Teraz jest 24 kwi 2024 18:45:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
iRex iLiad / Digital Reader 
Autor Wiadomość
Post iRex iLiad / Digital Reader
Witam serdecznie i zapraszam do dyskusji wszystkich posiadaczy tego czytnika jak i wszystkich noszących się z zamiarem ich nabycia.
Posiadam to cacko więc chętnie wymienię sie uwagami na jego temat z innymi użytkownikami.


21 wrz 2008 10:01:44
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2007 12:02:51
Posty: 139
Lokalizacja: Chicago
Post 
Nie wiem czy miałeś kiedyś w ręku Sony PRS 505 bo ja mam taki czytnik i przed kupnem długo się wahałem między nim a Sonym, bałem się że nie poradzę sobie z flashowaniem (okazało się to banalne). Zastanawiam się co ciebie skłoniło aby wybrać jednak Iliada, który z tego co się orientuje jest sporo droższy.

_________________
Obrazek Obrazek


22 wrz 2008 8:07:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
Z moich porownan wynika, ze Iliad ma wiekszy wyswietlacz o dobre 2 cale, lepszy kontrast, wieksza biel podloza, lepsza rozdzielczosc oraz dwa razy wieksza liczbe odcieni szarosci (to akurat jest mniej wazne). Poza tym Iliad jest w pelni edytowalny, mozna na nim tworzyc dokumenty. Jednak kosztuje 4 razy wiecej niz Soniak, co stanowi raczej ze jest produktem niszowym i mniej popularnym.


22 wrz 2008 11:25:19
Zobacz profil WWW
Post 
Pytasz dlaczego się zdecydowałem na Iliada a nie Soniacza?
Prócz wymienionych przez Karbiego powodów ważny dla mnie był fakt możliwości robienia odręcznych notatek zarówno w postaci nowych dokumentów jak i na PDF-ach.
Zainteresowała mnie również obecnośc WI Lan-u . Okazało sie jednak że możliwości tego dodatku są na razie ograniczone do aktualizacji softu i połączenia z siecią w celu wymiany plików.


23 wrz 2008 20:56:10
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
iRex Digital Reader 1000 to obecnie 10'' bez ekranu dotykowego za 500€, zaś iRex Digital Reader 1000S to 10'' dotykowego e-Inku za 600€. Bo mam nadzieję, że teraz nikt za tę samą cenę nie będzie już kupował 8'' iLiada...

No, panowie narzekający na małą wielkość PRSa. Macie 10'', kupować, oglądać PDFy :P

Swoją drogą, już chyba wszyscy prócz Amazona odkryli, że dobry wygląd się liczy:
Obrazek

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


05 paź 2008 9:25:30
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Ciekaw jestem BigByku czy słyszałeś o http://www.openiliad.com/


21 paź 2008 0:25:50
Zobacz profil WWW
Post 
Witam
Ja jednak zdecydowałbym się na iLiada czytając Wasze wypowiedzi.
Pytanie brzmi gdzie można go kupić najtaniej.
Póki co w Polsce widziałem go może na 3 czy 4 stronach.
Ostatnio pojawił się na http://reader.qmam.pl ale cena nie odbiega za bardzo od konkurencji.
Jakby tak sprzedających było więcej, a może trzeba poczekać, aż cena spadnie?
Od jakiegoś czasu nie bardzo na to się zanosi.
Chyba, że kupić "chińczyka" ale chyba póki co nie podrabiają.


26 paź 2008 21:38:58
Post 
Dzięki t3d za fantastyczną linkę. To może być coś idealnego dla mnie. Jak przegryzę się przez tą stronkę napiszę kilka słów na temat nowych zastosowań Iliada.
Pozdrawiam


26 paź 2008 23:14:47
Post Iliad Book Edition
Witam!

Przeglądam posty na forum od jakiegoś czasu i stwierdzam że niewiele jest na temat czytników iLiad. Co dziwniejsze, więszość opini jakie przeczytałem (nie tylko na tym forum) mówi o wyjątkowości tego urządzenia . Ponieważ przymierzam się do jego zakupu chcę się dowiedzieć od użytkowników czy naprawdę warto. Pewne informacje przekazywane przez dystrybutora Iliada w Polsce są dość ogólnikowe. Nie jestem pewien na przykład czy jedyną różnicą pomiędzy wersją 2nd Edition a Book Edition to tylko Wi-fi. A jeżeli tak to czy jest ona na tyle przydatne aby uzasadniać tak dużą różnicę w cenie (ponad 600 zł). Mam także wątpliwości co do możliwości robienia notatek i rysowania. Przyznaję że ta funkcja (rysowanie, szkicowanie) byłaby bardzo przydatna w mojej pracy (pomiary w terenie) i uzasadniała by tak duży wydatek (cena to okał 1900 zł) ale czy jest ona na tyle skuteczna. Myślę że najmniej wątpliwości budzi czytanie ebookow, (obsługiwane formaty, polskie czcionki) z tym wg zamieszconych tu opinii jest lepiej niż dobrze.
Proszę wszytkich którzy używali lub testowali te urządzenia o pomoc, będę zobowiązany. Pozdrawiam! :)


17 lis 2008 0:53:07
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lis 2008 20:04:53
Posty: 17
Post 
jest gdzieś do kupienia ta wersja 10"? 600$ nie tak wiele znowu.


24 sty 2009 2:37:19
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
10'' w wersji z touchscreenem jest w sklepie iRexa (link wyżej), natomiast kosztuje obecnie 699€.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 sty 2009 10:19:35
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

Tu: http://www.e-czytnik.pl/czytnik-dr-1000.php jest niewątpliwie taniej :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


24 sty 2009 18:05:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lis 2008 20:04:53
Posty: 17
Post 
wolałbym bez touch screena. Jakoś nei jest do tego przekonany w przypadku e-inku.


25 sty 2009 0:10:18
Zobacz profil
Post 
Posiadam ilIad book edition prawie od roku, przeczytalem juz sporo ksiazek i udalo mi sie zgromadzic porzadna biblioteke,..dzieki duzemu ekranowi czyta sie bardzo przyjemnie,..ma pewne braki ale ogólnie jestem bardzo zadowolony.


04 lut 2009 20:16:54
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2008 14:57:16
Posty: 5
Post 
Witam,
mam pytanie do posiadaczy iLiada - jak długo trzyma Wam bateria? Ja na swoim czytniku, który posiadam już od paru miesięcy, mogę bez doładowania przeczytać maksymalnie 1 książkę, i do tego niezbyt długą :-(


05 lut 2009 23:23:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: