Teraz jest 19 kwi 2024 10:18:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Cybook Odyssey HD Frontlight - wrażenia z użytkowania 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2013 19:30:26
Posty: 3
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
@ Egon, Bardzo dziękuję Ci za porównanie obu czytników. Twoja odpowiedź jest wyczerpująca i bardzo pomocna. Na pewno przyda się nie tylko mnie.

Cieszę się, że wychodzą nowe wersje oprogramowania, które poprawiają pracę czytnika. Mam nadzieję, że wkrótce wyjdzie w pełni poprawnie działający słownik języka angielskiego.
Zastanawiam się, dlaczego nie można ustawiać marginesów i czy w ogóle istnieje możliwość dodania tej funkcji w aktualizacji oprogramowania, czy też jest to ograniczenie sprzętowe. W końcu 6 cali to nie dużo.
W programie Calibre jest funkcja do zmiany marginesów książek. Być może, dzięki użyciu tej funkcji będą one zwężone na czytniku.

Moją uwagę zwrócił jeszcze czytnik Icarus o przekątnej 8 cali, który ma wyjść pod koniec marca. Moim zdaniem będzie to optymalny rozmiar wyświetlacza zarówno do beletrystyki jak i literatury naukowej. Szkoda tylko - jak podają zagraniczne strony - ma nie mieć dotykowego ekranu oraz podświetlania. ( http://allesebook.de/e-book-reader/eink/icarus-bringt-8-zoll-ebook-reader-mit-android-auf-den-markt-icarus8/ )

Bardzo dziękuję Wam za pomoc!


15 lut 2013 23:38:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2013 18:11:37
Posty: 1
eCzytnik: nook
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
@Egon,
Cytuj:
Zakładając że mamy zainstalowane np słowniki EN-PL, EN-EN, PL-PL, PL-EN

czy masz słowniki do odyssey?
a jeśli tak, to czy mógłbyś je udostępnić?


23 mar 2013 17:38:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
Mnie interesuje jak Odyssey radzi sibie z wielokulmnowymi artykułami w pdf?
Czy ma funkcję podziału strony na sektory?


10 cze 2013 23:27:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2013 19:30:26
Posty: 3
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
@ konrad white,
Cybook Odyssey ma funkcję "reflow", dzięki której kolumny tekstu dzielone są na fragmenty dostosowane do wielkości wyświetlacza. Niestety, wg mnie funkcja ta pozostawia wiele do życzenia. Rzadko który dokument odtwarza się poprawnie. Kolejne fragmenty wyświetlane są w złej kolejności, a akapity występują w złych miejscach (np. dzieli jeden wyraz na jeden akapit). Pewnie w dużej mierze zależy to od jakości odtwarzanego pliku.
Rozwiązaniem w czytaniu pdf'ów może być wyświetlanie ich bez używania funkcji "reflow". Mnie w tym sposobie przeszkadza za duże przesunięcie przy pojedynczym ruchu palcem. Na przykład w Sony PRS T1 - który miałem okazję przetestować - przewijanie stron w pdf'ach działa o wiele lepiej. W Cybook Odyssey lepiej od pdf'ów działa przeglądarka internetowa - w przesunięciu stron nie ma dużego przeskoku i można "nacelować" na tę część, która akurat nas interesuje.


30 cze 2013 7:48:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Cybook Odyssey HD Frontlight
Sony rozwiązał ten problem najlepiej wśród znanych mi czytników: istnieje podział pdfa na sektory 4 i 6 kolumnowe.
Kobo Aura też dobrze sobie radzi.


01 lip 2013 23:21:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2013 16:21:25
Posty: 16
eCzytnik: OYO SII
Post Cybook Odyssey HD FrontLight - wrażenia z użytkowania
Wczoraj dostałem i jest świetny. Niedługo wrzucam filmik na Youtube. Testowałem go całą noc i powiem jedno: jest super!!


10 paź 2013 17:33:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2013 16:21:25
Posty: 16
eCzytnik: OYO SII
Post Re: Cybook Odyssey HD FrontLight
Filmik gotowy. http://www.youtube.com/watch?v=NO8GuuNWtFA
Jak ktoś ma jakieś uwagi czy pytania to proszę pisać na youtube w komentarzach. Porównanie tego do OYO jest trochę dziwne, lecz chciałem pokazać kontrast ekranu a nie miałem na chwilę obecną innego punktu odniesienia.


10 paź 2013 18:28:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2013 22:40:31
Posty: 4
eCzytnik: Odyssey Frontlight HD,Kindle 4
Post Re: Cybook Odyssey HD FrontLight
Do tej pory używaliśmy w domu dwa kindle 4/5 Classic jeden czarny drugi srebrny ale doskwierał mi brak światła, szczególnie do czytania w łóżku (żona się awnturowała :klotnia: :)
Kombinowałem z rożnymi lampkami ale raz że to kłopotliwe, to jeszcze efekt był taki sobie. Zapadła wiec decyzja o zakupie czytnika z podświetleniem. Przeglądałem oferty na allegro już od kilku dni i w zasadzie byłem zdecydowany na Kindla PW ale cena tego Odyssey'a przekonała mnie do zakupu. Przekonała mnie do zakupu a jednocześnie budziła pewne podejrzenia. Czytnik przyszedł błyskawicznie, zestaw zawierał bonusową ładowarkę i fajny pokrowiec.Czytnik w moim odczuciu ma sporo zalet ale też i pewne wady, opisze jedne i drugie tutaj pokrótce. Będę się odnosił do do kindle classic bo tylko z niego korzystałem.

zalety:
Ekran i podświetlenie
Bez podświetlenia ekran w trybie czytania książki wygląda krótko mówiąc jak w kindlu, jednak gdy włączymy jakąś grafikę to wówczas od razu widać wyższą rozdzielczość.Po włączeniu podświetlenia .... no tutaj jak dla mnie bajka, ekran jest ładnie i równomiernie podświetlony a 20 stopni jego ustawień daje spore pole do popisu. W nocy czytałem na 2 lvl podświetlenia i było bardzo dobrze. Oprogramowanie czytnika jest fajnie pomyślane,obsługuje się go intuicyjne a do tego graficznie wygląda ładnie . Chociaż pewnie niektórym przydałby się tryb czysto tekstowy taki jak w kindle. Funkcje umożliwiające formatowanie tekstu są wystarczające i łatwo dostępne z poziomu podręcznego menu.Generalnie obsługa czytnika nie nastręcza żadnych problemów. Menu w języku polskim również należy zaliczyć na plus.
Niestety czytnik ma również wady
Pierwsza to sterowanie dotykiem, funkcja ta oczywiście działa ale wymaga od używającego pewnej pieczołowitości przy wykonywaniu gestów. Mam wrażenie że to sterowanie jest jak by opóżnione. Pewnie ma na to wpływ zastosowana technologia i tutaj mogę być nieobiektywny gdyż nie wiem jak takie sterowanie działa na innych e-inkach. Drugą i w sumie ostatnią wadą jest jakość wykonania, od razu powiem że nie jest jakieś dramatycznie słabe ale poziom Kindla to to nie jest. Zastosowane materiały nie są złe, ze spasowaniem już słabiej. Boczne przyciski każdy ma inny skok (chociaż po 2 dniach przestałem z nich korzystać) , nie są również idealnie spasowane. Z tyłu jako ślad po montażu miałem jakieś malutkie kropki kleju? gumy ? Na szczęście dały się usunąć.Generalnie jakość wykonania stoi niżej niż kindle jednak lepiej niż tzw. chińszczyzna.
Jeszcze o internecie, działa poprawnie i to wszystko bo na tym czytniku jak i na każdym innym poza sprawdzeniem poczty o oglądnięciem serwisów w formie lite za wiele nie da się zrobić.
Gdybym miał kupić jeszcze raz kupił bym,spełnia wszystkie moje wymagania no i ładnie świeci.Drobne mankamenty jakości wykonania kompensuje niezła ceną.
Po uruchomieniu trybu książki jest to czytnik bez wad.
Eternal 108 skąd masz tę papugę na wygaszaczu da się to jakoś wgrać ?
U mnie takiej nie ma jest tylko bardzo elegancko wyglądający Verne.


11 paź 2013 23:40:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2013 16:21:25
Posty: 16
eCzytnik: OYO SII
Post Re: Cybook Odyssey HD FrontLight
Co prawda to prawda. Przy Kindle ma się wrażenie, że wykorzystane materiały są tymi najlepszymi. Co do Cybooka, jest trochę gorzej, sprzęt jest bardziej plastikowy aczkolwiek w moim egzemplarzu wszystko jest dobrze spasowane, nic nie trzeszczy. Widocznie potrzeba tu odrobiny szczęścia. W Kindle 4 denerwowała mnie tak cienka ramka, a moje spore palce miały skłonność do zasłaniania tekstu, tutaj ta ramka jest nieco poszerzona warstwą twardej gumy, przez co czytnik wygodnie i pewnie się trzyma.

krogulec75- Papugę miałem w komplecie :D. Ale za to Verne zabrakło. Czyżbyśmy mieli tu jakiegoś easter egga programistów :? Co do wgrania to można sobie znaleźć dowolny obrazek na internecie, wgrać i ustawić jako ekran trybu uśpienia. Jak chcesz to gdzieś ten obrazek zamieszczę. Zdrówka :)


12 paź 2013 15:02:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Cybook Odyssey HD FrontLight
Jak by Kindle to ze szczerego złota był robiony. Rozrzuty jakościowe są nieraz dość duże, czasami się trafiają całe serie sknocone pod względem wykonania (przykładem chociażby stary Paperwhite i problem nierównomiernego oświetlenia, mój pierwszy czytnik Prestigio PER51 też nie brylował jakością wykonia, egzemplarze wystawowe, które oglądałem po zakupie prezentowały się solidniej.

Ja mam kilka pytań o obsługę pdf?
Czy da się czytać pliki pdf w trybie horyzontalnym? Czy jest możliwość powiększani wybranego fragmentu? Czy można podzieliś tekst na szpalty?

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


12 paź 2013 15:19:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2013 16:21:25
Posty: 16
eCzytnik: OYO SII
Post Re: Cybook Odyssey HD FrontLight
Pdf czyta się dobrze. Można sobie czytać poziomo i pionowo bez żadnych problemów. Skany to raczej poziomo, a rozdzielczość bliska 300dpi pozwala na wygodne czytanie bez powiększania i skakania po całej stronie. Jeśli PDF to tekst, również nie ma żadnego problemu, bo czytnik sobie dopasowuje rozmiar czcionki i zawija linie. Jak czytasz np. EPUB to można sobie włączyć styl wydawcy i formatowanie jest wtedy na sztywno. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem szpalty.


13 paź 2013 13:13:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Cybook Odyssey HD FrontLight
Źle się wyraziłem. Czy w Pdfie można tak ustawić zooma by ekran objął wybraną szerokość tekstu np. obejmującą jedną szpaltę.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


13 paź 2013 15:09:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2013 16:21:25
Posty: 16
eCzytnik: OYO SII
Post Re: Cybook Odyssey HD FrontLight
On sobie te szpalty rozbija na części z tego co widzę i jest jedna pod drugą.


13 paź 2013 18:46:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Cybook Odyssey HD FrontLight
Rozumiem, że Cybook ma tryb wielokolumnowy obsługi pdfa?


13 paź 2013 19:24:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2013 16:21:25
Posty: 16
eCzytnik: OYO SII
Post Re: Cybook Odyssey HD FrontLight
Dajcie mi jakiś konkretny dokument to sprawdzę i ew. fotki zamieszczę. Nie chcę wprowadzać w błąd. Czytałem gazetę z dwiema kolumnami i wszystko było ok, ale nie jestem pewien czy to był PDF.


13 paź 2013 20:05:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron