Teraz jest 28 mar 2024 14:45:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Kiano Booky Light - kilka pytań 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2007 14:46:57
Posty: 36
Post Kiano Booky Light - kilka pytań
Przymierzam się właśnie do zakupu czytnika i jak dotąd Kiano najbardziej odpowiada moim gustom i możliwościom finansowym. Jako że informacje na jego temat są wyjątkowo skąpe, a o zdjęciach czy wideorecenzjach można tylko pomarzyć, mam kilka pytań do jego użytkowników:

1. Jak spisuje się bateria? Dotarłam do wypowiedzi, które wskazują na jej małą żywotność - ale "mała" to pojęcie bardzo względne.
2. Jak spisuje się podświetlenie? Czy jest równomierne? Jaką ma barwę (znaczy - raczej ciepła, czy zimna)? Jaką siłę ma najniższy poziom, da się z niego korzystać w celu poprawy kontrastu przy w miarę przyzwoitym oświetleniu zewnętrznym?
3. Jaka jest ogólna wydajność czytnika? Nie wymagam demona prędkości, ale czy nie sprawia wrażenia mocno "zmulonego"?
4. Czy mógłby ktoś może zamieścić zdjęcie czytnika z wyświetloną jakąkolwiek książką? Ponoć czcionki zmienić się nie da, chciałabym zobaczyć, jak wygląda ta standardowa.
5. Czy poza niewygodnym przyciskiem zmiany stron i problemami z dzieleniem wyrazów w niektórych formatach czytnik ma jakieś zauważalne wady?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


17 lip 2014 21:01:09
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kiano Booky Light - kilka pytań
Jak sobie przeszukasz forum, to jest kilka wątków na temat tego czytnika - głównie składające się z pytań: https://www.google.pl/search?q=site:for ... t&ie=UTF-8

Brak opinii, recenzji, testów, nawet tych opłaconych przez producenta (no dobra, trochę jest na http://www.euro.com.pl/czytniki-ebookow ... tml#opinie) jest moim zdaniem pewnym ostrzeżeniem. Jeśli nie masz możliwości przetestowania samodzielnie - to mocno odradzałbym wchodzenie w czytniki, o których nic nie wiadomo. Jeśli masz ograniczony budżet, to za tę kwotę kup Kindle czy Pocketbooka + lampkę, podświetlenie przecież nie jest obowiązkowe. :-)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


18 lip 2014 9:32:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2007 14:46:57
Posty: 36
Post Re: Kiano Booky Light - kilka pytań
Rzeczywiście, sytuacja tego czytnika jest nieco kuriozalna - jest do kupienia w większości dużych sklepów internetowych, cena w stosunku do możliwości bardzo zachęcająca - a znalezienie czegokolwiek konkretnego (w tym odpowiedzi na moje pytania) na jego temat graniczy z cudem. Tutaj na forum wypowiadało się bodajże trzech właścicieli tego cuda, więc miałam nadzieję na trochę konkretów.

Jako alternatywę dla Kiano rozważałam właśnie podstawowego Kindle, ze względu na dobrą, solidną konstrukcję i duże wsparcie community, więc jeśli użytkownicy Kiano nie zdecydują się podzielić wrażeniami (albo opinia będzie mało zachęcająca), to pewnie tak się skończy. Przyjrzę się jeszcze wspomnianym Pocketbookom.


18 lip 2014 12:47:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 12:43:43
Posty: 18
eCzytnik: psp
Post Re: Kiano Booky Light - kilka pytań
5.Czy poza niewygodnym przyciskiem zmiany stron...
Nie ma żadnego "poza"!
1.Przycisk do zmiany stron jest wielkości 10 groszówki - osoby z grubszymi palcami odpadają.
2.Przycisk do zmiany stron jest tylko jeden, po prawej stronie - osoby leworęczne odpadają.
3.Przycisk do zmiany stron, cytat: "zamontowany jest krzywo, przez co trzeba klikać według przesuniętych strzałek, a nie zgodnie z kierunkami świata - "w prawo" to nie wschód, tylko południowy-wschód" - osoby z asymmetriphobią wpadną zapewne w nerwicę.
4.Przycisk do zmiany stron co jakiś czas włącza losowo np. podświetlenie - osoby z fotoaugliafobią przeżyją zapewne szok ze względu na to, że podświetlenie cytat: "nie zapamiętuje ustawień i zawsze zaczyna z 7/9 poziomu."
Chyba wystarczy, przynajmniej dla mnie.


18 lip 2014 19:04:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2014 12:49:19
Posty: 1
eCzytnik: C65 Storia;Kiano Book Light
Post Re: Kiano Booky Light - kilka pytań
Mam od około miesiąca i mogę porównać do C65 Storia mojej żony

- jakość wyświetlanego tekstu jest zbliżona przynajmniej na wielkości czcionki na jakiej ja czytam (L), rozmiar S również da się przeczytać aczkolwiek wymaga to już wysilenia wzroku. M jest już zdecydowanie akceptowalny, wykorzystuje L ponieważ czytam w podróży gdzie lekko trzęsie.
- ergonomia. Tutaj zdecydowany plus dla Onyxa(ekran dotykowy i duże przyciski po bokach ekrany to jednak mega wygodna sprawa). przycisk zmiany stron w Kiano to generalnie niedoróbka. Chodzi o wielkość. Na szczęście nie mam grubych palców i jestem praworęczny więc sobie radzę aczkolwiek nastręcza to nieznacznych problemów, dla mnie naprawdę nieznacznych. Strony można przerzucać zarówno góra/dół jak i lewo/prawo - efekt ten sam. Odnośnie postu wyżej. Nie zauważyłem 3 i 4.
Przyciski czasem nie reagują ale podejrzewam że to problem po stronie oprogramowania.

Podświetlanie. Czytnik faktycznie nie zapamiętuje ustawionego poziomu podświetlania i "na dzień dobry" wali nam po oczach 7. W ciemności powoduje to chwilowe oślepienie jednak jest czymś czego brakuje w C65. Lampka jest jakimś rozwiązaniem jednak jest to kolejny klamot do plecaka/torebki a nie znalazłem etui do C65 z wbudowana lampką.

Bateria. Według mnie trzyma OK należy jednak ustawić automatyczne wyłączenie. Czytając codziennie po kilka stron(urlop z dziećmi nie pozwala na zanurzenie się w lekturze) spadła jedna kreska (z czterech) przez dwa tygodnie.

Podsumowując. Ja jestem zadowolony. Za 300 zł mam czytnik z podświetlaniem, ekranem PERL i obsługą wielu formatów.

edit: Jeżeli ktoś chce żebym zrobił jakieś testy niech napisze co i jak.


04 sie 2014 14:10:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 cze 2015 13:09:17
Posty: 1
eCzytnik: e-czytnik, tablet
Post Re: Kiano Booky Light - kilka pytań
Witam .
Właśnie nabyłem Kiano Booky Light i po kilku testach muszę stwierdzić, że nie jest to urządzenie dla wymagających e-readerów. Prostota tego urządzenia wręcz powala. Jest to oczywiście zaleta dla tych, którzy nie mają czasu bawić się w opracowania własnych ebooków, nie znają się na tym, a jedynie zadowala ich wgranie jakiejkolwiek elektronicznej książki, bądź też korzystanie z fabrycznych pdf-ów.
Jedyną i w zasadzie ostatnią zaletą tego czytnika jest podświetlany ekran. Reszta to w zasadzie same minusy. Do powyższych opinii dodam własną.
Czytnik wyświetla tekst po prostu fatalnie. Nie obsługuje w pełni arkuszy stylów css zawartych w oryginalnych epubach. Zaawansowane wyróżniki tekstu, krój czcionek, marginesy, czy inne zaawansowane style formatowania zawarte w dobrej jakości epubie po prostu na tym czytniku nie istnieją! Brak możliwości jakiejkolwiek zmiany ustawień poza dodawaniem/usuwaniem zakładek, oraz zmianą wielkości czcionki, która jest tylko jedna. Ta czcionka to Arial, która de facto jest z rodziny czcionek sans, a podstawowy tekst w każdym oryginalnym ebooku opatrzony jest czcionkami serifowymi, jak np. Droid, Charis, DejaVu, czy Texgyreshola. Ten czytnik ma to gdzieś i wszystko wyświetla Arialem!
Do tego w ogóle nie obsługuje żadnych odsyłaczy w spisie treści, bądź przypisach. Nie ma nawet własnej funkcji spisu treści, a na pasku zadań w ogóle nie ma paska postępu przeczytanego ebooka z zaznaczonymi rozdziałami. Jest tylko numeracja stron (przeczytane/całość), która też działa w cały świat. Wcięcia akapitów są za duże, a marginesy boczne za małe (no ale to rzecz gustu). Do tego pozostawia sporo pustego miejsca na dole strony, jeśli cały akapit nie mieści się na jej końcu.
Podsumowując krótko, to ten czytnik po prostu dno! Jeśli ktoś jest pasjonatem ebooków, lubi je samemu konwertować i opracowywać, by później czytać je komfortowo, to powinien to Kiano omijać szerokim łukiem.
Zaznaczam jednak, że moja opinia dotyczy tylko wyrafinowanych pasjonatów ebboków. Jeśli ktoś nie zwraca uwagi na te wszystkie szczegóły i wszystko mu jedno, jak tekst jest wyświetlany, to owszem, ten czytnik spełni jego wymagania.
Ja jestem, niestety, zawiedziony i będę musiał jakoś sprzedać to badziewie, co wcale nie będzie takie łatwe.
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów ebooków,
Zbyszek


08 cze 2015 13:59:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kiano Booky Light - kilka pytań
Dzięki za opinię/przestrogę. Jeśli przynajmniej niewielka część osób dopytujących co chwilę o czytnik do 300 zł (z oświetleniem, ale bez żadnych zbędnych bajerów typu wifi) to są osoby rzeczywiście zainteresowane, a nie pragnące zainteresowanie wzbudzić - to z odsprzedażą nie powinieneś mieć kłopotów.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


08 cze 2015 16:21:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2013 16:37:00
Posty: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: inkBOOK Prime, Pocketbook HD3
Post Re: Kiano Booky Light - kilka pytań
Witam. Po dwóch latach użytkowania Onyxa A62s Evo postanowiłam w końcu kupić czytnik z podświetleniem. Padło na Kiano Booky Light. Zaznaczam że moja opinia jest pisana po dopiero kilku dniach użytkowania, więc jeszcze się może zmienić. Podświetlenie ekranu jest naprawdę świetne, chociaż wartości 4-9 już oślepiają, 1-2 jak najbardziej wystarczające. Zapamiętuje ostatnio używany poziom oświetlenia.Nie należę do jakiś wymagających użytkowników, więc Kiano jest dla mnie naprawdę idealny. Nie potrzebuję ekranu dotykowego, internetu ani innych bajerów. Dobrze wyświetla epuby jakie posiadam, poniżej dowód. Naprawdę polecam, ekspertem nie jestem ale myślę że za taką cenę naprawdę warto.
Obrazek

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka


25 lip 2015 21:09:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kiano Booky Light - kilka pytań
ZoskaL napisał(a):
Nie potrzebuję ekranu dotykowego, internetu ani innych bajerów.


Przy zakupie czytnika z oświetleniem to dość odważne stwierdzenie. Rozumiem, że oświetlenie to nie jest bajer. A czy obsługę przypisów uważasz za bajer?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


25 lip 2015 21:38:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2014 9:52:57
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Nook 1st, Nook ST Glowlight
Post Re: Kiano Booky Light - kilka pytań
Cyfranek, w beletrystyce to zwykle nie jest problem, bo przypisów jest mało, o ile w ogóle są. Kolejna sprawa, że często można spotkać wydawnictwa z nieaktywnymi linkami w przypisach - więc i tak trzeba ręcznie przechodzić do odpowiedniej strony.

Ale, choć ten Kiano zrobił na mnie zaskakująco pozytywne wrażenie w sklepie, to jednak wolałbym wybrać Nooka Glowlight, którego nowe egzemplarze są obecnie na allegro po 349zł. Kiano BL, o ile się orientuję, startuje od 299zł.

_________________
Pozdrawiam,
Thrackan


25 lip 2015 21:57:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2013 16:37:00
Posty: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: inkBOOK Prime, Pocketbook HD3
Post Re: Kiano Booky Light - kilka pytań
Cyfranek napisał(a):
ZoskaL napisał(a):
Nie potrzebuję ekranu dotykowego, internetu ani innych bajerów.


Przy zakupie czytnika z oświetleniem to dość odważne stwierdzenie. Rozumiem, że oświetlenie to nie jest bajer. A czy obsługę przypisów uważasz za bajer?

Każdy ma różne potrzeby.Akurat w moim wypadku podświetlenie to była konieczność, przez brak światła Onyx (lampka nie do końca zdawała u mnie egzamin) często leżał w kącie - dlatego podjęłam decyzję o zmianie sprzętu. A przypisy to fakt, jednak przy literaturze którą czytam (głównie wspomniana beletrystyka) jest ich na tyle mało, że nie przeszkadza mi to jakoś wybitnie..żeby nie powiedzieć wcale.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka


25 lip 2015 22:44:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2014 9:52:57
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Nook 1st, Nook ST Glowlight
Post Re: Kiano Booky Light - kilka pytań
W nowych wydawnictwach sytuacja jest całkiem już niezła, ale zdarzało mi się w ebookach wydanych kilka lat temu widzieć właśnie kwiatki typu przypisy na sztywno wbite między akapity książki, jak w druku, przypisy porobione niby ładnie, ale linki nieaktywne lub przenoszące nie tam, gdzie trzeba. Ostatnio jednak słyszałem kolejny raz o takim kwiatku:

Cytuj:
Nie polecamy e-booka "Keynes kontra Hayek. Spór, który zdefiniował współczesną ekonomię", nie ma zrobionych linków do przypisów, a owe przypisy zajmują aż 1/4 książki.


Ponoć sprzedał to Ebookpoint, a konwersję robiło Virtualo.

_________________
Pozdrawiam,
Thrackan


26 lip 2015 10:37:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kiano Booky Light - kilka pytań
Potwierdzam, że w e-booku "Keynes kontra Hayek. Spór, który zdefiniował współczesną ekonomię" brak aktywnych przypisów. Napisałem o tym w piątek do Book Rage, gdzie książkę kupiłem. Na razie bez odpowiedzi. Jeśli ktoś ją kupił, to może odezwijcie się do księgarń, Virtualo czy wydawnictwa. Taki bubel nie powinien trafić do dystrybcji.
Czyżby książka złożona specjalnie dla czytników Kiano? :P

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


26 lip 2015 11:10:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lip 2015 14:35:04
Posty: 2
eCzytnik: kiano
Post Re: Kiano Booky Light - kilka pytań
Dostałam w prezencie Kiano Booky Light niestety nie mogę na nim zapisać aktualnej daty w kalendarzu :? . Może ktoś wie jak to zrobić? Niestety w instrukcji nie podają, jak ją zatwierdzić. Z góry dziękuję za pomoc.
Anka


28 lip 2015 14:56:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2013 16:37:00
Posty: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: inkBOOK Prime, Pocketbook HD3
Post Re: Kiano Booky Light - kilka pytań
Używasz kursorów z okrągłego guzika, jak ustawisz całość to albo OK, albo wychodzisz przyciskiem pierwszym od lewej. Nie pamiętam która z tych opcji działała, ale któraś na pewno.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka


28 lip 2015 18:22:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: