Teraz jest 01 maja 2024 19:42:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
Jaki czytnik polecacie 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jaki czytnik polecacie
garnizon napisał(a):
Innych czytników jeszcze nie sprzedano w takiej ilości, żeby wadliwe egzemplarze trafiły na nasz rynek. ;)

Be-ze-dura :P Był chociażby problem z wadliwymi ekranami BeBooków Neo, z którymi działy się dziwne rzeczy na słońcu. Dystrybutor wymieniał je wtedy. Patrz tu: onyx-boox-f162/bebook-neo-i-problem-z-czytaniem-w-sloncu-t8781.html

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 kwi 2011 20:08:12
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Jaki czytnik polecacie
O kurde, nieźle z tymi bebookami było: "Każdy ekran w słońcu jest mniej czytelny." :) Nie ma to jak fachowe wyjaśnienie sprzedawcy.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


22 kwi 2011 21:43:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Mori napisał(a):
garnizon napisał(a):
Innych czytników jeszcze nie sprzedano w takiej ilości, żeby wadliwe egzemplarze trafiły na nasz rynek. ;)

Be-ze-dura :P Był chociażby problem z wadliwymi ekranami BeBooków Neo, z którymi działy się dziwne rzeczy na słońcu. Dystrybutor wymieniał je wtedy. Patrz tu: onyx-boox-f162/bebook-neo-i-problem-z-czytaniem-w-sloncu-t8781.html

Specjalnie napisałem to z przymrużeniem oka. Chodziło o to, że są to wady pojedynczych serii czy egzemplarzy i przy takiej liczbie nie ma się co temu dziwić, a użytkowników Kindla na forum jest zdecydowanie więcej, niż innych czytników, więc częściej słychać o awarii.


23 kwi 2011 17:10:10
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Witam,

Ja tam nie mam nic przeciwko temu, by liczba postów o ewentualnych problemach z Kindle była na forum najwyższa, ale pod warunkiem, że - dalej, tak jak jest to obecnie - liczba postów "piejących" na podejściem supportu Amazon do klientów, którym coś się stała z czytnikiem, również będzie najwyższa :D

Trzeba to wprost i jednoznacznie któryś raz z rzędu dobitnie powiedzieć - obecnie żaden inny czytnik pod tym względem (tj. jakości supportu w przypadku awarii - niezawinionej czy zawinionej przez usera) nie może się nawet zbliżyć do Kindle :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


30 kwi 2011 15:47:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Więc może małe podsumowanie? (moim zdaniem)
support: mówicie że kindle ma najlepszy, ale ja uważam że chyba oyo. Idę do empiku, załatwiam od ręki na miejscu w kraju, nie muszę wysyłać za granicę i czekać. Fakt że kindle jest po prostu wymieniany na nowy, ale oyo i eclicto w razie usterek również, a przynajmniej dzieje się to na miejscu w kraju. Remis? Ze wskazaniem na kindle dla tych co znają angielski i umieją wysyłać za gramanice.
ekran: rzecz subiektywna, mi ekran pearl się nie podoba. (za ciemne tło) Mam lbooka bo ma jaśniejsze tło ale za to niestety i literki mniej czarne.
obsługa formatów: no tutaj kindle leży i kwiczy na całej lini :mrgreen: z tym swoim mobi i brakiem reflow i brakiem obsługi drm. Nie mówcie mi o konwersji i ściąganiu zabezpieczeń bo ja chcę tylko czytać.
Hmm Generalnie ciężko na razie znaleźć idealny czytnik. Ja następny kupię dopiero gdy ekran będzie wreszcie taki jak w książkach.


01 maja 2011 10:31:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Jaki czytnik polecacie
1. Usiadz na swoim czytniku a potem zanies go do sklepu zeby wymienili ci na nowy to pogadamy o remisie w kwestii supportu.


2. Pearl ma lepszy kontrast i nasycenie i nie ma o czym dyskutowac. Tutaj osobiste prefererencje nie maja nic do rzeczy. Jeszcze nie slyszalem, zeby ktos wolal miec bardziej mdle i rozmyte litery.

3. Kindle rzeczywiscie nie obsluguje niektorych formatow, ale nawet osoby srednio obeznane z komputerami sa w stanie dokonac konwersji w calibre.


Sent from my iPhone using Tapatalk


01 maja 2011 12:08:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Hmm jeśli ktoś jest taką ... że siada na swoim czytniku to nie zasługuje na żaden support :D No ja wolałem coś innego niż pearl! Przecież on ma ciemne tło jak jakiś śmieszny kalkulator!!! Mogę ci pokazać zdjęcie v3+ i kindla, widać bez zbliżeń różnicę. Dla mnie ważniejsze jest tło, czekam na czytnik który da mi tło takie jak w książce. Kindle się oddalił od tej idei, natomiast v3+ ma kontrast literek wystarczający. A co do formatu to sorry ale ściąganie zabezpieczeń to działanie wbrew intencjom właściciela pliku. Konwersja? Dzięki ja chcę czytać.
Ja mam v3+ i kindla, wiecie co znajomi mówią widząc je? Nie mówią że: ale super się czyta albo że obraz jest super. Mówią: oooo wreszcie darmowe książki będę mógł mieć!!! Odrazu ludzie myślą o złodziejstwie!!!

Powtarzam, ja czekam na pierwszy dobry czytnik. Bo te co są teraz to takie troszkę sztukowanie i udawanie że jest super.


01 maja 2011 15:34:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2011 7:14:47
Posty: 20
Lokalizacja: 36° 50' S, 174° 45' E
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Myślę, że idealnego czytnika po prostu nie ma i pewnie jeszcze długo nie będzie. Każdy dostępny ma jakieś ograniczenia. Rozmiar ekranu, kolor liter itp. Może idealny będzie taki, który będzie miał kolorowy ekran i działał na jednym ładowaniu 2 miesiące?
Z czytnikiem, jak ze wszystkim innym - to do czego go będziesz używać powninno dyktować wybór.
Ja mam w tej chwili Kindle i jestem bardzo zadowolony - zakup książek i gazet przez Amazon jest bezstresowy i szybki. Z innymi trzeba się troche pomęczyć, ale nie jest to wielki problem. Tak naprawdę myślę, że najwiekszym problemem jest dostępność książek (a raczej brak wielu w jakimkolwiek czytnikowym formacie).


01 maja 2011 21:43:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Jaki czytnik polecacie
lisq1 napisał(a):
Ja mam v3+ i kindla, wiecie co znajomi mówią widząc je? Nie mówią że: ale super się czyta albo że obraz jest super. Mówią: oooo wreszcie darmowe książki będę mógł mieć!!! Odrazu ludzie myślą o złodziejstwie!!!


Ale to nie jest argument przeciwko Kindle. To jest argument za tym, żebyś zmienił lub wyedukował znajomych.


01 maja 2011 22:30:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Jaki czytnik polecacie
pshemko napisał(a):
Myślę, że idealnego czytnika po prostu nie ma i pewnie jeszcze długo nie będzie. Każdy dostępny ma jakieś ograniczenia.
W pełni zgadzam się z tą opinią :!:

Mam chwilowo w zasięgu 3 czytniki i każdy ma swoje plusy i minusy:

Kindle na plus ma najbardziej kontrastowy ekran Pearl (tło wcale nie jest ciemne, ciemny ekran ma Oyo, a właściwie jego technologia ekranu: Sipix) i cenę. Ewentualnie jeszcze eksperymentalny (czytaj: nie gwarantowany) dostęp do internetu w wersji 3G. Wielki minus to bardzo wąski zakres obsługiwanych formatów.
Kindle sprawia wrażenie domowego terminalu księgarni Amazon, a nie porządnego czytnika, w dodatku brak obsługi polskiego języka. Cóż z tego, że ma nieoficjalne wersje polskiego interfejsu (instalacja którego oficjalnie w/g zasad, teoretycznie pozbawia nas gwarancji), jeśli brak oficjalnych polskich słowników, nie dzieli wyrazów po polsku, brak oferty polskojęzycznych publikacji...
Jest jeszcze jeden plus - spore wsparcie społeczeństwa internetowego (głownie w produkcji hacków), ze względu na jego niską cenę i ogólnoświatową dostępność.

Onyx BOOX zbliża się (dla mnie) najbardziej do ideału, jednak ekran ciut słabszy (Vizplex) - największy minus to cena, zresztą zupełnie porównywalna do reszty asortymentu czytnikowego na polskim rynku... Amazon dopłaca do swojego czytnika i jeszcze płaci za nas cło - to jest praktyka iście dumpingowa (dla kupujących korzystna) - nadrabia to wszystko w zakupach ze swojej księgarni. To inwestycja handlowa w przyszłość. Inne firmy, jak Onyx muszą walczyć inną bronią, wielością obsługiwanych formatów, elastycznością oprogramowania, dodatkowymi funkcjami...
Jeśli BOOX dorobi się ekranu Pearl (w Rosji już jest), to ja nie widzę konkurencji, poza ceną.

Prestigio PER3162B, jako przedstawiciel czytników typu "basic" może się pochwalić świetnym wyglądem (nie tylko on), małymi rozmiarami (wśród 6 calowych) i super lekką wagą. Jednak brak mu wsparcia rozwojowego ze strony dystrybutora - to co kupimy to mamy i tak zostanie.

To i tak jest dobra sytuacja, że w ciągu ostatniego roku oferta się tak poszerzyła, że mamy wybór i każdy może podążyć za swoimi preferencjami: czy to ceną, czy typografią i funkcjonalnością, czy też wyglądem - otrzymując w każdym z tych przypadków dobre urządzenie do czytania e-booków w sposób komfortowy, bo na e-papierze :D

_________________
W Obrazek też ;)


01 maja 2011 23:07:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2011 7:14:47
Posty: 20
Lokalizacja: 36° 50' S, 174° 45' E
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Myślę, że przy wyborze czytnika warto najpiwerw sprawdzić, czy bez problemu będzie można na nim czytać, to co co się chce na nim czytać :-) W końcu najczęściej chodzi o treść, zaś czytnik to tylko przede wszystkim forma :-)


02 maja 2011 1:53:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Forma formą, ale jeśli płacę za ebooka tyle samo co za papier to chciałbym aby wyglądał podobnie. A teraz jest tak że płacę tyle co za papier a wygląda gorzej, to po mi ebook? No dobra może demonizuję trochę ale ja należę do tych zawiedzionych czytnikami, na razie oczywiście.
Co prawda muszę przyznać że jest on wygodny, bo jednak czytam na czytniku sporo :P


02 maja 2011 8:57:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2011 7:14:47
Posty: 20
Lokalizacja: 36° 50' S, 174° 45' E
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Czytanie z czytnika to nie to samo co czytanie z papieru. Przynajmniej dla mnie. Zaletą jest możliwość załadowania nowej książki, gdy tylko jestem w zasiągu WiFi albo sieci komórkowej. Dużo łatwiej się też podróżuje - zawsze muszę pamietać tylko o jednej 'książce'. Wadą czytnika jest to, że muszę go ładować, że ekran nie jest taki jak papier no i że trzeba bardziej uważać niż z papierową książką. Czytanie w wannie jest też raczej dla tych odważniejszych :-)
Ale z Kindle mogę kupić książkę (generalnie po angielsku, przynaję) - łatwo szybko i przyjemnie i dla mnie to jest ważne. Każdy musi sam ocenić czego oczekuje - może nowej zabawki, a może narzędzia do pracy.


02 maja 2011 10:54:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Jaki czytnik polecacie
pshemko napisał(a):
Każdy musi sam ocenić czego oczekuje - może nowej zabawki, a może narzędzia do pracy.

Masz całkowitą rację, ten wątek jest chyba trochę mało sensowny. Lepszy jest ten obok, z porównanymi ekranami. Przydałby się też taki z dokładnymi danym technicznymi o każdym modelu czytnika jaki jest dostępny na rynku :mrgreen: Ale kto się podejmie 8)


02 maja 2011 11:00:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Jaki czytnik polecacie
lisq1 napisał(a):
pshemko napisał(a):
Każdy musi sam ocenić czego oczekuje - może nowej zabawki, a może narzędzia do pracy.

Masz całkowitą rację, ten wątek jest chyba trochę mało sensowny. Lepszy jest ten obok, z porównanymi ekranami. Przydałby się też taki z dokładnymi danym technicznymi o każdym modelu czytnika jaki jest dostępny na rynku :mrgreen: Ale kto się podejmie 8)
Część takich w miarę kompletnych danych technicznych jest - wystarczy się rozejrzeć po forum 8)

eClicto:
http://forum.eksiazki.org/eclicto-f163/eclicto-pelna-specyfikacja-t9120.html
Presigio PER3162B:
http://forum.eksiazki.org/inne-eczytniki-f152/per3162b-specyfikacja-prawie-kompletna-t9281.html
Onyx BOOX 60:
http://forum.eksiazki.org/onyx-boox-f162/onyx-boox-60-kompletna-specyfikacja-t9121.html
Kindle 3:
http://forum.eksiazki.org/amazon-com-kindle-f146/kindle-3-kompletna-specyfikacja-t9117.html
iRex DR800S:
http://forum.eksiazki.org/irex-f153/irex-dr800s-kompletna-specyfikacja-t9119.html
Cybook Gen 3:
http://forum.eksiazki.org/netronix-f158/cybook-gen3-kompletna-specyfikacja-t9143.html

Można by dopisać jeszcze jakieś specyfikacje, interesujących czytników, których brakuje - może ktoś się podejmie ?
A ponieważ z czasem, te watki się gubią wśród innych postów można by je poprzyklejać - tu prośba do moderatorów ;)

_________________
W Obrazek też ;)


02 maja 2011 12:44:52
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: