Teraz jest 19 kwi 2024 7:12:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Iriver Story HD 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2011 13:47:07
Posty: 12
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Iriver Story HD
Post Re: Iriver Story HD
Z tego, co widzę, to jedna z opcji w języku polskim jest wykrzaczona (zakładanie hasła), zmieniono też czasy dla automatycznego uśpienia (max 3 godziny) i wyłączenia (max tydzień), jeśli dobrze pamiętam było odpowiednio max 2 godziny i 24 dla wyłączenia, chyba też dodano wybór strefy czasowej i w niektórych miejscach w opcjach pojawia się logo Adobe. Prócz tego zmian nie zauważyłem.


01 lis 2011 12:51:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2011 22:29:00
Posty: 1
Post Re: Iriver Story HD
witam, jestem tu nowy a będę prosił o prawie natychmiastowa pomoc otóż kilka dni temu kupiłem iriver story hd. Wszystko było ok, pdf i pozostałe formaty czytało ale miałem problem z ebup z kodowaniem drm. Miałem już zakupione ebooki w nexto i chciałem je wgrać do czytnika. Z początku skopiowałem pliki bo myślałem naiwnie, że jak je kupiłem to bez problemu je będę czytał. Oczywiście nie dało rady otworzyć, wyskoczył komunikat że jest problem z Adobe ID i nie może otworzyć. Poczytałem instrukcje i wtedy autoryzowałem czytnik poprzez program ADE, program dał komunikat, że czytnik już jest autoryzowany więc za pomocą ADE skopiowałem pliki pn czym próbowałem otworzyć ale wyskakiwał komunikat o różnym Adobe ID i nie otwierał tych książek. Wpadłem na pomysł, że może soft jest stary, wskoczyłem na stronę iriver i ściągnąłem ver 1.27 mimo, że taki już mam wgrany. ale wciąż nie mogłem otworzyć tych ebooków. I wtedy mnie podkusiło, żeby ściągnąć ver 1.10. I w trakcie instalacji wyskoczył ten komunikat o Adobe Id i że nie może otworzyć pliku. Czekałem trochę ale nic się nie działo, więc zresetowałem go. Włączyła się strona powitalna i jak pasek ładowania doszedł do końca to znika wszystko i co 5 sekund próbuje się włączać (ekran się robi szary) i znów się wyłącza i tak w kółko. Sytuacja się powtarza po resecie. Myślałem, że uda mi się dostać do dysku podłączając go do kompa ale czytnik nie reaguje na to. Czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić? Czy pozostaje tylko wysłać do serwisu. Wiem, że zachowałem się jak głupek ale jedyne co mnie usprawiedliwia to to, że jest moim 1 czytnikiem. Proszę o pomoc:


16 lis 2011 23:41:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Iriver Story HD
Wysyłaj do serwisu skoro resety nie pomagają.

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


17 lis 2011 8:22:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 0:38:46
Posty: 4
Post Re: Iriver Story HD
Wczoraj dostałam w swoje ręce czytnik i póki co jako, że to moje pierwsze tego typu urządzenie jestem raczej kiepsko z tym obeznana. Wszystko fajnie jeśli chodzi o wgrane już tam ebooki, ale mam problem z tym co sobie wgrałam już z własnej inicjatywy, a konkretniej z opcją przybliżania. Otóż przybliżenie następuje kosztem ucięcia tekstu. Z początku myślałam, że wystarczy kursor, ale kursor tylko zmienia strony. Czy jest jakaś opcja, która pozwala przesuwać widok w obrębie powiększonej strony?


20 gru 2011 0:50:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Iriver Story HD
To zależy jaki format pliku mają książki. Najlepiej mieć epub lub pdf. W pdf włącz opcję reflow i wtedy da się zmieniać czcionke

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


20 gru 2011 13:38:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 0:38:46
Posty: 4
Post Re: Iriver Story HD
Chyba źle się wyraziłam. Chodziło mi nie o klasyczne ebooki, specjalnie stworzone, ale teksty z uczelni często będące po prostu prostym skanami w adobe reader. Jestem wtedy w stanie tylko przybliżyć sobie ten skan, ale kosztem zjedzenia przez czytnik połowy obrazu na stronie. Czy istnieje możliwość jak na komputerze przesuwania się po prostu w obrębie strony?


21 gru 2011 15:14:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2012 15:25:17
Posty: 1
eCzytnik: iRiver Story HD (fw ver. 128 EU)
Post Re: Iriver Story HD
Odkopię trochę ten wątek...
Też brakuje mi prostej i szybkiej opcji przesuwania strony w momencie gdy ją przybliżymy w dokumentach w formacie pdf i doc, docx.
Jest możliwość poruszania się po stronie, ale stronę możemy przesuwać tylko w momencie ustawiania przybliżenia (wtedy gdy na ekranie pojawią się 4 strzałki). Możemy sobie wtedy przybliżyć stronę i odpowiednio przesunąć. Niestety w dokumentach strony parzyste i nieparzyste mają przeważnie różne marginesy - ustawienia dla stron parzystych nie sprawdzają się dla stron nieparzystych i odwrotnie. Przydałoby się, żeby w kolejnych wersjach softu istniała możliwość przesuwania dokumentów z użyciem np strzałek na klawiaturze lub ewentualnie przycisków W S A D.


13 lut 2012 15:54:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2012 22:14:32
Posty: 1
eCzytnik: iRiver Story HD
Post Re: Iriver Story HD
Mam pewien problem. Jak wczytuję sobie artykuł w PDF i każę powiększyć czcionkę, to wszystko znakomicie działa... aż nie trafię na stronę zawierającą obrazek. Na stronie z obrazkiem wielkość czcionki nie ulega zmianie pomimo wszelkich moich prób. Czy można sobie z tym jakoś poradzić?
edycja: Mam oprogramowanie w wersji 1.27.


02 mar 2012 22:49:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Iriver Story HD
Mówisz o powiększaniu czcionki przy reflow? Zdarza się tak, że niektóre strony są skanami. Wtedy nie ma możliwości, przy reflow, zwiększania rozmiaru czcionki.


03 mar 2012 12:19:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2012 9:11:27
Posty: 1
Post Re: Iriver Story HD
Polecam opinię użytkownika ze strony Amazon.com. W/g mnie bardzo obiektywna i pochlebna dla czytnika iriver Story HD Digital EBook
http://www.szorcik.pl/5yt
Mam nadzieję potwierdzić po zakupie, bo parę dni to potrwa.


10 mar 2012 15:19:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2008 22:28:19
Posty: 6
eCzytnik: Iriver Story HD
Post Re: Iriver Story HD
W EMPIKU aktualnie promocja na Iriver STORY HD
Kod:
http://www.empik.com/iriver-story-hd,prod61080759,multimedia-p
http://www.empik.com/iriver-story-hd-pokrowiec-dedykowany,p1044885547,multimedia-p


30 lip 2012 10:19:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 0:38:46
Posty: 4
Post Re: Iriver Story HD
Mam dość poważny problem – mój czytnik chyba się zepsuł i zastanawiam się czy ktoś może spotkał się z podobnymi objawami. Dotychczas czytnik kupiony w okolicy listopada 2011 działał raczej bez zarzutu. Dziś chciałam załączyć mu kartę SD(mea culpa, że nie polecana w instrukcji, ale w przypadku innych urządzeń mimo polecanych nie było różnicy w pracy). Po włożeniu karty na ekranie czytnika pojawiły się dziwne biało-szare paski. W reakcji na to wyjęłam kartę lecz paski nie znikły – zaznaczam, że nic poza paskami na ekranie nie widać. Założyłam, że czytnik był włączony, więc spróbowałam wyłączyć. W reakcji drobna zmiana kolorów, pojawia się trochę czerni. Na opisany w instrukcji reset reaguje podobnie. Tak samo z naciśnięciem niektórych przycisków. Przy okazji czytnik przestał reagować na podłączenie do komputera, a właściwie ponownie na krotki czas się pojawia inny odcień pasków. Komputer, który wcześniej go widział nie jest w stanie go dostrzec. Sprawdzone wejścia oczne i tylnie. To samo w przypadku innych komputerów, z którymi miał styczność. Nie za bardzo wiem co z ty fantem zrobić. Odczekać? Tylko na co – na wyładowanie się baterii – nie wiem w jakim jest obecnie stanie – ładowana 2 tygodnie temu przed podróżą. Czy to możliwe, że czytnik awarii przy okazji podróży – trudno mi stwierdzić, bo nie miałam okazji do włączenia od tego czasu? Po ostatnim ładowaniu jeszcze w trakcie podróży działał bez zarzutu. Uszkodzenia na skutek naslonecznienia wykluczam – na słońcu nie był? Czy ktoś może spotkał się z takimi objawami? Czyżby włożenie zlej karty miało spowodować awarię? Bardzo proszę o jakąś podpowiedź co dalej.


03 wrz 2012 10:17:45
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Iriver Story HD
Brzmi jak uszkodzony ekran...
Może jakieś zdjęcie?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 wrz 2012 10:56:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 0:38:46
Posty: 4
Post Re: Iriver Story HD
http://imageshack.us/photo/my-images/23 ... 0172f.jpg/ To wygląda tak. Ekran zrobił się taki po włożeniu karty. Myślałam o tym zepsuciu ekranu, ale czy to by spowodowało, że komputer nie widzi czytnika? To wygląda tak. Ekran zrobił się taki po włożeniu karty. Myślałam o tym zepsuciu ekranu, ale czy to by spowodowało, że komputer nie widzi czytnika?


03 wrz 2012 11:29:32
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Iriver Story HD
Nie wiem dlaczego komputer go nie widzi, ale ekran na pewno jest zbity.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 wrz 2012 11:42:59
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: