Teraz jest 28 mar 2024 18:26:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
czytniki z dużym ekranem - temat rzeka :) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: czytniki z dużym ekranem - temat rzeka :)
Na testy? Ale przecież on, pod inną marką był już dostępny w Chinach od ponad roku. Nie ma testów porównawczych? Patrząc na specyfikację to rzeczywiście, jak dla mnie, to jest historia z kategorii "too good to be true". Zastanawiam się gdzie jest haczyk. Inna sprawa, że, jak dobitnie pokazuje przykład M90, deklaracje producenta a rzeczywistość to często dwa zupełnie inne światy.


13 lut 2012 15:07:24
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: czytniki z dużym ekranem - temat rzeka :)
Mnie w ogóle zastanawia, dlaczego duże firmy wycofały się w zasadzie z wypuszczania czytników 10". Amazon - wiadomo. Sony - nic nie ma. Tak samo Iriver, B&N, Kobo - wszędzie idą w ilość i 6 cali.

10" zostały firmom dalekowschodnim, które sprzęt robią coraz lepszy, ale z oprogramowaniem - i kulturą jego tworzenia - jest kiepsko. Jak czytam na tym forum, że ludzie czekają na nowe wersje oprogramowania, a każda przynosi kolejne problemy, to jasne jest że te firmy testowanie przenoszą na użytkowników.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


13 lut 2012 15:55:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: czytniki z dużym ekranem - temat rzeka :)
Krótko mówiąc, szkoda DX-a, ale myślę że wynika to z faktu iż automatycznie cena dziesięciocalowca jest poza możliwością zakupu impulsowego, co jak sądzę w przypadku kindle za 79 $ jest jak najbardziej spotykane w stanach.
Przy czym, całkowite wycofanie się z rynku też nie jest dobrym pomysłem.


13 lut 2012 16:52:10
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: czytniki z dużym ekranem - temat rzeka :)
Vroo napisał(a):
Mnie w ogóle zastanawia, dlaczego duże firmy wycofały się w zasadzie z wypuszczania czytników 10". Amazon - wiadomo.

Ale co wiadomo? Wiadomo, że nie robią aktualizacji, ale czy wiadomo dlaczego?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 lut 2012 17:56:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: czytniki z dużym ekranem - temat rzeka :)
Vroo napisał(a):
10" zostały firmom dalekowschodnim, które sprzęt robią coraz lepszy, ale z oprogramowaniem - i kulturą jego tworzenia - jest kiepsko.

Ano właśnie. Tu może być pies pogrzebany. Ale jeśli soft da radę to nie wiem czy coś może mnie powstrzymać przed jego kupnem.


13 lut 2012 19:21:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: czytniki z dużym ekranem - temat rzeka :)
Duże czytniki są ciągle kuszące, więc trochę ostatnio śledziłem tematykę jetbook Color i M92.

Co do jetbook Color, to na mobileread kilku użytkowników dzieli się opiniami. Np. można zobaczyć ekran pod mikroskopem: http://www.mobileread.com/forums/showth ... 778&page=2 . Rozdzielczość 1600x1200 dotyczy czarno-białej warstwy pod spodem, na której jest przezroczysty filtr z kolorami. Z tego wynika, że kolory są bladawe, a biel gorsza niż w czytnikach czarno-białych. Można też powiedzieć, że jakby rozdzielczość kolorowa to 800x600 chociaż w praktyce nie wygląda to chyba aż tak źle. Poza tym to wciąż E Ink, czyli bez filmików. Urządzenie ma na opakowaniu nalepkę z informacją, że koniecznie należy pobrać aktualizacje 1 marca i 1 kwietnia. W tej chwili jego funkcjonalność nie jest pełna - brakuje robienia notatek rysikiem, obsługi Wi-Fi i przeglądarki internetowej, a pełna instrukcja jest dostępna tylko po rosyjsku.

Słyszy się trochę o problemach z M90, ale na filmach z yt działanie M92 jest całkiem zachęcające:
http://www.youtube.com/user/jbaach/videos (tu najczęściej w porównaniu z Pockebook 903)
http://www.youtube.com/watch?v=0EL43EQg8YM

Ogólnie jest trochę trudno zdecydować się na zakup, bo to już trochę większy wydatek, a może jeszcze wypali Mirasol w tym roku, i gdzieś tam czekają "potwory" z 300dpi, jak ten pokazany tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=b83dIs7S4Ug


13 lut 2012 19:47:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: czytniki z dużym ekranem - temat rzeka :)
300dpi to chyba dużo jak na czytnik. Moim zdaniem, do normalnych zastosowań rozdzielczość 1600x1200 to optimum przy 10 calach. Mój irex ma chyba coś koło 1200x1000 i czasem, jak jest jakiś fragment tekstu w książce mniejszą czcionką to da się odczytać ale widać wtedy różnicę między e-papierem a tym zwykłym.

Jeśli chodzi o M92 to widzę, że faktycznie jest postęp u Onyxa jeśli chodzi o soft. Pocketbook też, widzę, pozostaje w grze. Ale jeśli ceny tych modeli będą w granicach 1500-1800 to wybieram zdecydowanie jetbooka. Myślę, że musiałby być w granicach 1300 żebym zaczął się zastanawiać.


13 lut 2012 23:52:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: czytniki z dużym ekranem - temat rzeka :)
zz12 napisał(a):
Słyszy się trochę o problemach z M90, ale na filmach z yt działanie M92 jest całkiem zachęcające:
http://www.youtube.com/user/jbaach/videos (tu najczęściej w porównaniu z Pockebook 903)
http://www.youtube.com/watch?v=0EL43EQg8YM

Z tego co wiem, to są dwie praktyczne różnice między M90 a M92 - trochę szybszy procesor w M92 i inne przyciski (rozkład ten sam tylko w M92 fizyczne zamiast czasem pechowych sensorów) - oprogramowanie jest identyczne. Więc każdy z nich działa tak samo, tylko M90 w niektórych sytuacjach trochę wolniej.
Z tego co widzę cena M90 zeszła do ok. 1230-1300zł u większości sprzedających, czyli w ciągu ostatniego miesiąca spadla o ok. 10%.

_________________
W Obrazek też ;)


14 lut 2012 0:40:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 16:32:15
Posty: 9
Post Re: czytniki z dużym ekranem - temat rzeka :)
Z tymi czytnikami to jest jak ze Stadionem Narodowym..................niby sa a jak człowiek ma sie zdecydowac
na zakup któregoś to zaczynają sie schody !!!


14 lut 2012 18:09:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: czytniki z dużym ekranem - temat rzeka :)
airs napisał(a):
Z tego co wiem, to są dwie praktyczne różnice między M90 a M92 - trochę szybszy procesor w M92 i inne przyciski (rozkład ten sam tylko w M92 fizyczne zamiast czasem pechowych sensorów) - oprogramowanie jest identyczne. Więc każdy z nich działa tak samo, tylko M90 w niektórych sytuacjach trochę wolniej.
Jednak czy nie jest tak, że obecnie dla M90 jest tylko wersja 1.5.*, a dla M92 - 1.6.*? To może być istotne bo nowsza wersja może nie mieć części błędów starszej i odwrotnie. ;) Poza tym one chyba mają nawet inne procesory: M90 używa Marvell 166E, a M92 - Freescale i.MX508. Na mobileread przeczytałem też, że dla użytkowników w Chinach była akcja wymiany M90 na M92 za niewielką dopłatą. To wygląda trochę na pokorne przyznanie, że M90 to porażka firmy.


14 lut 2012 20:24:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2011 15:01:51
Posty: 6
eCzytnik: jeszcze na kolanach
Post Re: czytniki z dużym ekranem - temat rzeka :)
Ja też chciałem kupić coś w 10 calach że względu na dokumentację i książki specjalistyczne w pdf. Niestety mój pierwszy kontakt z M90 w vobisie skończył się zdaniem 'niech pan to zabierze'. Kupiłem KINDLE4 i mam w planach tablet z androidem w ciągu najbliższych 2 miesięcy. To najlepsze rozwiązanie IMO.


Tapnięte z Galaxy II
Pozdrawiam
Marcin


17 lut 2012 21:43:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 20:35:34
Posty: 37
eCzytnik: M92
Post Re: czytniki z dużym ekranem - temat rzeka :)
Tylko że tablety to już nie e-papier....


22 lut 2012 0:01:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron