Teraz jest 19 kwi 2024 10:42:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
krótka piłka - wybór spośród czterech 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2011 12:17:49
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: krótka piłka - wybór spośród czterech
Posiadam Kindle Classic. Jeśli będziesz chciał używać czytnika do książek literatury 'fachowej' tzn, w formacie PDF to czeka Cię niemiła niespodzianka. Osobiście poległem na kilku książkach i efekt przerabiania PDF --> mobi jest beznadziejny. Poszukaj na forum, jest mnóstwo postów napisanych przez użytkowników w tej sprawie.

_________________
...Umrzemy i to czyni z nas szczęściarzy. Większość ludzi nigdy nie umrze, ponieważ nigdy się nie narodzi. Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz być na moim miejscu, ale w rzeczywistości nigdy nie przyjdą na ten świat, jest zapewne więcej niż ziaren piasku na pustyni. Wśród owych nienarodzonych duchów są z pewnością poeci więksi od Keatsa i uczeni więksi od Newtona. Wiemy to, ponieważ liczba możliwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewyższa liczbę ludzi rzeczywiście żyjących. Świat jest niesprawiedliwy, ale cóż, to właśnie myśmy się na nim znaleźli, ty i ja, całkiem zwyczajnie...
Richard Dawkins - Rozplatanie tęczy, 1988


26 paź 2012 8:58:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 paź 2012 22:48:14
Posty: 15
Post Re: krótka piłka - wybór spośród czterech
Nie, zamierzam czytać na nim tylko beletrystykę, ebooki.
Wpadł mi w oko prestigio5162b - widziałam w saturnie, zawiesił się jak siemasz i nie można było nic zobaczyć ale :D spodobał mi się.


26 paź 2012 15:01:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: krótka piłka - wybór spośród czterech
No to jeśli tylko beletrystykę, to nie masz się za bardzo czym martwić.
Co do ekranu dotykowego - jest to kwestia upodobań. Ja też długo się łamałam nad ekranem dotykowym, ale w końcu zrezygnowałam i z doświadczenia teraz już wiem, że tak na prawdę dotyk nie jest do niczego potrzebny przy czytaniu książki. Uwielbiam ekrany dotykowe w telefonach itd, ale w czytniku jest zbędny. Dużo ważniejsze są moim zdaniem boczne klawisze do przerzucania stron - to jest dopiero wielka wygoda. :)


27 paź 2012 13:45:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: krótka piłka - wybór spośród czterech
BabyJane napisał(a):
Co do ekranu dotykowego - jest to kwestia upodobań. Ja też długo się łamałam nad ekranem dotykowym, ale w końcu zrezygnowałam i z doświadczenia teraz już wiem, że tak na prawdę dotyk nie jest do niczego potrzebny przy czytaniu książki. Uwielbiam ekrany dotykowe w telefonach itd, ale w czytniku jest zbędny. Dużo ważniejsze są moim zdaniem boczne klawisze do przerzucania stron - to jest dopiero wielka wygoda. :)


Używam dwóch czytników - jeden z klawiszami; drugi bez i z ekranem dotykowym. Teraz już wiem, że to dotykowe przełączanie kartek to jest dopiero wygoda i klawisze nie są mi do niczego potrzebne :) Kwestia upodobań, oczywiście.


27 paź 2012 14:26:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: krótka piłka - wybór spośród czterech
Wydaje mi się, że upodobań i tego gdzie go użytkujemy. Bo np. jadąc autobusem fajniej mieć przyciski, trzymając czytnik w jednej ręce można przerzucić stronę nie puszczając się poręczy. Za to dotykowy świetnie pomaga przy poruszaniu się po menu, zaznaczaniu itp. A użytkując bardziej stacjonarnie (niekoniecznie w domu, po prostu na siedząco) przerzucanie stron dotykiem nie przeszkadza, ale to tylko moje spojrzenie na ten temat :)

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


27 paź 2012 14:49:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: krótka piłka - wybór spośród czterech
A wracając do tematu - nie ma co tak przeżywać zakupu czytnika; on nie jest na wieczność :) 2-3 lata może - technologia tutaj dynamicznie się zmienia i myślę, że warto na teraz kupić to co najporęczniejsze i z najlepszą jakością ekranu. te bajery - może i owszem czasami przydatne - ale z czasem marginalnie używane.

reasumując - dobra jakość czytania, poręczny i z wydajną baterią; to jest ważne.

mam Onyxa z bajerami (którego lubię) i Kindle Touch. zdecydowanie KT mi leży i nie sięgam już do Onyxa. Onyx lepiej wypada z PDF (Reflow); ale umówmy się, że pdf na 6 calowym ekranie to ostateczność. książki kupuję on-line i nie ma absolutnie żadnych problemów z dostępnością mobi. a format epub szybko możne przepuścić przez calibre.

ale śledzę nowości zarówno pod stronie Amazon jak i Onyx i dobrze, że mamy wybór (plus inne firmy).

;)

p.s jak pisałem, skomplikowane pdfy na żadnym 6 calowym ekranie nie będą dobrze wyglądać - natomiast proste, nawet z obrazkami owszem. tutaj jest przewaga Onyxa z jego funkcją reflow. ale - istnieje błyskawiczne i proste rozwiązanie dla Kindle: wystarczy wysłać do niego email z pdf'em; w temacie umieścić słowo "convert". amzaon zrobi konwersję w locie pdf'a do formatu mobi, a ten automatycznie pobierze się na naszym Kindle poprzez wifi. działa :)


27 paź 2012 16:35:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: krótka piłka - wybór spośród czterech
traju napisał(a):
Wydaje mi się, że upodobań i tego gdzie go użytkujemy. Bo np. jadąc autobusem fajniej mieć przyciski, trzymając czytnik w jednej ręce można przerzucić stronę nie puszczając się poręczy. Za to dotykowy świetnie pomaga przy poruszaniu się po menu, zaznaczaniu itp. A użytkując bardziej stacjonarnie (niekoniecznie w domu, po prostu na siedząco) przerzucanie stron dotykiem nie przeszkadza, ale to tylko moje spojrzenie na ten temat :)



Celem zdementowania pewnych plotek na temat posługiwania się czytnikiem dotykowym oburącz :twisted:

ObrazekObrazek


27 paź 2012 19:30:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 paź 2012 22:48:14
Posty: 15
Post Re: krótka piłka - wybór spośród czterech
Witam,
a więc decyzja podjęta [werble] . . .
Wybór padł na Kindle 5. Już było pierwsze zapoznanie. Jestem zachwycona :D
Co mnie przekonało do Kindla? Może niezdecydowanym to ułatwi:
- przede wszystkim realizacja gwarancji, chociaż mam nadzieję, że nie będę musiała tego sprawdzać
- prostota urządzenia
- wygląd (elegancki, prosty)
Po pierwszym macanku przemówiło do mnie WiFi, że jest przydatne (wysyłanie książek na maila).
Konwersja książek nie nastręcza wielu problemów, ale trzeba pilnować plików - mnie się parę razy zdarzyło, że miało być przekonwertowane, wchodzę w folder a tam nie było pliku .mobi.


05 lis 2012 23:18:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: krótka piłka - wybór spośród czterech
ewenement napisał(a):
Po pierwszym macanku przemówiło do mnie WiFi, że jest przydatne (wysyłanie książek na maila).

Dlatego ja właśnie również wybrałem Kindle. :)

Możesz uściślić, czy chodzi o wersję z klawiszami?

ArtS


11 lis 2012 13:49:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: