Teraz jest 28 mar 2024 17:07:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Peter F. Hamilton - trylogia "Świt nocy" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2007 16:21:04
Posty: 37
Post Peter F. Hamilton - trylogia "Świt nocy"
Szukałem, szukałem i ku swojemu zdumieniu nie znalazłem tematu dotyczącego jednej z najlepszych serii sf ostatniej dekady. Mowa tu o cyklu "Dysfunkcja rzeczywistości", "Uczeń alchemika" oraz "Konfederacja" Petera. F. Hamiltona. Zdumienie budzi wizja autora ( no przynajmniej moje :-)) i kreacja świata który, (po przeczytaniu 6 tomów mogę to powiedzieć) naprawdę żyje !
W tym cyklu jest wszystko. Dla militarystów wojna i to jaka ! Na odkrywców czeka wielka tajemnica. Wielbiciele technicznych nowinek zagłębią się w świat żywych miast "habitatów" oraz statków kosmicznych których się nie buduje, ale hoduje :shock: Są tu ważne pytania o istotę życia i śmierci, na które autor stara się nawet sensownie odpowiedzieć. Szczerze polecam ten cykl wszystkim wielbicielom space opery w najlepszym gatunku :D

A może ktoś już to czytał i chciałby się ze mną podzielić swoimi uwagami ....zapraszam do dyskusji


21 kwi 2008 0:42:21
Zobacz profil
Post 
Rzeczywiście, universum stworzone przez Hamiltona zadziwia rozmachem i oryginalnością. Poza tym postaci prezentują szerokie spektrum ludzkiej psychologii. Natomiast chciałbym sprostować tytuły podane przez mojego przedmówcę. Trylogia składa się więc z następujących pozycji:
1. Dysfunkcja rzeczywistości.
2. Widmo Alchemika
3. Nagi bóg.


30 kwi 2008 21:55:46
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2007 16:21:04
Posty: 37
Post 
W sumie racja choć w Polsce każdą z części podzielono na kilka tomów co może budzić pewne zakłopotanie w księgarni...np "Dysfunkcja rzeczywistości" to dwa opasłe tomy pt" Początek" i "Ekspansja". Dlatego właśnie nie użyłem w moim poprzednim poście słowa trylogia a cykl :D. Czytałeś już może ostatni tom ? Trzyma poziom serii ? Bo tomy wychodzą na tyle rzadko, że za każdym razem jak kupie nowy muszę czytać całość od nowa, żeby nie zgubić się w mnogości wątków,postaci i ich wzajemnych zależności.... :roll:


04 maja 2008 17:40:47
Zobacz profil
Post 
ostatni tom po zakonczeniu sprawil, ze poczulem rozpacz, ze musze sie juz rozstac z universe switu nocy :-) jest bardzo dobry. nie moglem sie doczekac na slimaczace wydania w polsce no i polknalem go po angielsku. warto bylo.


21 gru 2008 18:45:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron