Teraz jest 24 kwi 2024 23:09:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Ja polecam Ci Onyxa boox A60. Jeden z lepszych czytników, jest teraz w promocji na Allegro za 599zł. Ja nie zamieniłabym go na żadnego innego Kundla (Kindle) czy Pocketbook'a, ale wiadomo, każdemu przypada do gustu co innego. Najlepiej sprawdzić taki czytnik na żywo w rękach, wiem po sobie. Na pewno nie jest, przynajmniej według mnie, wygodna klawiatura przy czytniku, stwarza dyskomfort. Onyxa możesz zobaczyć w Vobisie i przetestować tam na miejscu, Prestigo i kilka innych, w niektórych lepiej zaopatrzonych Empikach.


10 kwi 2012 18:41:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Ok, więc pójdę do Vobisa i poproszę o zaprezentowanie mi Onyxa :)
Ogółem to w Sferisie znalazłam tego Prestigio za 599zł. Napisałam do nich czy w sklepie stacjonarnym mają go, odpisali mi, że jest tylko na zamówienie ale w cenie 599zł, jednak aby zamówić muszę zapłacić 10% wartości.. Eee.. :? Tylko, że ja może najpierw chciałabym go obejrzeć, a nie kupować w ciemno. Dziwne.

A mógłby ktoś porównać tego Onyxa z tym Prestigio? Zasadnicze różnice, plusy, minusy? Bo tak na prawdę to się waham między tymi dwoma, być może dlatego, że tylko takie byłyby dostępne od ręki..


10 kwi 2012 19:12:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Kupowanie przez Internet nie boli, nie gryzie, a często jest tańsze. Nie bój się tego, a będziesz miała dużo większy wybór. A na Wifi w czytniku, tak jak już było wcześniej pisane, się nie nastawiajcie. To jest bajer, na pewno się zawiedziecie.

A jeśli nie wiesz, co to jest e-ink, to skąd wiesz, że chcesz czytnik (z e-inkiem zakładam)?

Wpisz choćby w wikipedię a oprócz tego w youtube, tam jest mnóstwo filmików prezentujących i porównujących różne modele. Najwięcej pewnie kindli, ale inne też są.


10 kwi 2012 19:48:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Owszem, kupowanie przez internet nie boli, oj i niejednokrotnie jest tańsze - robię inne zakupy w sklepach internetowych, ale ciężko kupić coś, czego się nie miało w ogóle w ręku. Jakbym dostała model w sklepie stacjonarnym, na który jestem zdecydowana, to mogłabym go zamówić przez internet, ale w ciemno, ryzykować nie mogę.

Tak jak pisałam - w kwestii czytników, jestem kompletnie zielona :) Ot przyszło mi dopiero teraz do głowy, że taki sprzęcik może ktoś już wynalazł, wpisałam w wyszukiwarkę - a jak! jest! :) Jednak jest tyle modeli, tyle haseł, całkowicie dla mnie niezrozumiałych, że się pogubiłam, postanowiłam na własną rękę nie szukać, tylko napisać tu i zdać się na Wasze opinie :)

Poczytałam parę recenzji i nic tak na prawdę nie wynikło, bo każdy swoje chwali. Ten ma Onyxa, chwali Onyxa, ten ma Prestigio, to chwali swój sprzęt. Kto ma model dotykowy powie, że jest ok, a kto ma tradycyjne przyciski, stwierdzi, że pracować się też na tym da, bez żadnego wysiłku :) Zwłaszcza, gdy to jest pierwszy czytnik, długo wybierany :) Chyba, że ma parę sprzętów, to wtedy można porównywać. No mianowicie, chyba każdy sprzęt z tej wyższej półki nie jest do kitu, czytać się da, kwestia tylko czy ma dodatkowe bajery.

Trochę się już nauczyłam :) Wiem już co to jest e-ink, a czytnik chcę mieć, bo to by mi ułatwiło studiowanie :) Oczywiście pooglądam na necie o tych czytnikach, jednak jakby ktoś mi tak ładnie zestawił plusy i minusy jednego sprzętu i drugiego to byłoby bardzo fajnie :)

Kwestia tylko czy w Onyxie da się tą cyrylicę załatwić. To dla mnie ważne :)


10 kwi 2012 20:07:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Tak jak napisałem na pierwszej stronie, w onyxie możesz pisać rosyjską cyrylicą. Jest też jakiś podstawowy słownik ros-pl.


10 kwi 2012 21:19:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Przepraszam, przeoczyłam, że w booxie też jest ta możliwość :)

Obejrzałam za radą filmiki o tych czytnikach i faktycznie - Boox a60 wygląda świetnie wizualnie, jak i w użytkowaniu :)


10 kwi 2012 21:49:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
W niektorych sklepach mozesz zwrocic ,jesliby Ci sie nie spodobal. Zapraszam na www.redcoon.pl jest tez mozliwosc zakupu na raty. Dobry sklep, wart polecenia. W euro widzialam na stronie, ze onyxa nie maja juz dostepnego, a slyszalam ze vobis sprzedaje onyxa 60 jako nowszy model a60. Na allegro jest teraz fajna promocja ja ten czytnik, z ktorej ja skorzystam.


11 kwi 2012 9:24:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
catty, Może jednak warto zainteresować się chociażby taką ofertą.
http://allegro.pl/nowy-amazon-kindle-4- ... 12415.html
Szczerze mówiąc, nie wiedziałem że za takie pieniądze da się kupić Kindle prosto z Polski.


11 kwi 2012 11:46:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Tylko z tego co się orientuję ten Kindle nie obsługuje kart pamięci i nie odtwarza audio. Ale fakt cena bardzo fajna.
Czyli vobis sprzedaje nie ten model co jest napisane?


11 kwi 2012 14:31:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Catty - po co Ci karta pamięci? Czy jest naprawdę potrzebna? Wrzucisz wszystko na czytnik przez kabel USB. Pamięci wew. masz co najmniej 2GB - na książki to aż za dużo.
To ma być czytnik książek czy multimedialny kombajn? Audio to bonus.
Jako czytnik liczy się tylko urządzenia wyposażone w ekran eInk (np. typu Vizplex czy nowszy Pearl). Pozostałe - jak Trekster czy iPody/Pady - to LCD. efekt jak przy monitorze komputera.
Z całej dyskusji to widzę, że podchodzisz do tego jak do jeża.
Chcesz czytnik do literatury rosyjskiej. Wybierasz: Kindle, Onyx Boox lub Pocketbooki. Każdy LEPIEJ lub GORZEJ da Ci to czego oczekujesz.
Umów się z kimś np. z forum by się spotkał z Tobą i pokazał Ci czytnik, skoro filmiki, opisy i recenzje na necie w niczym Ci nie pomagają.


11 kwi 2012 16:43:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
T4ng10r napisał(a):
Catty - po co Ci karta pamięci? (...) Wybierasz: Kindle, Onyx Boox lub Pocketbooki. Każdy LEPIEJ lub GORZEJ da Ci to czego oczekujesz.


Catty studiuje filologię rosyjską i wydaje mi się, że fajnie mieć przy sobie wiele książek, też w formacie pdf (o czym wspominała już na początku dyskusji)
Czyli pomysł z dogrywaniem książek (też pdf czyli bywa że sporych plików) przez USB i kasowanie ze względu na brak miejsca w urządzeniu bez karty (Kindle) nie jest najlepszy... Podobnie jak wybór (do pdf-ów) Kindla (brak w nim Reflow http://wiki.mobileread.com/wiki/PDF#Reflow oraz "obracania ekranu")


11 kwi 2012 19:01:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Catty, tak mi mówił u nich sprzedawcca. Z reszta nawet w salonie , w którym dotykalam onyxa było napisane, iż to a60 , a okazało sie, ze to 60. Nie wiem, moze akurat mi sie tak felernie trafilo z ich salonem, nie chce oczerniac calej firmy. Ale facet mowil, ze to producent wprowadzil ich w blad, a oni klijentow...


11 kwi 2012 19:05:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
kajetan365 napisał(a):
Tak jak napisałem na pierwszej stronie, w onyxie możesz pisać rosyjską cyrylicą. Jest też jakiś podstawowy słownik ros-pl.

Ale należy mieć na uwadze, że "pisanie cyrylicą" to nie edytowanie tekstów (np. książek itp.)
Taką możliwość dają (chyba) tylko czytniki (zrootowane) z Androidem i dogranymi programami.
Czyli Boox ani Kindle takiej funkcjonalności nie uzyskają...


11 kwi 2012 19:07:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Wiem, za dużo wymagam i mam za swoje. Przepraszam, ja się po prostu na tych czytnikach nie znam :oops: Myślałam, że im więcej funkcji tym lepiej, a przecież to nie do tego służyć ma.
Otóż byłam dziś w Vobisie - pokazali mi tego Onyxa, i już wiem, że żadnego wifi nie chcę. Odświeża się co sekundę i na żadne facebooki czy inne wejść się nie da. Szkoda nerwów i pieniędzy.
Był jeszcze Onyx w Vobisie za 499zł. Bez wifi i dotyku, ale z audio. Nie wiem tylko jaki to model.
W MediaMarkcie nie było nawet mowy, żeby mi otworzyli którekolwiek pudełko z Prestigio. A było tam chyba 5 rodzai.
W Sferisie i Euro znalazłam Prestigio per3172b, ale to chyba nie wyświetlacz e-ink.
A w empiku Iriver, ale to bez audio i Trekstor..

Chyba tego Onyxa bym wybrała za 499zł.. ( to chyba ten - http://vobis.pl/oferta/notebooki_i_tabl ... _x61e.aspx ) Co sądzicie?


11 kwi 2012 19:14:47
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
ejek napisał(a):
Podobnie jak wybór (do pdf-ów) Kindla (brak w nim Reflow http://wiki.mobileread.com/wiki/PDF#Reflow oraz "obracania ekranu")

Akurat w classic obracanie jest. W touch obecnie go nie ma. Mają niedługo dodać.

Z onyksa powinnaś być zadowolona. Jest dystrybuowany w Rosji i producent dba o ich potrzeby.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 kwi 2012 19:20:42
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: