Teraz jest 20 kwi 2024 17:17:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Usuwanie obrazów /zdjec z plików pdf przy konwersji na mobi. 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Usuwanie obrazów /zdjec z plików pdf przy konwersji na mobi.
Walcze z tym od dłuzszego czasu - jeden z moich ulubionych pisarzy -Waldemar Łysiak ksiażki ma wydawane w pdf z zamieszczonymi zdjeciami/obrazkami - autor sie chyba w tym lubuje. Jak w miare logiczny sposob usunąć te obrazki zeby pozostał sam tekst. Probuje usuwac roznymi metodami wychodza obrazki czesciowe - zeby choc były w całosci przezyłbym. Mam oczywiscie Kindle 3.
Czy komus udało sie przekonwertowac jakos plik pdf - moze byc troche skomplikowana metoda - na mobi zeby wywalic te obrazki czy chocby okładke. jak zwykle jak czegos nie wiem to pytam - moze ktos zna sposob - bede wdzieczny za wskazanie. Pozdrawiam.


28 cze 2012 7:24:27
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Usuwanie obrazów /zdjec z plików pdf przy konwersji na m
kris68 napisał(a):
Waldemar Łysiak ksiażki ma wydawane w pdf z zamieszczonymi zdjeciami/obrazkami

Da się to gdzieś kupić? Czy masz na myśli "wydania" z gryzonia?

I tak, zawsze książki Łysiaka (a dokładniej wszystkie nowsze wydania które mi się przez ręce przewinęły) mają jakieś dziwaczne ozdobniki i ryciny.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 cze 2012 15:46:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Usuwanie obrazów /zdjec z plików pdf przy konwersji na m
Wklejenie tekstu do OpenOffice'a (na przykład poprzez "zaznacz wszystko"), a następnie w przycisk nawigator (chyba, nie mam możliwości sprawdzić w tej chwili, wygląda to trochę jak kompas) i przechodzenie do kolejnych obrazów i ich usuwanie.

LUB

Przerobienie na EPUB, rozpakowanie go (bo to archiwum ZIP), wywalenie wszystkich obrazów, spakowanie ponowne archiwum, konwersja na MOBI. Mogą się pojawić błędy (ze względu na odnośniki do nieistniejących plików z grafikami), ale możliwe że konwersja je usunie. Tak czy inaczej nie powinny być one problematyczne.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


28 cze 2012 15:56:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2012 20:43:11
Posty: 2
eCzytnik: kindle touch
Post Re: Usuwanie obrazów /zdjec z plików pdf przy konwersji na m
zobacz mój post
amazon-com-kindle-f146/4-rzeczy-ktorych-nie-lubie-w-kt-prosba-o-rade-t11105.html


28 cze 2012 16:35:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2011 1:09:34
Posty: 71
eCzytnik: Wszystkie nowe Kindle :)
Post Re: Usuwanie obrazów /zdjec z plików pdf przy konwersji na m
Bez przykładowej strony chyba nie będziemy mieli za bardzo jak pomóc. Jeżeli możesz, to wstaw jakiś inny darmowy pdf, z ktorym masz podobne problemy.

_________________
Najsympatyczniejszy blog o czytnikach Kindle: http://eKundelek.pl


29 cze 2012 12:13:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Usuwanie obrazów /zdjec z plików pdf przy konwersji na m
t3d Łysiak to mój ulubiony pisarz i wielu jego powiesci nie kupisz- nakłady wyczerpane - zreszta nie po to mam czytnik zeby kupowac wersje papierową. O sklepie z plikiem tego autora który połknie Kindle sie nie spotkalem a w empiku " Flet z mandragory " spotkałem w twardej okładce - w zyciu tyle nie dam - za 70 złotych.

Wiem ze to naganne ale szuka sie tam gdzie sie znajduje - w tym wypadku miałes racje - był to " gryzoń" bo innej opcji nie ma choc piractwa nie popieram. Zadna z przedstawionych tu metod nie poskutkowała - sprawdziłem osobiscie - zostaja wstretne kawałki obrazów - tekst czasem jest ok.

Pozostaje jeszcze wysłac sobie jako PDF ale wtedy mimo iz nie nosze okularów - liter tej wielkosci nie jestem w stanie przeczytac - chyba ze kupie lupe zegarmistrzowsko / jubilerska z podswietleniem za około 200 zł.

Tak wiec sposobu nie ma a szkoda - ciekawe czemu Łysiak jest tak traktowany po macoszemu przez nasze e - ksiegarnie.


29 cze 2012 19:29:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lip 2012 20:43:56
Posty: 50
Lokalizacja: Trzcianka
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Usuwanie obrazów /zdjec z plików pdf przy konwersji na m
Witam,
jeśli chodzi o ozdobniki pierwszych liter, to Abby Fine Reader je usuwa -czasem dobrze, czasem gorzej - trzeba ręcznie poprawiać.
A jeśli chodzi w ogóle o grafikę to w Abby Fine Reader można ustawić, w konwersji na epub - że bez obrazków.

Ale jak kolega wyżej napisał, najlepiej plik z przykładową stroną.

Ew. w pdftoepubsetup-online przy kowersji nie pozostają obrazy.

Z doświadczenia wiem, że wszystkie pliki po każdej konwersji ręcznie trzeba poprawiać;)



Marcin

_________________
"Naród jest tak silny, jak charakter jego obywateli"
polecam: http://radiochrzescijanin.pl


29 wrz 2013 14:08:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron