy przytrzymać dłużej przycisk "OK" (zamknięcie aktywnej aplikacji) a później dowolny klawisz (dowolna zmiana dla odświeżenia zawartości ekranu).
Podłączenie ładowarki czy USB z komputera nie powoduje zawieszania się czytnika (żadnych "śmierci klinicznych").
Jeśli jakieś z opisanych problemów występują, wskazany jest kontakt z serwisem (najlepiej telefoniczny), w celu naprawy danego egzemplarza lub ew. wyjaśnienia problemów.

Czy nadal występują jakieś kłopoty, czy wszystkie funkcje działają w tym egzemplarzu?

[Edit (2012.08.31):]
Dodam podsumowanie do tego co pisałem wyżej tydzień temu.
Rozumiem, że po zapoznaniu się z czytnikiem i instrukcją sprzęt działa prawidłowo i nie ma żadnych problemów, czy zawieszeń.


31 sie 2012 20:06:48
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 19:06:34
Posty: 10
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Onyx Boox X61E
Post Re: [rozwiązany] w X61E przycisk reset... zawiesza czytnik
Ja też przepraszam za późną odpowiedź, ale odkąd problem opanowałem w sposób przeze mnie opisany (reset+power), to sprawy w zasadzie nie ma.

Do serwisu czytnika na razie nie wyślę (choć problem sporadycznie się powtarza, nie znajduję na niego reguły), bo przecież nie będę miał co czytać :mrgreen:

Cytuj:
Podłączenie ładowarki czy USB z komputera nie powoduje zawieszania się czytnika (żadnych "śmierci klinicznych").


Tutaj się nie zrozumieliśmy. Naciśnięcie reset przy podłączonej ładowarce niezwłocznie i skutecznie restartuje urządzenie (kiedy wymagane z powodu zawiasu). Naciśnięcie reset przy zasilaniu z aku powoduje zawieszenie urządzenia, do czasu kombinacji reset+power, lub ładowarka+reset.


04 wrz 2012 18:02:26
Zobacz profil
Post Re: [rozwiązany] w X61E przycisk reset... zawiesza czytnik
Coś musi być nie tak z książkami albo czytnikiem - proszę nie zwlekać z kontaktem z serwisem.
Żadne e-booki z księgarni, czy dokumenty z edytorów tekstu, a nawet programu Calibre, nie powodują zawieszania się czytnika, chyba że sam plik jest uszkodzony...

Harpooner napisał(a):
Naciśnięcie reset przy podłączonej ładowarce niezwłocznie i skutecznie restartuje urządzenie (kiedy wymagane z powodu zawiasu). Naciśnięcie reset przy zasilaniu z aku powoduje zawieszenie urządzenia, do czasu kombinacji reset+power, lub ładowarka+reset.
W naszych czytnikach wciśnięcie reset powoduje natychmiastowe wyłączenie urządzenia (może na ekranie zostać zawartość, jak to na e-ink przystało) - trzeba następnie wcisnąć włącznik "Power" aby go uruchomić od początku.


05 wrz 2012 19:15:59
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 19:06:34
Posty: 10
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Onyx Boox X61E
Post Re: [rozwiązany] w X61E przycisk reset... zawiesza czytnik
Kwestia zawieszania się czytnika raczej nie zależy od pliku (danych), a być może od cech szczególnych OS'a??

Kilka lat temu spotkałem się z podobnymi objawami na pocketPC (który posiadam mam do dziś), pracującym na WinMobile 6.0. Otóż tam występowało zjawisko tzw. "upływu" pamięci RAM, czyli stopniowego zapychania RAMu pojedynczym procesem bodaj ActiveSync, aż do zawieszenia urządzenia. Raz w tygodniu należało zrestartować urządzenie (skutecznym lekarstwem były kompilowane przez samozwańczych dev'ów ;) ROMy, ponieważ MS nie kwapił się do rozwiązania problemu w WinM 6.0) ale czasami pomagało tylko wyciągnięcie baterii, czego w X zrobić nie można.

Podsumowując:
- wydaje się, że pozostawienie wyświetlonej strony dokumentu na kilka godzin powoduje "zawias" (brak reakcji na przyciski). Przy wygaszaczu to nie występuje.
-naciśnięcie reset i power zawiesza urządzenie (brak reakcji na przyciski), natomiast przytrzymanie ~10s reset+power skutkuje powtórnym uruchomieniem

Nie wiem natomiast jaki wpływ może mieć na to dokument/plik? Czy samodzielnie spreparowany (*.doc do PDF wirtualną drukarką), czy z sieci np.:

http://www.dtic.mil/cgi-bin/GetTRDoc?AD=ADA398885
http://xenon.stanford.edu/~lswartz/falklands.pdf

Pozdrawiam.


05 wrz 2012 20:32:24
Zobacz profil
Post Re: [rozwiązany] w X61E przycisk reset... zawiesza czytnik
Harpooner napisał(a):
- wydaje się, że pozostawienie wyświetlonej strony dokumentu na kilka godzin powoduje "zawias" (brak reakcji na przyciski). Przy wygaszaczu to nie występuje.
-naciśnięcie reset i power zawiesza urządzenie (brak reakcji na przyciski), natomiast przytrzymanie ~10s reset+power skutkuje powtórnym uruchomieniem

Nie wiem natomiast jaki wpływ może mieć na to dokument/plik? Czy samodzielnie spreparowany (*.doc do PDF wirtualną drukarką), czy z sieci np.:
Nie powinno tak się zdarzać, tekst może zostać na ekranie - na godzinę, czy całą noc - nie ma znaczenia.
Również reakcja na reset i następnie power też nieprawidłowa.
Czy w czytniku jest wgrane najnowsze oprogramowanie v.1.7 20120514 z naszej strony? Jeśli tak, można spróbować wgrać go ponownie, a gdy nic się nie zmieni, to chyba powinien go zobaczyć serwis.

Załączone pliki zobaczę i jak będzie jakiś problem, napiszę.


06 wrz 2012 19:51:56
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 19:06:34
Posty: 10
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Onyx Boox X61E
Post Re: [rozwiązany] w X61E przycisk reset... zawiesza czytnik
Pomogło, ale jak zwykle częściowo :) . Reset zgodnie z tym co napisałeś, Robercie (reset+krótki power)- niestety tym razem po zawiasie na poziomie pulpitu :mrgreen: wyświetlanego przez ok cztery godziny.

;) Mogło być gorzej


09 wrz 2012 19:49:45
Zobacz profil
Post Re: [rozwiązany] w X61E przycisk reset... zawiesza czytnik
Harpooner napisał(a):
niestety tym razem po zawiasie na poziomie pulpitu
Mogę tylko powtórzyć: ten egzemplarz ma jakiś problem - nadaje się do serwisu.


11 wrz 2012 12:21:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: