Teraz jest 28 mar 2024 13:11:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Woblink - warto czy nie warto? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
Aplikacja (android) Woblinka do czytania e-booków na smartofonach, radzi sobie też z otwieraniem ePUB zabezpieczonego ADEPT-em i nie wymaga rejestracji urządzenia. Ale otwiera tylko te kupione u nich.


04 lis 2011 9:53:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
Rozumiem, że ten sam typ pliku może być różnie zabezpieczany. Zdziwiło mnie, że w pomocy w opisie dostępnych plików jest eczytnik i przy nim, że na tę platformę są epuby, a przy niektórych epub nie było ikonki eczytnika.


04 lis 2011 20:43:08
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
W Woblinku chyba chaos mają jakiś... Bo rozmawiałem z panem Robertem Chojnackim (Wyd. Otwarte/Woblink) przy okazji czekania w eBook-Cafe... I podniosłem właśnie tę kwestię contentu iPad-only. Co usłyszałem? Że nie, skąd, jest na wszystko, chyba, że ma filmy i multimedia, to wtedy jest na iPada. Więc nie wiem - komuś się chce kupić "Samsarę" za złotówkę i sprawdzić na iPadzie, czy faktycznie są tam jakieś filmiki?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 lis 2011 20:56:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
Zefiryn, zdaje się że podpowiedziałeś mi wyjaśnienie otwierania plików z ADEPT-em na smartofonie, przypuszczalnie aplikacja ściąga wersję pliku zabezpieczoną ADEPT-em Woblinku.


04 lis 2011 21:00:48
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
piotr.p42 napisał(a):
Zefiryn, zdaje się że podpowiedziałeś mi wyjaśnienie otwierania plików z ADEPT-em na smartofonie, przypuszczalnie aplikacja ściąga wersję pliku zabezpieczoną ADEPT-em Woblinku.

To raczej nie jest "ADEPT Woblinku", ale ich własne rozwiązanie. Stawiam na AES + ich własny system generowania klucza (i ot, cały sekret).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 lis 2011 21:04:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
Mori napisał(a):
piotr.p42 napisał(a):
Zefiryn, zdaje się że podpowiedziałeś mi wyjaśnienie otwierania plików z ADEPT-em na smartofonie, przypuszczalnie aplikacja ściąga wersję pliku zabezpieczoną ADEPT-em Woblinku.

To raczej nie jest "ADEPT Woblinku", ale ich własne rozwiązanie. Stawiam na AES + ich własny system generowania klucza (i ot, cały sekret).

No wiesz Mori "ADEPT Woblinku" to taki mój skrót myślowy :D


04 lis 2011 21:07:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2010 8:41:40
Posty: 4
Post Woblink - warto czy nie warto?
Witam, kupiłem Sansarę, w AppStore - cena tam 0,79 €, ale niestety nie mogę jej otworzyć na iPadzie2 z iOs 5.


05 lis 2011 15:14:17
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
jotewu napisał(a):
Witam, kupiłem Sansarę, w AppStore - cena tam 0,79 €, ale niestety nie mogę jej otworzyć na iPadzie2 z iOs 5.

Ta. A jak o tym wspomniałem dzisiaj panu z Woblinka (bo akurat inna osoba wczoraj na iPadzie 2 też miała taki problem) to stwierdził: "Problemy? A ile osób ma takie problemy? 10? 20? A aplikację pobrało paręset tysięcy!". Więc wiesz, oni tam ładują miliony złotych w developing tej aplikacji, nie oczekuj więc, że przejmą się kimś, kto kupił książkę za złotówę ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


05 lis 2011 20:47:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
Mori, kupilam i moge opisac a nawet zrelacjonowac fotkami jak to wyglada.
Fakt jest to ksiazka multimedialna, [bardzo dlugo sie sciaga], ale zawiera sporo bledow, bo rozumiem ze skoro mi sie sciagnela i otwiera to reszta bledow to juz nie aplikacja, tylko bledy skladu, sama ostatnio do ksiazki, ktora bede szykowac zainteresowalam sie multimediami w ksiazce, wiec tym bardziej dla mnie sa to bledy dosc razace,
pierwsza sprawa:
Obrazek

czyli brak miniaturek ktore kieruja do multimediow:

Obrazek

multimedia same calkiem przyjemne, nie sa to filmiki [moze i szkoda] sa to prezentacje ze zdjec z podkladem muzycznym.

Sprawa nastepna:
Obrazek

nie wyrzucone linki, ktore prowadza w dziwne miejsca, ten wyzej np wyrzuca nas z ksiazki i prowadzi do:
Obrazek

Ogolnie przeczytac nie zdazylam, wiec o ksiazce nic nie powiem, czytalm fragment nastepnej i wydal mi sie na tyle fajny, ze "poswiecilam" 1 zl ;), troche szkoda ze na ipadzie nie idzie czytac dlugo, wiec pewnie nie pochlone tej ksiazki jednego wieczoru, nawet jak na to zasluguje.
Same multimedia przyjemne, ale nie wiem czemu nie mozna byloby w wersji e-pub dla czytnikow szczegolnie, ze jesli ksiazka byla skladana w ID 5,5 to e-pub ten sam jest gotowy na inne urzadzenia, po prostu brakuje tylko multimediow i nawet wycina tego typu smieszne wpadki skladacza:

Obrazek

lub zamiescic je jako zbior fotek po prostu.
Co innego gdyby np wzbogacic ksiazke filmikami - to juz chyba tylko na razie aplikacje potrafia robic na ipada.

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


07 lis 2011 14:03:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2010 8:41:40
Posty: 4
Post Woblink - warto czy nie warto?
Mori, dostałem odpowiedź od supportu woblinka, że pracują na updatem aplikacji. Może to rozwiąże problemy. Z drugiej strony iOS 5, bo to chyba z nim nie jest kombatybilna aplikacja jest wsród deweloperów już prawie sześć miesięcy i był czas na przygotowanie. Oprócz tego, ze "Samsara" się nie otwiera jest wiele innych błędów np brak widoku kolumnowego w pozycji poziomej. Dla mnie najlepsze byłoby czytanie książek w Ibooks, która jest świetnym programem.


08 lis 2011 20:17:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2010 8:41:40
Posty: 4
Post Woblink - warto czy nie warto?
Dzisiaj wyszła aktualizacja woblinka, podobnie jak w poprzedniej wersji nie mogę uzyskać widoku kolumnowego w pozycji poziomej :(, Czy "przecalibrowanie" i czytanie w iBooks, ktora nie ma tej wady, jest przestępstwem, za książkę zapłaciłem normalną cenę?


12 lis 2011 0:25:17
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
jotewu napisał(a):
Czy "przecalibrowanie" i czytanie w iBooks, ktora nie ma tej wady, jest przestępstwem, za książkę zapłaciłem normalną cenę?

Przeczytaj sobie całkiem fajny tekst Anks: http://bookoteka.pl/magazyn/dozwolony-u ... ciagac-drm

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 lis 2011 0:29:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2010 8:41:40
Posty: 4
Post Woblink - warto czy nie warto?
Przeczytałem, "przecalibrowałem", czytam w iBook i jest ok. Dzięki Mori. Nie wiem na co liczy woblink tworząc, kiepską aplikację na IPada, w którym wygrana jest odgórnie świetna aplikacja.


12 lis 2011 14:55:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
W Woblinku dają 50 zł na zakupy, oczywiście nic za darmo, trzeba spełnić pewien warunek ;)


17 gru 2011 16:47:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie z księgarń oferujących ebooki są chyba najbardziej aktywni w zakresie różnych akcji cenowych. Wciąż jednak miewają pozycje, których czytanie nie "zdarza się wszędzie" bo na przykład teraz jest książka W. Manna "na promocji" ale znowu nie ma wersji na eczytniki :(

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


19 gru 2011 21:41:23
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron