Teraz jest 29 mar 2024 11:00:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Jestem prawie zdecydowana 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 9:48:19
Posty: 14
eCzytnik: onyx boox A60
Post Jestem prawie zdecydowana
jestem na 99 % zdecydowana na zakup czytnika onyx boox 60 mam jednak jedno pytanie z nim związane , otóz dostałam od znajomej pokażną paczkę e-booków w formacie pdf jednak w sporej wiekszości są to e-booki pościągane z chomików w związku z tym moje pytanie czy na waszych czytnikach owe chomikowe e-booki można otworzyć i przeczytać ? czy raczej jest z tym problem ?


03 gru 2011 13:48:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Jestem prawie zdecydowana
"e-booki pościągane z chomików" to generalnie pirackie śmieci, wytwarzane przez amatorów najprzeróżniejszymi metodami, niektóre z tych PDF-ów mogą być nawet zawirusowane (!); ze śmieciami internetowymi jest tak samo jak ze śmieciami w pergoli przed blokiem - smakosze borygo chwalą je sobie, ale co się tak naprawdę znajduje w chlebusiu znalezionym przed śmietnikiem i z jakim żołądkiem jest on kompatybilny tego nie wie nikt


03 gru 2011 14:23:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 13:26:51
Posty: 46
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Jestem prawie zdecydowana
Pdfy się słabo czyta an 90% czytników. Dodatkowy problem to bardzo niska jakość wielu pdfów z chomika, tak niska, ze większość automatycznych konwerterów ich nie skonwertuje - bo są to obrazy stron a nie tekst. Na pdfy najlepszy sposób (ale wymagający trochę pracy i ciutkę obycia z komputerem) to odczytać w programie OCR, zapisać w HTML, poprawić w edytorze html, i skonwertować mobipocketem.

_________________
Zapraszam w Karkonosze! Cisza i spokój... Domki w górach


03 gru 2011 14:25:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 9:48:19
Posty: 14
eCzytnik: onyx boox A60
Post Re: Jestem prawie zdecydowana
wiecie pytam gdyż przez kilka dni miałam do przetestowania czytnik z ,,niższej półki " niż onyx i na około 30 chomikowych pdf był problem tylko z jednym który co prawda dał się otworzyć ale był to niestety skan książki więc był na tyle nie wyrażny że nie dało sie go odczytać reszta bez problemu , przewijanie stron , powiększenie czcionki


03 gru 2011 15:00:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Jestem prawie zdecydowana
Bromber123 napisał(a):
wiecie pytam gdyż przez kilka dni miałam do przetestowania czytnik z ,,niższej półki " niż onyx i na około 30 chomikowych pdf był problem tylko z jednym który co prawda dał się otworzyć ale był to niestety skan książki więc był na tyle nie wyrażny że nie dało sie go odczytać reszta bez problemu , przewijanie stron , powiększenie czcionki
Dokładnie tak samo jest na BOOX-ie - różne PDF-y czytają się dobrze, zwłaszcza w trybie "reflow", poza tymi, które są skanami i zawierają po prostu obrazki książki a nie tekst. Da się też to czytać ale w poziomie i trzeba sobie przesuwać (najlepiej rysikiem) strony, ekran za ekranem co jest podobne do oglądania obrazków a nie wygodnym czytaniem, tak jak normalnych e-książek ;)

PS. Teraz BOOX-y są w różnych promocjach, wszystkie modele, a nawet któreś A60 mają być z ekranem Pearl.

_________________
W Obrazek też ;)


03 gru 2011 18:12:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 9:48:19
Posty: 14
eCzytnik: onyx boox A60
Post Re: Jestem prawie zdecydowana
no i o to mi chodziło najważniejsze żeby czytał większość tego co mu nawrzucam , teraz to już nie mam całkowicie żadnych zastrzeżeń co prawda nie cierpię ekranów dotykowych w telefonach komórkowych ( mam i strasznie z nim sie męczę ) ale myślę że z czytnikiem nie będzie takiego problemu :lol:
ciekawa jeszcze jestem czy na ekran czytnika można nakleić folię ochronną tak jak w telefonie komórkowym ? czy raczej mija to się z celem ?


03 gru 2011 20:58:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Jestem prawie zdecydowana
A przed czym chciałabyś go chronić? Przed pęknięciem folia nie pomoże, a nie kurzy się i nie brudzi jakoś szczególnie, to łatwo wyczyścić i nie szkodzi urządzeniu.


03 gru 2011 21:56:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 9:48:19
Posty: 14
eCzytnik: onyx boox A60
Post Re: Jestem prawie zdecydowana
przed zarysowaniem oczywiście :lol: , wyobrażam sobie że taki ekran w booxie rysuje sie tak samo jak w telefonie komórkowym na allegro sprzedają folie ochronną na kindle 3 więc może sie jednak przydaje ?


03 gru 2011 22:14:47
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jestem prawie zdecydowana
To, że sprzedają naiwnym (wybaczcie mi to wy, którzy kupiliście takowe folie) nie oznacza, że są tego warte. Szkło w eCzytnikach jest wrażliwe - ale głównie na uderzenia, a przed tym folia nie ochroni. Do tego może Ci jeszcze zmniejszyć kontrast i ogólnie obniżyć wrażenia z użytkowania. Jest zupełnie zbędna.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 gru 2011 0:13:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 9:48:19
Posty: 14
eCzytnik: onyx boox A60
Post Re: Jestem prawie zdecydowana
no to chyba nie potrzebuje folii :?


04 gru 2011 9:16:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Jestem prawie zdecydowana
Bromber123 napisał(a):
no to chyba nie potrzebuje folii :?
Również moim zdaniem folia na ekranie czytnika z e-ink, jest zupełnie zbędna ;)

_________________
W Obrazek też ;)


04 gru 2011 12:26:59
Zobacz profil WWW
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: Jestem prawie zdecydowana
Ja do "konserwacji" ekranu w moim Onyx-ie używam ściereczki, która była załączona do kupionej jakiś czas temu... lornetki. Ale mam wersję "bezrysikową", więc do usunięcia są tylko smugi po "przypadkowych" paluchach :D

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


05 gru 2011 13:24:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 9:48:19
Posty: 14
eCzytnik: onyx boox A60
Post Re: Jestem prawie zdecydowana
oglądałam mój tłumacz językowy który również ma w zestawie piórko do obsługi menu na ekrenie , tłumacz ma juz kilka lat i ekran jest nie porysowany co prawda nic piórkiem sie na nim nie pisze służy tylko do wyboru opcji ale myślę że onyxowi też nie powinno sie nic stać :)

tu jest napisane że A60 ma teraz ekran Pearl

http://forum.eksiazki.org/onyx-boox-f162/forum-onyx-boox-aktualnosci-i-promocje-t10561.html

i znów mam kłopot brać tego z Pearlem czy bez ? upatrzyłam sobie onyxa w innym sklepie niź Vobis ale tamten nie ma Pearla jest 18 zł droższy niz ten z Vobisu ale za to ma gwarancję przedłużoną na kolejny rok więc łącznie 2 lata na forum czytałam że sprzedawcy oferują przedłużoną gwarancje bo..sprzęt jest po prostu dobry ;)

To jak brać tego z Pearlem z Vobisu ? Skoro jeszcze nie kupiłam to pewnie brać z Vobisu :D :?


06 gru 2011 10:31:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 9:48:19
Posty: 14
eCzytnik: onyx boox A60
Post Re: Jestem prawie zdecydowana
I po sprawie czytnik kupiony :) ten z Pearlem ;)


06 gru 2011 18:27:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 9:48:19
Posty: 14
eCzytnik: onyx boox A60
Post Re: Jestem prawie zdecydowana
tak kupiony ale długo sie nim nie nacieszyłam , właśnie go zepsułam :[ :cry: wiem co zrobiłam ale bez serwisu sie nie obejdzie :oops:


08 gru 2011 21:16:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron