Teraz jest 25 kwi 2024 15:24:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Wybór dużego eCzytnika 9" 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Wybór dużego eCzytnika 9"
Witam
W perspektywie 2-3 miesięcy chcę kupić sobie eCzytnik. Pierwotnie myślałem o Kindle 3. Dzięki uprzejmości kolegi miałem możliwość poczytać trochę na nim. Zdałem sobie wtedy sprawę, że 6" to zdecydowanie za mało.
Jestem już po zwiadzie w Necie i wybrałem kilku faworytów. Urządzeń o takich parametrach nie ma zbyt wielu, więc i wybór nie był specjalnie trudny.
Na widelcu pozostały: Kindle DX, PocketBook Pro 902 oraz Asus DR-900. Rzekomo Kindle DX operuje na elektronice starszej generacji oraz jest dość mocno przywiązany do Amazona, Asus niby wyszedł, ale tylko na rynek azjatycki. Co do PB nie mam jakiś większych uwag, w tej chwili jest na przodzie.

Czy moglibyście podzielić się swoimi uwagami co do eCzytników takich rozmiarów? Generalnie nastawiłem sie juz na wydatek rzędu 1500 zł.
Czy czekać na Asusa? Odpuścić Kindle?


11 mar 2011 16:54:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Wybór dużego eCzytnika 9"
Asus DR-900 - czytnik wolny, słaba jakość wyświetlanego tekstu (ekrany Sipix nie wyglądają dobrze - ciemne tło, słaby kontrast). Tu masz wątek na jego temat z filmami.
inne-eczytniki-f152/asus-dr-900-komentarze-t8641.html

Pocketbook 902 (bez ekranu dotykowego) - dobra jakość wyświetlanego tekstu (ekran Vizplex) - w miarę dobre urządzenie z wciąż rozwijanym oprogramowaniem. Trzeba się jednak trochę natrudzić i pogrzebać w sieci, żeby optymalnie skonfigurować czytnik. Urządzenie ma zresztą duże możliwości konfiguracyjne i niedługo pojawi się sdk, co przyspieszy rozwój oprogramowania.
pocketbook-f169/

Kindle DX - bardzo dobry ekran pearl z najlepszym kontrastem. Niestety nie obsługuje pdfów tzn. obsługuje, ale tylko w podstawowym zakresie (Amazonowi nie zależy na tworzeniu oprogramowania do obsługi pdfów, a posiadacze Kindle Dx od miesięcy bez skutku czekają na aktualizację).
amazon-com-kindle-f146/czy-kindle-dx-ma-przyszlosc-t9474.html

Onyx Boox M90 - w najbliższych miesiącach pojawi się w Polsce nowy 9 calowy czytnik Onyxa z bardzo szybkim procesorem (800 MHz) i ekranem Vizplex (podobnie jak w Pocketbookach).Cena nie powinna przekroczyć ok. 1700 pln
onyx-boox-f162/onyx-boox-m90-t9421-15.html


11 mar 2011 17:24:28
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wybór dużego eCzytnika 9"
A propos wydatku, mam nadzieję że na okładkę masz też fundusze/pomysł?

Wybór zależy też trochę od tego co zamierzasz czytać. Pocketbook ma szerszy wachlarz formatów, ale do zwykłych PDFów kindle DX wystarczy.

A na takie rzeczy jak DR900 moim zdaniem nie warto się napalać póki nie będą dostępne w Europie, chyba że masz znajomych w Azji którzy Ci to przywiozą i pomogą w wypadku konieczności skorzystania z gwarncji, albo innych problemów :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 mar 2011 17:32:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Wybór dużego eCzytnika 9"
Generalnie - trudno mi powiedzieć jaki rodzaj literatury (czyt. formaty) będą u mnie najczęściej. Skłaniam się raczej ku beletrystyce. Literatura techniczna korci, ale tam jest zwykle dużo rysunków, schematów, fragmentów kodu (programista), etc. Co więcej - od literatury technicznej oczekuje szybkiego dostępu do interesujących mnie fragmentów, przerzucanie stron jest bolączką chyba wszystkich czytników. Nie mówiąc już nic o elektronicznej postaci co ciekawszych tytułów.

Co do okładki - moja Matka projektuje pokrowce na komórki. Ostatnio miałem w rękach okładkę z wysokiej jakości skóry na notatnik. Więc się tego nie obawiam. Choć metalowa obudowa/pokrowiec dodatkowo wzmocniłaby taki czytnik na czas podróży...

Kindle kusi - jakość obrazu na wersji 3 (6") był bardzo dobry. Tylko pytanie czy nie lepiej kupić coś nowszego, z mocniejsza elektroniką?
Chwilowo pozostaje przy PB 902...


11 mar 2011 18:38:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Wybór dużego eCzytnika 9"
PB 902 z aluminium sprawia wrażenie solidniejszego od plastikowego Kindle DX i są do niego przynajmniej wydawane jakieś aktualizacje oprogramowania. Poza tym w PB 902 masz trochę więcej obsługiwanych formatów niż w Kindle (np. epub, jeden z najpopularniejszych wśród nich), chociaż z konwersją nie ma zwykle większych problemów, zwłaszcza jeśli dotyczy to literatury beletrystycznej. Tu warto zaznajomić się z Calibre, darmowym programem do konwersji i obsługi różnych formatów tekstowych.

A tak przy okazji, jeśli masz możliwość, to może mógłbyś pokazać zdjęcia tych "pokrowców z wysokiej jakości skóry". Tu jest sporo osób, które często poszukują takich akcesoriów do czytników w przystępnej cenie. :)


11 mar 2011 18:56:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Wybór dużego eCzytnika 9"
Jakość nie jest najlepsza (komórka).
Obrazek
Obrazek

Co do tematu - czy jest sens inwestować w 3G? Czy WiFi nie jest swego rodzaju standardem (tzn. nie da się kupić nowego sprzętu BEZ tej funkcjonalności)? Nie ukrywam, że poza pobieraniem eBooków, nie mam pomysłów do czego by to więcej użyć. Nie oszukuję się, to ma być eCzytnik a nie tablet czy przenośna przeglądarka do WWW. Ja chce czytać książki, a nie bawić się kolejnym gadżetem.


11 mar 2011 19:25:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2010 13:46:09
Posty: 59
Post Re: Wybór dużego eCzytnika 9"
@T4ng10r podoba mi się ta okładka, mogę zapytać ile kosztuje ??
Jeśli chodzi o 3G to sam musisz zadecydować. Dla mnie pobranie ebooka przez komputer a potem podłączenie czytnika to żaden problem.


12 mar 2011 7:59:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Wybór dużego eCzytnika 9"
T4ng10r napisał(a):
Co do tematu - czy jest sens inwestować w 3G?


Ja również uważam, że czytnik ma służyć przede wszystkim do czytania, a kupowanie urządzenia z 3G jest raczej niepotrzebnym dodatkowym wydatkiem, zwłaszcza, że często ten internet w czytnikach działa wolno i z błędami, czyli nie tak, jakbyśmy sobie to wymarzyli.

P.S. Rzeczywiście ładne te pokrowce.


12 mar 2011 8:49:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Wybór dużego eCzytnika 9"
@raf8028: nie wiem co Ci odpowiedzieć. To był prezent, ten produkt jest kierowany głównie na rynek niemiecki (razem z pokrowcami na komórki).
Z tego co widzę to pokrowce skórzane chodzą średnio po 60$.
PS: Jednak zarzuciłem pomysł Mamie, zobaczymy co powie - może otworzy się w Polsce jakaś manufaktura ;) Dam Wam znać co i jak w tym temacie się ruszy.


12 mar 2011 11:46:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2011 18:39:00
Posty: 3
Post Re: Wybór dużego eCzytnika 9"
Mam podobny dylemat, onyx m90 bardzo kusi, ale doczytałem się na mobileread, że w stanach będą go mieć dopiero w 2-3 tygodniu maja... pewnie do Polski dotrze w czerwcu, a nawet lipcu. Nie wiem, czy opłaca się czekać, czy nie lepiej kupić pocketbooka. Mi z kolei jednak trochę zależy na notowaniu, a czytałem, że onyx będzie używać innego interfejsu dotykowego. Ciekaw jestem, czy będzie sprawniejszy od wacoma. Czy któryś z posiadaczy 903 mógłby się wypowiedzieć, czy da rade tym notować na wykładach? I jak to w końcu jest, czy mają w planach wydać software, dzięki któremu można notować na pdfach?


12 mar 2011 19:09:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Wybór dużego eCzytnika 9"
Ja opiszę z własnego doświadczenia. Miałem zamiar wybrać właśnie albo DX, albo 903 lub też czekać nie wiadomo do kiedy na M90. Trudno powiedzieć, kiedy się on pojawi (a i cena może okazać się rozczarowaniem), a czytnik chciałem mieć już. Wybrałem więc 903 (po tym, jak sobie poczytałem, że na DX z pdf-ami nie jest za dobrze jeśli chodzi o funkcjonalność). Moją recenzję znajdziesz w stopce.
Co do notowania na wykładach - nie wiem, czy to się Ci sprawdzi - ekran reaguje przy pisaniu rysikiem dość dobrze, da się notować - ale by był w stanie zastąpić tradycyjne notowanie na wykładach - w to wątpię. Po prostu nie zanotujesz na nim tekstu z tym samym tempem pisania, jak na wykładach, a ciut wolniej. Ja do notowania na studiach (jeszcze wtedy 903 nie miałem) korzystałem z notowania na laptopie.
Co do aktualizacji i notowania na pdf w 903 - gdzieś natknąłem się na info, że w marcu ta się pojawi (mam nadzieję, że to prawda, ale chyba tak powinno być - w końcu to nowy sprzęt i nad nim cały czas pracują). Do tego czasu nieźle sprawdza się alternatywna metoda notowania - robienie print screena zmodyfikowanym programem i po tym edycja z możliwością odczytu takich plików potem na kompie (zapisywane są jako jpg).
Ciekawi mnie bardzo to, czy po aktualizacji i obsłudze notowania na plikach pdf dało by się te notatki odczytać na kompie. Ma ktoś z tym doświadczenia, jak to wygląda na jakimś czytniku posiadającym taką funkcjonalność? Testowałem np Cover Story od Irivera i tam da się notatki oglądać na czytniku - a w celu odczytu na kompie trzeba kombinować na podobę tego, co jest obecnie na Pocketbooku 903 - na 903 najpierw się robi printa i na nim rysuje, a na Cover Story najpierw notujemy na pliku, a potem możemy zrobić printa strony w celu eksportu na kompa.

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


12 mar 2011 19:21:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2011 18:39:00
Posty: 3
Post Re: Wybór dużego eCzytnika 9"
Jak wypada Irex 1000s w porównaniu do Pocketbooka 903 pod względem szybkości działania? podoba mi się ze względu na to, że można po pdfach pisać i jest to zapisywane w czasie rzeczywistym.


14 mar 2011 22:36:08
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wybór dużego eCzytnika 9"
fakir napisał(a):
Jak wypada Irex 1000s w porównaniu do Pocketbooka 903 pod względem szybkości działania? podoba mi się ze względu na to, że można po pdfach pisać i jest to zapisywane w czasie rzeczywistym.

Poszukaj na forum. Kupienie ireksa potrafi zohydzić eczytniki na resztę życia. Potrafi zmieniać stronę kilka minut, zacina się i trzeba go ładować niemal non stop.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 mar 2011 22:52:19
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Wybór dużego eCzytnika 9"
t3d napisał(a):
Poszukaj na forum. Kupienie ireksa potrafi zohydzić eczytniki na resztę życia. Potrafi zmieniać stronę kilka minut, zacina się i trzeba go ładować niemal non stop.

I odwrotnie - kupienie DR1000S potrafi sprawić, że nie będziesz chciał nigdy innego notatnika. Rafał zresztą odnosił się kiedyś do zarzutów pliskena w kwestii zmiany strony/wieszania się itp.

Natomiast faktem jest, że to DR1000S może być obecnie niepewną inwestycją - IRX Innovations siedzi cicho, może być potem problem z ewentualnym supportem, aktualizacji też brak chyba.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 mar 2011 23:14:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Wybór dużego eCzytnika 9"
Jeśli M90 nie pojawi się w ciągu najbliższych tygodni, to zakupię PB 902/903.


24 maja 2011 21:58:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: