Teraz jest 19 kwi 2024 18:42:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Szukam pierwszego czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 15:29:07
Posty: 17
Lokalizacja: Warmia i Mazury
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3G
Post Szukam pierwszego czytnika
Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie.
Temat podobny do poprzednich, aż za bardzo, ale musicie mi wybaczyć, bo w temacie czytników jestem równie zielony jak trawa na wiosne, na którą większość już z utęsknieniem wyczekuje.
Poszukuje czytnika w miarę szybkiego i taniego w użytkowaniu. Papierowe książki sporo kosztują, a w bibliotekach często brakuje wielu tytułów, przez co jestem często zmuszany do czytania ebooków na telefonie, od czego dość szybko bolą oczy, a wada wzroku na tym się nie leczy. W związku z tym doszedłem do wniosku, że zakup czytnika na 2, 3 lata jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż zakup nowych szkieł, czy kilku książek miesięcznie...
Na oku mam kundelka 3, bez 3g, bo od tego mam telefon, a w weekendy komputer. Niestety nie mam pojęcia czy to wybór nierozsądny, a może aż nad to oczywisty? Klawiatura, którą oferuje w swoim sprzęcie amazon wydaje mi się zbędna i przez to nie jestem pewnien czy kupować. Może macie dla mnie jakieś inne propozycje? Kwota jaką dysponuję na dziś dzień to 600 zł, ale mogę dozbierać kilka stówek, ale nie widzi mi się przeznaczać więcej niż 800 zł na elektronikę, która być może mi się nie spodoba i wróce do papierowych wersji.

Pozdrawiam użytkowników! ;)


30 sty 2012 15:47:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Szukam pierwszego czytnika
Ja też 2 miesiące temu byłem zielony. Moja rada jest taka, abyś poświęcił godzinę czy dwie i poczytał trochę tego, co znajduje się na forum. Jest tam mnóstwo odnośników, można dowiedzieć się bardzo dużo. Ja dzięki temu już nie jestem zielony i gdyby nie kwestia finansowa, dawno kupiłbym czytnik.

Każdy musi sam podjąć decyzję. Na początku czytałem o kindlach. Jednak szybko je odrzuciłem. Są niewiele tańsze niż Onyx Booxy oraz lżejsze. Tyle plusów. W Onyx Booxach nie martwisz się praktycznie niczym. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Polsce. Na tym forum pełna pomoc, zarówno forumowiczów jak i przedstawiciela ArtaTech - bezcenne! W zasadzie zero problemów z odczytywanie formatów, bo czyta wszystko. Resztę wyczytasz na forum. Albo pytaj.

Ja zamierzam kupić A60. Można też się zastanowić nad X61s, ale różnica w tej chwili to 100zł (cena w vobis.pl to 759zł za A60), a w A60 masz dotykowy ekran (wg mnie dużo lepszy niż w i62, gdyż obsługa rysikiem - nic przypadkiem nie naciśniesz). A to, że bateria działa 2 tygodnie, a nie miesiąc? Hmmm... Myślę, że to i tak bardzo dużo.

Należy zacząć się martwić smartfonami działającymi jeden dzień. Po co supertechnologie w superurządzeniach, z których nie można korzystać, bo po chwili się rozładowują?


30 sty 2012 16:24:02
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Szukam pierwszego czytnika
@luFi: nie czytaj mądrali, którzy nie mieli w ręku czytnika - pożycz od znajomego, ktoś może ma - obejrzyj i wybierz.

W przypadku Onyxów martwisz się tylko tym, czy przypadkiem kolejne oprogramowanie nie popsuło czegoś w obsłudze czytnika, choć sam sprzęt jest oczywiście solidny. Najpopularniejszym obecnie modelem w Polsce jest Kindle 4 i dostaniesz go za około 530 złotych z przesyłką i wszystkimi opłatami.

Zależy oczywiście w jakim formacie masz książki, czy będziesz kupował - oferta księgarni jest coraz większa.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


30 sty 2012 16:58:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Szukam pierwszego czytnika
Dlaczego nazywasz mnie mądralą? Miałem w ręce zarówno kindla 3 jak i Onyx Booxa. A wszystko, co napisałem, w większości wyczytałem z forum. Czy cokolwiek, co napisałem, nie jest prawdą? Takie jest moje zdanie. Mam prawo je mieć. Na pewno się nie wymądrzam. Jeśli uważasz inaczej to po prostu wyraź opinię. Rzuć argumentem, a nie od razu "mądrala.


30 sty 2012 17:20:09
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Szukam pierwszego czytnika
Mieć w ręku != korzystać.

"Na początku czytałem o kindlach. Jednak szybko je odrzuciłem. Są niewiele tańsze niż Onyx Booxy oraz lżejsze." - świadczy to o tym, że nie wiesz, czym różni się Kindle od Booxów. I tyle. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


30 sty 2012 17:22:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 15:29:07
Posty: 17
Lokalizacja: Warmia i Mazury
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3G
Post Re: Szukam pierwszego czytnika
Nie będę kupował. Mam sporo ebooków i nie jestem zwolennikiem ACTA :D.
Co do zmartwień o gwarancje kundelka... Podobno wiosną doczekamy się w Kraju nad Wisłą Amazonu, więc to mnie zbytnio nie martwi.
Niestety nie mam możliwości obmacania żadnego czytnika, ponieważ mieszkam w niewielkim mieście, a większość znajomych do czytających nie należy. Wacham się między Iriverem Story HD, a kundelkiem 3. Czytam już drugi dzień o czytnikach, ale bez macania wiele i tak się nie dowiem :)
Dlatego liczę na pomoc doświadczonych użytkowników, bo sam mogę pomóc jedynie wymieniając opcje, na których mi zależy, a na których nie.
Do potrzebnych zaliczam widoczność w słońcu, co ma większość czytników, możliwość modyfikowania, popularność sprzętu możliwość odtwarzania audiobooków na słuchawkach, szybkie przewijanie stron, wagę nie większą niż 400 g i wyświetlacz wielkości strony z tradycyjnej książki. Nie wymagam wifi, 3g, klawiatury i dotykowego ekranu. Do internetu zakupiłem smartfona i nie potrzeba mi do tego czarno-białego, niewiele większego wyświetlacza bez obsługi flasha.


30 sty 2012 17:25:01
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Szukam pierwszego czytnika
Story HD - rozdzielczość przyda się, jeśli masz sokoli wzrok i czytasz PDF bez przerabiania. Jeśli masz np. książki w DOC/EPUB/MOBi - co oznacza że będziesz miał tekst większy niż miniaturowy - to wystarczy standardowa rozdzielczość 800x600 - tym bardziej że Iriver wyższą rozdzielczość okupił starszym ekranem z gorszym kontrastem.

MP3 na większości czytników wypada słabo, więc moim zdaniem to też powinna być funkcja, do której wykorzystasz telefon/odtwarzacz, jeśli ew. potrzebujesz syntezy mowy, to rozważ Booxa (polska) albo Kindle Keyboard (angielska).

Wielkość wyświetlacza - wyboru nie masz, bo w budżecie który podałeś pozostaje 6". Ale tekst w książkach elektronicznych można swobodnie powiększać, więc nie powinno tu być problemu.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


30 sty 2012 17:33:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 15:29:07
Posty: 17
Lokalizacja: Warmia i Mazury
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3G
Post Re: Szukam pierwszego czytnika
Boox X61S podoba mi się wizualnie, no i serwis oraz pomoc producenta... Ten czytnik jest bardzo ciekawy, tylko mało o nim wiem. Jak to jest z ustawianiem opcji i czcionek pod siebie? Czy ma on wifi? Czy jest lepszy od kundla? Który jest wygodniejszy w obsłudze?


30 sty 2012 23:39:53
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Szukam pierwszego czytnika
Vroo napisał(a):
W przypadku Onyxów martwisz się tylko tym, czy przypadkiem kolejne oprogramowanie nie popsuło czegoś w obsłudze czytnika, choć sam sprzęt jest oczywiście solidny.

Nie przesadzajmy, Vroo, aż tak źle z tym oprogramowaniem nie jest. Zresztą - aktualizacje są tutaj, w przeciwieństwie do Kindle z aktywnym dostępem do Sieci, opcjonalne. Zatem nie trzeba się niczym martwić.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


31 sty 2012 7:40:59
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Szukam pierwszego czytnika
Oj tam Mori, dobrego trollingu nie poznajesz :)

@Lufi: o X61s trochę pisałem tutaj:
http://swiatczytnikow.pl/czytnikowe-now ... -krakowie/
Nie ma WIFI, trochę też chyba oszczędzono na obudowie, zrobiła na mnie kiepskie wrażenie. Z Booxów najbardziej mi się podoba A60, również pod względem wykonania. Nie bawiłem się jednak tym najnowszym z dotykiem.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


31 sty 2012 8:39:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2011 14:15:14
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Szukam pierwszego czytnika
Skoro tak naprawdę nie potrzebujesz niczego co jest w kindle 3, kup sobie kindle 4 classic, na allegro nowy z reklamami dostaniesz za trochę ponad 400 zł, a 300 zł które ci zostanie w kieszeni wydasz na coś ciekawszego.

W kindlu otrzymujesz jakość sprzętu taką samą, a wielu przypadkach lepszą niż w dwukrotnie droższym sprzęcie, natomiast ograniczenia związane z softem (głównie obsługa formatów) w użytkowaniu na co dzień to tak drobny niuans, że aż niewarty wspominania.


31 sty 2012 13:17:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Szukam pierwszego czytnika
Jeśli decydujesz się na Kindla to oznacza:
że:
- będziesz musiał konwertować pliki w formatach innych niż mobi i txt
- będziesz musiał zaopatrzyć się w porządną lupę do czytania pdfów
- legalnie i po bożemu nie otworzysz plików zabezpieczonych Adobe DRM
- nie będziesz miał polskiego menu, chyba się dokonasz zmian, które będą skutkować utratą gwarancji.

Oceń Sam czego potrzebujesz i ile kasy możesz wydać.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


31 sty 2012 18:49:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 15:29:07
Posty: 17
Lokalizacja: Warmia i Mazury
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3G
Post Re: Szukam pierwszego czytnika
A więc X61s odpada, a X60 wykracza poza mój budżet. Zostaje mi do wyboru droższy A60 z ivoną i gwarancją realizowaną od ręki i tańszy Kindle 4 z brakiem polskiego języka, konwersacją plików i praktycznie bez gwarancji zamawiając przez allegro... Sam już nie wiem teraz.


31 sty 2012 19:28:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Szukam pierwszego czytnika
@Alcek
Konwersja na mobi przez Calibre zajmuje często mniej czasu niż skopiowanie książki na czytnik...
Co do lupy do czytania PDF-ów, to chyba nie próbowałeś sam czytać na Kindle'u - ja na KT nie miałam problemów nawet bez landscape mode, a co dopiero po dodaniu go sobie tym mp3 hack :P
W kwestii polskiego menu - no cóż, to kwestia gustu, ale mnie w elektronice denerwuje używanie sztucznie brzmiących polskich terminów i dlatego wolę menu po angielsku.

A w kwestii adobe DRM zgadzam się na całej linii - nie uważam się za kompletnego ignoranta w dziedzinie komputerów, ale do tej pory nie udało mi się skonwertować Cmentarza w Pradze kupionego z dobry miesiąc temu...


31 sty 2012 20:19:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 15:29:07
Posty: 17
Lokalizacja: Warmia i Mazury
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3G
Post Re: Szukam pierwszego czytnika
W takim razie z niechęcią wykluczam kundelka. A czy może I62 będzie lepszy dla mnie od A60? I czy A60 i 60 to ta sama wersja?


31 sty 2012 21:28:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: