Teraz jest 21 maja 2024 14:01:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 35  Następna strona
inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
Zamiast się tak bawić, to ja bym chyba jednak wolał od razu czytać w programie który dzieli polskie wyrazy jak trzeba. I bez cudawianków z odblokowaniem czy coś.
No ale ja jestem jakiś dziwny, najwyraźniej.


Przy okazji tej dziwności, przypomnę że rozmawiacie w wątku konkretnego czytnika i nie jest on produkcji wielkiego A.
Zamiast więc zmuszać czytać o kindle, użytkowników którzy są spragnieni informacji o inkBooku przenieście się z tematem gdzie indziej. Bardzo proszę.


17 sie 2015 20:26:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
No właśnie trzymajmy się tematu, bo od kilku stron treść nie ma związku z tematem przewodnim.

Odnośnie oświetlenia to wtrącę swoje kilka groszy.
Od paru dni używam czytnika dość intensywnie, w większości czasu z ustawieniem na 3,4 kreski światła.
W ciągu dnia taki poziom jest wystarczający - odpowiedni by czytało się bez objaw jakiegokolwiek dyskomfortu.
Czasami łapię się na tym że nie wiem czy światło jest włączone czy nie.
W porównaniu do i62AG nie widać diodek. Ekran jest w równomiernym stopniu oświetlony, nie obserwuję miejsc gdzie światło dociera w mniejszym stopniu.
Czytanie w całkowitej ciemności:
1 kreska - nic nie widach.
2 coś tam widać ale do czytania to się nie nadaje
3 może być (prawie optymalne) dla niektórych 3 może być zbyt ciemno.
4 w zasadzie idealnie
wybór między 3 i 4 jest kwestią indywidualnej wrażliwości na światło:).
5 jeszcze ujdzie ale już widać że oświetlenie zaczyna być zbyt mocne.
Później zaczyna być już w postępie geometrycznym "walenie" po oczach.
Podświetlony ekran jest zdecydowanie czytelniejszy i przyjemniejszy w odbiorze w porównaniu do i62AG.


18 sie 2015 9:35:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
A ja trochę w innym temacie..
Zastanawiam się nad kupnem Inkbooka,ale może warto poczekać na zapowiadany "luksusowy" model (nie Classic).Może jest szansa na cos o wielkości 6.8 cala, ekran Carta i wysoka rozdzielczość. Zawiodlem się Lynxem, który przez chwile posiadalem,może wiec teraz..ArtaTech zdradzcie cos...


19 sie 2015 8:09:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
Mamy pytanie czy oprócz wbudowanego programu do czytania pdf są jakieś inne zamienniki godne polecenia?
We wbudowanym mam problem z ustawieniem właściwej wielkości czcionki.
Nie można podać rozmiaru tylko plusikiem zwiększa się rozmiar - niestety krok powiększenia jest zbyt duży.


19 sie 2015 9:33:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
Właśnie dlatego zacząłem używać allreadera ;-) Polecam.


19 sie 2015 11:32:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2015 18:19:04
Posty: 36
eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
Alreader nie czyta chyba PDF-ów. Na moim nooku korzystam często z aplikacji RepliGo. Nie zdażyłam jej wypróbować na inkbooku, bo niestety się zepsuł i utknał w serwisie, ale skoro chodzi na staruszku nooku, na inkbooku tez powinna się dobrze sprawować. Ma reflow i bardzo przydatne powiększanie kolumny po kliknięciu palcem w ekran.


19 sie 2015 12:04:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
Wygląda że RepliGo nie jest już osiągalny w sklepie google play.
Czy wbudowanego pdfreadera można jakoś odinstalowac?
Jak wygląda sprawa z aplikacjami ze sklepu google play?
skoro brak aplikacji sklepowej? to jak to będzie jeśli kupię płatną aplikację, ściągnę apk ze sklepu i zainstaluje na inkbooku. Będzie działać prawidłowo?


19 sie 2015 13:16:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2013 20:56:12
Posty: 4
eCzytnik: Pocketbook 611, Afterglow, Inkbook
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
Zakupiłem kilka dni temu czytnik od Legimi. Zasadniczo jestem zadowolony, pewne niedociągnięcia jak nie najlepiej działający czasem dotyk są całkowicie zrównoważone przez przyciski fizyczne. Są tylko dwa problemy, związane z aplikacją Legimi. Pierwszy dotyczy tego że po kliknięciu którejkolwiek z kategorii w katalogu czytnik miga lecz nie wybiera kategorii tj. pozostają książki ze wszystkich kategorii. Nie jest to szczególne utrudnienie biorąc pod uwagę że i tak wygodniej szukać książek na komputerze bądź w komórce. Drugi problem który dla wielu osób nie będzie dostrzegalny to kwestia przypisów. Do teraz korzystałem z Afterlglow gdzie początkowo bardzo ciężko było korzystać z przypisów, po aktualizacji aplikacji trochę się to poprawiło i działało znośnie (chociaż często trzeba było dotknąć kilka razy zanim "wszedł" przypis, a nie zmieniła się strona, zwłaszcza przy brzegu ekranu). Na usprawiedliwienie trzeba dodać że w Afterglow również wbudowane aplikacje pod tym względem działały kiepsko, więc może była to także kwestia sprzętu. Natomiast w Inkbooku aplikacje wbudowane działają bezbłędnie, natomiast w dwóch książkach które czytam w Legimi od czasu zakupu Inkbooka nie zadziałał ŻADEN przypis! Sprawdzałem na chybił trafił w kilku innych i było to samo. Mam nadzieję na rychłą poprawę ze oprogramowania ze strony Legimi bo czytanie książek z przypisami to katorga.


19 sie 2015 13:25:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
daro napisał(a):
A ja trochę w innym temacie..
Zastanawiam się nad kupnem Inkbooka,ale może warto poczekać na zapowiadany "luksusowy" model (nie Classic).Może jest szansa na cos o wielkości 6.8 cala, ekran Carta i wysoka rozdzielczość. Zawiodlem się Lynxem, który przez chwile posiadalem,może wiec teraz..ArtaTech zdradzcie cos...


Podbijam pytanie bo sam jestem ciekaw co ma ArtaTech w rękawie. Mam nadzieję że to As


20 sie 2015 21:41:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2015 0:13:40
Posty: 3
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
Dołączyłem do użytkowników inkBooka (kupiłem dziś w EuroAGD w Bydgoszczy), ale obawiam się, że na krótko, bo trafił mi się "felerny" egzemplarz.

Po podłączeniu do portu USB, podejrzanie szybko (bo miał niby ładować 3 godziny) pokazał się ekran z wyborem języka, na którym to ekranie czytnik zawiesił się na amen.

Zresetowałem przyciskiem, wybrałem język polski, przeszedłem 1-2 ekrany dalej i czytnik się zresetował.

Ta sama sytuacja powtórzyła się drugi raz.

Po trzecim resecie, kolejny raz wybrałem język polski :) i tym razem udało się przejść początkową konfigurację. Ale zaraz się zresetował przy przeglądaniu demo książki W. Manna. Potem resetował się przy grzebaniu w ustawieniach, itd. w sumie z 7 razy w ciągu godziny. WiFi nawet nie próbowałem włączać.

Potrzebuję czytnika na dłuższy wyjazd za tydzień. Raczej nie chce mi się już próbować z innym egzemplarzem inkBooka i go zwrócę jako niezgodny z umową. Ale w EuroAGD mają też "Kindle paperwhite 2 bez reklam", za 549 zł, "na magazynie" z odbiorem na poniedziałek. Czy istnieją jakieś przeciwwstazania do kupowania Kindle w tym sklepie (poza ciut wysoką ceną, ale zależy mi na czasie, żeby nauczyć się obsługi czytnika, bo to będzie mój pierwszy)?


21 sie 2015 0:31:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
pytania o kindle prosimy w dziale kindle.
Skoro kupiono w sklepie stacjonarnym to wymienić na inny egzemplarz i sprawdzić od razu na miejscu w sklepie.
Ja tak robiłem z poprzednim czytnikiem. Poprosiłem o rozpakowanie nowego egzemplarza z zaplecza.
Włączyłem oglądnąłem pod każdym kątem, ekran z i bez oświetlenia , podłączyłem własną kartę SD z przykładowymi książkami w celu sprawdzenia działania ekranu dotykowego i ponieważ sprzęt przeszedł pomyślnie oględziny to zakupiłem.
Fakt że później czytnik i tak wylądował w serwisie ale nie przyszło mi do głowy targać ładowarkę do sklepu i sprawdzać czy ładuje:-), ale już to sobie dopisałem do checklisty przy kolejnym zakupie


21 sie 2015 9:28:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2015 0:13:40
Posty: 3
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
Dzięki.

Wczoraj miałem jeszcze taki dziwny przypadek: wyłączyłem czytnik (trzymałem przycisk 5 sekund, pojawiło się pytanie czy wyłączyć - tak i po chwili obrazek z piórem i napis po angielsku, z opisem, jak go włączyć). Miał wtedy 95% baterii. Gdy po kilku godzinach wziąłem go w rękę, był ciepły i widać było zawieszone kółko - to, które się kręci przy włączaniu. Za pomocą 5 sekundowego trzymania przycisku wymusiłem reset i baterii było 45%. Czyli "sam" się próbował włączyć i się zawiesił.

Za to dziś chyba nastąpił przełom fabularny :) Naładowałem inkBooka na kablu od kamerki Sony i... przestał się resetować oraz dziwnie zachowywać. Więc może to była wina kabla, dam mu drugą szansę i zobaczę :)


21 sie 2015 10:49:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
Właśnie zainstalowałem nowy soft. Tak na start mogę tylko powiedzieć, że podświetlenie zostało zmienione i teraz jedynka to taka trójka dawna, więc jest lepiej. Ale po instalacji aplikacja poczta została zatrzymana, czy jakoś tak i wywalało mi to co chwilę aż ja wyłączyłem w ustawieniach :-P


Edit
Na drugim czytniku nie było tego błędu.


Ostatnio edytowano 27 sie 2015 12:14:28 przez wojtkl1, łącznie edytowano 1 raz



27 sie 2015 12:05:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
A jak to wyłączyłeś? Pokazywał Ci się komunikat o zatrzymaniu poczty?


27 sie 2015 12:14:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe
Tak. W ustawieniach, aplikacje, wszystkie, poczta - dezaktywuj.
Możliwe, że po restarcie byłoby ok.

Wydaje się mi, że tekst jest bardziej wyraźny w allreader ;-)


27 sie 2015 12:20:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: