Teraz jest 18 kwi 2024 12:28:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Hugo 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2008 7:29:18
Posty: 28
Lokalizacja: UstroĂą
Post Hugo
Swojego czasu czytałem komiks pod tym właśnie tytułem. Akcja umieszczona jest w średniowieczu ale w komiksie istnieją jakby dwa światy. Rzeczywisty i magiczny. Bohaterem jest chłopiec trubadur który ma za przyjaciela niedźwiedzia. Towarzyszy im stworek "przeznaczenie" Hugo - Narcyz oraz wróżka Śliweczka. Komiks jest świetnie napisany oraz narysowany, zawiera dużą dawkę humoru (nie wiedziałem że życie trubadura może być takie ciekawe :mrgreen:) . Po prostu przyjemnie się go czyta i bardzo często wracam do niego. Mam niestety tylko 4 zeszyty a było ich 5.
1. Zaklęcie w Fasolę
2. Karzeł z Corneloup
3. Boska jabłoń
4. Zamek Mew
5. Błękitna perła
Czy ktoś wie czy są dalsze części? I jak wam się podobał ten komiks?

_________________
Obrazek


01 lip 2008 9:25:52
Zobacz profil
Post 
Komiks genialny! Pierwszy raz czytałem w głębokiej podstawówce, potem, po wielu latach, kupiłem na jakimś bazarze wszystkie pięć części połączone w całość. Od tej pory jest to lektura, do której wracam regularnie, zwłaszcza kiedy humor albo pogoda podłe :) Przede wszystkim urzekająca inwencja autora - te wszystkie stwory i stworki (latarenki, które zadawały zagadki z tomu "Błękitna perła" pamiętałem przez lata, nawet kiedy inne szczegóły zatarły się w pamięci). Drugą wielką zaletą jest strona wizualna - piękne plenery, postacie, kolory - cud, miód i orzeszki :) Do tego mnóstwo humoru najwyższej próby i drugi plan, w którym mimochodem potrafi się dziać bardzo wiele (przygody Biskota z kotami w "Zamku mew" :)). Całość to jeden wielki urok. Niestety, powstało tylko pięć odcinków - i to jest jedyna wada. Pozdrawiam innych czytelników Bedu :)


21 lip 2008 17:01:25
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2008 13:04:15
Posty: 29
Post 
Jakiś czas temu odnalazłem ten trochę zapomniany przeze mnie komiks na półce i przeczytałęm go ponownie. Rewelacyjne sie przy tym bawiłem bo zarówno oprawa graficzna jak i warstwa fabularna są najwyższej próby. Szybka akcja, ciekawe pastaci (szczególnie moja ulubiona Śliweczka i Narcyz)- po prostu super. Tak więc zapragnęłem dowiedzieć się czy od zamieszchłych czasów kiedy ten komiks czytałem pierwszy raz powstały jakieś nowe przygody dzielnego trubadura i tu niestety spotkał mnie srogi zawód gdyż okazało sie iż to już cała historia. Szkoda. Z całej serii chyba najbardziej podobał mi się karzeł z Corneloup - jakoś zawsze miałem słabość do gotyckich katedr :)


10 wrz 2008 19:14:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: