Teraz jest 28 mar 2024 22:25:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Onyx BOOX i62 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX i62
Na stronie onyx-ereader.pl/pl/formaty jest opisane, które formaty obsługują BOOX-y. Poza tym jednolite oprogramowanie pozwala na jednakową obsługę w różnych modelach, więc w i62 jest tak samo.

mboss napisał(a):
Wcześniej planowałem zakup modelu 61S. Czy poza ceną coś przemawia jeszcze za kupnem tego modelu (w porównaniu z i62)?

Moim zdaniem nie - BOOX X61S ma też procesor 800MHz, ale ma mniej pamięci wewnętrznej flash, nie ma WiFi i ekranu dotykowego - poza tym ma większą obudowę (ekran ten sam Pearl 6 cali) i jeszcze nie ma oprogramowania w wersji 1.6
Aha i do i62 wchodzą karty mikro SD (TF) a do pozostałych normalne SD, albo mikro SD w przejściówce (wszystkie do 32 GB).

_________________
W Obrazek też ;)


19 gru 2011 23:19:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Onyx BOOX i62
Ciekawe, czy ekran się "palcuje", tzn. po używaniu palców zostają na nim widoczne ślady?


20 gru 2011 9:52:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: Onyx BOOX i62
errenay napisał(a):
Ciekawe, czy ekran się "palcuje", tzn. po używaniu palców zostają na nim widoczne ślady?


I czy można bez problemu precyzyjnie wskazać słowo w tekście np. w celu przetłumaczenia ... ?
Raczej w to wątpię, choć pewnie dużo zależy od wprawy.


20 gru 2011 13:31:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2011 22:16:46
Posty: 6
eCzytnik: i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Sprawdzałem format rtf i radzi sobie z nim bez najmniejszych problemów. Plików doc nie miałem jakoś okazji i potrzeby wrzucać, ale myślę że również im podoła.

Jeśli chodzi o "palcowanie" to niczego takiego nie stwierdziłem, w przeciwieństwie do komórki której używam ;)

No i zaznaczanie słowa w tekście - z tym jest nieco gorzej, gdyż faktycznie, wymaga to sporo wprawy, a wcześniej cierpliwości, Początkowo zamiast jednego zaznacza się kilka wyrazów, a nawet część następnej linii, ale da się to opanować. Może można spróbować zaznaczać rysikiem, ale jakoś nie czuję potrzeby ;)

Czytnik naprawdę jest bardzo wygodny w użytkowaniu, ma "mobilne" gabaryty, no i ten multi touch! Nie zamieniłbym się na żaden inny :P

PS
nie jestem pracownikiem Arta Tech
PS2
ani pracownikiem Vobis :)

PS3
KIEDY WRESZCIE USŁYSZĘ MOJĄ IVONĘ?


20 gru 2011 22:23:56
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
andliged napisał(a):
Sprawdzałem format rtf i radzi sobie z nim bez najmniejszych problemów. Plików doc nie miałem jakoś okazji i potrzeby wrzucać, ale myślę że również im podoła.

Oczywiście obsługa DOC/DOCX i reszty plików z Office-a jest.
Dla DOC można wybrać preferowaną aplikację (FBReader albo Przeglądarka MSOffice).

andliged napisał(a):
No i zaznaczanie słowa w tekście - z tym jest nieco gorzej, gdyż faktycznie, wymaga to sporo wprawy, a wcześniej cierpliwości, Początkowo zamiast jednego zaznacza się kilka wyrazów, a nawet część następnej linii, ale da się to opanować. Może można spróbować zaznaczać rysikiem, ale jakoś nie czuję potrzeby ;)

Tutaj mowa o zaznaczaniu tekstu do adnotacji - to wymaga dokładności.
Jednak wskazanie słowa do wyszukania w słowniku jest całkiem proste - wystarczy (po uaktywnieniu słownika z menu) wskazać palcem którąkolwiek część słowa, a czytnik zaznaczy automatycznie całe słowo i wyszuka w wybranym słowniku.
Tu mamy problem na razie z aplikacją Adobe Mobile Reader, który nie chce "łapać" polskich liter do słownika, ale to nie pierwsze ignorowanie polskich znaków przez Adobe -do rozwiązania.

andliged napisał(a):
PS3
KIEDY WRESZCIE USŁYSZĘ MOJĄ IVONĘ?

Mamy gotowe nowsze oprogramowanie, kilka poprawek, polepszone ogólne działanie - testujemy, idą Święta - prosimy o jeszcze kilka dni cierpliwości.

Zdjęcie w okładce:
Obrazek


22 gru 2011 14:26:45
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2011 22:16:46
Posty: 6
eCzytnik: i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Robert ArtaTech napisał(a):
Mamy gotowe nowsze oprogramowanie, kilka poprawek, polepszone ogólne działanie - testujemy, idą Święta - prosimy o jeszcze kilka dni cierpliwości.

Oczywiście :) Dziękuję za informację.
Mam jeszcze pytanie: czy można jakoś zdobyć samą okładkę do tego czytnika?


22 gru 2011 17:21:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Onyx BOOX i62
Cytuj:
Mam jeszcze pytanie: czy można jakoś zdobyć samą okładkę do tego czytnika?



Najlepiej w kolorze czarnym, bo podejrzewam, że jasny środek okładki szybciutko się przybrudzi :P


22 gru 2011 21:51:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Czy w tym konkretnym modelu można zastosować te zmiany które były np. w X60 np. ikona Booxa w Windows dzielenie wyrazów po polsku, obrazek końcowy po wyłączeniu urządzenia itd. Czy (przy okazji) nie można zastosować Ivony z innego modelu?


26 gru 2011 19:28:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Onyx BOOX i62
Witam po świętach i dołączam do grona posiadaczy i62 :D Jestem pod wrażeniem szybkości działania (oczywiście w stosunku do X61s). Ekran dotykowy sprawuje się znakomicie, jak na razie udało mi się zawiesić dotyk już 2 razy - jeden raz w sklepie przy oglądaniu modelu (inny egzemplarz) i wczoraj mój. Pomogło wyłączenie i ponowne włączenie. Zawiesza się sam dotyk, przycisk back działał... Chyba coś mam w palcach, że te urządzenia tak reagują :^


27 gru 2011 11:39:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
cyt. Mam jeszcze pytanie: czy można jakoś zdobyć samą okładkę do tego czytnika?

Na stronie Vobisu jest okładka do Iriver Story HD. Podejrzewam, że prawdopodobnie była by dobra.


28 gru 2011 11:25:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Onyx BOOX i62
Obawiam się, że ta okładka od Irivera będzie za duża. I62 jest zdecydowanie mniejszy niż Iriver, mimo tej samej wielkości ekranu.


28 gru 2011 12:05:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2011 1:31:39
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Witam, parę godzin temu zakupiłem swój pierwszy w życiu czytnik z ekranem e-ink i jest niem właśnie Onyx Boox i62. Na razie próbuję się jakoś odnaleźć. Niestety nie pomaga w tym instrukcja, która chyba nie przeszła żadnej korekty, wygląda jak przepuszczona przez tłumacz Google. Błąd na błędzie. Już wolałbym wersję angielską.

Pierwsze pytanie - jak najłatwiej przesyłać książki za pomocą WiFi, nie podłączając czytnika do komputera? Jest na to jakiś wygodny sposób?

Może ktoś podzieli się co warto zrobić zaraz po zakupie nowego czytnika ze stajni Onyx? (ustawienia, konfiguracja etc.)


30 gru 2011 1:39:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2011 12:13:36
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Ja również właśnie weszłam do grona użytkowników e-czytników i jestem trochę skołowana, bo nigdy wcześniej w temat się nie wgłębiałam. Na i62 czyta się super, ale mam kilka problemów. Pierwszy to Ivona ale grzecznie choć z niecierpliwością czekam na aktualizację.
Po drugie mp3. Nie wiem dlaczego ale muzyczkę słyszę bardzo cicho choć czytnik pogłośniony jest na maxa i słuchawki też. Próbowałam różnych słuchawek i cały czas to samo. Po zrestartowaniu czytnika czasem na chwilę jest głośno a później znów to samo. Może ktoś też ma taki problem albo wie o co kaman...
Trzecia sprawa to wi-fi. Jak bardzo to powinno być skuteczne? Ja jestem w stanie przeczytać tylko jakieś wiadomości. O sprawdzeniu poczty nie mam co marzyć a o poruszaniu się po jakiejś księgarni też nie za bardzo. Albo się zawiesza albo przerywa połączenie. Może za dużo wymagam?
Dołączam się także do prośby janka.sid. Błagam pomóżcie nam nowicjuszom!


30 gru 2011 12:25:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Onyx BOOX i62
Co warto (przynajmniej według mnie zrobić):
1. Wgrać kilka nowych fontów (polecam Georgia e-ink):
http://f.onyx-ereader.pl/forum/9-pomoc/893-rone-czcionki-dla-boox-a
2. Ustawić sobie ekran wyłączania:
http://forum.eksiazki.org/onyx-boox-f162/obrazek-wylaczenia-boox-ow-t10430.html
3. Jeśli kupujemy książki z DRM, to musimy zapoznać się z obsługą Adobe Digital Editions (w szczególności niezbędne jest założenie sobie konta):
http://www.adobe.com/products/digitaleditions/
4. Zainstalować słowniki:
http://forum.eksiazki.org/onyx-boox-f162/cale-mnostwo-slownikow-do-boox-ow-t10540.html
5. Ustawić sobie dzielenie według polskich reguł:
http://f.onyx-ereader.pl/forum/9-pomoc/1533-dzielenie-wyrazow-po-polsku-w-boox-ie

Uwaga! Większość rzeczy była przez użytkowników robiona dla starej wersji firmware (1.5.1). Nie wiem, czy podane rzeczy będą w pełni działać na nowym (1.6).


30 gru 2011 12:43:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
errenay napisał(a):
Co warto (przynajmniej według mnie zrobić):
Uwaga! Większość rzeczy była przez użytkowników robiona dla starej wersji firmware (1.5.1). Nie wiem, czy podane rzeczy będą w pełni działać na nowym (1.6).



I tu prośba do P.Roberta (lub do kogoś kto wie). Pytanie - jak wyżej.


30 gru 2011 13:47:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron