Teraz jest 28 mar 2024 10:58:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Oprogramowanie w Boox i62HD 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2012 17:42:57
Posty: 72
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Oprogramowanie w Boox i62HD
Założyłem ten temat, bo chcę się podzielić uwagami i propozycjami na temat oprogramowania w Boox i62HD.

Onyx korzysta z oprogramowania jakie jest dostępne na Linuksa pewnie ze względów oszczędnościowych i to widać na przykładzie czcionek czy takich programów jak FBReader oraz Cool Reader. Tym bardziej zaskakuje brak klienta poczty, zwłaszcza że korzystanie z przeglądarki w celu odczytania maili jest mocno problematyczne (spore problemy ze stroną gmail) i zdarzają się zawieszki. Nie mówiąc już o tym, że korzystanie z poczty przez przeglądarkę wymaga ciągłego połączenia wifi, a to z kolei wpływa na szybsze rozładowanie baterii. Myślę, że gdyby Onyx nawiązał współprace z Operą, to byłaby szansa na zyskanie dobrej przeglądarki wraz z klientem e-mail oraz czytnikiem RSS.

Sam czytnik RSS dostępny w i62HD pozostawia wiele do życzenia. Dodałem 2 kanały i o ile pierwszy się szybko uaktualnił to z drugim były problemy. Proces aktualizacji trwał ładnych kilkanaście minut, więc w końcu zdecydowałem się na anulowanie, ale okazało się że samo anulowanie też trwa w nieskończoność i choć czytnik reagował, nie można było wyjść z aplikacji RSS. Pomogło wyłączenie czytnika. Poza tym brakuje możliwości importu pliku opml, przez co wszystkie kanały trzeba dodawać ręcznie. Aplikacja RSS wymaga sporej poprawy i mam cichą nadzieję, że z czasem zostanie ona poprawiona.

Z innych rzeczy. Kalendarz - hmm... właściwie do czego ma służyć? Wyświetla dni w ujęciu rocznym i to by było na tyle. Gdyby chociaż miał możliwość synchronizacji z kalendarzem Google, to jego byt miałby jakiś sens.

Natomiast muszę pochwalić za szybkość połączeń z wifi. Działa to całkiem sprawnie i gdyby tylko jeszcze na dolnym pasku była dostępna ikonka pokazująca stan wifi, przy pomocy której możliwe byłoby szybie rozłączenie i połączenie z siecią, to byłoby idealnie.

Kolejnym rozwiązaniem którego brak w i62HD to profile. Chciałbym mieć możliwość ustawienia np. profilu nocnego z odpowiednim poziomem oświetlenia oraz profilu dziennego, w którym oświetlenie byłoby zredukowane do zera. Na marginesie: przydałby się szerszy zakres regulacji oświetlenia przy wartościach minimalnych, ale ta kwestia była już poruszana na forum, więc nie będę się tu rozpisywał. Natomiast zaskakuje funkcja szybkiego włączenia/wyłączenia światełka przy użyciu przycisku Wstecz. Włączone w ten sposób oświetlenie działa z maksymalnym natężeniem, a nie z wcześniej ustalonym poziomem, co jest dość irytujące.

Przeszukując sieć natrafiłem na projekt Open BOOX, ale póki co dostępny jest tylko alternatywny firmware dla A60. Pozostaje mieć nadzieje, że z czasem projekt się rozwinie i powstanie alternatywne oprogramowanie dla pozostałych modeli.

Tymczasem na horyzoncie widać już nowe czytniki Onyxa z Androidem na pokładzie i jak znam życie to producent przeżuci siły na nowego Boox-a z Andkiem, pozostawiając użytkowników starszych modeli z niedopracowanym oprogramowaniem. Obym był złym prorokiem.


17 lis 2012 18:55:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Oprogramowanie w Boox i62HD
Alternatywny firmware od i62HD można znaleźć również tutaj


18 lis 2012 10:11:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2012 17:42:57
Posty: 72
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Oprogramowanie w Boox i62HD
Alternatywny? To mi wygląda na oficjalny w wersji beta. Wrzucają na forum, ktoś przetestuje, zgłosi błędy, zostaną naniesione poprawki i firmware zostanie opublikowany jako oficjalny. Idąc dalej tym tropem, wkrótce możemy się spodziewać firmware 1.8, ale niestety nadal bez klienta poczty. Plus jest taki, że pasek u dołu zostanie powiększony co ułatwi obsługę.


18 lis 2012 14:08:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2012 18:08:13
Posty: 3
eCzytnik: i62ml
Post Re: Oprogramowanie w Boox i62HD
errenay napisał(a):
Alternatywny firmware od i62HD można znaleźć również tutaj

Instalacja powyższego firmware na urządzeniu kupionym w ArtaTech jest zablokowana.


20 gru 2012 18:16:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: