Teraz jest 23 kwi 2024 17:49:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Iriver Story HD 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 19:34:38
Posty: 6
eCzytnik: iRiver Story HD
Post Re: Iriver Story HD
Pomocy!
Iriver Story HD EB07 Basic, kupiony w Empiku wyświetla mi tylko cztery książki w liście książek.

Z poziomu komputera jest ich 200 + manuale w wielu językach.
Co zrobić, by przejść do następnej strony listy, lub ją przewijać?
W instrukcji podają, że należy używać strzałek < > , które oczywiście nie działają.
Zaktualizowałem oprogramowanie z wersji 1.00 na 1.10 ściągając je ze strony http://www.iriver.pl/1,65,,,5,100,download_details.php ale nic nie pomogło. :(
Wykonywałem reset (system -> factory reset).
Działa opcja wyszukiwania, czyli option -> search -> polish - znajduje mi polską instrukcję, ale książek zamierzam mieć setki, a nie będę chodził z notesem w którym miałbym spis książek, bo to przecież bez sensu. :(


06 paź 2011 20:06:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 22:14:45
Posty: 3
eCzytnik: IRIVER STORY HD
Post Re: Iriver Story HD
armar,

Wejdź w Opcje > Ustawienia > System > Aktywne > Folder i enter

Potem w oknie głównym masz dysk EB07, wchodzisz w niego i masz kilka folderów. 200 ebooków jest w folderze "book". Na dole pojawi Ci się, że masz 26 stron i wtedy < > działają. Dziwi mnie, że fabrycznie nie jest ustawiony widok dysku, tylko baza danych książek...


Dzisiaj ten czytnik zakupiłem i jestem pozytywnie zaskoczony. Wygląd świetny, przewijanie stron - kwestia gustu, dla mnie ok. Jakość wyświetlania w porównaniu z Kindlem naprawdę robi wrażenie. Po kilku minutach grzebania w niewielu opcjach - obsługa banalna.

Dużym zaskoczeniem jest dla mnie jakość wyświetlania zwykłych txt (kodowanie UTF-8). Rozmiar czcionki idealny i nie trzeba się bawić w Calibre, w przegrywaniu fontów, etc. Oczywiście brak spisu treści i grafiki, ale przy większości książek txt sprawdzi się idealnie :)


06 paź 2011 22:28:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 19:34:38
Posty: 6
eCzytnik: iRiver Story HD
Post Re: Iriver Story HD
Dziękuję, jakie to proste było. :)
Trzeba ustawić klamrę na ten szary pasek na którym jest Root i tam klikać, a nie na "EB07 Disk" i "SD Card" pod tym paskiem z Root (przynajmniej w wersji 1.10 tak to działa).
Zacząłem ściągać soft 1.13 stąd: http://www.iriver.com/support/download_ ... ?dNum=1050 , ale chyba sobie podaruję aktualizację, bo WiFi chyba i tak z tego nie będzie? ;-)

Również mam ten czytnik od dzisiaj i choć sterowanie Kindle 3 wydaje mi się bardziej intuicyjne, to jakość wyświetlania i ilość obsługiwanych formatów bez konieczności konwersji niemal uzasadnia cenę 699 zł. :)


06 paź 2011 23:48:07
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Iriver Story HD
armar napisał(a):
chyba sobie podaruję aktualizację, bo WiFi chyba i tak z tego nie będzie?

Z tego co pamiętam, to w Polsce są sprzedawane wersje bez WiFi.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


07 paź 2011 9:23:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 19:34:38
Posty: 6
eCzytnik: iRiver Story HD
Post Re: Iriver Story HD
Zainstalowałem oprogramowanie dla urządzenia z WiFi w wersji 1.21 ze strony:
http://www.iriver.com/support/download_ ... ?dNum=1052

Pojawiły się nowe opcje w menu: Turn Wireless On, Google ebookstore, Download All eBooks, Sign in to Google eBooks, oraz nowe w pozycji Settings. Wybranie opcji dotyczącej WiFi powoduje chwilowy przestój i aktualizację bazy książek, więc jedynie utrudniają przechodzenie po menu Opcji.
Ostrzegam także, że w tej wersji oprogramowania jedynym językiem jest angielski!

Dochodzi jednak przy ładowaniu książek komunikat "Loading" z animowanym obracaniem kartek książki a co ważniejsze na dole ekranu przy wyświetlaniu strony pokazuje się stopka z numer strony, paskiem postępu przeczytanych stron i ilość wszystkich stron, która to stopka po chwili znika - czyli dość pożyteczna rzecz.
Co najważniejsze jednak - na dzień dobry otrzymujemy listę wszystkich pozycji z danego katalogu (nie trzeba wchodzić na "Root"), co mi tak przeszkadzało.


13 paź 2011 13:44:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 22:14:45
Posty: 3
eCzytnik: IRIVER STORY HD
Post Re: Iriver Story HD
Armar, właśnie miałem pisać czy ktoś instalował firmware z iriver.com i czy jest polski. Dzięki za rozwianie moich wątpliwości.

Tak z ciekawości, poza włączeniem wifi - co dalej? :D Masz wifi czy jego atrapę? ;)

Ktoś się orientuje, czy można wrócić do "niższego" firmware?


14 paź 2011 8:28:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 19:34:38
Posty: 6
eCzytnik: iRiver Story HD
Post Re: Iriver Story HD
inwizibel napisał(a):
Tak z ciekawości, poza włączeniem wifi - co dalej? :D Masz wifi czy jego atrapę? ;)

Urządzenie ignoruje wszelkie próby włączenia WiFi (zapewne brakuje modemu), więc nie ma nawet atrapy. :)

inwizibel napisał(a):
Ktoś się orientuje, czy można wrócić do "niższego" firmware?

Wgrałem z powrotem wersję 1.10, ale widzę, że przy próbie otwarcia zarówno oryginalnych epubów, jak i pdfów urządzenie się zawiesza - kręci się "ugryzione słoneczko" obok karty SD na tyle długo, że przytrzymuję dłużej włącznik (jakieś dwa obroty "słoneczka"), by go zresetować. "Factory Reset" nie pomaga. Co ciekawe taki "cofany firmware" otwiera pliki ppt, jpg, doc, xls, więc może problem dotyczy systemu uprawnień plików, które mogłyby mieć zabezpieczenia DRM?

Edit:
Nie jest dobrze - na wersję 1.10 nie chce się wgrać "z powrotem" wersja 1.21...
Po kolei pojawiają się komunikaty:
"Nie korzystaj z urządzenia podczas aktualizacji oprogramowania"
"Sprawdzanie pliku wbudowanego oprogramowania."
"Trwa aktualizacja wbudowanego oprogramowania..."
"Niewłaściwe wbudowane oprogramowanie"

Pdf i epub nie działają nawet po usunięciu katalogu ".adobe-digital-editions". :(
Ktoś już tak miał?


15 paź 2011 0:05:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 22:14:45
Posty: 3
eCzytnik: IRIVER STORY HD
Post Re: Iriver Story HD
Armar... dzięki za wyjaśnienie i... współczuję. Tak podejrzewałem, że może być problem ze starszym softem. A może Ci się już udało naprawić?

edit - tak sobie myślę. Jeśli Ci nie działa, mogę sprawdzić jak będę w domu, jakie są ukryte partycje na iriverze - wtedy mógłbym Ci je zgrać z fabrycznym 1.10 i przesłać.

Czy ktoś z posiadaczy iRivera Story HD ma etui z empiku/vobisa z tymi "gumkami"? Chodzi mi o przycisk włączenia - nie ma problemu, kiedy czytnik jest przypięty do okładki?


18 paź 2011 10:00:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2011 17:41:39
Posty: 3
eCzytnik: story HD
Post Re: Iriver Story HD
Cytuj:
Czy ktoś z posiadaczy iRivera Story HD ma etui z empiku/vobisa z tymi "gumkami"? Chodzi mi o przycisk włączenia - nie ma problemu, kiedy czytnik jest przypięty do okładki?


Mam to etui i powiem, że dziura na przycisk według mnie jest za wysoko. Wygląda jak by była niedokładnie i krzywo wycięta. Oglądałem wszystkie etui dostępne w empiku i w każdym była tak tragicznie wycięta. Musiałem ją sobie trochę powiększyć używając nożyka i mimo to przycisk musze przesuwać paznokciem.

Obrazek

Zdjęcie z "powiększoną" dziurą.

Nie widziałem innych etui, więc cięzko mi się wypowiadać.
Największą zaletą etui według mnie jest miła, mięka wyściółka po wewnętrznej stornie. Po otwarciu etui trzymając czytnik w ręku trzymamy właśnie za tą miłą wyściółkę (nie jest śliska i ręka się nie poci).
Największym minusem etui jest cena i wcale nie jest ona adekwatna do jakości.


18 paź 2011 17:52:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 19:34:38
Posty: 6
eCzytnik: iRiver Story HD
Post Re: Iriver Story HD
inwizibel napisał(a):
może Ci się już udało naprawić?

Oddałem do Empiku i poczekam co w serwisie na to poradzą.
Mimo iż to wina programisty, że pliki pdf i epub się nie otwierają, to jednak czuję się jakbym narozrabiał... ;)
Jeśli naprawią go w miarę szybko i bez kosztów, to z radości utworzę nowe hasło w encyklopedii z czytnikami iRiver, bo na razie nie ma:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czytnik_ks ... ronicznych :)

inwizibel napisał(a):
jakie są ukryte partycje na iriverze - wtedy mógłbym Ci je zgrać z fabrycznym 1.10 i przesłać

Tam siedzi jakiś Linux, więc partycja jest, ale chyba podczas pracy nie będzie możliwe przegranie wgranie jej.
W każdym razie do następnego uszkodzenia nie będę próbował wiele zmieniać... ;-)

inwizibel napisał(a):
Czy ktoś z posiadaczy iRivera Story HD ma etui z empiku/vobisa z tymi "gumkami"?

Zamówiliśmy wersję razem z tą okładką (za 50 zł taniej, niż osobno), ale ponoć nie mieli, więc naczekałem się tydzień zupełnie bez sensu.
Niedawno przymierzałem ją do czytnika, ale pachnie jakimś klejem, więc myślę to samo co szon - cena nieadekwatna do jakości, a przycisk wyłącznika jest usytuowany w niekorzystny sposób dla tej oprawki.
Pobawię się w Słodowego i sklecę sobie coś oryginalnego. Na razie przykleiłem kawałek grubej przeźroczystej folii na wyświetlacz tak, że mogłem ją do góry podnieść i przerzucić na plecki. ;-)
Szon, jaką masz wersję oprogramowania? :)


18 paź 2011 18:54:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2011 17:41:39
Posty: 3
eCzytnik: story HD
Post Re: Iriver Story HD
byłem cierpliwy i mam Story HD(Basic) v1.27
i bardzo z niej zadowolony, w końcu zapamiętuje rozmiar czcionki po wyjścicu z książki


18 paź 2011 20:40:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2011 13:47:07
Posty: 12
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Iriver Story HD
Post Re: Iriver Story HD
szon napisał(a):
byłem cierpliwy i mam Story HD(Basic) v1.27
i bardzo z niej zadowolony, w końcu zapamiętuje rozmiar czcionki po wyjścicu z książki

Również chciałbym ściągnąć ten firmware, ale niestety od kilku dni mam problem z pobieraniem ze strony irivera - rozłącza mnie i nie mogę wznowić. Na razie używam wersji 1.10 z polskiej strony. Jestem bardzo zadowolony z tego czytnika! Najlepsze było, jak chciałem na początku przewracać odruchowo strony, bo zapomniałem kompletnie, że mam w ręku czytnik :mrgreen:
armar, nie chcę być złośliwy, ale sam sobie jesteś winien, bo wgrałeś świadomie firmware od innej wersji urządzenia.

Odnośnie okładek
Ja używam pokrowca od Kindla 3, jest to M-EDGE New Yorker: http://www.medgestore.com/products/kind ... yorker.psp
pasuje idealnie do Story HD. Podejrzewam, że każdy pokrowiec z zapięciami na rogach od Kindla 3 będzie dobry. Jest tylko jeden problem - włącznik... Nie wiem po jaką cholerę umieścili go z tyłu, przez co utrudnione jest wybudzanie/włączanie czytnika.
Na szczęście po chwili namysłu udało mi się w miarę sensownie rozwiązać ten problem. Mianowicie, zamiast wycinać otwór i niszczyć drogi futerał, zwyczajnie wsuwam pod czytnik plastikową kartę i przesuwam. Działa znakomicie, bo czytnik siedzi ciasno. Normalne trzeba by go wyciągać za każdym razem, co byłoby cholernie irytujące. Dodatkowo karta siedzi w futerale w miejscu na lampkę, więc jest zawsze dostępna i ma swoje miejsce. Pokazałem to na zdjęciach.
http://imageshack.us/g/820/48633024.png/


22 paź 2011 14:52:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Iriver Story HD
Pobierz wersję 1,27 z polskiej strony bo już tam ją umieścili

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


22 paź 2011 15:00:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2011 13:47:07
Posty: 12
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Iriver Story HD
Post Re: Iriver Story HD
Dzięki za info. Pobrane, zaktualizowane. Widać drobne zmiany graficzne, inna strona główna (teraz już chyba wyświetla wszystkie książki z poziomu DB), pokazuje aktualnie przeglądaną stronę przez chwilę oraz jak kolega wyżej napisał, zapamiętuje ustawienia tekstu.


22 paź 2011 16:02:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2011 17:41:39
Posty: 3
eCzytnik: story HD
Post Re: Iriver Story HD
Ktoś wie co zmienia wersja 1.28? Czy tylko to co napisali na iriver global?

Kod:
Correction of system bugs in the specific e-reader file''(DRM issue)


31 paź 2011 10:00:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron