Teraz jest 28 mar 2024 15:27:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
[SPRZEDAM] Kindle 3 wifi / uszkodzony ekran 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2011 23:47:35
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3
Post [SPRZEDAM] Kindle 3 wifi / uszkodzony ekran
Sprzedam Kindle 3 wifi z uszkodzonym wyświetlaczem (dostałem już nowy w ramach gwarancji); wyświetlacz taki można zakupić na eBay'u w cenie około 250 zł z wysyłką http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=k3+screen+kindle&_sacat=0&_odkw=k3+screen&_osacat=0&_from=R40; naprawa jest banalnie prosta http://www.youtube.com/watch?v=6BhTqbslijc&feature=player_embedded#!

Oprócz tego obudowa ma dwa malutkie, w trakcie normalnego użytkowania kompletnie niewidoczne pęknięcia (popularne i widoczne w innych tematach) - 1 w ramce od wyświetlacza i przy 1 przycisku zmiany stron.

Cena jaka mnie interesuje to 140 zł co łącznie ze sprowadzeniem wyświetlacza daje 390 zł za w pełni sprawny czytnik wart obecnie do 600 zł sprowadzany z USA przez Amazon łącznie z doliczonym cłem i wysyłką. W zestawie daję oryginalny, nowy kabel USB do ładowania i przesyłania danych. Minusem jest fakt dwóch pęknięć i brak gwarancji, gdyż w jej ramach otrzymałem nowy a tego po rozmowie nie musiałem odsyłać.

Całość odbywa się oczywiście przez Allegro, możliwy odbiór osobisty w Poznaniu. Czytnik wysyłany bardzo dobrze zabezpieczony - w opakowaniu od nowego.

Jeśli to konieczne dodam zdjęcia mimo, że wolałbym tego uniknąć - urządzenie jest już zapakowane.


08 kwi 2012 15:48:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: [SPRZEDAM] Kindle 3 wifi / uszkodzony ekran
W pełni sprawny - srali muchy będzie wiosna
Może zamiast pisać bzdury warto napisać prawdę ?

Ciekawe jak na tym czytniku zamierzasz zarejestrować się w amazonie ??


08 kwi 2012 18:54:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2011 23:47:35
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: [SPRZEDAM] Kindle 3 wifi / uszkodzony ekran
http://forum.eksiazki.org/amazon-com-kindle-f146/kindle-3-uszkodzony-wyswietlacz-wymiana-t11250.html

Polecam przeczytać zwłaszcza posty Crazy2006 który również mnie zaskoczył, a nie się rzucasz. :)


08 kwi 2012 19:20:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: [SPRZEDAM] Kindle 3 wifi / uszkodzony ekran
To że Amazon pomylił się w tym przypadku nie oznacza że myli się za każdym razem
Napisz może co zrobisz jak ktoś zainwestuje te 250 zł w wyświetlacz, wymieni a Kindla nie da się zarejestrować - zwrócisz całość czy tylko 140 zł ?


08 kwi 2012 19:27:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2011 23:47:35
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: [SPRZEDAM] Kindle 3 wifi / uszkodzony ekran
Tak się nastawiasz, ale brakuje ci gwarancji, żeby się zdecydować, że aż musisz swoje wywody wciskać w tym temacie? To jest sprzedaż, ja nikogo nie zmuszam do zakupu.

Jeśli nikt nie kupi w ciągu kilku dni, GDYBYM na Allegro nie sprzedał, sam kupię wyświetlacz i zarejestruję urządzenie i jestem przekonany, że mi się uda. Poczekam dłużej ale na tym zarobię - sprzedaję teraz tylko i wyłącznie dlatego, że jestem leniem. JEŚLI z jakiegoś powodu jednak by mi się nie udało - na Allegro w 1 dzień zejdzie nowy wyświetlacz w takiej samej cenie choćby z tego powodu, że kupujący w 2 dni ma wyświetlacz u siebie (na eBayu trwa to "trochę" dłużej) a byłoby to pewnie nie raz opłacalne dla kogoś (osób z takim uszkodzeniem, tzn w ramach gwarancji otrzymanym nowym czytnikiem i starym, którego nie trzeba było odsyłać) do normalnego użytku.

Następne pytania, jeśli muszą się już pojawić, proszę o konstruktywne. To nie temat pt. "Naucz mnie myśleć".


08 kwi 2012 20:11:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: [SPRZEDAM] Kindle 3 wifi / uszkodzony ekran
Uczciwiej było by napisać:
oddam za parę dych (tu kwota) na części, uszkodzonego Kindle, którego nie musiałem odesłać do Amazonu, po wymianie gwarancyjnej na nowy.
Wtedy będzie wszystko jasne. To się nazywa "utylizacja części elektronicznych".

_________________
W Obrazek też ;)


12 kwi 2012 18:49:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2011 23:47:35
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: [SPRZEDAM] Kindle 3 wifi / uszkodzony ekran
Mam "dziwne" wrażenie, że mniej więcej to napisałem, dokładniej opisując sytuację.

Cena spada do 99 zł. :)


12 kwi 2012 19:32:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: [SPRZEDAM] Kindle 3 wifi / uszkodzony ekran
Tak, ale wydźwięk jest zupełnie inny. To tak, jakby napisać, że w wyścigu dwóch osób pan X przybył na metę przedostatni., a pan Y jako drugi.
Opisywany przez Ciebie naprawiony Kundel nie jest "w pełni sprawny czytnik wart obecnie do 600 zł", bo nie ma roku gwarancji, może nie być możliwości jego rejestracji, ma nadłamaną obudowę, był używany... można wymieniać dalej. Jak go naprawisz, to będziesz miał de facto wersję refurbished, na razie masz trochę części.
Napraw, sprzedaj. Szczerze życzę Ci, żebyś trochę na tym zarobił. Ale oferowanie złomu z instrukcją naprawy i zachwalanie tego jako praktycznie nowy czytnik jest trochę nie w porządku.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


12 kwi 2012 20:49:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2011 23:47:35
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: [SPRZEDAM] Kindle 3 wifi / uszkodzony ekran
W pełni sprawny czytnik z USZKODZONYM wyświetlaczem, który wymaga wymiany. 2 pęknięcia na obudowie. Wszystko jest napisane. Jaki wydźwięk? Wydźwięk zależy od umiejętności opisania. Wszystko jest w treści, niczego nie ukrywam. Nie mam po co. :) Temat do zamknięcia, bo zlecieli się i teraz kompletnie nie ma to sensu.


15 kwi 2012 23:20:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: [SPRZEDAM] Kindle 3 wifi / uszkodzony ekran
Koovert ma racje teraz jest to wrak ktory jest nie wart 40 zl - nie wiadomo czy wymiana ekranu pomoze, ma pekniecia na obudowie i nie da sie go na 100% zarejestrowac. Wymien sam ekran, wymien tez popekana obudowe , zarejestruj go co ci sie nie uda i wtedy mozesz sprzedac go jako refurbished ale na pewno nie za cene 600 zlotych - zreszta jak tak mieszasz to nie wiadomo jakie czytnik ma jeszcze wady ukryte. Takie wpuszczanie ludzi ktorzy sie na tym nie znaja i maja nadzieje ze po wymianie ekranu wszystko bedzie dzialac uwazam za naganne.


01 cze 2012 11:47:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron