Teraz jest 25 kwi 2024 12:14:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Robert Karjel 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 17:52:56
Posty: 56
eCzytnik: komputer, audiobook
Post Robert Karjel
Za chwilę ma się ukazać pierwsza książka tego autora w języku polskim, jednak ten Szwedki pisarz ma już kilka pozycji na koncie, dlatego zacznę od pytania. Czy miał już ktoś może przyjemność? :)

Dla tych co jeszcze nie znają autora:

Robert Karjel – autor czterech znakomitych sensacyjnych powieści – wie, o czym pisze. Jest podpułkownikiem w siłach powietrznych, pilotem helikoptera. Jako jedyny szwedzki wojskowy odbył przeszkolenie w amerykańskiej piechocie morskiej i pilotował amerykańskie śmigłowce szturmowe. Wiosną 2010 był odkomenderowany do Zatoki Adeńskiej, gdzie dowodził dywizjonem helikopterów zwalczających somalijskich piratów.

Książka, która za chwilę się ukaże, nie traktuje jednak o piratach :), a podejrzewam, że w nowocześniejszy wątek współczesnego terroryzmu. W "Szwedzie, który zniknął" ma być prowadzone śledztwo w sprawie obywatela Szwecji podejrzewanego przez FBI o zamach terrorystyczny.


12 lip 2013 14:16:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2011 10:27:31
Posty: 84
eCzytnik: iPad
Post Re: Robert Karjel
A czym się zajmują współcześni piraci?

Literatura faktu nie jest mi zbyt bliska przyznam, ale Severskiemu fajnie wyszło, więc ciekawa jestem Szweda.

_________________
Humor i cierpliwość to dwa wielbłądy, na których przemierzyć można wszystkie pustynie. (Phil Bosmans)


17 lip 2013 15:32:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 11:46:33
Posty: 26
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Robert Karjel
Ale drogowi piraci, czy Ci w internecie? Bo właściwie, jeśli to mamy na myśli to sama jestem piratem niestety :P
Czyli mówisz, że Szwed napisał książkę o terroryzmie? To w sumie ciekawe jaki mają punkt widzenia, patrząc na system w którym żyją.


23 lip 2013 5:22:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011 11:55:14
Posty: 34
eCzytnik: komputer
Post Re: Robert Karjel
Ciekawe, ciekawe :) Za chwilę ma sie ukazać, czyli kiedy - dość enigmatyczne stwierdzenie :)


23 lip 2013 15:01:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 11:46:33
Posty: 26
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Robert Karjel
wiQQ, wujek google wszystko Ci powie :) Nie wiem kiedy wyszła, ale książkę już można kupić w necie . :P


24 lip 2013 16:25:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2011 10:27:31
Posty: 84
eCzytnik: iPad
Post Re: Robert Karjel
Piratów internetowych na pewno więcej niż wodnych. Nawet znalazłam recenzję owego Szweda na od deski do deski - to raczej sensacja niż kryminał, ale intrygująca.

_________________
Humor i cierpliwość to dwa wielbłądy, na których przemierzyć można wszystkie pustynie. (Phil Bosmans)


25 lip 2013 15:49:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 17:52:56
Posty: 56
eCzytnik: komputer, audiobook
Post Re: Robert Karjel
teo-meteo- i masz rację, ale po części, bo według mnie to jest i sensacja i kryminał, a jak jeszcze się weźmie pod uwagę, niektóre kwestie ze szwedzkiej kultury, to nawet obyczajowa.
Nie chce wystawiać laurki Karjelowi, bo książkę ogólnie oceniam na bardzo dobrą. Na pewno chwali się jego styl: konkretny i precyzyjny, ale nie prymitywny. Jak się pozna głównego bohatera, to ciężko by przypuszczać, że książkę pisał wojskowy. :) Bo jest profesjonalistą, ale nie tzw, samcem superagentem jak James Bond. Jest po prostu ludzki, w dość nieludzkiej scenerii, jaka są wyspy, gdzie dochodzi do brutalnych przesłuchań, które pozwala omijać prawa międzynarodowe...)
Teraz to tylko mam nadzieje, że wydadzą w Polsce jego poprzednie książki.


06 sie 2013 12:02:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron