Teraz jest 28 mar 2024 16:44:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Inkbook w Legimi 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: Inkbook w Legimi
U mnie i u żony to nie działa. Dla mnie Legimi nie ma synchronizacji. Nie powinni się tym chwalić bo wstyd...


07 mar 2016 16:55:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: Inkbook w Legimi
Czytam w sumie na trzech urządzeniach: głownie na czytniku, iPad oraz iPhone.
Synchronizacja działa w stu procentach (czasem jest różnica o stronę co pewnie wynika z innego obliczania stron przez aplikację dla poszczególnych sprzętów).
Robię tak, że za każdym razem jak wychodzę z książki na iPad lub iPhone synchronizuje ręcznie stan (klikam na kółeczko ze strzałeczkami) i wchodząc z innego urządzenia po włączeniu aplikacji również synchronizuje żeby wczytało stan z serwera.
po wyłączeniu książki na czytniku sam się synchronizuje więc nie muszę ręcznie tego robić.
Oczywiście synchronizacja musi być też włączona w aplikacji w ustawieniach.

Mnie za to wkurza co innego:
aplikacja na iPad i iPhone pokazuje rzeczywistą ilość stron jaka pozostała do przeczytania, aplikacja na czytnik pokazuje 1 stronę, która może trwać od 2 do nawet 5 stron.


08 mar 2016 13:55:17
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Inkbook w Legimi
A liczba stron w całej książce podawana jest tak samo na inkbooku i ipadzie? Bo Legimi za jedną stronę uznaje bodaj 200 słów, taki przelicznik mają.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


08 mar 2016 14:47:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: Inkbook w Legimi
iPad nie pokazuje całkowitej ilości stron w książce (tylko w rozdziale) co nie zmienia faktu, że w iPadzie może "aktualizować" ilość stron co stronę a w inkbooku tego nie robi.
Np mam książkę, która w rozdziale na iPad ma 15 stron (i tyle faktycznie jest) a na inkbook'u 9 (w rzeczywistości przeklikałem 23 strony zamiast 9 to chyba już przesada).

Ponadto na karcie książki w katalogu Legimi ta książka jest opisana jako, że ma np. w sumie 602 strony a w aplikacji na inkbooka (który pokazuje całkowitą ilość stron) jest ich 494 (teoretycznie bo się "aktualizują" co 2 do 5 stron). Więc strony w inkbooku też nie są standaryzowane miarą Legimi (jakaś mała rozbieżność jakby była to ok ale ponad 100 stron to bardzo duża rozbieżność).


P.S.
Tłumaczenia Arta Tech dotycząca tego, że szybki drenaż baterii to wina doinstalowanych aplikacji to bzdura.
Nie mam (i nigdy nie miałem) na swoim obsidianie żadnych dodatkowych aplikacji oprócz Legimi a w czytniku przez noc (od 22 do 8 ) leżąc i nie będąc w ogóle dotykany (czytnik włączony na wygaszaczu) bateria zeszła o 15% (z 69% na 54%).


08 mar 2016 15:11:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: Inkbook w Legimi
Sam nie jestem pewien do końca, ale wydaje mi się, że usypiając czytnik mając włączone podświetlenie, potrafi czasem właśnie pobierać więcej baterii, niż gdy przed wygaszeniem ekranu, wyłączę najpierw podświetlenie. W obu przypadkach podświetlenie jest wyłączone po uśpieniu, ale chyba jakiś proces musi czasem działać.


08 mar 2016 18:17:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Inkbook w Legimi
wojtkl1: to ze światłem to już jest na poziomie voodoo raczej.

suzejPLPL: u mnie apka legimi potrafi się nie uśpić i zeżerać baterie, (tak było za wcześniejszych wersji) wiec wychodzę prawie zawsze do ekranu startowego czytnika na noc i jest w miarę ok.


11 mar 2016 0:56:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: Inkbook w Legimi
Też wychodzę do ekranu startowego na noc (zresztą nie tylko w nocy ale taki nawyk, że zawsze).
W wyżej opisanym przypadku wszystkie aplikacje były wyłączone i czytnik uśpiony.


11 mar 2016 7:24:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2016 21:35:27
Posty: 2
eCzytnik: inkbook onyx / obsidian
Post Re: Inkbook w Legimi
A wie ktoś jak używać w Legimi przypisów? Niby są nawet poprawione :

Legimi e-ink 2.46.4, 2015-10-29
--------------------------------
- Wsparcie dla czytnika InkBOOK Obsidian
- Poprawione powiększanie zdjęć i przechodzenie do przypisów
- Obniżenie progu czasowego dla pełnego odświeżania ekranu

Ale mi się na razie nie udało zmusić aplikacji do przejścia do przypisu.
Może Legimi by się tak zainteresowało tematem :)


13 sie 2016 22:03:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Inkbook w Legimi
adamo159 napisał(a):
A wie ktoś jak używać w Legimi przypisów?

Zwyczajnie. Naciskasz odnośnik i przechodzi do przypisu. Zwykle działa, ale trafiłem też na kilka problematycznych tytułów.
Niestety, aplikacja Legimi wciąż ma sporo niedoróbek, czym zresztą dość dobrze się wkomponowuje w ogólnie niedopracowane oprogramowanie dedykowanego czytnika.

Cytuj:
Może Legimi by się tak zainteresowało tematem :)

A zgłosiłeś im ten błąd?

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


14 sie 2016 1:11:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2016 21:35:27
Posty: 2
eCzytnik: inkbook onyx / obsidian
Post Re: Inkbook w Legimi
Witam
Zgłosiłem do Legimi i czekam na odpowiedź. Bo czytanie Pratchetta bez działających odnośników to mordęga. Kto czytał ten wie ile jest przypisów na dole książki :) Ogólnie aplikacja fajna - a z numerem w Play bez limitu tylko za 19.99 (nawet jednej papierowej książki by się za to nie kupiło)
Mogę polecić - ale z małym minusem :)


14 sie 2016 9:25:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Inkbook w Legimi
No i stało się. Legimi chyba "podziękowało" ArtaTech. W ofercie pojawił się PocketBook Touch Lux 3


24 sie 2016 17:07:04
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Inkbook w Legimi
Nie podziękowali - inkbooka będą sprzedawali równolegle. I dobrze, bo są to jednak różne czytniki, ktoś może potrzebować z Androidem.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


24 sie 2016 20:39:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: Inkbook w Legimi
Jak dla mnie to legimi poprzez współpracę z artatech tylko zepsuli swój wizerunek...


24 sie 2016 20:58:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 kwi 2014 9:55:45
Posty: 27
Post Re: Inkbook w Legimi
suzejPLPL napisał(a):
Jak dla mnie to legimi poprzez współpracę z artatech tylko zepsuli swój wizerunek...

Ja używam do dzisiaj czytnik onyx book afterglow z abonamentem Legimi i nie narzekam. Działa, czytam. Kupiłem tylko dla abonamentu Legimi i spełnia swoją funkcję. Może miałem szczęście?

Dla mnie aplikacja Legimi na czytnik lub portal powinny zostać rozwinięte w obsłudze półki. Po tych 2+ latach czytania mam już tam dużo książek a nie ma możliwości usunięcia już przeczytanych. Muszę się bawić z usuwaniem z półki na czytniku. Trochę polepszyć sytuację ostatnia zmiana abonamentu z normalnego na Play bo zmieniło mi konto i mam w miarę czysta półkę ;-) Przy czym czytam dalej a książek przybywa na półce i za chwilę problem powróci...


25 sie 2016 9:52:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: Inkbook w Legimi
Afterglow był OK jak na tamten czas. Też go miałem.
Rozumiem, że legimi nie bardzo miało wybór. Pewnie było albo artatech albo lipa.
A dill z arta najprawdopodobniej otworzyło drzwi do np pocketbooka (pochwalili sie statystykami i jazda).
Żeby było jasne legimi jest świetne, arta to ściemniacze.


25 sie 2016 12:00:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: